A HET LAATSTE KIEVITSEI. WIERINGEN. Wordt het vinden van het eerste kievitsei telkenjare met veel belang stelling vernomen, zeker mag tevens als een bijzonderheid worden gemeld, dat de Heer Joh. Tijsen op een hooizwad, verleden week een nest met vier kievitseieren vond, dieslechts een paar dagen geleden gelegd konden zijn. De Heer T. liet het nest onaangeroerd, en even daarna kwam moeder kievit, en ging makjes op haar eieren zitten. Zeker is zij, ot' met het jaargetijde in de war, of van oor deel, dat met de warme dagen haar jongen gauwer voor den dag zullen komen.1 WIERINGEN. De muziektent van „Harmonie" is uit haar winterslaapontwaakt en opgestaan op 't markt plein te Hippoly tushoef in de nabijheid van de Burenpomp. Bij goed weder hopen wij dus Zondag a. s. het openings concert van „Harmo nie" te ontvangen. Zijn we goed ingelicht, dan worden pogingen aangewend, om de tent met gas verlicht te krijgen. VLEKZIEKTE. WIERINGEN. Op ons eiland zijn al reeds een tiental gevallen van vlekziekte voorge komen en al deze bij oningeënte varkens. Onbegrijpelijk is het, dat enkele varkens houders het enten als onnut beschouwen, ter wijl de resultaten ieder paar toch zoo dui delijk spreken. PROVINCIALE REGELINGSCOMMISSIE VOOR DEN PAARDENFOKKERIJ IN NOORD-HOLLAND. Ons werd bericht, dat de premiekeurin gen van 1, 2 en 3 jarige merrien, benevens van merieveulens en van hengsten zijn be paald op 8 Augustus voor Wieringen. des namiddags 1 uur. Dit is een gewijzigd uur bij vorige jaren, hetwelk zijn ooi zaak vindt in de omstandigheid, dat te Terschelling voor de overschrijving in het Nieuwe Stamboek een zoo groot aantal merriën zijn aangege ven, dat de keuring daar een vollen dag in beslag zal nemen, waardoor de keuringscom missie eerst den volgenden morgen vroeg zal kunnen afvaren. Tevens zal op dien dag gelegenheid be slaan de oudere merrien kosteloos te doen o- verschrijven in het nieuwe Stamboek, waar in dan de afstammelingen zonder keuring op 3-jarigen leeftijd volgens geboorterecht worden ingeschreven. Als voorheen is met de regeling der aangifte enz. belast den heer O. J. Bosker te Hippolytushoef. GEMENGD" NIEUWS. GEVAREN VAN DEN NAUWEN ROK. De „Gelderlander" verhaalt als historisch Plaats van handeling: Dorpsstation van de stoomtram Maas en Waal. De tram na dert, slaat stil, passagiers stappen in. Op 20 meter alstaud nadert 'n stadsch jufterke: luchtschip op 't keurige kapsel chique blou se, en strompelrok volgens den laatsten smaak. Het jufferke doet al haar best, om vooruit te komen, maar och arme ze kan niet, en een kromming van den weg onttrekt haar aan het oog des conducteurs. Reeds klinkt het (luitje en de juffrouw, die hard wil loopen, valt pardoes op den grond. Een stevige boer nadert, ziet het nauwe rokje en begrijpt alles. Zal ik oe drad/r Asjeblieft mén 1 De boer neemt het jufferke in z'n sterke armen, en draagt haar op 'n draf naar de tram, die op liet gezicht van de reizigster even stopt. Onder groote hilariteit stapt het jufferke in de tram. MOOIE TOESTANDEN. Te Arnhem zou een buurvrouw een kind je ten doop houden. Toevallig zag een agent, dat de vrouw stomdronken was en het kind onderste boven droeg. Het kindje, reeds blauw geworden, werd naar de moeder gebracht. Maar haar kostganger een echtgenoot schijnt er met te zijn was ook al dron ken en wilde het kind niet in huis hebben, dat toen maar naar een andere buurvrouw werd gebracht. De eerste buurvrouw werd ingerekend en de kommensaal verkeerde spoedig in hetzelfde geval. GEEN SPEELGOED. De knecht van bakker P. te Hommerts' die met een buks speelde, ging tegenover de dienstbode staan en zei tot haat„Zeg dat ik niet durf". De buks ging af en het kogeltje trof het meisje in de keel. Genees kundige hulp werd terstond ingeroepen. KORTE BERICHTEN. Bij een bruiloftsfeest te Grottaminarda (Italië) ontploften door een onbekende oor zaak verscheidene donderbussen, die voor de ze gelegenheid zouden worden afgestoken. De bruidegom werd zwaar gewond, een an der persoon werd gedood. In de gevangenis te Torres Novas (Por tugal), deden eenige verooi deel den, die door de hulp van vrienden in het bezit van wa pen waren gekomen, een poging tot ontvluch ting. Er ontstond een gevecht met de bewa kers, waarbij vijf gevangenen werden gedood en twaalf gewond, Zondagavond bevonden zich in het gras nabij de gemeente Rotterdam, eenige vrij ende paartjes. Eensklaps werd van een erf aan de overzijde een geweerschot gelost en werden een paar jongelui en een meisje door hagelkorrels getroffen. Zij werden naar het ziekenhuis aan den Bergweg vervoerd, waai de hagelkorrels verwijderd werden. Te Nieuwendijk is een geit geboren met acht pooten en twee koppen. Een landlooper te Enschedé heeft in een koepel van een vereeniging ingebroken, zich te goed gedaan in den wijnkelder, lek kernijen meegenomen en een briefje achter gelaten met het opschrift: „Voortaan de boel beter sluiten". Jammer voor de man werd hij even daarna gearresteerd. De 39-jarige landbouwer G. K. Bzn. te Meerkerksbroek is door een in zijn stal staande tokstier aangevallen en zoo vreese- lijk verwond, dat hij kort daarna is overleden. —Te den Haag is de oud-burgemeester van Maartensdijk, N. L. Burger Eyck tot Zuylichem per fiets, door een auto aange reden en aan de gevolgen overleden. Een onderzoek wordt ingesteld. Te Parijs hebben twee jongens van 16 en 17 jaar getracht een 82-jarige weduwe en haar oude dienstbode te vermoorden, om in het bezit van geld te komen. Buren hoor den het hulpgeroep der oude vrouwen. De weduwe kwam er nog al goed af, de dienst bode moet er erger aan toe zijn. De 19-jarige zoon van den Renkum- schen koperslager T„ thans overleden, heeft bekend, zijn vader vergiftigd te hebben. Te Tilburg liep een slaapdronken si garenmaker op de lijn van de in aantocht zijnde stoomtram. Hij werd door de machi ne gegrepen, veertig meter voortgesleurd. Met wonden aan het hoofd en beenen en in wendige kneuzingen werd hij per brancard huiswaarts gevoerd. Gisteren is tijdens een onweersbui, op een half uur afstands ten Zuiden van het ei land Marken, de Harderwijker botter van schipper II. de Gooyer door een windhoos overvallen en omgevallen waardoor het vaar tuig terstond zonk. De visscher en zijn knecht die zich aan het wand vasthielden, werden door een Buntschoter visscher gered. Te Wapserveeu sloeg gisteren de blik sem in het achteihnis van de woning van den arbeider R. Peter, zonder brand te ver oorzaken. Vijf geiten werden getroffen en gedood, een dochtertje werden de klopipjes aan de voeten stukgeslagen en de kousen aan de beenen verschroeid. Letsel bekwam het kind niet. Gistermorgen zijn onder Holwerd twee n.aaiers dooi het hemelvuur getroffen, Een van hen was dadelijk dood. De bestuurbare ballon Akron, waarme de de luchtschipper Vaniman een poging wilde wagen, den Atlantischen Oceaan over te steken, is door een gasontploffing, waar schijnlijk door het uiteenzetten van het gas door de zonnewarmte, vernield. De ballon bevond zich op een hoogte van een K. M. toen het ongeluk gebeurde. De bemanning, uit zeven personen bestaande, kwam om. HET ROOKEN. De Duitsche vereeniging van tabaksfabri kanten heeft eenige letterkundigen om hun meening over het rooken gevraagd. Heijermans antwoordde: Of ik rook? Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Alles door elkaar. Ook pruim ik en spuw daardoor op maatschappelijk en politieke vei houdingen meer den vele brave burgers lief is. Natuur lijk word ik'door het rooken geinspireerd en ben ik slechts bij voortdurende nicotine- vergiftiging een modern schrijver. Pruimen en spuwen doe ik echter het liefst. Roda Roda schrijft onder anderen Mijn Grootvader heeft gerookt en is drie en negentig jaar gewoiden. Mijn jongere broer heeft nooit gerookt en is maar vier weken oud geworden. Wordt daaruit nu maai eens wijs! BURGERLIJKE STAND, der gem. WIERINGEN. 28 Juni tot heden. Géfioren Meijert, z. v. Cox'nelis Snooij en Geertje Tijsen. Antje, Pieternella, d. v! Tjeerd Brouwer en Anna de Vries. Ondertrouwdf Pieter Kooij én Maartje Bakker. Dirk Tames en Aafje Keizer. Overleden: Grietje Visser oud 32 jai^n echt genoot v. Jan W. de Goeje.

Wieringer courant | 1912 | | pagina 2