EXCELSIOR. WIER1NGEN. De zaugvereenigiug Excel sior hield 8 dezerjhare jaarvergadering in de O. L. school te OosteJland. Na opening volgde voorlezing van notulen en jaarverslag. Deze werden goedgekeurd en onderteekend. Vervolgens deed de penningmeester reke ning en verantwoording. liet bestuur, bestaande uit de heeren C. J. Boskcr voorz., C. Kool, secretaris, N. Snooij, peuuingm. en C. Koorn Jz, bestuurslid, werd herkozen en nam zijn benoeming weder aan. De datums der uitvoeringen voor kunstlie vende leden werden vastgesteld op 17 en 18 Kebr. a.s. terwijl tevens werd besloten dat Ex celsior den 2en Pinksterdag zal optreden ten lokale van den heer H. C. Engel, wat reeds eerder door het bestuur met den heer Engel was besprokeu. Na nog eenige besprekingen van huishoudelijken aard werd de vergadering- gesloten. ZONDAGSCHOOL. Algemeene vergadering van onze afd. op Maandag 8 dezer dfcs avonds 7 1J2 uur op de bovenzaal der Ned. Herv. Kerk te Hip- polytushoef. Aanwezig 23 leden. Na opening door don voorzitter den heer Ds. H. Bax inet een hartelijk woord van welkom werden de notulen der vorige verga dering door den secretaris den heer Berghuis voorgelezen en goedgekeurd. Namens de commissie belast met het nazien der rekening (bestaande uit de heeren P. F. Ituut en K. Halfweeg) deelt de heer Kuut mede dat alles in orde is bevonden eu dat de ontvangsten hebben bedragen f 271.18 en de uitgavan t 232.89 1|2; zoodat aanwezig is een saldo van f38,28 1|2. Een woord van dank werd gebracht aan den penuingmeester dfen heei T. Visser voor zijn nauwkeurig beheer. Het jaarverslag van den secretaris werd daarna uitgebracht. Hieruit willen we aantee- kenen dat de vereeniging telt 90 leden, dat is 10 minder dan 2 jaar geleden zoodat het aajiUgi-fiding verdient om het aantal weder op te voeren; dat de heeren Poel eu Kuür als bestuursleden bedankten en in hun plaats werden benoemd de heeren Peereboom en Kaan; dat er spoedig een vacature als voor zitter zal zijn en de drie vrijzinnige predi kanten dan de vereeniging verlaten hebben; dat de dames onderwijzeressen ook dit jaar weder met succes gewerkt hebben. Te Hippo- lytushoef werd de Zondagsschool bezocht door 103 kinderen, te Westerland door 46. Mej. M. Koorn trad af als OHderwijzeres en is deze plaats ingenomen door mej. G. Koorn, terwijl thans mej. T. Asjes bedankt heeft en in deze nog moet worden voorzien. Het jaarverslag- werd onder applaus goedgekeurd Bij de nu volgende verkiezing van twee bestuursleden wegens periodieke aftreding van de lieeeen C. C, Koorn eu T. Visser, wer den deze heeren niet groote meerderheid van stemmen weder herkozen en namen hunne herbenoeming aau. Vervolgens werden dooi den voorzitter met een toepasselijk woord aan de dames der Zon dagsschool d/cadeaux uitgereikt als blijk van waardeeriug voor het vele, dat zij in het afge- loopen jaar voor de Zondagsschool hebben gedaan. Mej. G. Lont dankt, namens de andere dames den voorzitter voor zijn waardeerende woorden en de geschenken. De ïoudvraag levert ets op waarna Ds. Bax meedeelt, dat htj uu». de drukke bezighe den zeli verhinderd is een lezing saam te stellen doch nu iets voor zal lezen van Nelly van Kol. „Het Kerstfeest der ellende", welke door spr. zoo mooi en duidelijk weergegeven, een diepen indruk maakten en een dankbaar gehoor verwierven. Een daverend applaus loonde dan ook den spieker aan het einde der lezing. Alvorens tot de. sluiting der bijeenkomstover te gaan merkt de heer Berghuis op hoe in de vacature ontstaan door bet bedanken van uiej. T. Asjes zal worden voorzien. Er wordt meege deeld dat mej. M. Berkemeier deze vacature wel wil aannemen. Later blijkt dat ook mej. A. Poel zich hiervoor bereid verklaard, zoodat er wel keuze is eu besloten wordt eerst mej. Ber kemeier te vragen. Hierna sluiting. BOTSING. Toen de visscher S. Koorn Zaterdaginor- hen met zijn aak de haven uit zou varen, kwam het z.g. kluwerhout van de schuit met de mast van de niotorpostboot in botsing. Zoowel mast als bout bleken geen voldoende weerstand te kunnen bieden, althans beiden braken af. Peisoonlijke ongelukken vielen ge lukkig niet voor. Voor rekening van 25 leden onzer onder - afdeeling der V.P.N. werden jl. Vrijdag op de Amsterdamsehe Eierenveiling geveild 1300 eiereu) De hiervoor vei kregen prijzen waren zeer goed en variëeiden van f5.20 tot en met f7.45 per 100 stuks. Aan schoon geld zullen de leden voor de eieren per kilo ontvangen f0.96. Aau de veiling is veel vraag naar versche zin delijke, groote en kleine eieren en zwaar slachlgevogelte. WIFRINGEN. J, L, Woensdag keerden de Landbouwer van der Welle en ziju zooutje per rijtuig van H.-hoef naar huis terug. In de polder gekomen, schrok het paard, sprong op zij eu kwam zoo met rijtuig en inzittenden in de vrij diepe poldersloot te recht. De Hr.v. d. W. en zijn zoontje konden zich gelukkig ongedeerd redden, terwijl paard en wagen met toegeschoten hulp na eenige moeite op het droge werden gebracht. De wagen bleek deerlijk gehavend te zijn MARKTBERICHT VISSCHERIJ. Aangevoerd te de Ilaukss 300 balen oliekruiken a f4 - f7,50. 50 balen wulken a f4. Oesters gemiddeld 200 per vaartuig vauaffl0-f35. Aangevoerd te den Oever 50 balen alikruiken a f4-f7,50. 50 balen wulken a f4. Oesters 200 per vaartuig a f 10 - f 35. Nog worden mosselen aangebracht, eehter van slech te kwaliteit. Paling wordt weinig gevangen prijs 35 eent. GEMENGD NIEUWS. ""PRETTIG REIZEN. Pierpont Morgan, die dezer dagen te Parijs is aangekomen in het gezantschap derVer- eeuigde Staten, is vergezeld van een brigade detectives, die de opdracht hebben voor zijn veiligheid te zorgen. Dinsdagmorgen zou de sluiswachter te Veenhuizen de sluis in orde brengen tot het doorlaten van de boot der Drentscbe Stoomb.- maatschappij. Door de gladheid struikelde bij en viel in diepe sluiskolk, waar eeu schipper zijn lijk c-enige tijd dgarua drijvende vond. De ongelukkige bediende sinds 30 jaar deze sluis. DIEFSTAL UIT EEN AANGETEEKENDEN BRIEF. Eeu koopman te Cuyk kwam Zaterdag bij hel afhalen van het postkantoor aldaar van een aangeteekenden brief uit Rijssel, die volgens opgave tienduizend francs aan papier moest bevatten tot de ontdekking, dat er slechts acht duizend francs in aanwezig waren. Bij nadere beschouwiug werd een scheurtje in de enve- loope gevonden. Twee van de vijf lakken schenen bovendien met donkerder lak te zijn overgedrukt en ook de stempels op de lakken bleken eeu weinig te verschillen met die van de andere drie. Aan de binuenzijoe van de en veloppe waren duidelijke sporen te ontdekken van het voorzichtig openmaken van den brief. Volgens bericht van den afzender zijn de nummers van de vermiste baubbiljetteu bekend. HET GEHEUGEN KWIJT. Zaterdagavond vond een agent van poli tie te Haarlem, op de Markt een 25-jarig meisje dat haar geheugen kwijt was. Zij had, vertelde zij, 's ochtends een duizeling gehad, wist niet meer hoe zij heette; alleen wist zij nog, dat haar patroon in de leegh- waterstrant woonde. Bij onderzoek bleek zij te zijn een boekhoudster, die bij den heer O., iu de Leeghwaterstraat in dienst was. Zij was niet op hot kantoor geweest en had den geheelen dag rondgezworven. Haar zuster haalde haar van het bureau af. ROODVOOK. De roodvonk te Purmerend is in haar laat ste s.adium, Nog slechts een paar woningen wachten op ontsmetting. Alle openbare- en bijzondere scholen zijn weder geopend. De gezondsheid toestand is over het alge meen zeer gunstig, HOEDSPELDEN. Het Hbld. schrijft. Wij ontvingen het volgende ingezonden stuk: „Heden werd mijn gelaat met een diepe krab opengereten door de fijne staleu puDt van een hoedspel. De dame, welke voor mij aan het loket in het station stond, keerde zich plotseling om en keek mij verstoord aan omdat haar speld iu mijn wang bleef haken. Ik had haar bijna excuus gevraag! omdat ik niet mijn oog inplaats van mijn wang aan baar haardolk had aangeboden. Kunnen die hoedspelden uiet verboden wor den? V. H. Wij gevoelen de billijkheid van deze klacht Hoedspelden zijn een gevaar voor omstan ders. Daarom is in Zürioh met aanvang van 1 Januari stiafbaar gesfeld het dragen van hoed spelden, wier scherp uiteinde niet door dop jes beschermd is. Reeds is tegen HO vrou wen van allerlei stand in Zürieh proces-ver baal gemaakt. Ze hebben terecht gestaan en- omdat het een eerste overtreding was ziju ze slechts veroordeeld tot een boete van 5 franken. De rechter zeide op ernstige wijze dat ze met hun hoedspelden een ernstig ge vaar waren in volle trams, bij den uitgang van schouwburgen enz. Een dergerlijk verbod zou bij ons ook goed kunnen doen.

Wieringer courant | 1912 | | pagina 2