Teun. Als 't zonnetje helder aan 't he meltje schijnt, als 'tvogeltje kweel t en.... Havm. Goeien avond. Goeien avond. Wat heb jij een beste zin. Als de dagen niet zoo kort werden, zou je haast zeggen, dat we in Juli waren, inplaats van in de aardappe lenzoekersniaand. Teun. Ja man, de tijd vliegt als op arends vleugelen voort. Klinkt het je als gisteren in de ooren, die of die is benoemd, vandaa; hoor je de droeve mareHij of zij 'gaat ons dierbaar plekje vei laten. Harm. 't Gaat tenminste bij het onderwij zend personeel van een leien dakje. Mijn jongens praten al van juftr. of meester Din ges en ik kan 't ze heus niet kwalijk ne men, want ik raak zelf met de namen iri de war. Teun. Zoo staat ook de post van buiten gewone uitgaven bij de Gemeente ei mede. Nauwelijks zijn f28.voor reiskosten ge piept, of weder wordt er aan de deur geklopt, er is geen bijhouden aan. Harm. Een slechte zolder in de toren te Hippolytushoef kon men er voor\ernieuwen, 't is toch zonde. Teuu. Het ergste is, dat de regel: „Veran dering vau spijs doet eten", in dit gevi voor de kinderen slecht opgaat. De een be gint met A, een ander weer met B en zoo raken ze de kluts kwijt. Harm. Precies is 't zoo met m'n varkens. Ze zijn heelemaal in de war, als ik 't meel inplaats van met wei, met water meng. Ze trekken er den neus voor op. Teun. Geen wonder, dat jelui bij de kaas fabriek dikwijls zoo slecht met de weiemmer kunnen omgaan, zeodat men bij ongeluk een kan of wat te veel meeneemt. Harm. Och, je moet overal aan gewoon ra ken, 't zal over een jaar of wat wel beter gaan. Teun. Zoo denken ook de vischkoopers over de nieuwe afslag, 't Gaat uitstekend, doch ze moeien nog leeren 10 stuivers boven hun prik, hun mond reeds in de plooi te zetten om het bulderend m ij n te roepen. Harm. Overal komt kunst bij te pas. De afslager roept. „Allemaal gezien Luistert dan maar toe 1" En met de spoed vau een koude waterstraal, welke bij je hals wordt ingegoten, telt hij af90, 89, 88, 87, 86, 85 en wee den armen kooper, die slecht bespraakt of zenuwachtig is. Laat hij stil bij moeder blijven, want hij krijgt niets. Teun. Appropos Hoe is't met je verkoud heid P Harm. Dankje! 't Gaat best, maar ik moet op de avondlucht passen. Ik zal dus maar gauw opkramen. Tot a.s. week. GEMENGD NIEUWS. VAN EEN BEKEURING. VIERINGEN, 't ls o October, den dag, dat 25 jaren geleden Meester Jansonius en 12 andere ingezetenen vau ons eiland, „Harmonie" het levenslicht deden aan schouwen. Zouden zij toen hebben gedacht, dat trots stormen, trots dreigende wolken, Harmonie nn na 25 jaren, als een zilveren ster op ons eiland zon schitte ren, dat een eerbiedig huidewoord zou worden gespro ken over hen, die dc vereeniging als een teer stokje hebben geplant, 't welk zich allengs heeft ontwikkeld tot een schoone bloem, wiens geuren zich zoowel op ons eiland, als elders verspreiden? Voorzeker, neen Want hoevelc vereenigingen hebben slechts een wis selvallig bestaan, vallen af bij gebrek aan symphatie en medewerking. IJver en Wilskracht der leden, de energieke leiding vau baar Directeur, die zijn taak volvoert, als was 't een deel van zijn dagelijkschen arbeid, deden Harmo nie echter steeds hooger stijgen op het muzikaal ge bied, deden haar dc erkentelijkheid van 't geheele Wieringer volk verwerven. 't Is 5 October 1912, en vele nede- en oudmede werkers begeven zich 's avonds naar „Coccordia", om het 25 jarig jubeleum feestelijk te herdenken. Harmo nie roept hun niet een paar muzieknummers in de fraai versierde zaal het welkom toe, waarna haar voorzitter, de Heer W. J. Bruul de openingsrede uit spreekt. Hierin schetst hij de werken der vereeniging van voorheen en thans. Telde zij bij de oprichting 12, thans 36 leden, had zij aanvankelijk ruim 90, thans heeft zij ruim 400 kunstlievende leden; beliepen haar ontvangsten toen niet meer als ruim f 100—, thans zijn die gestegen tot f 900 Is dit 't voornaamste, waarop zij zich mag beroe men? Dient haar kunst dan geen vermelding? Voorze ker, en wel in de eerste plaats. Zij heeft zich toch opgewerkt tot een eerste afdeelingoorps en is in 't strijdperk geen gering tegenstander liarer zusterver- ecnigingen geworden. Vele malen gingen zij op, om zich met andere corpsen te meten, en mocht zij niet altijd een eerste prijs behalen, telkenmale keerde zij toch gelauwerd naar haar „Wieron" terug. Tot zoover de rede van den voorzitter. Vervolgens biedt Wierings burgerij een huldeblijk aan, dat getuigt hoezeer zij Harmonie waardeert. Me vrouw Peereboom-de Wit treedt naar voren en reikt de vereeniging een prachtig vaandel over, hierbij de wensch uitende, dat bet Harmonie vele malen op het pad ter overwiuning mag voorgaan. Onder daverend ap plaus wordt het schoone stuk aanvaard en in hartelij ke woorden dankt de voorzitter namens de vereeni ging voor deze hulde. Zijn de verplichtingen zwaar, welke Harmonie thans op zich neemt, het zal tevens eeu prikkel voor de leden zijn om eendrachtig samen te werken, steeds te streven hun vaandel hoog te hou den, zooals zij steeds hebben gedaan. Nog wordeneenige woorden van waardeering ge sproken door den Edelachtb. Heer Peereboom, be schermheer der vereeniging. Hij wenscht de vereeni ging geluk met het nieuwe vaandel en hoopt, dat het Harmonie wel moge gaan tot in lengte van dagen. Hiermede is de plechtigheid afgeloopeu en blijven dc aanwezigen nog eenige uren gezellig bijeen. WIERINGEN. Mej. Adriani, onderwijzeres aan de O. L. school te Hippolytushoef is als zoodanig be noemd te St. Maartensbrug. Den 3den November a. s. zal Ds. Huizin- ga te Hippolytushoef zijn intrede preeken en worden bevestigd door den consulent Ds. Hopster. KORTE BERICHTEN. —Een 68-j'arige arbeider te Albergen, ge meente Abt Almelo, die metselzand ging graven, is door het instorten van een der wanden van de kuil, die hij groef, onder het neervallend zand bedolven en heeft zoo een droeven dood gevonden. Iemand te Os kreeg bij het fietsen een kip tusschen zijn rijwiel. Hij viel met het hoofd op de grindweg en werd in hoogst zorgwekkende toestand opgenomen. Een rijksveldwachter maakte dezer dagen proces-verbaal op tegen vier hengelaars, we gens 't loopen op verboden grond. Het bij zondere hierbij was, dat de vier personen, tegen wie proces-verbaal werd opgemaakt, waren de gemeente-secretaris, de gemeente ontvanger, de volontair ter gemeente secre tarie, en de gemeente-veldwachter in eigen persoon van de gemeente Warmond. („Rsb.") DOOR ZIJN KIND GERED. Bij het dorscheu met de machine had Za terdag te Borger (Dr.) een ougeluk plaats, dat bijna ontzettend in zijne gevolgen had kunnen zijn. De landbouwer A. D. kwam te dicht bij de machine en weid zoodanig ge grepen, dal de kleeren hem van het lijt gin gen, dat hij eenige bloedende verwondingen bekwamen de schouder ontwricht werd. Door de tegenwoordigheid van geest van een 4-ja- rig kind van D., werden de paarden tot staau en de' machine tot stilstand gebracht, waar- dooi D. gered werd. EEN EERLIJKE AUTOMAAT. Gistei morgen nam een heer in de vesti bule van hel Centr. Stat. te A'dam een per ronkaartje. Twee 2 1|2 centstukken moeten in de daarvoor bestemde automaat worden geworpen. Doch wie schetst de verbazing van den betrokkene, toen hij niet een per ronkaartje in het vakje zag verschijnen doch een gouden tientje. Wat was hetgevalP De automaat was zoo eerlijk geweest het gouden tientje, dat de heer bij vergissing met een ander 21|2 centstuk in de gleuf had geworpen, te restitueeren. MOORD EN ZWARE MISHANDELING. Te Belgisch Clingo, vlak bij de Zeeuwsche grens, heeft Zondagavond een vreeselijke misdaad plaats gehad. Iemand drong de wo ning van een drietal meisjes binnen en sloeg niet een groot mes een der jeugdige vrou wen dood, terwijl hij een harer zusters een arm afsloeg en de andere een ernstige wonde in de zijde toebracht. Hierop vluchtte demoor denaar. Verondersteld wordt dat hij zeltmooid gepleegd heeft. Vroeger had de woesteling ongenoegen met de drie zusters gehad. KORTE BERICHTEN. Te Murwerwoude (Fr.) is eeu voer hooi verkocht voor eeu kip. 1912 was in Friesland een record jaar wat den hooioogst betreft, maar zoo laag in prijs had men het toch niet verwacht' In de jongste drie nachten heeft, het in Friesland erg gevroren; Zondagnacht nog het meest.' Maandagmorgen om acht uur lag het ijs nog in sloten en wijken. Het gras vermindert snel. Bij het rooien der aardap pelen is s'morgèns de grond zóó hard als een bikkel en heeft men moeite er met den griep door te komen. De verlichting van Amsterdam bij het bezoek van president Fallieres heeft in een ronde som f 60.000 gekost. Te Philadelphia reden twee automo bielen tegen elkaar, zij werden vernietigd, uegen inzittenden gedood. Een derde automo biel reed op de beide verwoeste automobie len in, waardoor de chaffeur eu een inzit tende werden gedood en de auto vernield. BURGERLIJKEN STAND, der gemeente Wieringen 5-12 Oct. 1912, Geboren Geene. OndertrouwdWillem Simon Bakker en Br eehtje Wiegman.

Wieringer courant | 1912 | | pagina 2