WIERINGEK. Voor de tweede maal werd te De« Oever een vergadering gehouden over een Luchtgas-Exploitatie aldaar ten lokale van rnej. de Wed. Kaan. De Heer J. Hermans opende de verga dering, heette de aanwezigen van harte wel kom. Het deed spreker genoegen, dat een zoo talrijk publiek was opgekomen, en hij hoopte, dat alle aanwezigen in 1912 hunne woningen met Luchtgas zagen verlicht en verwarmd. Hierop las de heer J. Koorn Vz. de no tulen der vorige vergadering voor, welke onder dankzegging werden goedgekeurd en onderteekend. De Heer Hermans deelde mede dat de Heer Sleutel van Dirkshorn hier was geweest, de leiding had opgenomen en de kosten hier van had beraamd. De berekening werd voor gelezen en nader uitgezet. Naar de gegevens hadden ook de heeren J. Hermans en M. Jijsen Mz. (leden der commissie) ieder af zonderlijk een berekening gemaakt welke nu werden vergeleken. Beiden kwamen tot de conclutie, dat de gasprijs, met inbegrip van toestel leiding etc. zou komen op 9 a 10 cent per M3. De leiding zal door de Explo itatie in ieder huis worden aangelegd en de gasmeter geplaatst. Na nog enkele besprekingen werd door de heer Hermans gevraagd, wie zich wilden aansluiten, waarop niet minder dan 50 aan wezigen verklaarden te willen aansluiten. (In 't geheel zijn er 70 huisgezinnen te Den Oever, dus dat wil nog al wat zeggen. Een luchtgas toestel zal dus worden geplaatst. Hierna volgt 't kiezen van een bestuur bestaande uit 7 leden, waarvoor gekozen werden J. Hermans. J. Hegeman, W. Her mans Wz.. J. Koorn Vz. M. Tijsen Mz. W. Hermans Jz. en D. Bakker Dz. welke allen hunne benoeming aannamen en de functien onder elkaar zullen verdeelen. De rondvraag niets meer opleverde sluit de heer Hermans de vergadering. AANBESTEDING. j.1. Woensdag werd het te bouwen woon huis van den heer D. Heijblok te Ooster- land aanbesteed. 4 biljetten waren ingeko men en wel van de Heeren. W. Hermans Wz. voor f '2486. D. Kakker Dz voor f 2465. J. Ilegeman Jz voor f 2445. W. Hermans Jz voor f 2338. Aan den laagsten inschijver gegund. LENG Vrijdag j.1. werd door schipper P. Rotgans in de mosselenkor een vreemdsoortige groo- te visch gevangen. Het dier was pl.m 1 1J2 M. lang, 1 1|2 d M. dik en had een kop van ongeveer 2 d M. Aan den haven gekomen zagen kenners dat het een „Leng" was, wel ke in diepe wateren thuis behoort en veel op de kust van Schotland enz wordt gevan gen. Zij is dus verdwaald geraakt, en be zorgde menig oeverbewoner een heerlijk kluifje. Men verzekerde dat de smaak fijn was, als van zalm, en men aan een mootje een maal had. GEMEND NIEUWS EEN AUTO OP HET IJS. Gistermorgen tegen halftieu reed een auto in snelle vaart lans den Coolsingel te Rot- glipte de wielen en de. auto reed het ijs op. De bestuurder br;y^',v tot stilstand nog voél de toegevroren va/ ihul en het volgende oo- genblik waren h'iven de tweede persoon in de auto er uit geprongen. Tot verbazing van de anstige toeschouwers hield het ijs de vracht uit en spoedig was de auto weer op deu wal gezuld. IJS. Alle singels te Haarlem, ook het Riu- nen-Spaarne, worden bereden, Sinds 1890 is dat niet voorgekomen. Zaterdag is van Monnikendam een ge regelde dienst per slede geopend op Mar ken, waar gebrek aan levensmiddelen heersch- le. Met 50 goed beladen sleden ging men over de Gouwzee. - BROEDENDE DUIF Boven op een warandakast van een perceel aan de Saxen Weimarlaan in den Haag is een vreemde witte duif aan het broeden. De doffer houdt (rouw de wacht bij zijn vrouwtje, en dat ondanks cie felle koude, HET KWAAD STRAFT ZICH ZELF Een koudslachter te Beesd, die heimelijk met een slede over de Linge een dood kalf wil de vervoeren, geraakte op een plaats, waar hij zich ongezien waande, door het ijs en zakte er tot. den hals in. Slecht met groote moeite werd hij, geheel verstijld, gered. KAMPEN ZONDER WATER. 't Is zeer zeker tegenwoordig verstandig en geraden de waterleiding 's avonds af te sluiten; hieraan wordt dan ook door vele te Kampen nauwlettend de hand gehouden. Maandagmorgen echter toen de. hoofdkranen weder werden opengedraaid, kwamen er en kele druppels te voorschijn. De ontsteltenis is natuurlijk algemeen, men zit zonder wa ter, en is geheel verlegen. De leiding schijnt buiten Kampen dc prises d' eau bevin den zich op de Wezeper heide bevroren te zijn. De directeur heeft onmiddelijk een onderzoek ingesteld, doch Kampen zal wel eenige dagen buiten water blijven. VAN EEN MEREL. Ruim 6 jaar geleden op Oudejaarsavond 1905' ving C. van Riemsdijk, bode van Eek en Wiel op Tiel, een merel, die hem ver leden jaar half November bij liet schoon maken van de kooi ontsnapte. Niemand dacht meer aan den vluchteling, totdat hij zich Zondag, door tegen de ruiten te tikken, weer aanmeldde. De koude en liet gebrek aan voedsel déden hem blijkbaar de gevangenschap bo\en het leven in dc vrije natuur verkie zen, want toen de kooi Daarbuiten gebracht en opengezet werd. zocht hij dadelijk zijn plaatsje van vroeger weer op, SCHIP BEKNELD. Als een kurk op de flesch zit de „Nelly',' 'n lichterschip van Kampen, geladen niet ij zer, Kapitein E. Riemers, in den ingang van den Wijnhaven te Dortrecht. Gisteravond wilde dit schip deze haven als vluehthaven binnen. Was de diepgang misschien geen beletsel, de doorvaartbreedte van de boom- brug bleek zulks wel. Eerst raakte de boeg spriet van de „Nelly" in liet ijzeren leun- werk van het bruggetje tusschen Grootlioofd en Merwedekanaal en beschadigde het. Toen werd achteruit gewerkt en bij het opnieuw invaren raakte de schuit bekneld en kon niet uieer terug, In den nacht is de lading ge er,lam, den waterkant houdende. Plotselinardeeltob'jk gelost, doch dat heeft niet kunnen verhinderen, dat het schip lek is gesprongen. Een sleepboot was hedenmiddag bezig met leegpompen. DE KOUDE. Als bewijs hoe streng de vorst is gewaest meldt men uit Harlingen, dat tal van zee vogels bij het gaan zitten op het ijs daarop vastvroren en dan wanhopige pogingen aan wenden weer los te geraken. 8oms gelukten dit, doch meestal moest den vogel den strijd opgeven om zich dood te laten vriezen. Men herinnert zich niet dit verschijnsel eerdei te hebben waargenomen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in een der Zigeuner-woningen le Voerendaal ("L.) een ventje van zes iaar dood in zijn slaapkamer gevonden. Na onderzoek bleek dat liet arme knaapje bevroren was. Zondagavond viel iemand te Ede, terwijl hij wachte op een dienstbode, zijn beminde waarschijnlijk door de strenge koude be vangen, bewusteloos op den grond. In de woning van een arts gebracht, is hij zonder tot bewustzijn te zijn gekomen spoedig ge storven. OVERREDEN. Gisterenmorgen begaf een te Oosterbeek wonende koetsier zich te voet op weg naar zijn patroon te Arnhem. Onderweg ontmoete hij een voerman en mocht met diens wagen een eind meerijden. Ter hoogte van de Kling- elbeek werd het paard schichtig. De koetsier sprong van den wagen om het dier bij de teugels te grijpen, doch door de gladheid struikelde hij en kwam onder de wielen. Door het breken van -dc ruggegraat was de man terstond dood. EEN HOLLANDER NAKIJ ANTWERPEN VERMOORD. In aansluiting aan het bericht over den moord, die Zaterdag nabij Antwerpen plaats had op M. Davidson, makelaar in ruwe dia manten wordt nog het volgende gemeld: De moord had plaats te Wilrijek. Zater- middag vond men achter het kerkhof van Berchem, te Wihijek, een lijk, dat herkend werd als dat van den heer M. Davidson, makelaar in diamanten wonende te Lama- rinére, te Antwerpen, De ongelukkige had een door een scheermes afgesneden hals en de geneesheer die den dood constateerde, gaf als zijn meening te kennen, dat men hier met een zelfmoord te doen had. De vrienden en famile van den doode konden deze ver onderstelling niet toelaten. De heer David son toch maakte steeds goede zaken en leid de een zeer gelukkig familieleven. Er be stond voor hem geen enkele aanleiding tot zulk een wanhoopsdaad. Zaterdag had hij nog te kennen gegeven dat hij een belangrijke ontmoeting zou heb ben. Evenals Roseublum, die te Boom zoo on gelukkig om het leven kwam, bezocht Da vidson steeds kleine fabriekjes in den omtrek van Antwerpen, Zaterdag moest hij naar Wilrijek. De familie nam geen genoegen met de xerklaringen van den geneesheer en werd het parket in kennis gesteld van het ver moeden. Gistermorgen eerst begaf het parket zich naar de plaats, waar men het lijk had ge vonden en na een kort onderzoek word vast-

Wieringer courant | 1912 | | pagina 2