GEMENGD NIEUWS. DE LIEFDE. Aan het station te Harlingen ontstond Maan dag eene groote opschudding doordien eene jonge schippersvrouw, die blijkbaar genoeg van haar echtgenoot had, plan had niet den knecht van deri schipper er van door te gaan. Kaartjes waren reeds gekocht en het reis gezelschap betrad juist het perron, toen de de verborgen echtgenoot verscheen en de vrouw in de wachtkamer terugtrok. Een poot werd van een der bufi'ets afgetrokken en de knecht daarmee dermate bewerkt, dat het bloed hem bij het gelaat neer liep. De po litie bracht hierop de knecht naar het bureau, doch vond geen termen hem te houden. De vrouw bleef weigeren haar man naar boord te volgen en bleef wat door de stad slen teren. Distermorgen bleek dat zij en de mishandelde knecht niet meer hier waren eu zijn zij toch vermoedelijk in eikaars ge zelschap vertrokken. BEVROREN LEVENDE V1SSCHEN. Dat men tegenwoordig, zonder met de Wet in conflict te komen, visschen en wild kan eten in den tijd, dat de vischvangst of de jacht verboden is, heeft men te dauaen aan de koelkamers, waarin vleesoh en visoh zoo goed bewaardworden. dat visschen heer lijk gestoofd op tafel kunnen komen, welke een jaar geleden hun waterland verlieten of, dat hazen, die keurig gebraden worden opgedient, welke eenige maanden geleden geschoten werden. De lichamen van vele dieren, die wij eten, blijven in een zeer lage temperatuur zoo, dat het vle^sch eetbaar blijft en de voedingswaarde niet vei mindert. Daar echter menige koper of koopster er prijs op stelt de diereu levend in zijn of haar be zit te krijgen, worden er tal van proeven genomen om de waterbewoners in hun ele ment ter markt te brengen. Het is evenwel nog al bezwaarlijk de visschen in bakken water of zoo iets te vervoeren en gelukkig- is men op een nieuw denkbeeld gekomen. Een professor van de Universiteit te Geneve 11. 1. beeft vastgesteld, dat een visch, die bevroren was in liet vt ater dat tot 20 giaden onder nul was afgekoeld, na drie maanden wanneer iiet ijs weer ontdooit was, nog leef de en weer begon te zwemmen. Door ver schillende proeven heeft de hoogleeraar ge merkt, dat men op die manier lal vati die ren kan bewaren kan bewaren, maar dat lie temperatuur waarin zij moeten verblij ven niet voor alle de zeilde is. Dit is voor al een prachtige uitvinding voor het ver voer, daar het natuurlijk veel gemakkelij ker is, de diereu in ijs te vervoeren dan in water. En dientengevolge zullen verschillen de menschen, die anders nooit in de gele genheid zoude zijn sommige visschen of wild uit andere landen te proeven, thans daar van kunnen genieten. KORTE BERICHTEN. Een 20-jarige knecht op een inotoi schuit te Kampen is door slaapziekte aangetast. Za terdagavond legde hij zich ter ruste en alle pogingen, ook van medische zijden, om hem wakker te krijgen, hebben tot lieden gefaald, Hij zal naar hel ziekenhuis worden over gebracht. Dr. Eckardt van het ineteologisch in stituut te Weilburg voorspelt een koude len te en zegt te hopen, een koude of matige Aprilmaand de thans reeds vrij voorspoedi- gen plantengroei zal terughouden, omdat er anders in de maand Mei door de te ver wachten nachtvorsten groote schade zal wor den aangericht. Te Parijs heeft het gisteren uren ach tereen met dikke vlokken gesneeuwd. Te Berlijn worden drie schooljongens, die slechte rappoiten hadden gekregen, ver mist. Ie Jean maakte een jongen, die een vaderlijke vermaning had gekregen door op hanging een eind aan zijn leven, te Gries- heim liet een jongen zich door een trein doodrijden omdat hij niet was overgegaan. VREESELIJK, Een 32 jaiige metselaar te Aich (Wur- temberg) heett eergisternacht om twaalf uur zijn slapende vrouw met een zakmes deu hals afgesneden. Toen zijn 14-jarig dochter tje ontwaakte en naar moeder vroeg, pakte hij het kinu beet om het kind te wurgen. Hel meisje wist echter te ontkomen en vlucht te op zolder, waar twee kindereu van 4 en 5 jaar sliepen. De moordenaar ging weer te bed. Nadat hij eenige uren geslapen had maakte hij met behulp van in petroleum gedrenkte lappen brand. Op het hulpgeroep der kinderen kwamen de buren. De brand weer werd gealarmeerd, welke kinderen red de. De vader had zich inmiddelsin de slaapka mer opgehangen, Hij was sinds lang werk loos eu had zich aan den drank overgegeven, PAASCHE1EREN. Het is bekend, dat eieren eertijds, althans bij sommige volken, buitengewoon vereerd werden. De Indianen eu de Grieken hadden in vroe gere eeuwen den hoogsten eerbied voor een ei. De Brahminen leereu, dat al het gescha pene en ongeschapene uit een ei is voort gesproten. Goden, menschen, dieren, plan ten, alles heeft volgens hen zijn oorsprong in een ei. Zoo ook is de toekomst van alles en allen in eene verzameling eieren opge sloten, die achtereenvolgens zullen worden open gemaakt. De bereiding van een eierenkoek is diens volgens eene hoogst symbolieke verrichting, waarbij men in geen te ernstige stemming kon zijn. Men vergist zica wanneer men gelooft dat de leer der Brahmiue uitgestorven is, want ik herinner mij nog zeer goed dat de dag bladen eenige jaren geleden opgevuld waren met de zoogenaamde excentriciteiten van den heer da Gama Machedo, een schatrijke Por tugees, die zich Parijs gevestigd had Quai Voltaire, waai hij zijn geheele leven aan ei. eren leggende vogels wijdde en bij testa mentaire beschikking zijn geheele vermogen aan dat pluimgedierte vermaakte. Machade fhij was vroeger kanselier van de Portugesche legatie te Parijsj droeg een snuifdoos, op de deksel waarvan ei voorkwam omringd door spreuken van zijn eigen vinding zoo als: Alles is uit een ei voort gekomen. Het ei bevat alles. Buiten het ei beslaat er geen heil voor de maatschappij en de wijs begeerte. Wee hem die de waarde van een ei niet kent! enzoovoort. De menchen weten niet wat een omelet in zijne ingewanden zoo al behelst wat ge- wigtig is voor het verleden, het heden en de toekomst der volken. Daar is niets wat meer tot uitvindingen eu ontdekkingen leidt dan eieren. Christophorus Columbus is eerst tot de ontdekking van Amerika gekomen, nadat aij eieren gegeten had. De Israëlieten zenden nog in onze dagen eieren met brood als een direct of indirect bewijs van rouwbeklag na eene begiat'enis. De vrouwen nog in onze dagen dringen hun ne mannen bij het ontbijt eiereu op. En bij het hooge Paaschfeest spelen door geheel de wereld eieren eene hoofdrol. Ik kan een doctor wiens geheele apotheek uit eieren bestaat: Eet eiereu zegt die goede man altijd. En wanneer hij begrijpt dat dit recept op deu deur wel een weinig mono toon wordt, voegt hij er onveranderlijk bij: en drink melk. Eiereu en melk zijn voor dien model-ge. neesheer de zuilen waarop de menschelijke gezondheid rust. Gisteravond werd te Delft een beschonken man wegens ordeverstoring in bewaiing ge steld. Bij fouilleering kwam maar even f 1400 in contanten uit s' mans zakkeu. -Een zeeman werd 15 jaar geleden we gens diefstal tot 3 maanden gevangeuisstraf veroordeeld. Tot op gisteren wist hij vrij te blijven uit de handen van het gerecht. Maar na heeft een rechercher hem aan de Lloyd- kade te Rotterdam aangehouden. Hij is ter- beschikking van de justitie gesteld. De loopknecht van een firma in assu rantiën te Breda is er vandoor met f 1500 vau zijn patroon. De man heeft zijn vrouw met 5 kinderen achter. Door den storm werden Alaandagavond de wiekeu van den aan den Zeedijk te Har lingen staande, niet gebruikt wordende wind molen van „Friesio" afgerukd en verbrijzeld. Ook de omgang werd gedeeltelijk versplin terd. Geen persoonlijke ongelukken. De wolhandelaars op Texel noodigen de boeren uit, hun schapen en lammeren niet meer met leer te willen merken, De fabrie kanten klagen, dat deze teer schadelijke ge volgen voor de machine heeft, en de met teer bemerkte wol daarom minderwaardig is. Maandagavond heeft in een woning te Tilburg een hevige gasontploffing plaats ge had, die vrij aanzienlijke schade aan huis en inboedel veroorzaakte. De meubelen in de kamer, waar de ontploffing plaatsgreep, ■verdeu geheel vernield. Geen enkele ruit bleef er heel, de rechtermuur viel dwars door de kamer tegen den linkermuur. Oorzaak is, dat bij het zoeken naar een lek een lu cifer gebruikt werd. Te Amsterdam is Zondagavond een meisje, dat met. haar verloofde wandelde, plotseling ontvoerd door iemand, die met een auto kwam aanrijden en haar greep. Maan dag was het meisje reeds opgespoord, het bleek, dat een gehuwde man de ontvoerder was. Een dievenbende te Londen heeft bij een diefstal in een ju weiiers winkel 125.000

Wieringer courant | 1912 | | pagina 2