WIERINGEN. Vergadering der bloemenverecnigiug Flora te Den Oever op Vri]dag 17 Januari II. (en lokale van M. Tijsen. Na opening door den voorzitter, den lieer M. Bosker waarin hij allen hartelijk welkom heette, las de secretaris de heer C. Koorn Vz. de notulen en 't jaarverslag voor. Hieruit bleek dat de tentoonstelling in 1911 door ongeveer 800 personen was bezocht. Hierop deed de penningmeester C. Jb. Kool rekening en verantwoording. Er was een ont vangst van f184,411 een uitgaaf van f 180,54, alzoo een batig saldo yan t'3,89. Een commis sie ^bestaande uit de hee.ren J. Hegeman en P. Hellingman onderzochten de rekening en rap porteerden alles in orde te hebben bevonden. Voorzitter dankte secretaris eu penning meester voor de nauwkeurige administratie en het beheer. Volgde bestuursverkiezitig. Met grootemeer derheid werd tot voorzitter herkozen M. Bos- ker; lot secr. C. Koorn Vz. tot perrmugmeeester C. Kool Jbz. en tot bestuursleden W. Hermans Wz. en C. Bakker Jz. Allen namen hun herbenoeming aan. Ofschoon een menigte volks op den dag der tentoonstelling te den Oever aanwezig was, viel toch het aantal bezoekers aan het tentoon» stellingslokaal niet mee ja zelfs waren erleden van Fhua die de tentoonstelling niet eens hadden gezien en meer idee in 't bal dat in verschillende lokalen gegeven werd, sche nen te stellen, 't Bestuur stelde daarom voor, mocht er een volgende tentoonstelling weer bal zijn, dau entree te heffen ten bate der ver eeuiging. Na eenige discussiën werd dit voor stel echtei verworpen, doch besloten dan )t hal een paar uur later te doen beginnen. Tevens zal aan de kasteleins worden ver zocht bij wijze van donateur een zeker bedrag jaarlijks aan de vereeuiging af te dragen, Bij de groote toename van leden sinds de oprichting, wordt de inning van contributie en 't rondzenden van convocatiebiljetten voorden penningmeester en secretaris te omvangrijk, om dit zonder bode te bewerken weshalve de vergadering besluit hiervoor een persoon te benoemen. Tevens stelde de secietaris voordat de bode dan ook de uit te reiken planten zal rondbrengen en tevens behulpzaam zal zijti bij het in ontvangst nemen der bloemeu tijdens de tentoonstelling. Door voorzitter werd den aanwezige leden gevraagd of onder hen ook waren die zicli met deze functie wilden belasten. Waar zich meer als een persoon opgaven werd besloten een in schrijving te doen plaatshebben, waarbij dan de laagste de betrekking zal worden verleend Aldus werd benoemd de heer J. Wit gman, barbier te den Oerer, die de laagste inschrijver was en wel voor f 5.99. Volgde rondvraag. De heer S. Zomerdijk wijst ei op, dat de planten vanwege de vereeuiging wel wat ge ring waren. Zoo de kas 't toeliet zou hy gaarneVzicn dat deze wat beter zouden ziju. Voorzitter antwoordde dat zoo aan de leden groote plant, werden'uitgereikt men zich min der op 'i kweeken zou toeleggen, wat toch niet 't streven der vereeuiging is. Waar 1111 echter 8 planic-ii werden uitgereik t stelde de heer Jb. N. Tijsen voor in 't vervolg 2 planten uit te reiken en dan iets zwaarder wat door de ver gadering werd aangenomen. De heer P. IIcl- ngman vroeg wat feesten er met de tentooitft-jling in 1912 zullen plaats hebben. De heer C. Tijsen stelde voor van volksfeesten, als ringrijderij, mastklimmer) of iets dergelijks. Werd besloten 't Bestuur hierin vrij mandaat te geven. Tevens zullen weder lijsten worden geciiculeerd, om even als 't vorige jaar vuurwerk af te steken* Naar aanleiding van art. 10 in 't. reglement, waarin wordt bepaald, dat 2 dagen tentoon stelling zal worden gehouden, stelde voorzitter voor dit dan 2 dagen te doen. Hierop wordt afwijzend beschikt, echter niet dien verstande, dat de bloemen 2 dagen ter bezichtiging aan wezig zullen zijn. Niemand meer het woord verlangende werd de vergadering door de voorz. gesloten met een woord van dank voor de op komst en de genomen besluiten de wensch uit sprekende dat Flora mag toenemen in groei en bloei. Woensdagmiddag is het personeel der ijsvlet aan een groot gevaar ontsnapt. Te onge veer 3 uur van wal getrokeu zijnde, was men weldra aan 't spel van drijvende ijsschotse» overgelever d. Na veel moeite slaagde men 11a eenigen tijd er in bij de Quarantaine te landen. De vlet was echter al half vol water en de bemanning uitgeput van vermoeienis. EEN GERECHT ONDER DEN BLOOTEN HEMEL. Te Vaals had een zeldzaam voorkomend ge val plaats; eetie zitting van Duitsche en Ne- derlarrdscbe ambtenaren van justitie.op de str aat. Deze zitting van genoemde heererr van het gerecht geschiedde aan de Duitsch- Hollandsche grenzen, vlak bij bet douanen- kantoor. De mise- en-scén van de ^rechtszaal" be stond uit eene tafel en vier stoelen, geleend in een herberg. De tafel was eerlijk gedeeld: de Helft- stond op het territoir van den Duit- schen keizer, de rest stond op het gebied van Koningin Wilhelmirra. Op Duitsche grond bevonden zich vertegenwoordigers vat) de justrtie urt Aken, op Hollandschen bodem zaten hunne collega's uit Maastricht. Wat de oorzaak was van deze zonderlingen open bare zitting? Niemand minder dan de beruchte Peter Senrien, die verdacht wordt met de inmid dels gearresteerde Duitschers Joseph Peter- mau en Otto Medaal, Peter Gelissen te Ge- verik Beek te hebben vermoord. Een ge sloten wagen, begeleid door Akensche poli tie, reed voor. Toen Senden den ijzeren koets had verlaten, trac.hte hij het publiek dat vatr alle kanten kwam aangehold, door la chen en gebaren voor zich te stemmen, Doch de toeschouwers namen tegenover Senden een dreigende houding aan, zoodal onze en de Duitsche politie de straat moesteu afzetten. Senden werd verhoord door de justitie' en toen dit verhoor was afgelooperr, moest S. het in het Nederlatrsch en Duitsch gestelde proces-verbaal teekenen. De boeien van de. rechterhand werden losgedraaid* Senden maakte van deze gelegenheid ge bruik om uit den vestzak een gouden hor loge te halen, op den knop le drukken en te kijken hoe laat het was. Senden nam ee- 110 Kimfolfl I rnri rl i nir non Toen de formaliteiten vervuld waren betrek kelijk de uitlevering van den moordenaar* die de zitting staande had bijgewoond - werd S. weer geboeid en met den ijzeren wagen naar de gevangenis te Aken terug gebracht. (Tijd) E OOK EN DOOR SCHOOLKINDEREN. Te Heererr veen is door het personeel der openbare lagere ;cholen aan de ouders der leerlingen een schrijven gericht, waarin gewe zen wordt op het veel voorkomende ronken door schoolkinderen eri op de nadeelige gevol gen daarvan. JUBILEUM. De boekhouder is jubilaris eu wordt ter ge legenheid van zijn 40-jarig jubileum door den patroon toegesproken, waarbij tenslotte de traditioueele overhandiging van het couvert met-inhoud plaats heeft. De jubilaris is bescheiden en aarzelt zoo lang mogelijk met het openmaken van het couvert, doch eindelrjk overwint hij zijn be scheidenheid. Slechts een portret van zijn patroon bevindt er zich in. Wel ??vraagt deze, ben je tevreden met mijn blijk van waardeering? Het lijkt sprekend op 11, antwoordt de dankbare jubilaris. EEN ONEERLIJKE VINDER,. Op den Overtoom te Amsterdam viel Zater dagavond een juffrouw door de gladheid op straat en verloor daarbij een portemonnaiemet geld, die door een voorbijganger werd opge raapt. Deze werd aangebonden; de verloren portemonnaie werd op hem bevonden. DE INBRAKEN IN DE WILLEMSPARK- BUURT TE AMSTERDAM. Zaterdagmiddag is door de justitie huiszoe king gedaan bij een bewoonster der Egelan- tiersgracht le Amsterdam. Een aantal gouden voorwerpen, eenige snuisterijen en een zijden blouse wevdeu iu beslag genomen, Deze huis zoeking stond in verband met de inbraken welke ir. den laatsten tijd in de Willemspark- buurt zijn gepleegd en waarvoor onlangs een jongmensch werd aangehouden. VERBRAND EN BESTOLEN. Een juffrouw uit Ginneken, die Zaterdag bij het aanmaken der kachel ernstig ongesteld werd, is Zondag in het gasthuis te Breda aan de gevolgen overleden. De juffrouw die vroe ger te Schevenrngen woonde, leefde van haar geld. Van de gelegenheid dat zij in hetgasthuis verpleegd werd hebben dip ven gebruik ge maakt om wat van waarde in bare woning was daaruit te ontvreemden. UIT HET ISOLEMENT VERLOST. Men meldt uit Schiermonnikoog: Na een Isolement van 9 dagen kregen we gisteren voor het eerst woer de post. We gens voortdurende storm uit het Oosten kon de ijsvlet den tocht niet wagen, Op de Wad den is nog alles ijs. ZOU 't HELPEN. De nrarr met het spiegelgladde hoofd krijgt door de handigheid vatr een bedienende kel- lner, een scheut saus over den schedel; hij draait zich bedaard om en vraagt: Denk je, kellnet* dat 't zou helpen? Onovertretbaar is G. J, Bosker's och ton rl vno.rl or_

Wieringer courant | 1912 | | pagina 2