wieringen. wieringen. wieringen. ook ep:n record. Onze vroegere plaatsgenoot de lieer P. Kooij Pz. agent van politie te Scheveilingen, is met ingang van 11 Mei a,s. benoemd tot rijksveldwachter te Rotterdam, Wegens bedanken van den heer S. S. Klein werd jl. Zondag te Slroe tot diaken der Doops gezinde gemeente gekozen de heer J. C. Klein te Hippolytushoef. Voor het toelatingsexamen Rijks Normaal school te Den Helder is geslaagd onze plaats- genoote de Jongejuffrouw D. P. Spaander. WIERINGEN. De Provincialen Commissie heeft evenals vo rige jaren dit jaar !'140. aan onze Land bouw afd. toegezegd voor premiëering van Stieren op Wieringen. De keuring zal wor den gehouden op Dinsdag 14 Mei 's mor gens 10 uur. De verleden jaar toegekende Premiën zullen bij deze gelegenheid worden uitbetaald. WIERINGEN. Dat de timmerlieden op ons eiland de han den vol hebben bleek deze week, toen bij de aanbesteding" van een te bouwen boerenplaats voor den Heer C. Snooij geen enkel inschrij vingsbiljet was ingekomen. WIERINGEN. Dinsdag 1. 1. had in het hotel Koorn stem ming plaats van drie hoofdingelanden voor het Heemraadschap Wieringen, wegens pe riodieke aftreding van de HeeieirH. Minnes, N. .1. Rotgans en J. Mulder, welke zich niet meer herkiesbaar stelden. Uitgebracht werden op: Jb. Al. Tijsen 20, D. V. Heijblok 22, P. Dekker 11, S. Veer- dig 4,'J. W. Snooij 4, P. J. Mulder 4, J. P. Kooij 5 stemmen. Verder verschillende per sonen 1, 2 en 3 stemmen. Alzoo ((gekozen de heeren Jb. Al. Tijsen en D. V. Heijblok. Op de hierna volgende herstemming werden uitgebiacht 33 geldige stemmen, verdeelt als volgt .1. P. Mulder 16, J. W. Snooij 10, S. Veerdig 6, P. Dekker 1. Alzoo gekozen de heer J. P. J. Alulder. KORTE BERICHTEN. Te Appelscha (Fr.) is 5 II.A. dennen bosch afgebrand. Een aangelegen arbeiders woning van E. Feenstra verbrandde mede. Niets was verzekerd. Door de droogte is een stuk hooiland te Haskerdijken bij Heerenveen in brand ge raakt. Aan blusschen viel niet. te denken. - Een korporaal-kok van het korps pon tonniers te Dordrecht, die gedetacheerd was op het fort te Vuren, had het ongeluk met het hoofd op het middelste steenen ge deelte van den weg te vallen, waarbij hij zich zoo ernstig bezeerde, dat opname in het mi litair hospitaal te Gorinchem noodzakelijk was. Hij is aldaar aan de gevolgen van de val overleden. Door de tram der Aleijerij, die 8.30 van Schijndel vertrekt, werd tnsschen den spoor wegovergang en caté Buitenlust eene voer- manskar uit Best aangereden. Het paard werd tegen de tram geslingerd, en bekwam zulke ernstige verwondingen, dat het zal moeten worden afgemaakt. De voerman en de reizi gers kwamen met deu schrik vrij. C Bij het amov.en der oude gasfabriek te Deventer is gk.yrftvond in een der gas houders een vrouwentijk drijvende gevonden. Daar zelfmootd bijna is uitgesloten, vermoedt men misdaad. Te Tilburg is een 18-jarige arbeidster uit een openstaand venster uit de tweede verdieping der loinpensorteerderij van Riel gevallen. Alet gebroken beenen en schedel breuk werd zij in hupenlooze toestand naar het gasthuis vervoerd. Een Duitscher verhuurde zich een paar maanden geleden te Rijssen als schoenma kersknecht en ging bij een weduwe aldaar in de kost. Vrijdagnamiddag zeide hij op reis te moeten. Zaterdagmorgen kwam zijn kost- vrouw tot de ontdekking, dat ongeveer t200 en eenige gouden sieraden verdwenen waren. Te Lonneker heeft een jeugdige fabriek arbeider per ongeluk met een flobertpistool zijn 15-jarigen makker uit Enschede, levens gevaarlijk in deu buik getroffen. Te Krommenie is verdronken een 22- jarige man, die met nog iemand indeNau- ernasche Vaart aan het zeilen was. De boot is, doordat ze met vaste schoot zeilden, om geslagen. De tweede inzittende werd gered. De verdronkene was ongehuwd. Het heeft in Friesland gisternacht hard gevroren, zoodat op sommige plaatsen de bloemen op de glazen stoudeu. De in bloei slaande oottboomen, en de vroege aardappe len hebben dientengevolge veel geleden. Toen gistermiddag iemand te Lekker- Uerk voor zijn baas een stier uit den stal zou halen, drukte deze hem zoodanig tegen den muur, dat zijn borstkas werd ingedrukt en de dood onmiddelijk intrad. Hij laat een we duwe met 5 kinderen na. EEN BRUTALE GRAP. Een paar jongens haalden te Cillaarshoek Zondagvoormiddag een brutale grap uit. Ter wijl de predikant in de kerk op den kan sel stond, waren de deugnieten buiten aan het spelen met spiegeltjes, waarmee zij hem het licht in de oogen lieten schijnen. Hoe de dominee het hoofd ook wendde, steeds wis ten de jongens hem de oogen te verblinden en daar er geen veldwachter in de buurt was bleef hem niets anders ovei dan te Kwart voor elf zijn preek maar te staken. Een paard van den landbouwer V le Zeg- waarl brengt regelmatig elk jaar een veulen ter wereld. Op 4-jarige leeftijd is het er mee begonnen en thans heeft het dier, dat 22 jaar oud is, zijn achttiende veulen gekregen. NADEEL VAN MOLLENVANGEN. Het vele dooden der mollen wreekt zich al op de Friesche zandgronden. Tal van aaul- appelenvelden moeten opnieuw bepoot wor den, de eerste pootaardappels zijn geheel door rituaald verwoest. DIENSTWEIGERING. De landweerplichtige Ter Borg van het 8ste bataljon landweer-infanterie, die gewei gerd heeft dienst te doen, heeft een bezoek gehad van zijne vrouw, die van zijn voor nemen tot dienstweigeren niets heeft gewe ten. Hij schijnt door haar tot andere gedach ten te zijn gebracht en heeft besloten na het oudergaan van de hem op te 'eggen straf, zijn dienst te verrichten. VéDRINES NIET DOOD. Gister werd gemeld, dat de bekende vlie ger Védrines het leven zou hebben verloren> Dit is echter nader onwaar gebleken, hoe wel hij wel hoogst ernstig gewond werd. Nadat hij van Douai vertrokken was, om Brussel Madrid te vliegen, kreeg hij'Jboven St. Denis een motorpanne. Hij vloog (boven uitgebreide huizenblokken en zag geen kans er veilig tusschen in te dalen. Daarom irachte hij in glijvlucht op de spoor lijn te dalen. Juist toen hij landde kwam langs de lijn in de richting van Parijs een sneltrein ge reden. De locomotief botste tegen de staart der mouoplane aan en het gevaarte slinger de de vliegmachine langs deu weg. De trein stopte onmiddelijk en men vond Védrines bewusteloos onder zijn eendekker liggen. Alen nam den koenen vlieger op en ver voerde hem met denzeltde trein naar Parijs waar hij terstond naar het hospitaal werd overgebracht. Het bleek, dat Védrines een schedelbreuk bekomen had. Alen opereerde hem kort daarna, zonder dat hij tot het be wustzijn was gekomen. Zijn toestand bleek levensgevaarlijk te zijn. Van zijn toestel is weinig terecht gekomen. EEN POLITIEAGENT GEWOND Op den Zeedijk te Amsterdam is hetZon- dagavond tusschen een aantal min of meer beschonken kerels en de politie tot een bot sing gekomen, waarbij een politie agent met een mes in de borst werd ge stoken. Terwijl andere agenten met den blanken sabel de bende uiteensloegen, waar bij enkele bloedend werden gewond, werd de gekwetste agent door eenige zijner col lega's in een rijtuig gebracht en naar het Binnengasthuis vervoerd, waar de steek niet van ernstigen aard bleek te zijn. Eenige man nen werden als verdacht van de geweld pleging in hechtenis gehouden. EEN WERVELSTORM. Een telegram uit Olkohoma City meldt, dat een tarnads deze stad heeft geteisterd. De stad Lugert zou vernield zijn. Een voorbij rijdende trein werd omver geworden. Ver scheidene reizigers zijn gedood of ge kwetst. Een bijzondere trein is naar Lugert gezonden met geneeskundige hulp. Gisteren kreeg te Rotterdam een paling koopman o /er den verkoop van zijn waar twist met een viertal Duitsche varensgezel len. De vreemdelingen gingen hem te lijf en een hunner bracht den palingkoopman met een mes een steek toe in den rechterarm. Een van de Duitschers heeft men in het be zit gevonden van een revolver, waarop be slag is gelegd. WIERINGEN. Uitslag der heden door 't bestuur van 't Heemraadschap gehouden publieke aanbe steding van 300 kub. AI. grint. Ingekomen vier biljetten van de volgende heeren a. Riviergiint. Gebr. Lont, alhier voor t'2.39; J. Sluis, alhier voor f2.40; C.Ver- faille, alhier voor t'2.49; per kub. AI. b. Zeegrir.t. C. Verfaille, alhier voor f 2.16 per kub AI. De gunning is aangehouden.

Wieringer courant | 1912 | | pagina 2