j.j.van^rotTenburg, A POSTMA, Sjoofslraal 58 Verband- Gummi- CASINO-GEBOUW. DONDERDAG 26 DECEMBER 1912 =eee Variété- en Cabaret-Voorstelling. Duo Braakensiek. Adrieane Solser. Charles Braakensiek. IE KAN DAAR NIEI TEGEN!! N.V. Stonmbootdlenst van Gebrs. Zur Miitilen. Van Alkmaar 's morg. 8.45 nar. Van Nienvediep 's midi 2.45 nnr. A. J. P's KERSTPUDDING Nederl. Nat. Werkl.-Vereeniging. Boekhandel „Vooruit", Weststraat 38 Weststraat 15. Bijzondere Zorg De Blauwe Druif. A. MIJNHARDT, iss. Apotheker, moest ze voor reden opgeven? Bovendien, als hy haar had willen zoeken, zou 't im mers weinig moeite gekost hebben. Mis schien vergiste Jans zich wel, was 't een ander. En ze liep op de deur toe en las op 't groote, witte naambord duidelijk G. Bender, offic. v. gez. ,,'t Is hem, 't is hem" .jubelde 't weer in haar, nu ze zijn geliefden naam daar voor zich zag. Dan noopten nieuwsgierige blikken van voorbijgangers haar tot heengaan. Ze was 't nu met zichzelf eens, wat ze doen zou. Morgen, als ze bij mevrouw moest bomen, zou ze 't sluimerkussn mee nemen, netjes ingepakt met een paar let tertjes erbij: „Van uw dankbare vroegere patiënte Helena Blok" en het aan zyn huis afge geven. 't Zou dan meteen een kerstge- geschenk zijn, 'n mooie gelegenheid om hem te laten zien, dat ze ook met haar tijd meeging, net als de groote lui. Haar adres maar onderaan in een hoekje, dan wist hij dadelijk haar te vinden, als hij kwam bedanken. Want komen deed hij natuurlijk direct Verbaast keek dokter Bender op van zijn eenzaam kerstmaal, toen de hospita hem een groot, zacht aanvoelend pakket overhandigde. Wie 't gebracht had? „Zoo veel ze kon zien, een juffrouw in 't don ker gekleed, maar ze was gauw den hoek om en 't leek wel, of ze mank liep". Daarna liet zy den commensaal alleen. „Sapristie, welke dame is me zoo goed gezind?" mompelde hij vergenoegd, ala het handwerk te voorschijn kwam. Daar valt zijn oog op 't briefje met het keuken meidenhandje. „Helena Blok komt me bekend voor..." maar hij peinsde en peinsde en liet zijn eten koud wórden daar helderde zyn blik op en een cynisch lachje gleed over zijn knap gezicht. „Och God, ja, dat kind, dat hysterische kind, hij herinnerde 't zich nu heel duide lijk, dat hij in een sentimeuteele bui zyn portret had gegeven. Wat was ie toch een gek geweest, met zijn hooge idealen, hij, die in alle menschen engelen meende te zien. Nu wist hij wèl beter, dacht hy zelf bewust, de jaren in Insulinde hadden hem wereldwijs gemaakt. Hy geloofde niet meer aan kinderlijke onschuld van half volwas sen meisjes, wist nu, dat het heel wat anders was geweest, dan naïeve aanbidding, hetwelk hem uit de oogen van dat kind toestraalde, wat hij yoelde in 't hameren harer polsen. En dat hij zich zoo had laten gaan 1 Hij bloosde waarerapel,' toen hij dacht aan zyn vurige belofte van haar weer te >zullen vinden, en in een vlaag van onte vredenheid over zichzelf smeet hij het kussen van zich af, midden op tafel in het florissante dessert, waar hy in zyn eentje wel eens mee spotte. Een half ons stu dentenhaver en één sinaasappel! Ja, die kostjuffrouwen wisten het wel. De zorg vuldig getelde rozijntjes en amandelen vlogen verschrikt alle kanten heen, 't deed hem ineens uitbarsten in een gullen lach, zijn goed humeur was in een ommezien teruggetooverd. „Nee, terugsturen maar niet, dat was te zielig voor 't schepseltje, - zou hij haar even zelf gaan bedanken? Haar adres stond er op. Hij was toch wel nieuwsgierig, hoe 't haar ging. 't Geval interesseerde hem weer. Maar dan weer vond hy het verdacht, dat adres daar in 't hoekje. Rokende ze er zoo stellig op, dat hij komen zou? En als hy dan dacht aan de scène bij zyn ver trekMet een briefje, een heel vriende lijk briefje wilde hij haar bedanken, maar zelf gaan? Merci. Hij kende de vrouwtjes nu te goed By grootje, in 't armelijk voorkamertje zat Leentje en tuurde onafgebroken het raam uit. Ze zag er smalletjes en bleek uit van den gansch slapeloozen nacht vol op winding. Gisteravond, wat was ze gauw naar huis gehinkt, de tulband had ze er aan gegeven als hij eens dadelijk kwam en met verlangende oogen keek ze steeds naar de deur. Als die eens open ging, als 't groote geluk eindelijk eens tot haar kwam Grootje, 't oude mummeltje, deed ver wonderd, toen Leen voor dag en dauw al met een kopje thee voor haar bed stond ,,'t was immers Zondag waartoe diende dat gejacht nou toch!" „Of ze wat verwachtte?" vroeg 't oudje later, als ze haar kleinkind zoo uit 't raam zag loeren en dan weer in de open voor deur. Had ze soms een afspraakie met een vriendin?" „Stil nou, grootmoe", vleide Leentje en streek haar de grijze haren onder't mutsje, „stil nou, misschien weet je 't gauw genoeg", en een geheimzinnig lachje glansde in haar oogen. „Een vrijer dan?" drong nieuwsgierig 't oudje verder aan, „is 't die soms?" en ze wees op een' brievenbosteller, die op haar huisje aanstevende. Met één sprong was Leen bij de voordeur, hield een mooi linnen couvert met haar adres er op tegen 't hart gedrukt. Woest scheurde ze met een haarspeld het open. Haar handen beefden zoo, dat de letters voor haar oogen dansten, of't barsten wou, zoo bonkte haar hart dan viel ze met een schreeuw als een doodelijk gewond dier met het hoofd voorover op tafel Hevig verschrikte snelde 't oudje toe, nam den brief op en begreep er niets van. „'t Was toch een erg vriendelijk briefje, zeker van de een of andere mevrouw, waar ze naaide". „Lieve Leentje, wat vond ik'dat aardig, dat je me zoo hebt verrast! Heb je dat zelf gemaakt? 't Is keurig, hoor! en bijna te mooi om te gebruiken. Lief van je, om nog aan me te denkenGaat het je goed Met de beste wenschen voor je volgend leven, je toeg. dr. G. B." Stoom vaartbariohten. Stoomvjulrt-Maatsohappij Nederland. Ksmbzngan, thuisreis, vertrok 20 deier v. Colombo Kon. d. Nederl., thuisreis, vertr. 20 deier v. Colombo. Ceram, thuisreis, arriveerde 20 deier te Calcutta. Rembrandt vertrok 21 dezer v. A'dam n. Batavia. Vondel, thuisreis, arriveerde 21 deier te Genua. Oranje, uitreis, pass. 21 deier Kaap del Armi. Prinses luliana, uitreis, vertr. 21 deier v. Colombo. Karimoen, uitreis, vertrok 21 deier van Algiers. Rotterdamsohe Llotd. Djocja, uitreis, passeerde 19 deier Wight. Kediri, thuisreis, pass. 19 dezer Point de Galle. Malang. uitreis, arriveerde 19 deier te Sabang. Menado arriveerde 18 deier van R'dam te Batavia. Tabanan arriveerde 20 deier v. Batavia te R'dam. Tambora, uitreis, arriveerde 19 dezer te Padang. Goentoer vertrok 19 deier van Batavia naar R'dam. Palembang, thuisreis, passeerde 20 deier Gibraltar. Sindoro, uitreis, vertrok 21 deier van Lissabon. Koninklijiï Hollandsohe Llotd. Eemland, thuisreis, is 19 dezer Teneriffe gepasseerd. Frisia, uitreis, vertrok 19 deier van Boulogne. Maasland, uitreis, arriv. 19 dezer te Montevideo. Kennemerland, uitreis, vertr. 20 dezer v. Rio Janeiro. Hollandia arriv. 21 deier van A'dam te Buenos-Ayras. Kok. West-Indische Maildienst. Oranje Nassau, thuisreis, vertr. 19deier v.LaGuayra. Pr. d. Nederl., uitreis, is 21 dezer Lydd gepasseerd. Pr. W. IV arriv. 22 deier v. Paramaribo te A'dam. Zie vtrder Tweede Bied). Marine en Leger. De kapitein ter zee H. W. G. van Bleijswyk Ris, thans op non-activiteit, zal met 1 Januari gedetacheerd worden by het departement van marine om te lyncr tijd op te treden als inspec teur der artillerie. De kapt.-luit ter zee I. F. Nijland is benoemd tot ridder 2e kl. der Orde van de Kroon van Pruisen. By beseh. v. d. Min. v. Oorlog ad int. v. Marine is kap.-luit. t z. ii. S. Suermondt met 15 Jan. gepl. als le oh. a. b. wachtschip Willemsoord en is kapt.-luit. t. z jhr. O. van Lennep, aftr. comm van torp.-instructieschip „Schorpioen", met 16 Jan. on-act. gesteld. 1911 By Kon. besluit v dezer is, met 1 Januari 1o. aan den luitenant ter zee 1ste klasse F. J. van der Etch, wegens ongeschiktheid voor de verdere waarneming van den militairen dienst, ten gevolge van lichaamsgebreken, eervol ontslag nit den zeedienst verleend, onder toekenning van een pensioen van 12278 'sjaars; 2o. bevorderd tot luitenant ter zee 1ste klasse de luitenant ter zee 2de klasse H. C. Louwerse, besch, v. d. Min. v. Oorlog ad int. v. Marine zijn "de navolgende plaatsingen gelast: luit t. z. 2de kl. D. Dwars, met 1 Jan.O. D. T. de Ridder, met 16 Jan.; H. Jolles, met 1 Jan.; C. E. L. Hel- frich, met 1 Jan.; P. T. de Meester, met 1 Jan., allen a. b. „Schorpioen"; F. W.Coster, met 1 Jan.; G. M. Rietdyk, met 2 Jan.; W. Garrer, met2 Jan J. G. Veenenbos, met 1 Jan.; J. C. E. baron van Lynden, met 1 Jan.; G. W. Stive, met 2 Jan.; A. C. van der Sande Lacoste, met 2 Jan.; K. Maller, met 1 Jan.; E. B. Willemstyn, met 17 Dec. 1912, allen a b. „Kon. Emma"; T. L. Kruys, met 1 Jan.; H. Spits, met 1 Jan., beiden a. b. „Van Galen"; H. O. vsn der Straaten, 1 Jan. a b. „Bellona"; J. A. Kruys, 1 Jan. a. b. „Atjeh"; P. Post Uiter- weer, 1 'an.; jhr. G. L. Wichers, 2 Jan A. TI. P. F. Vastenau, 4 Janallen a. b. wachtschip Vil- lemsoordoff van gei. 2de kl. W. Reilingh, 2 Jan. a. b. „Heemikerck". NIEUWSBERICHTEN. HELDER, 24 December. Tot leeraar in de geschiedenis aan het gymnasium te Gouda is benoemd de heer N. J. de Voogd, docts. in de Ned.' letteren, leeraar aan de H. B. S. in den Helder. By het Zaterdag te 's Gravenhage ge houden examen slaagde voor 3den stuurman groote vaart, do heer A. de Zeeuw, leerling der Zeevaartschool alhier. Bioscoop. Het programma, waarmee deze week is aangevangen, biedt weder veel afwisselends. Een geestig nummer is de gekleurde dim ,E«n parel van een keukenmeid Dit aller aardigste gcschiedenisje, waarin de personen in de schilderachtige costumes uit het Direc toire tydperk zyn gekleed, hetwelk, in fraaie kleuren een byzonder behoorlijk geheel maakt, 5b van een beter gehalte dan over 't algemeen de bioscoop-films zyn. Met ge noegen. kykt men er naar. Zsnr komisch werkt de voorstelling van de kindertjes van h»t echtpaar, die uit een notenbalk komen k«ker. Daarna verschillende nummers, komisch en dramatisch, van het bekende genre. Afloop aanbestedingen. Door den majoor eerat-aanwozend ingenieur der genie alhier zy"n de volgende werken aanbesteed: le. Het doen van voorzieningen aan Militaire Gebouwen in het fort „Erfprins" te den Helder, in verband met de invoering van de Militiewet 1912. Raming f 6450.- Iogeschroven werd door: S. Meyers, te Helder, f 6400.—. H. Wyker, 6490.- Firma Gebr. v. Pelt, t 6570.- I. L. van Os, 6759. H. Riemers, 6837. Th. v. d. Sterr, 6873. A. Krynen, *7080.— 2e. Het doen van voorzieningen aan Militaire Gebouwen te den Helder, in ver band met de invoering van de Militiewet 1912. Raming f 5040.—. Ingeschreven werd door: S. Meyers, te Helder, f4963. H. Wyker, r 5190. I. L. van Os, 5339. Th. v. d. Sterr, 5489.—. 3e. Het leveren van veovoederketels met toebehooren voor de stelling van den Helder. Raming f 1465. Ingeschreven werd door: C. Blom, te Helder, f 1500.—, N.V. Feyenoords Ijzerhandel te Rotterdam, 1600.—. J. A. Fey, te Helder, 1600.- J. B. Mulders, 1625.- H. Wfjker, ,1700.- Eva, het fabrieksmeisje. Afgaande op den goeden naam, dien het gezelschap Janmart bier heeft met syne operettes, hadden we 't Vrydsgavond in «Casino" vol verwacht. Toch was 't niet zoo. Gegeven werd .Eva, het fabrieksmeisje" operette in drie bedryven, door Wilner en Bodanzky, muziek van Franz Léhar. Een heel aardige operette met zeer lieve muziek. Corry Pinksen vervulde de titelrol, Samehtini die van Pipri. Beider zang en spel was mooi, zeer mooi. Er wordt in de drie bedryven heel wat van deze dames geëischt, telkens wisten zy het publiek onder de bekoring van stam en charme te brengen. De heer Meermans in de rol van Octavo, heeft een mooi geluid, dat byzonder har monieerde in den samenzang. De heer Groot- veld speelde en zong de rol van Dagobert op zyne bekende, hupsche manier. Een eenige kerel, die je kan doen schudden van lachen. Byzonder sympathiek was ons het spel van den heer Rentmeester als fabriektchef. De scene waarin de fabrieksarbeiders hun pleegkind kwamen opeischen sloeg diep iD. Voor de aankleediog van het tooneel was de noodige zorg gedrageD. Het derde be- dryf was een juweeltje wat decor betreft. De muziek onder leiding van den heer Van der Naaten klonk best. We hebben by deze operette wel genoten. De aanwezigen toonden hun voldoeaing door herhaald applaus. Mochten we een aanmerking maken 't zou deze zyn, dat de pauzes wat lang duur den. 't Was half twaalf byna toen 't uit was. Nieuwe organisatie. By invoering der nieuwe organisatie zal de voorgestelde benaming «afdeeling" by het wapen der infanterie worden vervaDgen door „regiment", tcrwyl de benaming der thans bestaande regimenten vervangen wordt door brigades". Hierdoor sal dos het wapen der infanterie bestaan uit 12 brigades, ook gecommandeerd door een kolonel, torwyl elke brigade sal wor den verdeeld in 2 regimenten, elk bestaande uit 3 bataljons. Met het commando van een regiment wordt belast een luit.-kolonel, terwyl het bevel over een bataljon sal worden opgedragen aan een majoor. («Avp.") Aangehouden. Te Amsterdam is een vrouw aangehouden, die f 100 aan bankpapier .van een man had ontstolen. Kamerverkiezingen in 1913 De liberale centrale kiesvereenigiDg in het district Enkhuizen herft jhr. Do Muralr, te Zieriksee, met 456 stemmen candidaat gesteld. De afdeeling Enkhuizen van de S.D.A.P. heeft, naar het „Hdhl." meldt, candidaat ge steld den heer J. H. Huybers, te Amsterdam. TWEEDE KAMER. Men is Vrydagmorgen aan hoofdstak Finan ciën. Daaruit valt weinig voor ons te rerieweD. „Lappendag" noemt het de „Telegraaf'-over- zichtschry ver, de ons welbekende mr. Antonio. En by gaat aldus voort: „De minister van Waterstaat achter de groene tafel en dan wébt men wel hoe laat het is1 's Morgens nog do rest van Financiën. Niets anders dan lotsverbetering. En lots verbetering. En nog eens lotsverbetering. Allemaal lotsverbetering. En 's middags Waterstaat. Wéér lotsverbetering. En behalve lotsver betering bruggeD, sluizen, dyken, overlaten, schorren, polders, en wat al niet meer. De hoog-blonde minister, monter en vrien- delyk, had voor allen oen goed woord en stuurde de heele collectie redenaars met het bekende kluitje in het niet minder bekende riet. 't Is hem toevertrouwd 1 Om, drie uur waren er, over de verschil lende artikelen verdeeld, nog 64 sprekers ingeschreven. Esn stroom ran ongerechtigheden. Avondvergadering. Twee minuten over achten werd de wed- stryd voortgezet. We begonnen met een kostelyk humoristi sche speech van den heer Roodhuyzen over de vlotbrug te Nieuwenhoorn. De minister had hem verleden jaar beloofd, dat hy eens naar die brug zou gaan kyken, maar was zyn belofte niet nagekomen. De doodgoede heer Roodhuyzen was daarover razend. Hy schudde z'n manen en brulde z'n toorn de Kamer door. De minister schrok er zéé vao, dat hy beloofde voor 1 April 1913 naar de geachte vlotbrug, in 't geacht district van den geachten afgevaardigde te zullen gaan zien. Vlak daarop begon de oude heer Vorsterman van Oyen, die een gevaarlyke waterstaats specialiteit dreigt te worden, een lange speech over het zoute water in 't kanaal van Terneuzen, en dan volgden de bruggen en de dyken en de dyken en de bruggen elkander weer op. Drukte de heer Passtoors de hulp afslager van visch te IJmuiden aan z'n stevigen boezem en schreide de heer Duymaer van Twist z'n heetste tranen, omdat z'n bloed-eigeD dierbare district af en toe fiaaal onder water loopt. Stel zoo zoide hy dat dit eens gebeurt, wanneer ik een myner befaamde propaganda-reizen onder de boertjes van Staphorst houd, en 't Meppelerdiop of 't Zwarte Water my in z'n kokende golven opneemt, wat moet er dan van de Kamer worden De minister kreeg kippenvel by dit denkbeeld en beloofde dat 't heele district van den kapitein een paar meters in de hoogte zal worden geschoven. Tegen elf uur zat de Kamer iu de afdeeling spoorwegen, en daar bleef ze voorloopig zitten. Over dat „spoorwegdebat" valt ook weinig te vermelden. De heer Duya, die de belangen van het spoorwegpersoneel be pleit (hy spreekt van „beostachtig lango diensttyden") krygt het met minister Regout (Waterstaat, enz.) aan den stok. „De eenige lichtzyde aan dezen Minister is, dat aan zyn bewind een einde komt," zoo zegt hy. „Komt u hier zitten, meneer Dnys", antwoordt do Minister. „Nou", zegt do heer Duys, „dan zou ik het al beroerd moeten maken als ik het niet beter deed dan u". Zooals gezegd, by bespreekt de loonsverhoogiDgen van het personeel, de rusttyden en het lid zyn van de „Nederlandsche Vereeniging van Spoor weg- en Trampersoneel", en dient, mede namens zyn partygenooten, de volgende motie in De Kamer, van oordeel, dat blykens het verslag der Staatscommissie van enquête voor het tramwegpersoneel, een wettelyke regeling van de arbeidsvoorwaarden van trampersoneel dringend noodzakelyk is, gaat over tot de orde van den dag. Deze motie gaat niet verder dan de wenschen der Staatscommissie, on is dus, volgens spr., voor allen aannemelyk. (Zie verder Tweede blad). DE WEEK. 20 Dcc. Van gansch de Begrootings-campagne in 1918, de matte, slappe, mistige, onbe- grypelyke, nare, is feitolyk en eigenlyk slechts één moment interessant geweest. Dat was toeD, in de laatste week ran het tydelyk, tot na Kerst onderbreken van het Budget-debat, de nieuwe afgevaardigde van het district Ommen aan 't woord kwam. O, wonderbare, ongedachte loop der zaken. Voor Ommen. Jaren-achtereen was dat district vertegen woordigd geworden door den braven, schran- deren, eerleken anti-revolutionnair Van Al phen. Daarna was gevolgd de groote leider, de man uit de Kanaalstraat. Welk een eere voor het trouwe, landelyke district! En nu Kuyper heeft zich, om tactische of andere redenen, teruggetrokken. Iu zyn plaats is gekomen een slanke figuur, van triestig-kalme beweging. Met zwakke stem. Een man, die zich biykba&r liefst „achteraf" houdt. Een zonderling, zou men zeggen. Zeker niet iemand, die zich op den voorgrond wenscht te dringen. Een hartstochtlooze, door den levensstryd, door allerlei ontnuchteringen en levensleed ontmachtigde, vergrysde. Zóó zie ik den slanken, langen man uit Ommen, met het ernstig-bleeke gelaat, den weemoedig-neerhangenden gryzen knevel. De treurige, sombere oogeD. De stille bewegingen. Een, iu wien geen bloed van eerzucht leeft, 'n Eerlyke. Die wit er nog aan „passie" in hem, onder de asch van door het leven verteerd zyn, is overgebleven, wilwyden aan den mooien dienst der Waarheid. Aldus heeft de heer Bichon van IJssol- monde gesproken in zyn feilen, verwoeden aanval op het Kuyper-régime. Toen hy, gelyk reeds gezegd, 't eenige interessante moment vormde in het lange, saaie, slaapwekkende wauwel-debat ▼an December-1912. Van dezen man kan worden getuigd, dat hy was de „Nemesis", de wraakgod. Wat ook „Do Standaard" en hetgeen er aan vast zit mocht willen beweren, betoogen, begooche len; verdraaien, dit eene staat vast: de op volger van den Leider in diens verlaten district heeft gewaarschuwd tegen hot leugen achtige, bedriegelyke Kuyper-régime zooals hy het noemde En wat nog 'erger is, de premier heeft trgen dien feilen, forschcr, hartstocht loos wreeden aanval feitelyk met geen woord geprotesteerd. Daar mag toch wel even by getoefd, zou ik willen zeggen. Hy, Theohy, de discipel, de vol geling, het creatuur, de bewonderaar. Hy, die eenmaal aan dr. Kuyper's voeten in grooten eerbied ntêr zat... Hy heeft gezegd, „zich met de interne aangelegenheden van de anti-revolutionnaire party niet te kannen bemoeien". Is rat niet kras Is dat, vraag ik, niet het gewich tigste moment van al de gerekte, slaapwek kende, slappe onbeduidendeieder bekende zaken herkauwende Begrooting-discussiën van 1912 Geen woord van warme Verdedi ging- Slechts de verklaringde anti-revol. party is geen kerkeiyke, maar een staatsrechteiyke p»rtö. Verder, geen woord. In trouwe, hierbij verbleekt, voor myn gevoel, alles wat, in twee lange babbelweken, in de Tweede Kamer der Staten-Generaal is betoogd mitsgaders de „roode vaan in de mist". Alsmede 's heeren Roodhuyzen's op onveilig-staand seinlicht, waarschuwend den naar don afgrond rydenden Coalitie-trein. En de slappe, kleurlooze rede-Borgesius. En al 't verdere. De man uit Ommen, door den Kanaalstraat- banbliksem getroffen, wordt verwelkomd als een „hocourable" begoerlyk vriend, die de Coalitie noodzakelyk heeft genoemd. De bliksem, door Jupiter-Kuyper'b hand geslingerd, blykt er een te zyn van blik Een tooneel-bliksem als van den „vader der goien", gelyk Ofienbach dien carricatu- riseert in zyn muzikale spotternijen in z'n oolyk-geestige „bouffes". En de Offenbach aan de groene tafel heet nu Theodorus Heemskerk, minister-president Ik voeg hier niets meer aan toe. Maar wio nog eenigen aanleg voor deernis in zyn gemoedsleven heeft, moet toch „kassian" gevoelen met de stemming, waarin zeker hooggeplaatste Kanaalstrater het Kerstfeest- 1913 iDgaat Mr, Antonio. Advertentiën. Getrouwd H. H. van Bilderbeek en Johanna Hammer. 554 Main Avenue, Passaic N.J.U.S.A., 23 December 1912- Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig en ge duldig lyden, onze geliefde Zoon, Broeder, Zwager en Oom, Slmon OellJ, in den ouderdom van 16 jaar en elf maanden. J. DELIJ. M. DELIJ—Mullhr. P. F. DE LEIJ. J. B. DE LEIJ-Nak, en Kinderen. J. DELIJ. C. W. DELIJ - v. Kalken. C. T. DELIJ. W. DELIJ. N. DELIJ. Helder, 21 December 1912. Heden overleed tot myne groote droefheid mijn beminde Vader, de Heer i. A. van Trotsenburg, in den ouderdom van 72 jaar. J. J. VAN TROTSENBURG. Helder, 23 December 1912. By mijn vertrek naar Harderwyk roep ik diegenen, waarvan ik geen persoonlijk afscheid heb kunnen nemen een hartelijk vaarwel toe. S. C. DE JAGER. (2e KERSTDAG). LAOHENI - LACHEN I OPTREDEN VAN Holiandtche Duettieten. Nêerland'e eerste Voordracht Soubrette. Holl. Humorist. OPVOERING o.a. van Komische coupletten door Adb. SOLSER. DAT IS EEN BOF! Komische voordrachten door CHARLES BRAAKENSIEK. Een leepe Huisknecht door DUO BRAAKENSIEK. Tot slot NOU??? Blijspel in 1 bedrijf. PRIJZEN DER PLAATSEN: Eerste rang 60 ct. Tweede rang 26 ct., verhoogd met sted. belasting. WHT Plaatsbespreking op den speeldag van 1 tot 3 uur. Na afloop BAL. Opening 7 uur. Aanvang 8 uur. Begeling Looaaldienst Nienwediep-Alkmaar op beide Kerstdagen (25-26 Secember). DE DIRECTIE. TRIUMFI DE VREUGDE STIJGT TEM TOP I mat nieuwe rozijntjes en amandelen, 10 cent per pakja. Thans in alle winkels aanwezig. TRACTEERT U OP DEZE LEKKERNIJ I Afdeeling „Dragersfonds". Algemeens Vergadering van bovengenoemd Fonds, op Zater dag 28 December 1912, des avonds zeven uur, op de bovenzaal. Namens het Bestuur: DE COMMISSIE VAN BEHEER. verplaatst van naar Beleefd aanbevolend, A. W. MICHELS. VERLOREN een Beursje met ongev. f 12.-. De eerlyke vinder wordt by terugbe zorging beloond. Adres: Verl. Piet Heinstraat 61. KEUKENMEID. Wordt gevraagd te Bussum tegen 1 Febr. of later eene R.-K. degelijke Keuken meid, uitstekend bekend met de burger zoowel als de fijne keuken. Salaris f200.- en veel verval. Brieven letter V, met duidelyke opgaaf van leeftyd, waar en hoelang in betrekking geweest, aan den Boekhandel C. L. VAN LAN- GENHUIJSEN, Spui 14-16, Amsterdam Gevraagd •sn flinks Disnstbode. Aantemelden 's avonds dk 7 uur. Adres: „Hotel den Burg". Terstond i san nst Mei*ja, voor~halved Adres: Kanaalweg f Esn of maar solide Burger- woonhuizen te koop gevraagd, prijs opgaaf en waar gelegen. Br. No. 326, Bureau van dit blad. Te huur voor klein gezin 't Benedenhui! Achterstraat 63- Te bevragenHoofdgracht 29 a. Te huur een net Woonhuis in Vlootstraat no. 5. Adres: Vlootstraat 10. TE HUUR De Boerderij „Ongeren" gelegen te Texel, op 10 minuten afstand van de dorpen Burg en de Waal, met plm. 20 Hectaren of meer Wei-, Hooi- en Bouwland, met Boerenwoning en inrichting voor varkens fokkerij en mestery. Brieven met duidelyke omschrijving worden ingewacht bij de Firma C. R. KEIJSER Co., te Oen Burg op Texel. GEVRAAGD zoonoodig voor bovengenoemde boeren plaats eeR bekwame Bedrljfsboer, liefst met klein gezin, die behulpzaam kunnen zyn. Tevens zoonoodig voor dezelfde boerenplaats gevraagd een vaste Werkman, bekend met alle voorkomende werkzaam heden, als: melken, enz. Eveneens liefst met klein gezin. Brieven worden inge wacht als boven. Te huur een nette Woning, Jan in 't Veldstraat No. 40, bevattende twee kamers en suite, heele gang met parketvloer, serre, keuken en bijkeuken, twee slaapkamers, zolder, tuin, plaats, vry achteruit, gas- en waterleiding. Te bevragen: Breewateretraat 62. HEERENHUIS. Te huur het naar de eischen des tjjds ingerichte HEERENHUIS Langestraat 54, bevattende 8 Kamers, Kantoor, Bad kamer, Provisiekamer, enz., enzwaar achter pl.m. 300 vierkante Meters Tuin met Vruchtboomen, Bloemperken, Wip, Schommel, enz., thans bewoond door den WelEd. Heer Dr. Woudstba. Adres: H. WIJKER, Parallelweg 33. Auto to koop, door dringende omstandigheden tegen elk aannemelyk bod 2 pers. 4 cyl. wagentje. Brieven no. 338 Bureau van dit blad. te koop een Spiogol, 156 bij 88 c.M. en aan het zelfde adres 12 fljne champagne glazen. Adres: Bureau van dit blad. Hebt gy het al geleien dat Juffr. KRAMER, Baestraat 40 een Qroentenwlnkel doet, en de pryzen heel laag eyn. Aardappelen per zak fl,10, by de 10 sak minder in pryi. Alles a contant, concurreerende pryzen. Aanbevelend, Mejnffr. KRAMER. Zondags gesloten. Stationsweg 2, den Helder, is iot a.s. Vrijdag 27 Deo. afwezig. Derde aankondiging. By vonnis der Arrondissements Recht bank te Amsterdam van den vierden October 1912 is het huwelijk van GERRIT RADEMAKER, wonende te Yelsen, en AAGJE VAN WAART, wonende te Helder, door echtscheiding ontbonuen verklaard, met alle wettelijke gevolgen daarvan. De Procureur van Eischeres Ma. K. DENIJS. Amsterdam, 22 December 1912. is noodig voor schoolgaande Kinderen. Afdoend Hoofdwater doodt onmiddellijk zelfs de kiemen. 25 35 - 50 ct. per flacon. A. MIJNHARDT, Drogisterij, Kanaalweg 147, by „Casino". Weder verkrijgbaar: BUSGROENTEN. (uitgewogen). SPERSIEBOONTJES 16 ct. SNIJBOONTJES14 SPINAZIE12 GEZOUTEN GROENTEN. SNIJBOONTJES12 ct. SPERSIEBOONTJES 8 MAINZER ZUURKOOL 5 Alles per pond. Puik beste Drielingen, 15 ct. de 5 kop, 8 ct. de groote maat. watten, Zwachtels, öaas,enz. A. MIJNHARDT, Aas. Apotheker, KANAALWEG 147 bij „Casino". Prijsnoteering Gezondh. Roggebloem (verpakt) 12 ct. p. p. Prachtpatent Tarwebloem 10 le kwab Zeeuwache Tarwebloem 9 Beste Tarwebloem 61/, en 8 le kwal. Gruttemeel 8 Nieuwe Krenten 16 r BI. Sultane Rozynen Pit) 20, 25 en 28 BI. Rozynen (met Pit) 10, 12 en 16 Sukade per pond 28 cont. Raapolio per liter 34 Patentolie 36 Boterolie nu 44 Heele gort 14 en 16 Parelgort per pond 8 en 10 Boekweitengort p. p. 9 ct., verpakt 10 r Boekweitenmeel (verpakt) per pond 10 Grieameel per pond 10 en 12 r Split-erwten 12 Parel-erwten ut 16 Gedroogde Zuidvruchten. Appelen (stukjes) per pond 18 Appelen (schyfjes) 26 f Poren 30 en 35 Pruimedanten per pond 24, 30 en 35 Een proefje onzer gemalen koffie kunnen wij in 't bijzonder aanbevelen. Gemalen koffie (melange) per pond 40 cent. Gemalen koffie, gegarandeerd zuiver dus zonder eenig bymongsel p. pond 45 cent. Koffieboonen(puik besten)p.p. 571/a0n 64 Appelgelei per pond 16 r Niet genoeg aantebevelen zijn onze prima prima kwaliteiten Wijnsoorten. Roode en Witte Port k Port per flesch 45, 55 en 75 cent. Samos 65 en Medoc 50 cent per fiesoh enz. Beleefd aanbevelend, L. BUTER Wz., Breeoraterstraat 60. W. BUTER, Vijzelstraat 39. Artikelen, Slang, Spuiten, enz. enz. KANAALWEG 147 bij „Casino".

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1912 | | pagina 2