Dank je hartelijk, zei hun opperhoofd het heil van mijn broeders 'kromteenen is mi; meer avaard dan rijkdom, luiheid en kin deren die motorrijden evenals de minder waardige blanke menschen. Wij verhuizen naar een wild jachtgebied in t ftooge Noor den daar blijven wij arm, fatsoenlijk en gezond. En aldus is geschied. APENHERSENS. r. L. Heek heelt de hersens van aller- ;-en gewogen en onderzocht in vergelij king met menschenhersenc en zijn onder- ze... is uitgevallen tot zijn groote verba zing ten voordcele van de menschen. Waar de me.nsch 70 centra heeft, brengt «cn r;i nensch hel maar tot twaalf. Een spraak centrum komt bij geen apensoort voor. .Iet hcrsengewicht van een reuzengorilla mannetje is kleiner dan dat van een nnen- schenzuigeling. De betreffende overeenkomstten tusschen menschen en apen moeten dus ergers an ders in gezochtworden. LOONEN IN HET VISSCHERSBEDRIJF. V en meldt uil Scheveningen 7-:ordag heef' de bemanning van de log gcr Sch. 347, reederij J. J. van der Zwan en /ionen, 'gemonsterd voor de haringvis- schorij. Ofschoon de reederij geen loon ge garandeerd heeft vanwege den toestand in het iecdcrijbedrijf, heeft de bemanning ge zien den reeds gevorderden tijd van de nudsummer haringvangst, toch aangemons- tera op vertrouwen van de reederij dat rnlusschen werk gemaakt zal worden van eau zoodanige regeling met de Regeering clat de Reederij in slaat zal worden gesteld aan de bemanning een loon te garandeeren van j 12 pius 1 omdat de vroegvissche- rij, dit steeds het hoogst in prijs is en .T-cesl \ocr consumptie in het binnenland bestemd, niet verloren en. door Schotsche maatjesharing verdrongen zal worden. EEN WRAK. rijdag is ten Zuiden van Enkhuizem op 1 M. 60 onder water aangetroffen een sleep kast, geladen met kolen. Het vaartuig moet Donderdag gezonken zijn. Van de beman ning of hot vaartuig zelf is verder nog niets -bekend. Zaterdag is een lichtboei op het wrak gelegd. RAUWE HAM. Tc Wicnc, onder A-mbt-Deiden, zijn na een familiefeestje bij een landbouwer ver scheidene gasten en huisgenooten, ziek ge worden door hel eten van rauwe ham. De gastheer zelf overleed na een. ziekte van twee dagen. ONVEILIG ROTTERDAM. In één nacht te Rotterdam :een reedcr een gouden horloge met ketting ontrold een fotograaf tijdens een relletje op straat een portefeuille met 10.000 mark ontrold een grondwerker 406 afhandig gemaakt een Braziliaanschen stoker 250ean schippersvrouw 20 een betonwerker 90 een veekooper uit Zwole 4000. Verder nog eenige inbraken met diefstal. EEN OPLICHTERS-GENIE. De dagbladen hebben al meermalen mel- ding gemaakt van een allervreemdsten a- venlurier die nu eens hier, dan weer daar, opdoek als Belgisch, Fransch of Engelsch officier, en die de autoriteiten er tusschen nam, als waren het kwajongens. Eindelijk te hij te I.onden gepakt en onltsluierd nu, pr is wal losgekomen uil het onderzoek de meest bctreurans waardige tot de aller- grapgigsle gebeurtenissen toe. Tct jongschen heet Otto Stephan; en is geboortig uit het onlangs aan België Duit- sohegebied Malmédy. D: jonge, .elegante Otto vond het echter niet aardig om slechts een doodgewone, dagelijksche Belg te worden. Hij schafte zich een Belgische majoorsuniform aan en een aantal decoraties. Daair hij uitstekend Fransch en Engelsch spreeket en een flinke jongen is, wist hij al spoedig het vertrou- het vertrouwen te winnen. Aan geld wist hij ook wel te komen, niet zonder een tikje cplichthterij echter. Zoo gaf hij op zekeren drg iele fonisch bevel aan den fotografischen diens' van het leger, om onmiddellijk 250 rooaic portretten van den koning klaar te maken voor het bezette gebeid. Den vol genden dag ging hij als adjudant van den bezettingsgeneraal, de portretten halen. Een week later lagen ze te koop in Brus- selsche winkels. Dit was echter slechts een kleinigheid, om zich te oefenen. Weldra zouden er mooiere dingen komen Otto Stephan trok naar het bezette gebied en noemde zich daar kapitein De Beney. De Engelsche en Amerikaansche officieren vier den hem uitbundig. Te Goblens vooral ging het prachtig op ean mooien dag over handigde hij aan generaal Allan, voor de verzamelde Amerikaansche regimenten, de ecreteekens der Leopold-orde, uit naam van den Belgischen koning. Een kostbare decoratie voorwaar I Te Keulen dreigde het na eenigen tijd mis te loopen. Een der commandanten der Engelsche troepen had daar bericht gekre gen van het zotte avontuur dat generaal Allan in Coblanz was overkomen en gaf bev 1 den Belgischen kapitein aan te hou den. Dit gebeurde: twee Tommies arres teerden hemmaar Otto wist wel raad. Toen hij eenige honderden meters tusschen de twee Engelsche soldaten had «ige.egd, vroeg hij verlof om even roet een Engel- schen generaal, die daar toevallig voorbij kwam, te spreken. Dit verlof werd hem toegestaan, Generaal, zeide hij, ik ben kapitein De Benney de beide soldaten, aan wie ik bevel gegeven heb mij te volgen, hebben zich zeer onbeschoft tegenover mij gedra gen zij meenden blijkbaar, dat ik als Bel gisch officier geen Engelsch begreep." De gen eraal was vol excuses, beloofde de man nen te straffen en drukte de hand van zijn beleedigende collega. De Tommies dachten dat alles in orde was Otto Stephan kon zich uit de voeten maken. Hij trok naar Konslanlinopcl, wiaar hij als Belgisch autoriteit door den Sultan ont vangen werd. De Belgische legatie begreep nietts van de zaak en zond ean brief aan het ministerie van buitenlandsche zaken, om te klagen over het optreden van den gedc'egeerde van oorlog bij den sultan. Die brief was dan te Brussel weer onverklaat baar. Daarna week hij uit naar Engeland. Reeds vroeger heeft hij in ean Engelsch officiersuniform gewerkt" zoo wist hij zelfs voor niets per vliegtuig van Brussel naar Londen en van Londen naar Parijs te reizen de vlieger moest de rekening maar naar 't departement van buitenlandsche zaken zenden en mocht daar ook de 400 frs. bijvoegen, die hij zoo goed geweest was aan zijn eleganten passagier te leenen. Thans komt het bericht, dat hij gearres teerd is te Londen, in een hotel in West End. Uit het politie-onderzoek bleek, dat hij een groot aantal fabriekseigenaars te Gosport er had Iatan invliegen. Te zijner eere heeft hij zich daar een fijn diner laten aanbieden, hij inspecteerde de watervlieg- tuigenfabriek en zond een groot telegram aan den chef van den generalen staf van het Belgische leger. Toen de Belgische au toriteiten oro ophelderingen vroegen, kon den de fabrikanten die niet gevan. Stephan verklaarde naar Londen geko men te zijn in gezelschap van den zoon des konings. Hij heeft wanhopige pogingen gedaan om aan het hoi ontvangen te worden. Telkens was hij wat anders, nu een lijfvliegenier van den Belgischen koning, dan weer fami lie van den Belgischen koning. Hoe het hem gelukt is, ueet men nog niet, maar hij heeft een kaart in handen gekregen., waar op ijh als vreemdeling toegang kreeg tot het Engelsche koninklijke verblijf Bucking- ham-palace. Allerlei autoriteiten nam hij voor zich en- door zijn allesprettigste en correcte manieren groote fuiven, liet hij zich -als iets vanzelf sprekend aanbieden. Men verdrong zich om van zijn jovialiteit te mogen meegenieten. Nu zit hij in de nor. PRAKTIJK-EXAMENS. De Vereaniging Het Nederlandsche Han del% Instituut (Koninkl. goedgek.) houdt hare Praktijk Examens in Boekhouden, Stenografie en Handelscorrespondentie (10 talen, waaronder Russisch, Maleisch, en Esperanto) op 22, 23 en 24 Mei a.s. des avonds te Alkmaar, Amerfoort Amsterdam, Antwerpen (Belgie), Assen, Arnhem, Bre da, Dordrecht, Eindhoven, Enschedé, Go- rinchem, Groningen, Den Haag, Haarlem, Harderwijk, Helder, Hengelo, 's-Hertogen- bosch, Kampen, Leeuwarden, Maastricht, Meppel, Middelburg, Nijmegen, Roermond, Rotterdam, Roosendaal, Sneek, Tilburg, Utrecht, Venlo en Zwolle. (In Ned. Oosl- Indië voorloopig alleen te Soenabaja.) Ook zullen op die data worden afgeno men de Leeraar-Examens in Handelscor respondentie en Stenografie, zoomede de Examens Privaat-docent Boekhouden (vak- lecraar) en Boekhouder-correspondent, waartoe de Vereeniging officieel gemach tigd is bij Koninkl. Besluit van 15 Mei 1919 Nr. 64, Staatsblad 155. 'ngevolge besluit van zijne Excellentie den Minister van Oorlog kunnen militairen gedurende de examendagen studieverlof verkrijgen op vertoon van den oproepings brief. De inschrijving sluit 8 Mei 1922. Tnlichtingen versterkt de secretaris Dr. OTTO KLIPP, Bloemgracht 130, Amster dam. ZUIDERZEE BOKKING EN HARING. Naar aanleiding van de mededeeling be treffende het belang om thans zooveel mo gelijk Zuiderzeebokking en haring te eten, wijst men ons er nog op dat dit in de eer ste plaats van beteekenis is voor de zuider zeevisscherij, die door de uilvoermoeilijk- hedan in de klem zijn geraakt, .maar toch ook voor de consumenten zeiven, omdat zij zich nu een gezond smakelijk en goedkoop voedingsmiddel kunnen verschaffen. De Zuiderzeevisscherijraad heeft nu ook de hulp van de burgemeesters van allo gemeanten in ons land ingeroepen, om 35.000 publicaties, te doen .aanplakken en verspreiden, welke een oipwekking bevat ten tot een ruim gebruik van deze bokking .-<*v -jr. •an haring en waarin ook een gebruiksaan wijzing is opgenomen. GEEN HINDF.R VAN BUREN MEER. In Olympia te Londen is op het oogen- blik een bouwlentoonstelling aan dan. gang. Een der grootste wonderen die men daar zien kan, ilijks -ons een op bijzondere wijze geprepareerd behanselpapier met dusdani ge geluidwerande gezelschappen, dat het de muziek van vijf gramafoons en een jazz band buitensluit Een kostelijke uitvinding. Bovendien is de merkwaardige muurbe- kleeding brandvrij en houdt die zoowel hitte als kou tegen. BRAND. Zondagavond is te Rottum bij Heeren veen de boerenbehuizing van L. van der Wal geheel afgebrand. Veertien stuks hoorn vee, vier paarden en zes varkens kwamen in de vlammen om. De .oorzaak is onbe kend. DE RAMP TE GENEMUIDEN. Aangespoeld zijn de lijken van veldwach ter Rook, Grietje van Dalfsen en bakker Hu'leman, Het lijk van den veerman Velt- huys is het eenige wat thans nog vermist wordt. VALSCHE NEDERtANDSCHE BANKBIL JETTEN VAN 60. Gistermorgen hebben de gemeenteveld wachters te Aalten eenige valsche Neder landsche bankbiljetten van 60 in beslag genomen, dee cenDuitsch meisje bij den Markenhandelaar Bongers trachtte in te wisselen voor Marken. Het meisje is in be waring gesteld. De politie onderzoekt de zaak verder. GEVAARLIJK SPEL. Terwijl op de huizinge Slichtenhorst on der Nijkerk de ouders op den morgen van Paaschmaandag naar de kerk waren in de stad, vermaakte het jonge volk zich met buksschieten, waarbij ongelukkigerwijze een logé, de elfjarige zoon van den land bouwer Looz'man, wonende te Watergoor Nijkerk, doodelijk getroffen. DE MELKPRIJS. De meeste veehouders te Wijde Wormer leveren hun melk aan de fabriek ,,Zaan- Iandia" te Zaandam, waar zij thans 8 cent per liter af boerderij ontvangen. Zij vree zen echter, dat er binnenkort nog een cent zal afgaan. Eenige veehouders hebban nu besloten om, als zij minder dan 8 cent per liter zouden krijgen, dan zelf de melk te Zaandam uit te venten. Een der melkslijters te Purmerend vent de volle melk uit voor 11 cent per L. Te Maarsen hebben de melkslijters den prijs van de melk gebracht met 2 cent per liter verlaagd en gebracht op 11 cent. DE CONFERENTIE ffc GENUA. Het belangrijkste resultaat boekte Paasch-Zondag, want toen versterkte de Duitsche delegatie een officieel communi qué, dat niets meer of minder meedeelde, dan dat er tusschen ,sowjet-Rusland en Duitschland een overeenkomst gesloien is, die voor beide landen nieuwe verschie ten' opent. Met hét verleden is voorgoed afgedaan, en de toekomst kan zich rustig wijden aan een gemeenschappelijken her bouw. De diplomaticken betrekkingen wor den hervat. PARIJS, 17 April. Dc bladen stemmen alle alleen hierin overeen, dat de verras sende zet van Tsjitsjcrin en Rathenau er waarschijnlijk toe zal bedragen sommige ge vaarlijke wolken te verdrijven en het even wicht te herstellen in het westelijk ver bond, waarvan de toekomstige vrede afhan kelijk is. f PARIJS, 18 April. De Fransche bladen verklaren, dat het Russisch Duitsch ac- coord de ernstige waarschuwing is, die de geallieerde tot nu toe ontvingen, en zij stel Ien vast, dat het duidelijke resultaat ervan, waarschijnlijk zal zijn, dat alle misverstan den zullen verdwijnen, dat de toestanden zal worden verhelderd en, dat het even wicht in dewcslelijke Alliantie, waarvan de toekomst «n de vrede afhiangen, tot stand zullen worden gebracht. PARIJS, 18 April. De correspondenten van de bladen ie Genua melden, dat de vertegenwoordigers van de Kleine Entente, toen zij vernamen, dat het accoord was ge- teekend, verklaarden, dat Duitschland een hevigen misslag had begaan. Verscheiden bladen zijn van meening, dat conferenties in het vervolg geen nut meer kunnen hebben, daar thans voldoende is aangetoond, dat het niet mogelijk is, met Rusland te onderhandelen. Verscheidene bladen' voorspellen., het einde der conferentie welk een opzienba rend afbreken bevat. LONDEN, 18 April. De ochtendbladen zijn verontwaardigd ovér 't Duitsch-Riussi- sche verdrag, dat, naar het zeggen, een nieu we gevaarlijke situatie in Europa schept. 'L. SI DOOR DE TRAM MEEGESLEURD. In de Paaschdagenkwam een wielrijdster mevrouw De Bruin uit Leiden, terwijl zij onder de gemeente Voorschoten langs de stoomtram Den HaagLeiden reed, ten ge volge van een botsing met een1 wielrijder, te vallen mét het ongelukkig gevolg dat zij tegen de in gang zijnde tram viel en een eindweegs werd meegesleept. Zij werd ernstig gewond en in bewuste- Ioozen toestand naar het St. Elizabeth- Gasthuis te Leiden vervoerd, waar hersen schudding werd geconstateerd. TWEE GEVANGENEN te SCHEVENIN GEN ONTVLUCHT. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn de gevangenis aan den Pompstations- weg te Scheveningen twee gevangenen ont- lucht. Een van hen moet nog een jaar, de andere nog een maand gevangenisstraf on dergaan. Vermoedelijk hebben zij in de gevange nis valsche sleutels weten te fabriceeren en met behulp hiervan de deuren weten te openen. Twee rijksveldwachters, die onder Was senaar surveilleerden, zagen Zondagmor gen in de vroegte plotseling twee kerels in gevangeniskleeren over de eleclrische spoorlijn opduiken. Zij slaagden er in den gevangene, die nog een maand moet zitten, te grijpen, terwijl de andere, met een jaar gevangenisstraf, wist te ontkomen. DE OPSTANDING VAN DUITSCHLAND. De ,,Lokal Anzeiger" heeft aan enkele vooraanstaande Duilschers de volgende vragen gesteld Gekroond met doornen, het voorwerp van spot van zijn vijanden, ge lijkt Duitschland op Christus, die op Gol- gotha stierf. Zal Duitschland, evenals Christus, weer opstaan Wie zal den steen van- Duitschland's graf afwentelen Ge looft ge aan de wederopstanding van Duitschland De ex-kroonprins antwoordde "k geloof stellig aan de wederopstanding van Duitschland. Aan twee voorwaarden moet daartoe echter eerst worden voldaan. Ten eerste moeten we geen al te groote illusies koesteren. Iedere Duitscher, die zijn vaderland hooger stelt dan de wereld, zou beter doen met te emigreeren, want hij zal niet kunnen meewerken aan de wederop standing. Help u zelf en de hemel zal u helpen Ten tweede moet de geest van on- eenigheid geheel verdwijnen. De hartstoch telijke liefde voor het vaderland en. de na tionale trots, ziedaar de twee machten, die Duitschland weer zullen opheffen. Hindenburg antwoordde Ik geloof aan de wederopstanding van Duitschland. Het gebrek aan nationaal ge voel, het gebrek aan vaderlandsliefde en de zedelijke verwording, welke zich heden ten dage openbaren, zijn geen zuivere ui tingen van het Duitsch gevoel. De eerzaam heid en de trouw, de lust om te arbeiden zullen mettertijd weer de overhand krijgen, en dan zullen we met de hulp van God weer alle moeilijkheden te boven komen Ludendorff antwoordde als volgt De Duitsche natie moet zich vast aan een sluiten tegenover zijn vijanden, anders zal ze ten onder gaan. PAASCHSTORM IN ENGELAND. Het weer gedurende de Paaschdagen was in Engeland zoo slecht, als in vele jaren niet het geval is egweest. Door het geheele land woedde een storm, die groote schade heeft aangericht, voornamelijk op zee, waar tal van menschenlevens verloren gingen. Over het geheele land werden windsnel heden van vijftig mijl opgeteekend. Vlieg tuigen uit Londen constateerden, boven F'olkeslone een snelheid van zesenzeventig mijl. Verscheidene schepen hadden een verschrikkelijke reis. Eén schip werd getro* fen door een geweldige golf, waardoor twee man over boord sloegen en twee wer den gedood, Hooge zeeën beukten op de pieren en de promenades der badplaatsen en richtten groote verwoestingen aan. In Schotland sneeuwde het zes uren, ge volgd door zwaren regenval, waardoor vele lammeren1 werden gedood. ERNSTIG ONGELUK. Te Hilversum waren werklieden bezig roet het plaatsen van een telefoonpaal waar bij zij gebruik maakten van stalen trossen, die aan een lier waren bevestigd. Door het breken van een dier trossen kreeg de lier vrij spel en draaide de slinger met razende snelheid rond. De 37-jarige werkman B. kreeg .een slag tegen het hoofd en was ter stond een lijk. 'Een ander, een ander, J. R. werd in de maagstreek getroffen en lijdt vreeselijke pijnen. "X NNTPAULOWNA" Opgave der namen van de voor de lichting 1923 geschikt, ongeschikt, of tijde lijk ongeschikt verklaarde jongelingen. G. is geschiktO is ongeschiktT.O. is tijdelijk ongeschikt. H. Bakker, G. F. G. L. v. d; Berg, G: A. Blaauboer, G. J. J. Daalder, G. - J. \an Eekeren, G. B. Buning, G. N. Glasbergen, G. K. de Groot G. D. Heiligenberg, G. C. Hoep, G. H. Hooij meijer, T.O. J. P. Kreijger, G. K. Kos, G. W. Kossem, G. J. Hollander, G. A. C, Langereis, O C. Leijnee, G. W. G. Philipsen1, G. A. C. Tijsen, G. C, Verbrugge, G. J. P. Voorthuijsen, G. L. Wiggers, G. J. C, J. Wcijers, G. D. T. Webeling, G. P. Vroone, 0. J. O. IJzendoorn, G. A. Klos G. W. Glim, G. J. Geerlings, G. J. Wisse, G. L. van Zondwijk, G. B. van Putten, G. Volgens de nieuwe kiezerslijst be draagt het aantal kiezers voor de 2c Kamer 2068 (stemdistrict I 850, distr. II 794, distr. III 424). Prov. Staten 2059 (distr. I 847, distr. II 794, distr. III 424), Gemeenteraad 1987 (distr. I 821, distr. II 763, distr. III 403 GEMEENTE WIERTNOEN Tot controleur der Coop. Electrische Centrale te H.-hoef is benoemd dc Heer H. G. Rump. De Paaschdagen kenmerkten zich te Hippolytushoef door ongekende stilheid, zeker voor een groot deel te wijten aan het koude weer. Op den tweeden dag zou dc Wieringcr Motorclub een tocht over het eiland hou den, doch op het uur van aanvang versche nen slechts vier deelnemers. Toch hebben deze actieve leden het ritje evengoed/ ge houden. We v.ernemen nu, dat op Hemel vaartsdag een tocht door een deel van Noord Holland zal worden op touw gezet. Als de winter dan maar voorbij is J.L Maandagavond gaf Harmonie' haar Paaschuilvoering voor een volle zaal in ,,Concordia" te H.-hoef. Men kon aan hel muzikale gedeelte be merken, dal met buitengewone zorg de' nummers waren ingestudeerd wat men ze ker mede dankt aan het a.s. concours het succes was dan ook dezen avond verzekerd. Niet minder mocht ,,Dc Fabrieksbaas het wel ouderwetsche doch zeer spannend drama, inslaan. Ademlooze stilte en harte lijk applaus na ieder bedrijf waren ken merken, hoe het publiek eenige genotvolle uren heeft gesmaakt. Dezer dagen slaagde voor de tweede klasse der Voorbereiding voor de Rijksüormaalle8heu te Htilder de jongeheer C. Bakker Hz. alhier. MARKTBERICHTEN. Amsterdam, 14 April '22 Op de heden gehouden veiling Oude Visch markt a.d. iNieuwmankt besteedde men de volgende prijzen Kipeieren WI T 5.50 a 8.00 Idem BRUIN 7.60 k 8.65 Eendcie. 6.25 a 6.75 Langenhoff. DE VCORJAARSMARKT te ALKMAAR. Dc aanvoer op de voorjaarsmarkt was heden bijzonder laag. De veehouders vrees den blijkbaar lage prijzen en hun vrees is niet ongegrond gebleken. De prijzen voor de geldekoeien bedroegen 200 tot 350 of 45 cent per pond, zijnde de helft van de prijzen van het vorige jaar. Het zal Denemarken, dat thans veel slachtvee in ons land invoert, niet moge lijk zijn tegen deze prijzen te concurreeren De prijzen voor de pinken waren, 150 tot 225. De handel in pinken was vlug doordat de beste voor het buitenland werden aan gekocht. De melkkoeien besomden) 350 tot 500. De handel was stug. De aanvoer be droeg slechts 1188 stuks. AMSTERDAMSCHE WEEKMARKT. Amsterdam, 18 April. Op de heden ge houden veemarkt waren aangevoerd 323 vette koeien le kw. 1.20 a 1.30 per K.g. j rw. 1 a 1.10, ze k.v 0 70 a 0.90; 43 melk- en kalfkoeien 300 a 500 per stuk 83 graskalvereu 30 a 50 per stuk 213 nuchtere graskaivoren 6 d 15 per stuk 8 schapen geen uv. 499 ette varkens le. kw. 1.08 k 1.10 per K.G. schoon gewicht; 2e kw. 1.06 Spekvarkans fik 1.04 per K.G. schoon gewicht. PURMEREND, 18 April. Aanvoer en prijzen van hedea 10 stapels fabriekskaas 33 per 50 K.G. met rijksmerk 40 19 stapels boerenkaas 33:50, met rijksmerk f 40 1 stapel Goudsche kjas 30; 903 K.g. boter 2 a 2.10 per K.g. 85 vette runderen 0.80 a 1.30 49 melk- en gelde koeien 160 a 500 handel stug 7 stie ren 12 paarden 250 k 350 handelstug 38 vette kalveren! 1.70 a 2 handel ma tig 782 nuchtere kalveren waarvan slacht- kalveren 10 a 42foldkalveren 18 a 40 360 vette varkens 0.88 d 0.94 per K.G. 90 magere varkens 20 a 35 205 biggen 10 d 24 319 schapen 20 a 54 kipeieren 6 6.50 eendeieren 6.50 per 100 stuks 1500 kievietseieren 18 a 20 per 100.

Wieringer courant | 1922 | | pagina 2