GEMENGD NIEUWS. EEN JALOERSCHE PADVINDER. De liefde voor een mooie jonge tooneel- speelster, Nellie Payne, bracht gisteren in Derby een 1 O-jarige padvinder voor de rechtb. De 20-jarige jongedame, die met de troep van haar vader voorstellingen gaf in Derby, veroorloofde zich de vrijheid met een pad vinder een wandeling te gaan maken in het park om de stad, De wandeling eindigde bij een mooie groene heuvel, waarop de gelief- deu gingen zitten om, zooals dat meer gebeuit, een praatje'over het weer te houden. Op handen en voeten, een pistool tusschen de tanden, sloop echter een andere padvin der naar boven, die eveneens wel eens een praatje met de schoone Nellie had willen maken. Toen hij bemerkte, dat hij ontdekt was, sprong hij op en loste een schot op zijn medeminnaar, wien de kogel vlak langs het gelaat vloog. Deze, die grooter en sterker was dan zijn tegenstander, stortte zich op zijn belager, ontrukte hem het wapen en gaf hem een pak slag. De zaak kwam echter de politie ter oore, die bij het onderzoek be merkte, dat de jaloersche padvinder reeds menigeen met zijn pistool bedreigd had. ZIJN HART OP DE VERKEERDE PLAATS. Ii\ het St. Anna-hospitaal van Toulen ligt thans een matroos, wiens hart niet in de lin kerzijde, doch in de rechterzijde van zijn borst ligt. Eerst thans is dit door de genees- heeren geconstateerd. De matroos, die zich vroeger meermalen ziek gevoelde, werd dan van simulatie verdacht en daarvoor verschei dene keeren gestraft. Onlangs echter, toen hij over hevige kloppingen in de rechter zijde klaagde, werd de man naar bovenge noemd hospilaal overgebracht, waar de ge- neesheeien de verrassende ontdekking de den. EEN GEZELLIGE BRUILOFT. Tijdens een koperen bruiloft, welke Za terdagavond bij iemand in de Spoorstraat te Hilversum gevierd werd, kreeg de bruide gom twist met een zijner gasten. Deze stak den bruidegom met een mes in het gelaat, waarop laatstgenoemde een bijl greep en den steker een zóódanigen slag op het hoofd toe-_ bracht, dat deze bewusteloos ineen zakte. De bruidegom werd overgebracht naar het politie bureau, het slachtoffer naar de R.-K, Ziekenverpleging. De toestand van den ge troffene is zeer ernstig. FLINKE REDDING. Een buitengewoon heldhaftige redding heeft in de nabijheid der Niagara-waterval- len plaats gehad. Even boven deze onstui mige watervallen viel een man in de ri vier en werd door den woesten stroom voort- gesleurd. Hij scheen aan een zekere dood prijs gegeven. Een drietal mannen echter, die lagerop langs de rivier liepen, zagen den ongeluk kige die met de golven lag te worstelen en al dichter en dichter naar de gevaarlijke plek werd voortgestuwd. Eensklaps namen ze een kloek besluit. Een der drie mannen sprong in het water, door den tweede gevogld, die den eerste vastgreep. Ook de derde sprong nu in stroom en hield den tweede stevig bij de voeten vast. Zoodoende vormde het drietal een levende ketting. De man, die zich het verst van den oever in de rivier bevond, wist den ongelukkigst die reeds in bewus- teloozen toestand ve) ^erde, te grijpen en in veiligheid te brengén. STAKING IN DE HAVEN. Ten gevolge van een geschil over het ge bruik van ongeorganiseerden, besloten de sjouwerlieden in de haven van Londen te staken. Zesduizend man legden den arbeid neer, waardoor de geheele handel in de ha ven bedreigt wordt. VERBRANDE LEERLINGEN. In Doley (OklahomaJ heeft, een brand een ouderwijs-inrichtiug, door liefdadige geschen ken en met behulp van een regeeringssub- sidie in het leven gehouden, geheel vernield. Vijf leerlingen, allen ïoodhuiden kwamen in de vlammen om. KORT AANGEBONDEN. Een Grieksch staatsburger, Zaroecha ge- heeten, werd te Saloniki op de markt door een Turk met een dolk doodgestoken, omdat hij geweigerd had voor de inzameling- van het Jong - Turksche comité ter instelling van een Turksche vloot een bedrag te geven. EEN MENSCHENREDDER. Zondagavond omstreeks 9 had uur een 10-jari- ge jongen het ongeluk in de Kromboomsloot te Amsterdam te water te geraken. Een zeke re T. Zooties, lid der Vereen. Eereteeken voor Menschlievend Hulpbetoon Prins Hen drik, sprong cnmiddelijk gekleed te water en had de voldoening den drenkeling, die reeds zinkende was, op het drooge te brengen, waar het mocht gelukken de levensgeesten te doen wederkeeren. Dit is 43ste redding die door Zootjes volbracht is. UIT DEN TREIN GEVALLEN. Ter hoogte van wachtpost 19, even voor het station Rilland-Bath, is Zondagnamiddag een 4-jarig jongentje uit een in volle vaart zijndeu trein gevallen. De moeder trok da delijk aan de noodrem, waarna de kleine jongen in den bagagewagen werd gebiacht. Te Krabbendijke is het kind, dat ernstig aan het hoofd verwond was, verbonden. Hel naar beneden drukken van de kruk van het portier, waardoor dit opensprong, was de oor zaak van hel ongeluk. VAN EEN PAPEGAAI! H. te V., een plaatsje in Z.0. Groningen, kreeg verleden herfst een papegaai, die al kon praten. Nu heeft H. de gewoonte, om bijna om het andere, woord te zeggen „wat zeg je d'r nö van". Zijn knecht, die niet te best met hem kon opschieten, leerde onze papegaai nu ook deze woorden nabauwen en deurde niet lang, of de vogel riep telkens, als hij H. maar zag: „H. wat zeg je d'r nö van." Weldra kwamen de schoolkinderen ook voor '1 glas om tegen de papegaai te roe pen: „Wat zegt H.P" Geen wonder, dat H. dit danig begon te verdrieten en ten einde raad, besloot hij den vogel naar zijn vriend te brengen, in de hoop, dat het dier 't dan zou verleeren. Twee maanden had T. den vogel reeds en verleden week zou H. hem weer terughalen. En pas zag het dier zijn ouden haas. of daar begon hij alweer het oude liedje: ,,H. wat zeg je d'r nö van." Daar moest nu maar eens een eind aan komen, 't Dier moest maar doodDoch om dit zelf te doen neen daar kon H. dan toch niet toe komen. Hij trok er mee naar zijn eigen huis en wierp hem in het hoenderhok: de haan zou hem wel even dood bijten. En met die ge dachte 't was avond ging H. de ka mer binnen. Den volgenden morgen ging hij reeds vroeg weer naar 't hoenderhok. In zijn verbeel ding zag hij de papegaai reeds akelig toege takeld liggen. Maar jawel! Triomfantelijk stond onze „lorrie" op den stok in het hok, een kip lag doodgebeten voo'- de tialies. En tergend riep hij alweer: ,,H. wat zeg je d'r nö van?" 't Was echter voor de laatste maalwoedend draaide H. hem den nek om! KORTE BERICHTEN. Te Breda, nabij de halte „De Driesprong," is een lijnwerker uit Oosterhout, die op de stoomtram naar Breda wilde springen, ge vallen en door den volgenden wagen over reden. Beide beenen waren verbrijzeld. Onder de gemeente Wanssum (Limb.) is Donderdagavond gevonden het in staat van ontbinding verkeerende lijk van een vrouw, in eeu dichtgebonden zak. Om den hals van het lijk was een touw geknoopt. Per rijwielbrancard is Zaterdagavond een man naar het Binnengasthuis te Amster dam vervoerd en aldaar kort na de aankomet overleden, die op den Singel uit een in be weging zijnde auto was gesprongen qn daar door aan het hoofd verwond en bewusteloos was geraakt. Zaterdagmiddag waren een paar kin dei en in de Westzijde te Zaandam spelende met een eigengemaakt wagentje. Een zesja rige jongen slingerde er af, juist toen een automobiel passeerden. Het voertuig ging het ventje over den buik. Een clubje wielrijders uit Haarlem was Donderdag voornemens naar Deu Haag te fietsen. In Oegstgeest werd even gerust. Eeu der dames werd plotseling ongesteld, zóó dat de dood spoedig intrad. Haar dochtertje was hij het droeve tooneel tegenwoordig. Een politieagent te Utrecht moest Zon dag een winkelier in foto-arr.ikelen aan de Oudegracht aldaar er op opmerkzaam ma ken. dat in zijn uitstelling brand ontstond doordat de zonnestralen op een lens vielen, waardoor de fotografieën in brand geraakt waren. Te Toulen heeft een berucht man een burger en een agent doodgeschoten. Na nog eenige schoten te hebben gelost oo een gendar me, die hem achterna zal, gaf hij zich over. Een Saksische wever heeft aan de zes sociaaldem. afgevaardigden van den Pruisi- sciien Landdag stof voor zes vesten gezon den, omdat, naar hij gelezen had, de politie bij het verwijderen van den afgevaardigde Borchardt de vesten der sociaal-democraten aan stukken gescheurd had. In een krangzinnigengesticht te Bpurges (Frankrijk) is een staking uitgebroken on der de verplegers. De stakers zeggen, dat hun

Wieringer courant | 1912 | | pagina 2