T EN T0< )N ST EL LI NG „FLOR A Wederom is het een sombere Zondagmor gen. Regenbuien wisselen elkander af, en doen velen meewarig het hoofd schudden. Zal er dan nooit een eind aan 't slechte weer komen, zal het nu ook de plannen van „Flora" in duigen doen vallen? Neen, toch nielTegen den middag wordt het droog, en hoewel eeu zwaarbewolkte lucht eu een slecht begaanbare weg, vele voetgangers, een menigte fietsers en rijtuigen spoeden zich naar het Oosteinde van Wieringen, otq bij het bloemenfeest „Flora" tegenwooidig te zijn, Wij komen aan en zien reeds een rij til bury's gereed staan, waarin de juffers, allen met een stok gewapend, vol verlangen wach ten op het tijdstip, dat zij hun handigheid in liet ringsteken aan de talrijke toeschou wers, kunnen toonen. Weldra zijn ze in vol le actie eu hoewel de handige bestuurder zoo dicht mogelijk bij deringen langsrijdt, toch gebeurt het dikwijls dat zijn dame de visierkorrel niet goed op het oog heelt en behendig langs de ring steekt, zoodat deze in zoete dioomen rustig aan de draaibare dwarsbalk blijft zitten Wij verlaten echter een oogenblik het strijdperk, om een kiekje te nemen in het tentoonstellingslokaal, de hoofdschotel van „Flora". Een schoone aanblik treft ons oog, als wij daar die honderden planten en bloe men netjes gerangschikt zien uitgestald, zij doen ons zien de medewerking, die de ver- eenigiug van hare leden geniet, de zorgza me behandeling en toewijding, waarmede de planten worden opgekweekt, en dan de versiering van het lokaal. Naast de planten verwekt ook zij onze bewondering. Zij doet zoo gevoelen, dat alles was ingespannen, om de tentoonstelling aantrekkelijk te maken, 0111 den bezoeker, als 't ware de belangstel ling af te dwingen. Plotseling treil ons oor de welbekende toonen van Harmonie en hoogst voldaan over hetgeen „Flora" presteert, spoeden wij ons weder naar het ringsteekterrein. De strijd is echter reeds beslist en we vernemen, dat de le prijs een album en eeu rookstel is ge wonnen door Mej. N. Hermans en den Heer 1). Blauwboer; de 2e prijs een bloemstan- daard en een rookstel door Slej. A. Klein en den Heer E. Hermans; 3e prijs een beschuit- bus en een sigareubak door Mej. G. Wieg man en den Heer Jb. Mooij, Namen aan de eerste wedstrijd 11 paren deel, thans staan 13 wielrijders gereed, om elkander 't. kampioenschap in 't ringsteken op fietsen te bevechten. Onder opgewekte muziek van „Harmonie," pettellen de deel nemers lustig voort en moet menige ring het ontgelden, le prijs een theeservies won P. Hermans, 2e prijs een paar schilderijen Joh, Rotgans, 3e prijs een lepelvaas, suikerpot enz. op nikkelvoet M. Heijblok, 4e prijs eeu inktstel N. Bakker Az. Thans zijn de wedstrijden ten einde en stelt Harmonie zich op om een marsch door Den Oever te maken. Onder gioote toeloop gaat het naar de Zuid en dan weder terug, doch ziet, Harmonie is zich nog van een an dere taak bewust. Er wordt halt gehouden voor de woning van den Heer Herm, Kos ter. Do voorzitter van „Iljpjmonie" de Heer W. J. Bruul treedt naar voren en spreekt namens de vereeniging een woord van hul de voor 't heldenstuk dat de Heer K. en diens broer op de Noord-Zee hebben bedreven, door het redden van den visscher Kuit en diens zoon. Een traan, die in menig oog blinkt, getuigt hoe allen onder den indruk zijn van de woorden, welke hier worden ge sproken. Wederom stelt de stoet zich in beweging en wordt weldra hel tentoonstellingslokaal bereikt, waar nu de uitreiking der prijzen door den voorzitter van Flora, den Heer M. .1. Bosker zal plaats hebben. Aanstonds is het gebouw geheel gevuld en doet „Harmonie" zich wederom hooien. Hierna neemt de voor zitter het woord en schetst de werken der vereeniging. Hij betuigt zijn dank voor de belangstelling, tevens aan de leden en aan „Harmonie" voor hun medewerking. Nog merkt hij op, dat de medeoprichters der ver eeniging, de Heeien Ds. Reinders en L. Bergwerf!' gehoor hebben gegeven aan de uit nood igin g van „Flora" om op haar tentoon stelling tegenwoordig le zijn, wat doGr haar ten zeerste op prijs woidt gesteld. Hierna worden de prijzen uitgereikt en wel voor HORTKNTIA'S le pr. S. J. Koorn, 2e pr. Jb. N. Tijsen, 3e pr. C. M. Tijsen, 4c pr. S. Koorn Pz., 5e pr. J. S. Koorn, 6e pr. KI. de Haan. voor BEGONIA'S le pr. C. Jb. Kool, 2e pr. J. Hermans, 3e pr. Wed. A. Bakker, 4e pr. Wed W. Keij- zer, 5e pr. P. Hellingman, 6e pr. P. G. Don- dor ff. voor IMPOTIEN'S lept. Wed. A. Bakker, 2e pr. V. Bakker, 3e pr. .1. S. Koorn, 4e pr. Herm. Koster, 5e pr. P. Mosk, 6e pr. T. Bakker. voor GROEPEN, le pr. J. S. Koorn, 2e pr. S. J. Koorn, 3e pr. Herm. Koster, 4e pr. Jb. N. Tijsen. voor MOOISTE PLANT, le pr. C. V. Koorn, 2e pr. J. Bakker Jz. 3e pr. C. Verfaille, 4e. pr. P. Rotgans. BESTUURSPRIJZEN. Jb. Kaan, P. Hellingman, G. Jac. Bakker, G. Smit, J. Wiegman, E. Bakker, W. J, Her mans, Gr. Bosker, S. Bruul, Wed. Keijzer M. Tijsen, N. S. Bakker, J. Heimans, Wed. Keijzer, D. Tijsen, C. de Jongh, C. M. Tij sen, C. V. Koorn, E. Bakker, W. Hermans Wz. Na afloop der uitreiking, krijgt Ds. Rein ders het woord, Ook hij schetst de levens loop van „Flora", hoe zij zich van een klein plantje ontwikkeld heelt tot een fraaie bloem. Hij hoopt, dat de vereeniging op dezen weg mag voortgaan. De voorzitter van Harmonie, vervolgens sprekende, prijst de eendrachtige werking, die te Den Oever heerscht, en waardoor ook Flora steeds in bloei vooruit gaat. Tevens dankt hij de vereeniging voor de attentie Harmonie bewezen, toen zij te Berkhout een 2e prijs in de 1ste afdeeling had behaald. Tot slot speelt Harmonie het Wien Neer- landsch Bloed en hiermede is de plechtig heid afgeloopen eu maakt een elk van de gastvrijheid der Oeverschen gebruik, om den inwendigen menseh wat te versterken. Het is halfacht en zoo aanstonds zal Flora aan haar bezoekers een waardig slot van dezen dag bereiden Men begeeft zich naar het land van den Heer C. Jb. Bakker, waar men reeds toebereidselen heeft gemaakt voor het af te steken vuurwerk. Weldra zien we de prachtige stukken af- steiren en bij de afwisselende schitterende verlichting van het terrein, zien wij de jui chende menschenmassa, hooren wij wederom de muziek van Harmonie en het knallen der vuurpijlen en wij begrijpen, dat Flora al ler harten heeft gewonnen, dat zij meer dan ooit. als een ster der vereenigingen van Wie- ringen zal schitteren. Wij gelooven namens allen te spreken, wanneer wij zeggen Dank aan Flora en haar bestuur voor al liet schoone, dat zij den be zoekers heeft gegeven, dank aan allen, die hiertoe hunne medewerking verleenden. Zomeravondpraatje van HARM en TEUN. ham. Ofschoon ik niet veel tijd heb, kom ik toch nog even bij je aanwippen. tbun. Ik ben je zeer verplicht voor zoo veel attentie, want ik begrijp wel, dat er nu kwalijk een halfuurtje bij je kan overschieten. harm Of het nu juist attentie is, zullen we maar daar laten. Ik doe zulks voor mijn eigen pleizier eu mag tevens graag zoo'n beetje de hedendaagsche voorvallen nagaan. teun. 'k Heb anders niet veel tijd, om met je te bemoeien, want ik was juist bezig aan mijn verslag van Flora. Ik ben nu genaderd tot de bekroningen. harm. Wat, kon jij die loskrijgen van den secretaris van Flora. teun. Wel, waarom niet? Ik doe toch ook mijn best voor de vereeniging, zoowel finan cieel als op ander gebied enne harm. O, o, dus ze hebben je toch niet vergeten de lijst te presenteereu, er zijn er anders die graag hadden willen geven maar teun. Houd je mond, want ik ben nu aan het bedanken toe en dat vereischt alle zorg. Eerst het bestuur van Flora, dan keurmees ters en keurmeesteressen, Harmonie, de Hee- ren N. Hellingman en C. Jac. Bakker voor het bereidwillig plaatsen van rijtuigen et het afstaan van terrein voor vuurwerk en nou ben ik er zeker harm. Teuntje pas toch op, dat je niks ver geet! Je moet nooit overdrijven, maar ook niemand voorbij loopen. Je moet tenminste hen bedanken, die zich belast hebben met de vruchten uit C. Jac. Bakker tuin mede te nemen en de jonge hoornen te vernielen teun. Zoo, dus toch wanklanken. Kon ik de namen van de belhamels er maar bij zet ten, die de Heer B. zouden noodzaken een volgende maal ziju gastvrijheid aan het pu bliek te onthouden. Wij zullen echter hopen, dat de vruchten voor hen een wrange nasmaak

Wieringer courant | 1912 | | pagina 2