WERINGEN. Op den tweeden Paaschdag, des voormid dags 10 uur, hield Ds. H. Bax in de groote kerk te Hippolytushoef zijn afscheidsrede. Z. Eerw. sprak naar aanleiding van het 6e vers van Psalm 16. n. m.: De snoeren zijn mij in lieflijke plaatsen gevallen, Ja een schoone erfenis is mij geworden. Na afloop zong de gemeente op verzoek van den voorzanger namens den Kerkeraad den scheidenden pre dikant het. laatste vers van psalm 134: Dat 'sHeeien zegen op uw daal, toe. Een groote schare woonde de plechtigheid bij. Na afloop dezer plechtigheid, werden boeken en be scheiden aan Ds Hopster, als consulent o- vergedragen. WIERINGEN. Afd. Wielingen der Holl. Maatsch. van Landbouw. Aanwezig 16 leden. Na opening der vei gadering door den voorz. den Heer Hermans, met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen, worden door den secretaris den heer O. J. Bosker de no tulen der vorige vergadering gelezen, en een keurig zakelijk verslag ovei hek afgeloopen vereenigings jaar. Beiden werden onder dank betuiging goedgekeurd. Hierna wordt door den penningmeester, den heer C. Kooijman, rekening en verant woording gedaan en blijkt dat de landbouw- cursus met een nadeelig saldo van f 12,50 sloot, de tentoonstelling met een nadeelig sal do van f 127.67 en de verloting met een nadeelig saldo van f 6.08. Deze saldo's wer den verhaald op de afdeelingskas, welke sluit met een nadeelig saldo van f 50.96. Deze rekeningen woiden nagezien en in orde be vonden. De aftredende bestuursleden, de heeren J, Hermans, P, F. Kuut en P. J. Keijzer, wor den met bijna algemeene stemmen herko zen eh nemen alle hunne herbenoeming we der aan. Verder wordt besloten bij het Bestuur der IIoll. Spoorwegmij. aan te dringen, dat zij Donderdagsmorgens een markttrein laten rij den, vertrekkende om 5,45 sm. van de Van Ewijcksluis en terug van Schagen om 12 uur de bedoeling is niet eene extra tram te la ten rijden, maar eer.e wijziging in den diens t te verzoeken. Op een voorstel om over te gaan tot coö peratieven aankoop van Fourage, en kunst mest, wordt afwijzend beschikt en wordt besloten dit jaar weder zoo mogelijk eene cursus over veekennis te hou den. Op een ingekomen schrijven van de af- deeling Medemblik om subsidie voor de al daar te houden tentoonstelling, wordt afwij zend beschikt, daar ook de afd. Wieringen zich zelf redden moest. Een ingekomen verzoek van de afdeeling „Zoetermeer' om adhaesie te betuigen aan een verzonden adres om tot afschaffing van de Rijkshengstenkeuring te geraken, met behoud der premies, wordt aangehouden tot de volgende vergadering. Hierna sluiting. GEMENGD NIEUWS. ZEDELIJKHEIDWET. Een adjunct-inspecteur van politie te Haar. lem heeft een koopman ui. Amsterdam be keurd wegens het ten verkoop aanbie den van steenen beeldjes „Mannekopies" namaaksels van het Brusselsche beeld. EEN APRILGRAP. Op een kanfoor hier ter stede draagt de oudste klerk een bril. Bij den aanvang vau den kantoortijd is de patroon Maandagmor gen reeds present. Klerk stapt binnen en kijkt ietwat vreemd, dat de patroon al aan wezig is. „Goede morgen, meneer." „Morgen Wat zie ik, heb je al weer twee glaasjes op2" Kantoorklerk onthutst, kijkt zijn patroon met groote oogen aan. „Ja zeker, ik zie het." Het woidt den klerk te machtig en sta melend zegt hij: „Dan hebben ze me ver raden!" Tableau!! (O. H. Ct.) 'n LEELIJKE AAP. Bij de bijzondere school te Joure vertoon de een man een kleine aap. Hij liet op het schoolplein het diertje van een muur sprin gen. De eerste maal ging dit goed, de twee de toer liep minder naar genoegen af. Het beestje sprong juist op den schouder van den negenjarige Marten van der V. uit Broek, 't Jongetje sloeg van zich, met het gevolg, dat de aap hem de rechterpink bijna geheel afbeet. Dr. Sluytcr, dadelijk geroepen, moest oogenblikkelijk tot amputatie van de pink overgaan. TROUWE LIEFDE. Het gebeurt niet vaak, dat er een bijzon dere aanleiding is, om melding te ma ken van trouwe liefde en daarom zij het volgende geval medegedeeld, dat menigeen ouwerwetsch zal schijnen in dezen tijd van auto 's, aeroplanes en draadlooze telegrafie, waarin alles snel gaat. In een klein plaatsje van Engeland is een paartje in het huwelijk getreoen, dat reeds veertig jaar geleden bestemd scheen den hu welijksband te sluiten. Anna Parktus en Thomas Mattheros had den elkaar liefgehad sinds hun kinderjaren. Maar Anna had haar stervende moeder belooft, op een bioeder te passen, die zich zelf niet kon redden. Toen haar broeder ein delijk overleed, moest zij haar grijzen va der verplegen. En eerst toen deze ook stierf, gevoelde zij zich gerechtigd, aan zichzelf en aan haar Thomas, die al die tijd gedul dig had gewacht, te denken. Het huwelijk van het bejaarde paar zou geheim gehouden worden, maar het werd bekend en de dorps- genooten maakten gaarne van de gelegenheid gebruik om bruid en bruidegom hun hul de te betuigen. ELECTRICITEIT EN SCHAPENTEELT. De Britsche consul te San Franeisco schrijft in zijn jaarverslag over belangrijke proeven, welke in Los Gatos fCaliforniëJ door pro fessor Wentworth zijn genomenn. Een kud de van 2000 schapen werd voor de eene helft gedreven in een weide, waarover een electiisch geleidingsnet van de Great-Wes- tern-Porver-Company gespannen was, terwijl de andere helft op een weide werd gebracht, welke aan geen enkele electrischen invloed was blootgesteld. Op de eerste weide wer den tweemaal zooveel lammeren gebot en als op de tweede. Ook de wolopbrengst van de schapen der eerste weide was meer twintig procent dan van die der tweede. AUTO-ONGELUK. Toen Maandagmorgen baron V., uit Turn hout, met zijn auto, waarin nog twee dames en twee heeren, over den Singel te Dordrecht reed; woei de pet van den chauffeur af. De ze greep naar zijn hoofddeksel en liet het stuur los, tengevolge waarvan de auto tegen een boom opliep. De chauffeur vloog door de voorruit en kreeg verwondingen aan het hoofd; een der dames brak den onderarm. Nadat het nood ige verband gelegd was, werd de terugreis naar België per trein onderno men. De half vernielde auto werd ook per spoor vervoerd. GROOTE DIEFSTAL. Bij den diefstal, die den 6e dezer bij den oud-gezant van Mexio te Parijs, de Mier, gepleegd is, is voor een bedrag van meer dan 950.000 frank ontvreemd. ONGELUK BIJ TANGER. De Fransche zaakgelastigde in Tanger Be- aumarchais bevond zich met zijn heele ge zin en den Russischen minister-resident Bod kin aan boord van een barcas van den Franschen kruiser. Du Chayla toen een vloed golf de boot /ol water sloeg. Een kind en drie leden van het personeel, verdronken twee kinderen stierven later tengevolge van uit putting. De heer Beaumarchais en zijn vrouw werden zelf gered, doch lagen vanochtend nog bewusteloos. ONGELUK OP DEN NIJL. Een touristenboot is op den Nijl gezon ken. Er moeten 200 personen zijn verdron- ben. ONDER DEN TREIN. Zondagavond is de brugopziener H. Mid deldorp, die tijdens een stormvlaag langs de rails van zijn bureau naar het station liep, door den mailtrein welke te 8.54 Bre da voorbijsnelt, gegrepen en gedood. BOTSING. Bij het binnenkomen in het station Kijk uit, op den spoorlijn Mechelen Terneu- zen, is Maandagavond omstreeks acht uur de trein, komende van Mechelen, op een ledige goederenwagon geloopen, die vermoedelijk door den hevige wind op de baan gedreven was, De machine derailleer de en viel om. De gehuwde machinist Gos- sa kwam onder de kolen van den tender en werd er dood onder vandaan gehaald. De materieele schade is niet belangrijk. Het ver keer heeft ongestoord plaats. KORTE BERICHTEN. Nabij Eindhoven (Zes gehuchten) viel een 2-jarig zusjein een vrij diepe wetering. Haar drie-jarig broertje ging plat langs den wa terkant liggen, greep de hand van zijn zus je, toen deze weer boven kwam, riep hij uit alle macht om zijn moeder. Een buurvrouw kwan ijlings hulp verleenen. Den eerste Paaschdag trachte een inbre ker te Rotterdam vanuit een onbewoonde verdieping door gaten in vloer te boren en uitzagen, zich toegang te veschaffen in een goud- en zilverwinkel. De buren hoorden ge raas en waarschuwden de politie. De inbraak misl-ukte, maar de inbreker wist te ontko men.

Wieringer courant | 1912 | | pagina 2