LEGER DES HEILS. WIERINGEN. Zaterdag 1.1. werd in de >.aal van den lieer M. Tijsen te Den Oever, dnnr het Leger des Heils een lichlbeelden- voorstelling gegeven. De zaal was propvol. Eenige dames van de christelijke zang- vereeniging gaven nog eenige liederen ten beste welke zeer in den smaak vielen. DOOPSGEZ. GEM. WIERINGEN. Tot diaken der Doopsgezin de GEM. werd Zondag 1.1. gekozen de heer S. S, Klein, wegens periodieke aftreding van den lieer P. S. Kuut. BURGELIJKE STAND. GEMEENTE WIERINGEN. 12 tot en met 18 April 1912. Geboren: Geertje, dochter van Nan Heijblok en van Geertje Smit. Ondertrouwd: Jan Scheltes en Maria Bais. Cornelis de Wit en Antje Wagentaker. Gehuwd: Meijert Lont en Maartje de Haan. Overleden: Geene. GASFABRIEK. Onze gasfabriek mag zich in gestadigen vooruitgang verheugen. Was, naar men ons mededeelde het aantal aansluitingen op 1 Januari j.1. gestegen tot 53 na dien datum zijn weer 6 perceelen aangesloten en werd een leiding belangrijk uitgebreid. Vergadering van den Raad der gemeente Wieringen op 18 dezer 'snarn. 2 uur. Afwezig de Heeren P. Koorn en J. Hermans. Voorzitter de Burgemeester, de Heer A. Peereboom. Na opening worden door den Secretaris W. J. Bruul de notulen voorge lezen, en deze vervolgens goedgekeurd en onderteekend. Wordt medegedeeld: 1 Dat door den Rijks-Ontvanger is gestort f 2318,05. 2 dat door den Rijksbetaalmeester te Am sterdam is gestort een bedrag van f 425,- en een van f 171. 3 dat van Ged. Staten goedgekeurd is te rug ontvangen. De kohieren van Hoofdelijken Omslag en Hondenbelasting dienstjaar 1912. b De Suppletoire Begrooting dienstjaar 1912. c. Af- en overschrijving dienstjaar 1911. d. 2 Staten onvoorziene uitgaven vorige dienst. c. Besluit verkoop van grond aan J. Her mans Heemraadschap, Wieringen en de Doopsgezinde gemeente, f. Besluit aangaande tijdelijk geldleening tot een bedrag van f2500. 4. dat van Ged. Staten niet goedgekeurd is terug ontvangen de Suppl. Begrootingdienst- Jaar 1911. Voorzitter licht toe, dat dit voortkomt door de administratieve vorm.Ofschoon altijd goed gekeurd, zijn thans andere heeren aan het bewind en nieuwe heeren nieuwe wetten. 5. dat is ontvangen een verslag dienstjaar 1911 van de Gezondheids commissie te Scha- gen. dat door B. en W. 22 Maart 1.1. kasveri- ficatie werd gehouden, waarbij bleek, dat was fn kas f 140,76. Vervolgens werden aan geboden 2 maandstaten der Zeegras-Exploi tatie over de maanden Febrii ti en Maart Hierna deelt voorzitter me ij:, dat op het in de vorige vergadering reeds besproken adres van de vereeniging „Ons Belang" te Den Oever, inhoudende een verzoek om ver gunning in verband met de op te richten luchtgasfabriek aldaar, door B. en W. na dere inlichtingen zijn gevraagd, doch dat hierop geen antwoord is ontvangen Is ingekomen een verzoek van Br. Kat tot aankoop van een stukje grond van de Ge meente vóór zijn woonhuis. Tevens wordt voorgelezen een tegenadres van W. Huijbers. Laastgenoemde adressant heeft pas zijn wo ning verbouwd en nu zou men weder aan een scheidingsmuur vervallen. Tevens acht hij zich aangaande zijn uitstalraam benadeeld zoo tot verkoop van grond wordt overge gaan, waar 't raam van Kat dan te dichtbij het zijne zou komen. Tevens zou hij voor uitstalling van tuigen, dan geen plaats meer hebben. B. en W. hebben de adressen reeds behan deld en stellen voor, de bezwaren in aan merking genomen, op het verzoek van Kat afwijzend te beschikken. Poel. Br. Kat heeft mijn inziens evenveel recht als Huijbers. 't Is niet om zijn buren te benadeelen. Doch hij wil een hoekdeur aanbrengen, welke anders juist tegenover de poort van Jb. Lont komt. Kuut. We moeten niet al te veel van die hoeken verkoopen. De straatweg zou te nauw worden, en zoodoende de wagens elkander niet meer kunnen passeeren. Voorzitter. Dat is waar en om nu de naas te buren een plezier te doen en het een an der lastig te maken, dat gaat niet. Volgt stemming en wordt afwijzend op het verzoek van den Heer Kat beschikt. Komt ter tafel een verzoek van Ds. Bax om ontheffing van H. O. wegens vertrek uit de Gemeente. Wordt 9 l2 gedeelte onthef fing toegestaan. Eveneens wordt op verzoek halve ont heffing van hondenbelasting toegestaan aan Mej. Wed. J. Dekker, waar haar hond 28 Maart 1.1. is overleden. Wordt gelezen een verzoek van de A. G. N. W. om plaatsnamen te vermelden op alle openbare gebouwen, zooals Oosterland, Stroe etc. B. en W. hebben dit schrijven reeds be handeld, en stellen voor het in dien zin toe te staan, dat de naam er wordt opgezet, wan neer dergelijke gebouwen worden opge schilderd. Kuut. Aan de vaste wal is 't wel gemakke lijk, doch hier is 't minder noodig. Voorzitter Och zoo bij gelegenheid, dan kan het zonder eenige kosten. Wordt door den raad aangenomen. Komt ter tafel een verzoek van J. Snooij Wz. te Zandburen om een stukje berm van den weg te mogen koopen teniende zijn land recht te maken. Waar op deze plaats gemakkeiijk een strook van den berm afkan, terwijl weg en land daardoor een beter aan- zfen zullen verkrijgen, stellen B. en W. voor dit verzoek toe te staan en de koopsom te bepalen op f 5. Kuut. Aan den Poelweg schijnt het hek van het land van Koorn ook meer naar den weg te zijn geplaatst. Heeft hij daar permissie voor gevraagd en er voor betaald? Voorz. Neen, ik denk. dat u dit wel weet. Zoover ik weet is hier nooit vergunning voor gevraagd. Een kaart wordt gehaald en nu blijkt nat meerderen zich de vrijheid hebben verschaft, een stuk van den den weg te veroveren. Tusschen het land van P. Tijsen en den weg is n. m. een sloot. Nu is het hek ech ter geplaatst over de sloot en dan een stuk berm van den weg er nog bij. Dit gaat toch wat al te ver. Voorz. Hij weet toch wel, dat die kant van den weg niet van hem is. Poel. Tijsen is er niet voor, om zoo maar wat te nemen, Het is bepaald een vergissing. Bosker. Het is wel mooi zijn land een rech te lijn te geven, maar men moet op eigèn terrein blijven. Voorz. Op deze wijze gaat het niet. Wij zul len een onderzoek instellen. Hierna wordt besloten den Heer Snooij voor t 5. het hoekje grond af te staan. De Rekening van Armvoogden, dienst jaar 1911 komt ter tafel en zal voor de le den van den Raad worden ter visie gelegd. Door het College van Ar_..voogden zijn 3 voordrachten ingekomen ter benoeming van 3 armvoogden, wegens periodieke aftreding van de Heeren S. C. de Vries, J. P. Bakker en D. P. Mulder. Allen zijn als no. 1 op de voordacht ge plaatst en worden weder met algemeene stemmen herkozen. Komt in behandeling een adres van den Heer N. J. Poel, huurder van het Ge meente eigendom „De Leg". Het huurcon tract luidt, dat de laatste 3 jaren het land moest worden beweid en behooid. Adressant zou, op advies van deskundigen, nog gaar ne twee jaren met bebouwing doorgaan en er dan gras op zaaien. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen, waar het ook werkelijk in het be lang van de Gemeente is door te bouwen. Kuut. Ik stel voor, dan te bepalen in het contract hoeveel gras en klaver er in 't laat ste jaar moeten worden opgezaaid, dan valt er niets te zeggen. Bosker. 15 KG. graszaad 10 KG. roode kla ver en 1 1|2 KG. witte klaver per HA. is voldoende. Wordt besloten dit in huurcontract op te nemen, indien dit voorstel ook de mede huurders voldoet. Anders zal op de oude conditiën worden doorgegaan. Hierop leest de Secretaris een keurig ver slag voor aangaande de toestanden vld Gem. Wieringen over 't jaar 1911. Een welver diend compliment wordt hem naar afloop door voorz. gemaakt. Volgt Rondvraag. Kuut. Ik ben een paar keer schooljongens tegengekomen, die naar huis waren gestuurd. Nu hebben eerst de moeders heel wat te doen om ze heel en netjes heen te zenden, de kin deren hebben van Stroe een heele loop en en dan worden ze per slot van rekening maar weer naar huis gezonden. Als er een van het personeel ziek is, dan kan een ander zulk een klasse toch wel een paar dagen waarnemen.

Wieringer courant | 1912 | | pagina 2