Tl KOOP toch Mebereenipi] „HARMONIE" Noch slechts 50 loten in voorraad. 7'ja cent per vel. ATTENTIE. CONCERT= in de muziektent 5 snees aan de hok staanoe haver en rog, bijCorn. J. Bosker Verder: Roestgummi 10 cent per stuk, Glaspapier voor H, H. winkeliers, slagers, bak kers enz, enz, De Gereformeerde Gem. Elft. ADVERTENTIEN. Bi] goed weder op Zaterdag: den 31 Aug;. 1912 des avonds ten 8 uur. L. Kuit, Het is de laatste week Woensdag 4 Sept. a. s. trekking der Groote Woerdensche Verloting, Prij snot eer ing van P. KAAN Cz. Huismoeders: Leest wat de dichter van mijn huishoudlijm zegt. verwijdert onmiddelijk alle roest van staal, ijzer, nikkel, blik enz. zonder 't voorwerp te bekrassen Corn. J. BOSKER. ROTTERDAM. De lievige storm richtte hedennacht groote verwoestingen aan op de rievir en in de havens. Vele schepen zijn losgeslagen, waardoor velen averij bekwamen, het kolenschip in de Maashaven volliep en zonk. Het klepperschip „Nooit Gedacht" werd door een zeeschip in den grond geboord. De opvarenden zijn gered. In de plantages van de diergaarde zijn vele boomen omgewaaid. HOORN. Door den hevigen storm is in den af'geloopeii nacht een Harder wij ksche botter in het Hoornsche Hop tegen den steenen glooiing van den dijk stukgeslagen De op varenden konden zich redden. Door den storm is een enorme ver woesting aangericht op de warmoezerijen onder Nieuw-Terbregge en in den Prins A- lexanderpolder. Alle boonenstaken zijn neer geslagen, waardoor aan den boonenoogst een gevoeligen slag is toegebracht. Van een der glazenkassen van een warmoezenier zijn niet minder dan 3000 ruiten vernield, ter wijl van de andere kassen totaal 2009 rui ten aan scherven zijn geslagen. Een en an der was niet verzekerd. Men schat de hoeveelheid afgewaaid fruit op 3|4 van den oogst. In Friesland heeft men weinig van den den storm gemerkt. Vreemd keek men op, toen men de stormberichten in Holland las. Een der patiënten van het geneeskun dig gesticht voor krankzinnigen „De Brink- greve" bij Deventer, heeft dezer dagen een der verplegers met een dovschvlegel zoo he vig op het hoofd geslagen, dat daarvan een ernstige verwonding het gevolg was. Ware een der andere patiënten niet ter hulp ge komen, dan was de broeder, die reeds be wusteloos was, zeker doodgeslagen. Te Gorinchem is een groote boom te gen de westelijke gevel van het stadhuis ge vallen Twee reusachtigen iepen hebben een paar voorgevels van huizen op de Kalkha- ven vernield. Ook het Wilhelminapark is deerlijk gehavend. KORTE BERICHTEN. De prijs der slachtvarkens is thans on gekend hoog. Een koopman te Schoterland die meer dan 40 jaar in dit vee handelt, kenae den prijs nog nooit zoo hoog. In de provincie Groningen zijn er bijna geen slacht varkens meer. Zij worden nu daar ingevoerd van de markten te Amsterdam en Rotter dam. Een pimpelmees te Terhorne heeft haar nest gebouwd en 9 eieren uitgebroed in eene pomp vlak boven den zuiger. De eigenaar heeft den zwengel afgenomen, om verstoring te voorkomen en de boven-opening meteen stuk blik afgezet, zoodat de vogel door de tuitopening naar binnen en naar buiten vliegt. Een fox-terrier te Zélhem wist eene moe der-bunzing en vijf volwassen jongen te be machtigen. Voor de vele kippenhouders, die in de heide menig kip en vele eieren kwijt raakten, zeker eene gewenschte opruiming. BURGELIJKEN STAND, der gem. WIERINGEN. 24 Aug. tot heden. Geboren. Jacob z.v. D. Mulder en C. J. Stadig. Simon z.v. C. Koorn en T. Heijblok. Ondertrouw en getrouwd geene. Overleden. Giietje Poel, oud 3 weken d.v. N. Poel en N. Wiegman. f PREDIKBI g'RTEN. Ned, Herv, Gem, Hippolytushoef v.m. 10 u Ds. Huizinga Den Oever nam. 2 Doopsgez. Gemeente. Stroe, v.m. 10 uur, Ds. Leendertz. REHOBuTH. 's avond 6 uur den heer Woltman. 's morgens half tien preeklezen. 's nam. halfdrie n Ondergeteekende maakt H. H. Zeugenhouders opmerkzaam., dat hij zijn beer heeft verkocht. J. NIEUWENBURG Namens het Bestuur, De Secretaris, O. J. BOSKER. te bevragen bij, STROE. Coöperatieve Boerenleenbank. WIERINGEN Zitting van den kassier Maandag 2 Sept. van 12 2 uur te Westerland, Hippolytushoef 16 Aug. 1912. Laplata mais ronde per 75 Ko. f 5.80 Inlandsche tarwe per HL. f 9.50 Lijnkoeken 104 stuks 104 Ko tl4.50 Blackford Calfmeel per 45 Ko. t 8,25 11,25 K.G. f 2,25 Bakrogge perl|lH.L. fl,85 Voederkalk per Ko f 0,16 Soya melassekoeken 104 stuks 100 ko f 11. Bertelslijnz. koekjes i 13,50 Bertels zonnebloem koekjes f' 11,50 Ochtendvoeder per Kilo f 0.12. Turfstrooisel per baal f 1,30. Gemalen erwten per 50 Ko f 5,00. G'obe Glutte meel per 100 Ko f 11,50. Byzonder aan te bevelen voor melkvee. Gegarandeerd zuiver lijnmeel a fl2,50pe: 100 KG. Paardeuboouen inlandsch f 9 per HL. Voer haver f 5, Voertarwe per 80 Ko. f 6,50 Paddie per baal a 100 Ko. t 12.50 Het groote leed is thans voorbij, Als kop, of schotel breekt Geeft porselein uw kindje vrij, Als het om speelgoed smeekt. De huishoudlijm stuit het geween, Zij heelt het fijnste glas, Maakt alles sterker als voorheen, Of 't nooit gebroken was. Huishoudlijm „Union Gluc" 18 cent per flacon, uitmuntende kwaliteit voor het lijmen van glas, porselein, hout enz. enz. beschermt uw etalagekast voor stof, vliegen, etc. terwijl gij uw artikelen evengoed kunt etalee- ren. aanbevelend,

Wieringer courant | 1912 | | pagina 3