<y Dankbetuiging;. r Als uw eten u niet smaakt, als gij lusteloos hbonneertU OWramt toPtóiüMM BIJ DEN UITGEVERVAN DIT Bim daarvoor geen enkele wettiige reden. Iatusschen meldden de 5 biljetten unaniem den zelfden naam van de a.s., reinigster; het laatste biljet kwam Nog sterker bleef de drang van de wethouder om dit biljet toch vooral niet te openen. En wat bleek toen Daarop stond de eigen naam van den wethou der, die had gedacht, dat het volgende punt van de agenda reeds werd behandeld benoeming van een lid van het stembureau. Deze keus had zooda nig diens den ken in beslag genomen, dat de ver gissing ontstond. De burgemeester-plaatsvervanger wilde tot al len prijs lid worden van het stembureau en. promoveerde zichzelf tot candidaat-privatenrei- niger I Weer een ontploffing. In de munitiemagazijnen te Steinfeld bij Wiener Neustadt (ten zuiden van Weenen) heeft Zon dagnacht te halfdrie een ontploffing plaats gehad, waardoor drie magazijnen vernield werden. De ontploffing begon in het kruitmagazijn van het ar tilleriedepot bij Woellersdorf. Er is belanrijke ma terieele schade, terwijl er zes dooden zijn. Er zijn 300 licht- en 30 zwaargewonden. De lichtgewon den werden grootendeels getroffen door glas scherven. Bij de blussching hielp een afdeeling der Weensche brandweer wakker mee, Zondagmor gen was men de brand meester. In Haschendorf en Gersdorf werden veel daken en ruiten bescha digd. Officieel maakt men bekend dat de ramp niet aan opzet te wijten is. De onderzoekingen worden m'et energie voortgezet. Een jongen van zestien jaar ter dood veroordeeld. De rechtbank te Essex sprak dezer dagen het schuldig uit over een jongen van 16 jaar, Frederik Edward Liv-ingstone beklaagd van een moord op Louise Burrow Walker, die hij op 16 Februari had doodgeschoten, en veroordeelde hem ter dood. De jury besloot gratie voor den jongen te vra gen op grond van zijn jeugd en de president der rechtbank zeide, dat hij het verzoek zou onder steunen. Bij het onderzoek voor de rechtbank was geble ken, dat de vrouw was wezen winkelen en toen ze naar huis ging, door het fatale schot werd ge troffen. De jongen was drie dagen later gearres teerd en schijnt dadelijk erkend té hebben ,,Ik schoot de vrouw dood, omdat ik geld wou hebben. Ik had geld noodig." De verdediger pleitte min derwaardige geestvermogens bij zijn cliënt en ver dedigde de meening, dat het schot bij toeval was afgegaan. In zijs verklaring voor den rechter, zeide Livin- stone, dat, toen hij juffrouw Walker zag aankomen hij het plan maakte haar bang te maken, teneinde van haar los te krijgen. Hij maakte zich meester van haar nam de revolver uit zijn zak, terwijl het moordwerktuig toen bij ongeluk afging Toen nam hij haar taschje, haalde er drie schilling uit en ging daarvoor naar de bioscoop. In deze inrichtin gen, waar hij gaarne verblijf hield, had hij dikwijls "Vannen zien schieten om geld van hun slachtoffers ).FS IV na te doen, een misdaad zou begaan." De rechter zeide in zijn vonnis, dat hij wel wil de gelooven, dat Livinstone de denkbeelden, die hem tot zijn vreeselijke daad brachten, gekregen Had dobr naar de verschrikkelijke gebeurtenis sen op de films te kijken. Hij hoopte, dat Livin stone een afschrikwekkend voorbeeld zou zijn voor andere jongens die door zulke tooneelen te gaan kijken, misdadige gedachten mochten krijgen. De nieuwe Fransche aardappelen. Naar de Temps van den 12en Juni bericht, kost ten de nieuwe aardappelen, die thans vanuit Alge- rië en het zuiden van Frankerijk naar Parijs wer den vervoerd, 180 tot 220 francs per 100 R.G. Het blad gelooft niet, dat de prijzen ooit zoo hoog ge weest zijn. Benzine. Aan de Matex-installatie te Vlaardingen is aan gekomen het stoomschip ..Gallia", van New-York, met 1400 ton benzine en gasoline. Deze lading zal overgebracht worden in de tanks. Verdronken. Te Gorinchem is. Zondag bij het baden in de Merwede de heer Meeuwsen, Rijks ambtenaar van de belastingen .en accijnzen, jammerlijk ver dronken. Hij laat; .een vrouw met een kind achter De ongelukkige trachtte, achteruit loopende, zijn hond ook in het water te lokken en stortte eensklaps in de diepte, juist .op de plaats, waar een draaikolk zich bevindt en reeds velen bij na eiken zomer het leven verloren. Twee heeren, die den heer Meeuwsen na spron gen, gelukte het niet hem te redden. Een paar uren daarna werd het lijk met dreggen opgehaald. Een derde oorlogswinter De Italiaansche bladen melden, dat het gere construeerde ministerie tot de opvatting geko men is, dat een derde oorlogswinter noodzakelijk is. Meningitis te Leeuwarden Het microcopisch onderzoek heeft uitgemaakt, dat onder de geobseerde militairen te Leeuwarden zich 8 bacillendragers bevinden. Deze soldaten ge nieten een goede gezondheid en zij in het alge meen belang geisoleerd in de gemeentelijke barak, waarheen zij opgeruimd zijn vertrokken. De toestand van de twee patiënten Is tamelijk bevredigend, Zonnesteek Het 3-jarig kind van den glasblazer Bastiaanse in het Phdipsdorp, te Eindhoven, werd Vrijdag door een zonnesteek getroffen en overleed Za terdag aande gevolgen. Droevig. Maandag werd te Buurlo tijdens een militaire oe lening der wielrijdes een soldaat op waeiff""gezet, die met zijn rechterarm op zijn geweer leunde. Onverwachts ging dit af en trof een losse patroon hem in den oksel. De wond bleek levensgevaar lijk. Per brancard werd de man naar het hospi taal vervoerd. Door eigen onvoorzichtigheid. De militair W. uit Muiden, die met verlof te Am sterdam was, zat Zondag in de 2e Consantijn Huy- ïiensstraat met een mes aan een scherpe patroon 'e peuteren. Eensklaps vloog hel projectiel uit el kaar, en verbrijzelde de hand W. die naar het Wil helminagasthuis vervoerd moest worden. Tegen den dienstplicht in Canada. In de voorstad Verdun van Montreal heeft een betooging tegen den diensplicht plaats gehad. De menigte wiep de vensters in de voornaamste stra len in. Er werd iemand met 125 francs boete be- traft omdat hij, tijdens de anlusten, met een revof ver gezwaaid had. De strijd bij Yperen. Van de. Zeeuwsch-Vlaamsche grens d.d. 18 Juni: Heden kwamen twee Duitsche deserteurs die bij peren gevochten hadden, over de grens. Zij deel den mede, dat van 10.000 man die in den strijd kwamen, er slechts 2000 overbleven. Ook kwamen twee jongelieden van 17 jaar uit Brussel over de grens, die via Gent gereisd had den. Door middel van nat gras waren zij over den draad gekomen. Zij zullen naar een kamp vertrek ken. KORTE BERICHTEN. Er zijn nog eerlijke menschen Onder de ge vonden voorwerpen in Den Haag treft men.... ,een gebruiten postzegel" aan Naar Duitschland zal dit jaar aan bloem bollen 30 tot 50 pCt. mogen worden uitgevoerd van hetgeen verleden jaar werd geleverd, De mesterij van varkens door den kleinen man is door den voedernood sterk achteruitge gaan. Dit blijkt wel uit het feit dat de Onderlin ge Varkensverzekerings Vereeniging, te Tiel waar bij voor den oorlog 1000 varkens, meerendeels loebehoorende aan arbeiders, waarvan ingeschre- i thans 80 tot 90 verzekerde varkens geboekt heeft. Zaterdagavond is voor Langendijk en omstre ken opgericht eene vereeniging vas een 30-tal chipers welke zich ten doel stelt om door beurt- .evrachting een goede regeling in het vrachtver keer te krijgen. Om dit doel zooveel mogelijk te bereiken, heeft zij een agent aangesteld welke de erkzaamheden zal regelen. Hiervoor -is benoemd c heer A. Kamp te Broek op Langendijk. GESPREK TUSSCHEN HARM ENTEIIN. HARM. Onze behaarde, vaderlijke land- .veermannen treffen het nog al met hun vie,- laagsch „uitjel" Overdag zonneschijn, ^avonds en verfrisschend buitje,., t is precies een zo mer vacant ie, welke ze anders wellicht nooit in l'r leven zouden genieten. TEUN. Jammer, dat Bosboom „af" is, en hij de heerlijke lofgezangen niet kan oogsten, welke hem ter eere worden ge., ge., gehuild! En hoe kan het ook anders!? Als 's lands gas ten krijgen ze natuurlijk 's middags heerlijke aardappelen met spinazie en een puddinkje (in de vorm van reks om keert, marsch, na HARM. Het zal me benieuwen, of de nieu- .e burger-oorlogsminister ook zoo in trek is als Boombos. Dat is vasthoe minder hij onze man „en te gast vraagt, hoe meer hij bij hun in tel is I Gek hè TEUN. Niks gek De jongens willen graag eens uit, maar ze hebben thans de pé aan de spoorweg maatschappijen met hun verhoogde tarieven ge zien. De spoorkaartjes, welke zullen prijken met de prachtige titel „Z. V." (Zomer - Verhooging) liggen zwaar op de maag als een pannekoek, die ia regeerings-braadvet gebakken is. HARM. 't Is wat moois I Ze praten van duur der kolen en duurder dit en duurder dat Ja, aan m'n laars De groote Hanzen ja, die gaan c-r nu mee strijken, en een arme drommel, die ook wel eens wat wil, moet er voor bloeden. TEUN. Hm, ta, ta 't Is precies als de „Haag sche Post" mamureert over de Z. V. spoorkaartjes Z. V. zegt veel, zome-rverhooging. Zware vacantiestrop. zwervers verdriet, Zouteloos voorwendsel, zwak verdedigd, Maar kolenbesparing.zegt het niet. HARM, Wat is dat weer fijn de spijker op z n kop. 't Is erg jammer, dat ze op onze belasting biljetten geen Z. S. (Zomer - Scheerderij) hebben gezet, want kaal dat ze ons tegenwoordig schee- ren,.. jonge, jonge, de laatste halve cent halen ze tusschen de voering van je portemonnaie van daan. TEUN. Ik heb tenminste al gezegd we moeten maar barrevoets, dan haal je weer wat belasting dubbeltjes aan je schoenzolen in Die schoe nenbeweging is tegenwoordig ook een preek HARMOch, je krijgt daardoor weer allerhande nieuwigheidjes. Ik lap mijn zolen met een ouden buitenband. En zoontjelief om vader te gerieven Zet 's morgens trouw de voetpomp bij de hand. TEUN. Weet je waar ook noodig voetpompen voor moeten worden aangeschaft Voor de Wieringer Kiezers, 't Is treurig zoo weinig fut als daar langer in zit. Van de 700 kiezers, maar 275 bij de laatste stemming naar 't bureau. Wat een ver schil bij Anna - Paulowna. Van een bijna gelijk aantal komen daar 367 aantippelen. HARMJe kunt er vast op aan, dat de men schen ook hier hun zooien voor te goed houden. In Anna - Paulowna hebben ze klompendistri butie, snap je, dus dat loopt weer efks lichter. Overigens Aan stemmen wordt weinig gedaan De rammelkast blijft voortbestaan, En zoo wacht het ontstemd publiek Weer valsch klinkende Kamermuziek. TEUNZulke valsche muziek heb je vanzelf bij tusschen - poozen overal. Je moest eens heb ben gehoord, hoeveel krankende noten de raads leden van De Zijp verleden week schetterden De heeren waren heel deftig door B. en W. uitgenoo- digd, om de opening van de nieuwe school bij te wonen. De vaderen smachtten al eenige dagen in gala - Costuum, wit gedast en gedopt, naar het plechtige oogenbliktotdat, op hun vraag of ze nu nog langer moesten wachten, B. en W, doodleuk mededeelden, dat.... onderwijzers en kinderen op hun eigen houtje de zaak maar had den geopend.en de vadertjes dus van taart en wijn verstoken konden blijven. Dat witte dus en hooge hoed een raar eind werden heengegooid, kan je begrijpen. HARMArme Raad van De Zijp wat zat je in de knijp. Wel te Rusten. W1ERINGERWAARD. In de vergadering der Vrijzinnige Kiesvereen op Donderdagavond in het lokaal van den heer Haverkorn onder voorzitterschap van den heet J. E. V»s, werd als candidaat voor den gemeen teraad met op een na algemeene stemmen geLi»- zen de heer J. E, Vos. Voor aanbeveling zal een paar maal worden geadverteerd. ANNA PAULOWNA. De burgemeester der gemeente heeft op zijn herhaald verzoek van den Minister van L. N. en li. de mededeeling ontvangen, dat de uitvoer an mosterdzaad ook thans nog niet kan wor den toegestaan., Voor de betrekking v»n onderwijzeres aan chool no. 1 alhier wegens vertrek van Mej. M. Wilms naar Amsterdam, hebben zich 19 ollicitanten aangemeld. -Bij de Zaterdag gehouden stemming voor j 'i Hoofdingelanden van den Anna Paulowna pol was de uitslag ut uccicit rv. T.a»i^ci CI3 en e,. 0^11150, Gekozen, - in de opengevallen plaats van den heer D. de Jong, - de heer H. P. Pateer. Geko zen -in de opengevallen plaats van den heer C. Wijdenes Spaans, - de heer J. Nannis, Herstemming tusschen de heeren P. D. Re- zelman en K. Appel, voor de opengevallen plaats van den heer P. v. Stipriaan. TEXEL. "De droogte maakt, dat vele landerijen het te kwaad krijgen. Voor het vee is weinig te vinden het is te voorzien, dat de hooibouw slechte resultaten zal geven. Ook het bouwland krijgt het le kwaad. Sommige stukken zijn reeds op nieuw omgeploegd. WIERINGERWAARD. Maandag heeft de Com missaris der Koningin onze gemeente met een bezoek vereerd. Enkele heeren van Ged. Staten waren mede aanwezig. Door den burgemeester den heer Zijp van het tramstation ghaald werd naar het Raadhuis gewandeld en daar koffie ge dronken. Bij den heer Zijp werd geluncht. De begraafplaats werd bezichtigd. Van de gelegen heid tot audiëntie werd door de gemeentenaren geen gebruik gemaakt. Te ruim 3 ure ging het ge zeischap naar Anna Paulowna. Onze plaatsgenoote mej. T, Boekei is te Haarlem geslaagd voor het examen Kraamvrouw r:n Kinderverzorgster. ANNA PAULOWNA. De Vereen, van Ge trouw schoolbezoek hield Zaterdagavond een vergadering in Veerburg. Hierin werd medege- gedeeld dat het feest, door de ruime bijdragen, welke zijn ontvangen, kan gevierd worden als voorheen. Woensdag 27 Juni zal een reisje naar Amsterdam worden ondernomen. Verder werd besloten, dat kinderen, die de gemeente hadden verlaten, en indien zij er recht op hebben, het feest mogen medevieren. EERBEWIJZEN VOOR DE KONINGIN. Het is gebleken, dat tal van militairen verzui men voor H.M. de Koningin het verschuldigde eerbewijs te brengen, of dit doen zonder halt en front te maken. Ook aan superieuren, in auto mobielen gezeten wordt dit soms verzuimd. Daarom werd door de commandant van het veldleger order gegeven, dat met de troepen bij herhaling theorie over dit onderwerp moet wor den gegeven, evenals over de beteekenis van de vlaggen, die aan sommige automobielen beves tigd zijn. terwijl den chaffeurs daarvan is opge dragen, de vlag steeds omhuld, of gedekt te hou den, als de betreffende autoriteit zich niet in de auto bevindt. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Wieringen brengen ter kennis van belanghebbenden, dat consenten tot het maaien en drogen van zeegras zullen worden afgegeven ten Raadhuize vanaf heden tot nader le bepalen tijdstip, en voorts, dat 2.50 pakkengeld per 100 K.G, zal worden betaald, waarvan 1.50, zoodra de wier aan Je wal is gebracht, en 1.00, indien het zeegras ge heel bereid is opgeborgen. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. PEEREBOOM. De Secretaris VAN DUIN. Wieringen 16 Juni 1917, MARKTBERICHTEN. ALKMAAR. 18 Juni, Aangev, 19 koeien 250 a 363, 31 vette Kalveren 60 a 155, per Ncd. pond ƒ1.a 1.30. 52 nuchtere kalveren 12 a 24. 387 vette varkens 0.54 a 1.15 per ned, pond. 16 vette schapen 22 a 25. AMSTERDAM 18 Juni Veemarkt Aangev, •112 vette koeien le k. a 1.28 ct., 2e lcw. 1,13 a t.18 ct., 3e kw. 0.88 a 0.98, 81 melk- en Kalfkoei- en 250 a 275, 16 nuchtere kalveren 8.a 13. 40 schapen 25.a 34.60 lammeren 8.a 10.136 vette varkens geen handel. PREDIKBEURTEN. Zondag 24 Juni 1917. NED. HERV. GEM. Hippolytushoef v. m. 10'/s u. Ds. Barnouw Doopsbediening. Doopouders gelieven zich aan te melden bij den Heer Diaken POEL. Voor de vele blijken van deelneming, ondervouden bij het droevig verlies van onze geliefde Eclitgenoote, Moeder, Be huwd-, en Grootmoeder en Kostvrouw en Verzorgster, ANTJE SMIT betuigen wij onzen hartclijken dank. Verder dank aan allen die ons behulp zaam zijn geweest en in 't bijzonder aan Dr. de Goeje en Zuster Klip voor de goe de behandeling der overledene en aan Ds. de Vries voor de troost volle woorden ons toegesprokeni S. S. MOSTERT, Kinderen, Behuwd-, en Kleinkinderen, Kostganger en Zoon. Wieringen, Juni 1917. zijt en u niet lekker gevoelt; zon- MIJMIARDT's Eiwitstaai In negen van de tien gevallen is U dan geholpen. De toestand van uw bloed was niet in orde en door de toevoeging van de ver sterkende stoffen van dit eiwit- staal is u in korten tijd genezen. Mijnhardt s Eiwitstaai is verkrijg baar in verzegelde liter-flesschen a 1.75. Te Hi|i|iolylnshoef bij E. Rasch, Th. G. Boersen J Dek ker, Ilaukes Wed. C. Omis Oosterlaud K. Stadig. Kest. Den Oever P. H. Hegeman M. Gorter. Beltstr.jb. Duijn- ker. Westerland C. Poppen Engros G. Haagen Kanaal- wee 147 Helder.

Wieringer courant | 1917 | | pagina 2