Agentschap. Geachte Begunstigers naaiwerk voor Pinksteren niet af teren. Vitrages in verschillende breedten en prijzen, fijne garneringen. ADVERTEERT IN BIT BLAD. dienstbode Goede Vruchten Pappoeder of vr uchtboomcarbo - lineum. M. J. Bosker B. Kat. agenten (of agentesse) Lotisico - briefjes, Ontvangen Dames-Blouses ^Ontvangen Heeren Hoeden en Petten. ilarie Lont, advertentiën. Frederika Doves, Dankbetuiging-, Bereide verf per pond 30 cent. Blacwarnis per pond 12 cent. - Ruime Provisie. een mooie sorteering gemaakte Vitrages en franjes, tevens groote keuze stalen voor japonnen en afge paste robes en blouses. Beleefd aanbevelend. E. M. LOSSIE. Gordijn linnen en katoen entredeux en kant, koord en balfranje vanaf 10 cent per el. Tengevolge van den gelijkmatigen pas dei- troep begon de brug te wiegelende bewe ging werd steeds sterker, evenals een schom mel, wanneer deze voortdurend nieuwe stootten krijgt. Ten slotte konden de kettingen den brug niet meer houden, zij braken, een deel van het bataljon verdween in de diep te en 226 soldaten verloren het leven. Hoe stevig een biug ook gebouwd moge zijn, zij is niet bestand tegen de macht \an zich steeds herhalende rhylhmische tiillingen. Vandaar dat bij het gaan over een brug den militairen meestal wordt bevolen niet in de pas te marcheeien. Menige toren stortte in, omdat hij geen weerstand bieden kon aan de trillingen, welke ontstaan bij het luiden van klokken. Om van de kracht van zulke trillingen eenig denkbeeld te krijgen, moet men een gewicht aan een touw binden en dit met uitgestrekten arm vasthouden. Zelfs wanneer dit gewicht klein is, zal het den sterksten man onmogelijk zijn, den arm rus tig te houden, zoodra het door gelijkmatige stooten heen en weet geslingerd word. Bij de draadloozen teleg'-afie spelen deze rhythmische trillingen een belangrijke rol. Zoodra het eene station zijn golven uitzendt, begint de draad van het andere de trilling en op te nemen. Alle overige, niet van het zelfde trillingsgeval ingerichte toestellen, blijven in rust. Ja, nog sterker! Men is zelfs begonnen, een stelsel van electrisch verzien" op toe passing van rhyhme en resonans te bouwen. De resultaten moeten reeds zeer aardig zijn en het schijnt lang niet uitgesloten, dat hierdoor eens het probleem wordt opgelost, om elkaar op de zelfde groote afstanden te zien, waarop men thans met elkaar spreekt. BURGELIJKE STAND, der gemeente WIERINGEN. ged. 10 16 Mei 1912. Geboren .- Guurtje, d. v. Jan Kort en Geertje Ruiter. Albert Arie, z. v. Simon Russelman en Ant- je Duinker. Ondertrouwd en getrouwd geene. X> verleden Frederika Doves, oud 23 jaar, ongehuwd te Helder.) Pualus Halfweeg oud 47 jaren, ongehuwd. PRE Ned. Herv, Gein. Oosterl. v.m. 10 uur Ds. v an Loon Westerl. nam. 21|2 uur Doopsgez. Gemeente. Stroe voormiddags 10 uur De Heer Dirkmaat Theol. Cand. te Broek op Langedijk. Evangelisatie Rehoboth, 's avonds 6 uur preeklezen. De Gereformeerde Gem. Elft. 's morgens half tien preeklezen 's middags half drie Gevraagd om zoo spoedig moge lijk in dienst te treden een nette Adres: Mevlc. REINDERS, pastorie Zuidscharwoude. Heden overleed, tot onze diepe droef heid, zacht en kalm, onze innig geliefde Zuster en Behuwdzuster in den nog jeugdigen leeftijd van 23 jaar o en 7 maanden. Allen die haar van nabij hebben gekend zullen beseffen hoe zwaar ons deze slag treft. Namens de familie: J. DOVES Sz. Wieringen, 11 Mei 1912. Ondergeteékende betuigt, mede namens zijne Echtgenoote en Kinderen, zijn oprech ten dank aan Familie, Vrienden en buren, voor de vele blijken van belangstelling ter gelegenheid van hunne 25 jarige Echt- vereeniging ondervonden. H. DOESBURG. Wieringen, Mei 1912. Wegens omstandigheden, u allen bekend, kan ik mijn Thans echter zal ik mijn werk weder voortzetten en hoop U allen zoo spoedig mogelijk te bedienen. Aanbevelend, A. D. frAPTEIN-NUMElJER. Verkrijgt men als men zijn ap pel' en peerboomen, kruis en aal bessen enz. laat besproeien met aanbevelend, Prima bruine teer koolteer, en carbolineum. aanbevelend, Voor WIERINGEN gevraagd een paai flinke die zich willen belasten met den verkoop van Brieven te adresseeren aan het Hoofdkan toor. „LOTISICO" Koningstraat 73 B. DEN HELDER. wit en gekleurd, alsook gemaakte kinderjurken en jongenspakjes. Jilles tegen scherp concureerende prijzen. Jurkjes en kinderkapjes, en hoed jes, enz. enz. aanbevelend, Coöperatieve Boerenleenbank. WIERINGEN Zitting van den kassier Maandag 20 Mei van 12 2 uur te Oosterland.

Wieringer courant | 1912 | | pagina 3