WlERlNGEN. Vergadering van den Raad der Gemeen te op Maandag 8 dezer 's nam. 2 uur. Voor zitter, de heer Peereboom, burgemeester. Afwezig: de heer Hermans. Na opening werden door den secretaris, den heer Bruul, de notulen gelezen en deze hierop onverandeid goedgekeurd. Werd medegedeeld. Ie Dat door den Rijks Outvanger is ge stort een bedrag van f220,33 en een be drag van f-3462,92. 2e Dat dankbetuigings zijn ingekomen van de Commissienter bev. van getrouw school bezoek te Hippolytuslioef,-Oosterland en die te Westerland voor de verleende subsidies. Vervolgens kwam aan de orde een tweede besluit van Ged. Staten aangaande verkoop grond aan den heer Jn. Snooij. In de vorige raadsvergadering was de goedkeuring van Ged. St. inzake de verkoop reeds medege deeld, thans echter waren bezwaren inge komen, met het oog op het Provinciaal Re glement op de wegen, waarin is vervat, dat versmalling van de wegen niet magwoiden toegestaan. Ofschoon het bewuste stukje grond voor het verkeer van geen beleekenis is, was de Raad genoodzaakt aan den lieer Snooij te be richten, dat de vergunning werd ingetrokken Werd medegedeeld, dat B. en W. kas opname hebben gedaan, boeken en beschei den in orde waien bevonden, en dat het boek- saldo f993,39 1|2 in kas aanwezig was. Werd aangeboden een maandstaat der Zee gras-Exploitatie over de maand Mei. Komen aan de orde reclame's Hoofd. Omsl. en Hondenbelasting. Op verzoek van Mej. A- driana werd haar aanslag groot f6,25 met fl,25 verminderd, waar B. en W. adviseer den, dat zij hij vergissing 1 klasse te hoog was aangeslagen. Aan L. Wigbout werd hal ve ontheffing van hondenbelasting toegestaan, waar hij zijn hond den le April heeft op geruimd. Kwam ter tafel reclame H. O. P. Klein, Inwonende bij Jb. Mostert. In de vo rige raadsvergadering was besloten hem 1 klas te verlagen en 't bedrag van f5. op f'3,75 te brengen. Klein, hiermede blijkbaar niet tevreden, had zich tot Ged. St. gewend met het verzoek om geheele ontheffing. Stond in 't request aan den Raad, dat zijn inkomen f 200 bedroeg, waaruit men dus terecht zou afleiden, dat hij een kapitaaltje van ongeveer f 4000bezat, in dat van Ged. Staten verklaarde hij, dat zijn inkomen slechts f 90.bedroeg 't rentebedrag van zijn kapitaaltje groot f 1800.zoodat hij om zijn kostgeld te betalen jaarlijks f 110"— van de hoofdsom moet afnemen. Waar de be dragen van inkomen bij 't le en 2e request zooveel verschilden, wenschten B. en W. mondelinge inlichtingen en verzochten a- dressant ter vergadering, doch er kwam be richt, dat het adres aan Ged. Staten duide lijke gegevens bevatte, zoodat persoonlijke o- verkomst overbodig zou zijn, (men mocht zich ook bij zooveel verschillende cijfers eens ver spreken, Red.) Kuut. Wat moeten wij nu gelooven, het le of het 2e adres. Voorz. B. en W. waren var. meening, dat hij bij de f200 inkomen, volgens adres 1 nog wat bij verdiende, Nu beweert hij slechts f90 rente te ontvangen en verder niets. Kuut, Verdient hij dan niets, en werkt hij altijd uit liefhebberij. Bosaer. Hij werkt altijd, zeker ook alle maal dan voor de kost. Obreen, Is 't adres aan Ged. St. waar, dan zijn wij natuurlijk in het eerste verkeeid in gelicht. Kuut. Ik zou er niet voor zijn direct te ver lagen. Koorn. Ik ook niet. Voorz, Kunnen we ons tegen Ged. Staten voldoende verdedigen met het eerste adres. Bosker. Als 't laatste waarheid is, dan denk ik vau niet. B. en W. stellen voor geheele ontheffing te verleenen, waartoe wordt besloten. Vervolgens deelt voorz, mede, dat naar aanleiding van een in de vergadering geno men besluit, aan de huurders van de Leg is medegedeeld, dat zij deze weer kuunen huren voor f 225 per jaar, en is hierop be richt ontvangen dat dit aanbod niet kan worden aangenomen en wordt f200 per jaar geboden. Gaarne zal voorz. hierover de me ning vau den Raad vernemen. Hierover ont wikkelen zich verschillende discussién en be sluit men met 8 tegen 2 stemmen, dit aan bod niet aan te nemen. Op een verzoek van verschillende wier- maaiers, om het restant van hun oogst 1909, te zamen een 150 pak, te mogen persen, wordt gunstig beschikt. Op het verzoek van den heer Van Deelen, om met ingang van 1 September a. s. eervol ontslag als onderwijzer, wordt goedgunstig besloten. Voorzitter deelt mede, dat de heer Van Deelen om gezondheidsredenen ontslag neemt. Er zal een oproeping voor een andere onder wijzer geplaatst worden. Voordracht voor zetter. Aftieden moeten de heeren D. Duijnker en P. Asjes, de voor dracht luidt: 1, D. Duijnker en P. Asjes, 2. S. Rakker Cz, en Joh. Takes Tz., waarme de den Raad accooid gaat, Hierna worden den Raad een tweetal re keningen ter goedkeuring aangebodende eerste betreft, de ontsmetting van de woning van K. te Paske, ten bedrage van f' 54,10; de tweede een suppletoire begrooting 1912 van f1175 in ontvangst en uitgaven,, welke beide worden goedgekeurd Hierna sluiting. Zomeravondpraatje vau HARM en TEUN. ïiattm Zoo, zoo Teuntje. Zelf aan het kwas- tengeweest. Laat de schilder je soms wat lang wachten. teux: Wat je zeg! Die kerels hebben het zoo afgerazende druk voor de kermis. Je kunt ze wel tienkeer vragen, dan komen ze nog niet en de boel droogt zoo miserabel uit. harm: Ja, 't weert anders nou welletjes i hé! Ze kunnen tegenwoordig opschieten met het hooi, en teeleit manIk had vijf wagens van de 15 snees en verleden jaar ampertjes twee. teun: 't Groeit nog kolosaal. 't Wast achter de beesten er staart weder op. Je moet zoo maar rekenen, regent 't op de een, dan drup pelt 't op de ander. Gaat 't boeren visscher goed, welnu daar profiteeren ze allemaal van. harm Daar waren van de week anders toch noch reclames H. O. in de Raadsverga dering. Begrijp jij dat nou tuen Ja, en de H. O. is hier waarachtig niet hoog. Van enkele kan ik 't wet eens billijken, doch er zijn er toch. die best we ten, hoe akelig de bodem van Wierings schatkist den Gemeente ontvanger soms aan blikt, hoe de man ook graag verhooging zou hebben, maar bij 't zien van dezen toestand meewarig het hoofd schudt en mompelt .-„Toch maar reclameeren," toch maar reclameeren. harm Praat je me daarvan Zegt de Raad ,.We zullen ze een klas verlagen," dan is men hier niet mee tevreden. Neen, hooger op, naar Ged. Staten, nog minder inkomen, nog minder kapitaal en klaar is de zaak. trun Ja de Wieriuger Courant is als o- vertuigend bewijs, dat de Raad het kapitaal tje van adressant op f 4000 schatte, ook op visite naar Haarlem geweest. Vast heb ben de Edelachtbare Heeren Ged Staten het geheele raadsverstag doorgelezen. Waar om verzocht de Gern, Ont. aan adressant ook niet een requestje voor hem te schrijven De Heeren lazen ook vast, hoe de Raad over zijn verzoek om verhooging dacht. harm: Och. mijn lieve man, daar heeft hij vast niet aan gedacht. Hij heeft 't erg druk met de boekhandel, want alle kasteleins, zijn de 3 èi 4 in getal moest hij prijscouranten sturen van programma's enz. voor de a. d, kermis, welke hij zoo graag zou leveren en dat heeft hem vanzelf menige druppel zweet gekost. trun Nou 't kan ook wezen, dat hij de Raad niet wilde affronteeren, gelijk de huur ders van den Leg B. en W. niet wilden doen, zooals de Heer Poel glimlachend zeide, toen de huurdeis niet ingingen op het raadsbe sluit om voor f225, -te huren, doch wel genegen waren er f200, voor te geven, zooals B. en W. eerst aan den Raad voor stelden. harm Ja, 't houd nog al wat, om met ie dereen goede vrinden te blijven. Daar slaat de klok waarachtig al 10 uur. Ik moet nog gauw even naar Corn. J. Bos ker om 10 vliegenvangers voor 30 cent en dan naar kooi. Wel te rusten. teun: Dankje! Ook zoo! Ingezonden stuk. Aan de paardenfokkers te Wieringen In verband met de overschrijving van reeds in het N. P. S. ingeschreven merrien inde nieuwe Stamboeken van de Nationale Vereeni- gingtot bevordering der paardenfokkerij in Ne derland, meen ik goed te doen er op te wij zen, dat op 8 Augustus a. s. voor die over- schiijving, welke kosteloos kan geschieden hier ter plaatse gelegenheid zal bestaan. Ik verzoek daarom den eigenaars mij vóór 1 Augustus op te geren, onder vei melding van

Wieringer courant | 1912 | | pagina 2