""gemengd nieuws. VIERINGEN. bat een koebeest ook niet altijd gedwee is, bleek bier enkele dagen geleden, toen i r ee jongens voor den landbouwer A. v. d. Welle uit Polder Waard Nieuwland een koe van de postboot baalden en dit beest hun ontsnapte. Van haar vrijheid profiteerende ging zij op allerlei verboden plaatsen en liet zich maar niet vangen. Ook de tuin van H. M. behoorde het beest, doch overal komt een einde aan, ook hier, en geraakte het beest met haar voorlijf over het tuinhek en bleef' in deze onaangename positie hangen, totdat door de vele aanwezigen het hek met veel moeite gesloopt werd. Vergadering der Vereeniging ter bevorde ring van getrouw schoolbezoek op Dinsdag 7 Mei 1.1. ten lokale van den C. C. Koorn. Aanwezig 12 leden. De secretaris, de heer Spaander, nam de leiding op zich totdat er een voorzitter zou gekozen zijn. Hij heette den aanwezi gen hartelijk welkom en bracht een woord van hulde aan den vertrokken voorz. Ds. Bax die steeds zijn beste krachten aan de vereeniging had gewijd. Volgde voorlezing van notulen, welke on veranderlijk werden goedgekeurd. Hierna deed Mej. P. O. Dondorff, pen- ningmeesteresse, rekening en verantwoor ding- De ontvangsten bedroegen i 279,15, de uitgaven 1328,65, het nadeelig saldo f 49,50. Door de Gemeente is echter f 27,50 subsidie toegestaan, alzoo is 't nadeelig sal do dus feitelijk f 22. Een commissie, bestaande uit de heeren C. M. Koorn en N. J. Poel onderzochten de rekening en verklaarde alles in goede or de te hebben bevonden. Volgde verkiezing van een Voorzitter. De Heer N. J. Poel werd gekozen, doch deze bedankte, waar hij meende, dat deze func tie bij het onderwijzend personeel thuis be hoorde. Weder had een vrije stemming plaats en werd de Heer Berghuis benoemd. Of schoon wegens verhindering niet ter verga dering zijnde werd hem bericht gezonden en nam hij zijn benoeming aan. Nadat door de penningmeesteresse de con tributie was geïnd, kwam aan de orde; de altijd terugkomende plaag „geld 1". Besloten word weder met lijsten rond te gaan ter in- teekening, terwijl eenige dames en heeren zieli andermaal bereid verklaarden hiermede rond te gaan. Waar de financeele draagkracht niet toe laat een verre reis te maken, terwijl deze bovendien, zooals verleden jaar. naar Am sterdam, zeer vermoeiend is, werd besloten dit jaar een uitstapje te doen naar Schoorl en Bergen, en wel 21 of 28 Juni. Zeer ze ker is dit een heerlijke plaats en kunnen de kinderen van de Speeltuin profiteeren. Bij stemming werd vervolgens aangeno men, dat Maandag 3 Juni een vergadering zal gehouden worden bij Vroom te Ooster- [and, waar dan de gelden zullen worden gestort en tevens de feesten nader bespro ken. Wederom zal subsidie bij de Gemeente worden aangevraagd. Volgde rondvraag. De Heer Poel maakte de opmerking, of 't niet mogelijk zoWzijn, dat de schoolfees ten van Hippolytui toef en Westerland ver- eenigd werden. Dit bracht meer eenheid, en 't zou én voor de kinderen én voor het personeel veel mooier zijn. Allen waren 't hiermede eens en den Heer Tijm werd opgedragen hierover met den Heer Sette van der Meer hoofd der school te Wester land te spreken. Hierna Sluiting. UIT WEST-GRAFTDIJK. Aan de heeren R. K. Koppen en Zoon te West-Giaftdijk is opgedragen het bouwen van de coöperatieve zuivelfabriek „Excelsior" te Heer-Hugowaard. Deze fabriek zal de melk van '1000 a 1200 koeien ontvangen van de veehouders van Heer-Hugowaard en Oude-Niedorp. EEN LASTIG GEVAL. Op een bankierskantoor te Praag heeft zich een eigenaardig gevalletje voorgedaan dat echter voor de daarbij betrokken personen verre van aangenaam was. De directeur der bankinstelling ontving n.l. bezoek van een studie-commissie van buitenlandsche handelslui, aan wien hij de constructie wilde uitleggen van de deur der geldkluis van de bank. Daarbij sloot hij de deur, die toegang verleent tot de kluis, waar in op dat oogeublik juist twee beambten aan het werk waren. Plotseling bleek, dat men de deur niet meer kon openen, daar het slot defect was. Daar de geheime sluiting door een Ber- lijnsche firma was geleverd, bleef er niets anders over dan naar deze firma te te leg ra- feeren om de noodige mannetjes, die het def- fect konden herstellen. Dat er nogal een tijd je over heen ging, eer deze ter plaatse wa ren, spreekt vanzelf. Om 10 uur 's avonds bevonden de beide beambten zich nog in gevangenschap. Men kon hun door de opening voor de ven tilatie, die door uitbreking nog vergroot moest worden, echter vloeibaar voedsel aanreikeu, zoodat ze tenminsten niet van den honger te lijden hadden. GEEN GELUKKIG VLIEGER, Naar het landgoed Genting nabij Dinx- perlo waren Zondag duizenden bijeengeko men om den vliegenier Krumsieck met zijn eigen gemaakten eendekker te zien vliegen. Krumsieck had een ongelukkige dag. Hij kwam niet hooger dan 5 Meter en viel toen in een sloot. Toen hij nogmaals opsteeg stort te hij in roggeakker. K. kwam met zijn hoofd in het ijzerdraad en verwondde zich, terwijl de machine zoo defect raakte, dat hij het vliegen moest staken. DE VERKEERDE. Fen onderwijzer, die de zindelijkheid on der zijn leerlingen tracht te bevorderen, vraagt dagelijk, aan de schooljongens, hun zakdoek voor den dag te halen, opdat bij oordeele over de reinheid daarvan. Op zekeren dag betrapt hij niettemin een jongen, die gebruik maakt van een bijzon der vuile zakdoek. „01, meneer!" verontschuldigd de jon gen zichu ziet den verkeerde zakdoekik heb er altijd twee bij me: één om u te la ten zien, en éér. om m'n neus in te snui ten. Hbld. DE SPAANSCHE SCHATGRAVER. Een ingezetene van Bergen-op-Zoom heeft een in goed Frans geschreven brief uit Ma drid gekregen, waarin de schrijver hem me dedeelt in de gevangenis te zitten wegens zijn faillissement. Hij heeft een valies met frs. 800.000 op een aan hem alleen beken de plaats verborgen en biedt thans aan den geadresseeide een derde van die som aan, als deze naar Madrid komt en zijn proces kosten betalen wtl, opdat hij vrij kome en zijn eigendom voor den dag halen kan. DE DAAD VAN EEN WAANZINNIGE. Op het Domplein te Milaan heeft Zondag middageen afschuwelijke priestermoord plaats gehad. Een onbekend persoon viel een gees telijke, Dillaville geheeten, onverhoeds aan en bracht hem met een hakmes zulk een vreeselijken slag in den hals toe, dat de groo- te slagadei werd doorgesneden. De moorde naar loste vervolgens zes schoten op de me nigte, en verwondde eenige personen, waar onder twee vrouwen. Met veel moeite kon men den man eindelijk arresteeren. Een nader bericht zegt, dat een der ge wonden een Nederlansch toerist is, n,l. de industrieel Brinck. De toegebrachte ver wondingen zijn echter niet van ernstige aard. De dader weigert zijn raam te noemen. KORTE BERICHTEN. Sedert Donderdag ligt een juffrouw in de Mariastichting te Haarlem lijdende aan slaapziekte, zij is niet wakker te krijgen. Haar toestand is bedenkelijk. Een 18-jarige voermansknecht te Gro ningen, heeft Zondagavond een 16-jarig meis je onverhoeds op het Zuiderdiep aldaar met een mes door den linkerbovenarm gestoken en in de bovenborst. De toestand van het meisje is niet levensgevaarlijk. De dader is gearresteerd. Toen dezer dagen de. postkar, die van Bergen-op-Zoom over Tholen naar Stavenis- se rijdt, aldaar aankwam, bleek een van de postzakken door een groot gat in den bodem van de kar verdwenen te zijn. Wel werd op de terugreis de zak met inhoud teruggevon den, maar verscheiden brieven waren onder- tusschen geopend en een aangeteekende brief verdwenen. Op den overweg van de stoomtram der H.IJ.S.M. bij de Groothertoginnelaan te's-Gra- venhage, is Zondag een heer, die daar wan delde en blijkbaar het bellen van de stoom tram niet gehoord had, door de stoomtram aangereden. Hij was onmiddelijk dood. Eenige tijd geleden kreeg de vrouw van een landbouwer te Meyel (L.J een klein puist je aan de linkerhand. Zij sloeg daarop geen acht, doch voor eenige dagen begonnen hand en arm hevig te zwellen en de vrouw leed hevige pijnen. Door den geneesheer werd bloedvergifting geconslateeid. waaraan de vrouw thans na hevig lijden bezweken is. Zaterdagavond omstieeks half acht ver miste een echtpaar te Uithoorn het vier vijfjarig zoontje. Onmiddelijk werd een uit gebreid onderzoek met behulp van politie honden ingesteld. Ongeveer een uur's nachts wees een der honden een plek aan, aan den

Wieringer courant | 1912 | | pagina 2