Een Greep uit het Leven. WEEKBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN. 3e Jaargang. VRIJDAG, II October 1912. No. 115 GER COURANT VERSCHIJNT ELKEN VRIJDAG. Abonnementsprijs f 0.25 per 3 maanden UITGEVER: CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. ADVERTENTIËN: van 1-5 regelsf 0.30 Iedere regel meer„0.06 DE VORST. De vorst heeft in de wijnbergen aan den Rijn en den Moezel en in het Ahrgebied groote schade aangericht. In vele streken is de wijnoogst totaal vernield. De schade aan de Ahr wordt op 240,000 gulden geraamd. Aan den Moezel bij Bern kastel bedraagt de schade eenige millioenen Mark. BOYCOT DOOR HUISMOEDERS. Te Charlois hadden de melkboeren met ingang van 1 Oct. den prijs der melk van 9 op 10 cent de liter gebracht. Dit vonden de huismoeders te veel en klaagden elkaar hun nood. Hierbij bleef het niet. Spoedig vormde zich een comité onder hen, dat geld bijeen wist te brengen strooibiljetten liet druk ken en verspreiden en de melkstaking afkondigde. Slechts voor zieken en kinderen mocht melk worden gekocht, zoolang de melk boeren de prijs der melk niet op 9 centen F i; I ij V ij KT 0 NOVELLE aan W. R. W1LHELMI. Er liepen heel wat praatjes over. 't Waarschijnlijkst echter is, dat hij bij vergissing zich zeiven dien naam maar heeft toegeeigend; dat wordt dan ook door kwade tongen beweeid. De heer Jeremais Vroornhof is een klein, dik manneke met scheet pedestal en loensche oogen, die evenwel door een blauwe bril bedekt zijn. Zijn gelaat trekt ook nog de aandacht door de opgeworpen negerlippen; voorts is het benedengedeelte van zijn ge zicht sterk ontwikkeld, zooals men dat bij wellustige personen meer aantreft. Naar hem begaf Ferdinand Gans zich het eerst. Jeremias Vroomhof bewoonde de eerste verdieping van zijn fraai huis, dat hij de herberg der rechtvaardigen placht te noemen. Ferdinand Gans kwam de kamer van den professor binnen en maakte een diepe bui ging voor den algemeen geëerden man, die de aardsche zwakheden had afgelegd en den armen kopiist vriendelijk toeknikte. Welk nieuws hebt ge voor mij, waarde Gans? vroeg Vroomhof. Eer hij antwoord gaf, had de kopiist zich omgekeerd en de deur zoo haastig openge rukt, dat de professor zijn huisknecht in buk kende houding zag staan. Gij ziet, zeide Gans dat de Satan de strikken der verlei ding zelfs hier uitzet. terugbrachten. Dit gebeurde Donderdag. De staking eindigde tot ieders groote tevreden heid. Naar men verder mededeelt, zal deze sta king nog een staartje hebben. Thans n.1' is bij genoemd comité een dergelijke bycot in voorbereiding tegen de vleeschhouwers en spekslagers. EEN EIGENAARDIGE VOORSPELLING. Professoi Fishor van de Yale Universiteit, voorspelt, dat de toekomstige mensch den leeftijd van 250 jaar zal bereiken. De Ame- rikaansche geleerde meent, dat de levensduur der menschheid na 7 of 8 eeuwen gemid deld 100 jaar zal bedragen. In het jaar 4000 zal de mensch 250 jaar oud worden. Ook dan zal het schoone geslacht ouder worden dan de sterke sexe, zoodat de toekomstige vrouw wel zoo oud als Methusalem zal wor den. Als grond voor deze laatste bewering Gij hebt gelijk, Gans, merkte Jeremais Vroomhot op; daarop liet hij er op scherpen toon op volgen: Jan, ik duldt in mijn huis geen spionnen en luisteraars. Ik verzoekje dat na te laten, of we zullen dadelijk moe ten scheiden, wat je, naar ik veronderstel, niet aangenaam zal zijn. Met een vloed van verontschuldigingen en woorden vol onderdanigheid op de tong ver wijderde Jan zich, terwijl hij in zijn hart den kopiist vervloekte. Ik heb mij daar een on verzoen lij ken vij and gen.aakt, zeide Ferdinand Gans, en toch deed ik het in uw belang. Ik weet dat te beloonen. Daar, pak aan. Bij deze woorden trok de professor een la de van zijn schrijftafel open, nam er een gou den tientje uit en reikte het den ander over met den geijkten termDe Heere zegene het, waarop Gans met een De Heere vergel- de het u duizendvoudig antwoordde. En nu, welk nieuws hebt ge voor mij vroeg de rijke man. Ik ben van woning veranderd, luidde het antwoord. En wat wilt gij daarmee te kennen geven? Dat ik daar de buurman geworden ben van eene jeugdige naaister, die het wel de moeite waard is, onder de schare der geloo- vigen op te nemen, antwoordde Gans. Zoo, zoo denkt ge dat. ik heb weinig hoop, dat het de moeite waard zal zijn, sprak de vroome man, de geringe ontwikkeling en weinige beschaving. Oordeel niet te haastig, professor. De per soon in quaestie is juist het tegendeel van datgene, wat u zou kunnen afschrikken. Zij is niet van gaven ontbloot, ze spreekt zelfs Fransch. Zij is zindelijk, orcelijk, mooi en wijst Fisher er op, dat de wetenschap gecon stateerd heeit dat de levensduur der vrou wen steeds grooter wordt. Tusscheu 1881 en 1900 nam de gemiddelde levensduurder Engelsche met 16 jaar, die der Francaise met 11 jaar en die der Duitschemet 29 jaar toe. In dezelfde periode nam de levensduur der mannen in geringe mate toe: de Engelsche leeft 14 jaar langer dan zijn voorvader, de Franschman 20 jaar en Duitscher 25 jaar. Wat een grap soms kosten kan, is ge bleken uit een vonnis tegen een klerk te Leipzig, die bewijze van grap een collega een slag in den nek gegeven had. Hij werd veroordeeld tot f600 schadeloosstelling in eens en de betaling van een jaarlijksche uitkee- ring van 432 gulden, later 552 gulden, daal de klap tengevolge heeft gehad, dat de aan klager, in hysterischen toestand geraakt, niet meer kan werken. deugdzaam Ik geeft u mijn woord, dat zij een phenix is. In den regel hebt gij, waarde Gans een scherp oog, en komt het u nu voor, dat het de moeite waard is, dit kind uit het vola'te bekeeren Stellig, professor. Ik heb nog vergeten, dat het meisje een vrijer heeft, voegde de bejaar de kopiist er bij. Een vrijer! Dat is een leelijk geval, merk te de vrome professor op. Integendeel; misschien krijgt ge doorliet meisje een flinken strijder. De naam van den vrijer is van Eist. Eu die van het meisje? Marie Groenewoud. Groenewoud? riep Jeremais Vroomhot, op springend uit, maar voegde er het volgend oogenblik zeer bedaard bij Ik herinner mij, die naam reeds meer te hebben gehoord. Zoo ging bet mij ook, antwoordde Ferdi nand Gans, maar ik geloof, dat er niet de minste betrekking bestaat tusschen den ban- kroeter Groenewoud, die naar Amerika ging, en dit in de wereld alleenstaand meisje. Staat ze dus alleen in de wereld. Maar hoe kan ik haar te zien krijgen vroeg Vroomhof. Ik zal de naaister morgen naar uw villa sturen, waar mevrouw Roos haar werk kan geven, antwoordde Gans. De professor knikte weltevreden De kopiist keek vluchtig naar den regulateur. Och, klaagde hij, daar heb ik wat verzuimd, arme, ongelukkige man, die ik ben. Ik zou een goede bestelling krijgen, nu is zij verkeken. De professor gevoelde, waar de ander op zinspeelde en zag hem in het be droefde gelaat. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1912 | | pagina 1