Een Greep uit liet Lem WEEKBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN. 3e Jaargang. No 119- VERSCHIJNT ELKEN VRIJDAG. Abonnementsprijs f 0.25 per 3 maanden UITGEVER: CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. ADVERTENTIEN: van 1-5 regelsf0.30 Iedere regel meer0.06 KORTE BERICHTEN. dagen op straat door een bloedspuwing over vallen en zakte vooi de deur van een wo ning in de Nieolaas Maesstraat in elkaar Hij was blijkbaar stervende en omstanders schelden bij de bewuste woning aar. met ver zoek, den ongelukkige in huis te nemen. De vrouw des huizes verklaarde echter hiermede niet te maken te willen hebben en het gevolg was, dat de man op de stoep overleed. Dergelijke gevallen van harteloosheid had den we in onze stad inderdaad niet ver wacht. (Tel.) RIET ALS VEEVOEDER. De groote massa's riet, die ieder jaar af gemaaid worden, kunnen slechts voor een klein deel nuttig gebruikt worden. Als men het riet niet in het water liet verrotten, ge bruikte men het, als het in de zon gedroogd is als stalstrooisel. Volgens de „Westdeut- sche Landwirt" heeft men in Duitschland de proef genomen met riet als veevoe"er tu gebruiken, welke poging met een gunstig resultaat werd bekroond. Een vijver, die on geveer twee morgen groot was, werd tegen het eind van juli afgemaaid en de rietmas sa's werden na oppervlakkige drooging laags gewijs in twee kuilen gelegd en door ossen vastgestampt. Onder de bovenste laag werd zout gestrooid en het geheel met aarde toe gedekt. Na zes a acht weken was het riet geheel verzuurd en was het een goed voed sel voor runderen, schapen en varkens. De laad van Wamel telt eenige leden, die hun aantieke ideeën met graagte ver kondigen Den verslaggers, die tot groot ge noegen van de tegenstanders alles in geuren en kleuren beschreven, is dank gebracht door een practische uiting van erkentelijkheid. Een kistje lijne Havanna's is ten raadhuize bezorgd voor de verslaggevers en de raads leden. Wederom probeerde de vlechtenknip- per te Amsterdam de vlechten van een jong meisje at' te knippen, dezen keer in de Ruys- daelstraat. Het meisje bemerkte echter bij tijds dat men aan heur haar bezig was en toen zij zich omdraaide, nam de knipperde vlucht. De oud-predikant A. Eewoldt is voor nemens in het huwelijk te treden met zijn vroegere dienstbode, Ij. van Zanden. Ommen staat na de gehouden verkie zing voor de Tweede Kamer in een kwaden reuk, schrijft de N. R. Ct.. Een kaashande laar te Amsterdam maakte bekend, dat hij naar alle plaatsen van ons land kaas franco verzendt, met uitzondering van Ommen, waar heen slechts onder rembours wordt gezonden. MENSCHLIEVEND! Een bekend Amsterdammer werd dezer F F 1 li IJ li K rr O sen van vroomhof; ze hebben mij daarvan bewijzen geleverd, welke elke misleiding uitsluiten. Een speler. Ik 'oen een zwak, ellendig schepsel, zoo luidde de aanklacht van een jonge man in zijne alleenspraak. Hoe dikwijls heb ik Ma- rie niet bezworen, dat ik geen kaart meer aanroeren, op geen enkele meer een zet wa gen zou, en toch doet zich nauwelijks de gelegenheid voor, of ik bezwijk voor de ver zoeking. Hij, die zich deze verwijten deed, zat op zijn kamer, en had het hoofd met de hand gesteund. Destijds had hij tot wanhoop gedreigd te vervallen, toen het toeval hem met Marie Groenewoud in aanraking bracht. Zij had hem moed ingesproken, hem opgebeurd, en nu heiinnerde hij zich dien tijd. Ik had een rijk man kunnen zijn, had hij tot haar gezegd, ik bezit niets meer en lijd gebrek hier in dit dakkamertje en zie den dood te gemoet. Zonder u te verroeren, luidde destijd 't antwoord van het meisje. Dat is verkeerd, dat is u zei ven miskennen, u een onbruik baar mensch noemen. Ik ben ook een onbruikbaar mensch, die tot niets nut is, die alles verloren heeft, klaag de Karei van Eist. Alles verloren Ook de eer? zeide Marie met nadruk. Die is nog onbevlekt, antwoordde hij, ge- troffen door de vraag van het meisje. Dan is er nog niets verloren. Misschien hebt gij gewonnen, daar gij nu gedwongen wordt, om te werken. Kom, mijnheer van Eist, steek eens een vinger uit, en zoek eene betrekking. Deze woorden hadden op den speler den gewenschten indruk gemaakt. Hij schaamde zich over zijn gebrek aan moed en wendde zich tot verschillende kennissen om werk. Een hunner de bankier Huigeus, sprak hem forsch aan, noemde hem een lichtzinnigen knaap, die have en goed doorbracht, door zich in de armen te werpen van dien harts tocht, welken de menschen het meest prik kelt, het spel. Karei van Eist sloop bedrukt weder naar huis; maar Marie beurde hein steeds weer op en spoorde hem aan, om opnieuw zijn best te doen. Eindelijk vond hij eene betrek king. Hier kwam bij, dat Marie zich zijner aan trok en hem spaarzaamheid leerde. Hare raadgevingen vonden een geopend oor bij haren zich weder oprichtende leerling, en weldra gevoelde hij zich weer vrij en lach te zoo vroolijk, als hij vroegei niet had kun nen doen. Wat heb ia niet alles aan u te danken! had hij dikwijls uttgeroepen. Marie, gij zijt de engel, die mij heeft beschermd en weder op den rechten weg gebracht. Welk een le ven ligt achter mij. Wordt vervolgd.) NOVELLE aan W. R. W1LHELMI. 12. Ik wil den schurk vangen en onschade lijk maken, dat is ook een doel. Gij waagt veel het geluk van eene vrouw, van een onbedorven hart. Als zij een onbedorven hart heeft, zal zij niets wagen en toch een huichelaar ontmas keren. Laat mij nog een oogenblik naden ken het speelt mij door het hoofd, maai 't plan is nog niet tot volkomen ontwikkeling- gekomen. Toen de beide vrienden de villa verlaten hadden, naderde de bejaarde Betje hare mees teres en vroeg, wat de bedoeling was dei- bezoekers, die zich verwijderd hadden. Zij meenden Vroom hof hier te vinden, antwoordde mevrouw Roos. Daar hebben ze mij niets van laten mer ken; ze vroegen alleen naar u. Als de vrouw des huizes, zeide mevrouw Roos, Vindt ge dat niet in 't oog loopend Me vrouw, die twee bevallen mij niet. Denk nog eens aan het krankzinnigengesticht. Toen spionneerde men ook eerst, voor en aleer men ons overviel en den boel sloot. Je bent eene zottin; die twee zijn kennis-

Wieringer courant | 1912 | | pagina 1