S. COLTOF 5. KEÜSS TABAK 13e Jaargang. Vrijdag 9 Juni 1922. No. 45 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN Kanaalweg 141-142 Den Heldor Mantels Stoffen WIERINGER COURANT UITGEVER: CO°N. J. BOSKErt.WIERlfiGEN TIKICIUXT ILIKX IIXIDAI M TIUIAI ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden o 85. ADVERTENTIEN j Van x—5 «fnfc» ®.5», Iedere regel weer f 0.10 BUREAU Hippolytushoef W leringen. TEL. INTERCOMM. No. 19. j Laat nu tij- I digUwCos- I tuums aanmeten op eigen ateliers, aanmeten na 4 dagen pasklaar Na 6 dagen gereed. GEMENGD NIEUWS. PINKSTERVORST I Het klinkt wel vreerad in Junit maar het heeft in den vroegen morgen van 2den Pinksterdag in Loosduinen nog gevroren. Toen mem in de tuinen kwam zat veel spi nazie, sla en vooral postelein aan het glas in de rijen vastgevroren. Verschillende partijen bladgroente, die ter veiling kwamen hadden daardoor ge leden. In het Gooi -heeft het gisternacht weer gevroren. WEIGERING VAN BETALING. Te Steen wijk had mej. IM. v. E. gewei gerd haar vermogensbelasting te betalen. Niemand wilde zij in haar woning toela ten. De burgemeester heeft zich daarop -met een deurwaarder en politie door ver breking toegang verschaft teneinde op den inboedel beslag te leggen. Maar toen, het laatste oogenblik bedacht zij zich en betaalde. HET LIJK IN DEN KOFFER. Donderdag begint te Parijs het sinistere proces van mevrouw Bessarabo, die met haar dochter( juffrouw Paule Jacques, voor de Seine rechtbank heeft te verschij nen. Zij wordt er van verdacht, -haar echt genoot vermoord te hebben. Dan 30slen Juli 1920 verdween de heer Bessarabo uit Parijs, en de 4den Augustus d.a.v, werd zijn lijk gevonden in een koffer op het sta tion te N-ancy. Zijn vrouw staat nu onder erdenking, hem op die minne manier in gemaakt" te hebben. Zij is een avuntuur- Iijke dame, al was -het maar, dal zij haai eerste man opgediept heeft in Mexico uil dat huwelijk met den heer Jacques, in 1896, is de schoone Paule geboren. Om streeks 1904 kwam de gelukkige Mexi- caeDsche familie raar Parijs en de nog jeugdige mevrouw Jacques zette zich aan •het schrijven van populaire romannetji onder den schuilnaam Héra Myrtel. De Jacques bezweek van het vele geluk nee zijn egade hem het leven verbit terde. Mevrouw Jacques werd voor het gerecht gesleept onder verdenking haar doodgeschoten te hebben en kort te voren gepoogd vergiftigd te hebben, omdai hij zijn testament ten haren gunste -gewij zigd had, maar zij werd vrij gesproken bi gebrek aan 'bewijs. Op een van haar reisjes naar Mexico, ter regeling van de zaken van Jacpues zaliger, ontmoette zij een tot Franschman genateuraliseerden Roemeen, Wiessmann geheeten, die zich Bessarabo noemde. In 1915 hij was toen 47 jaar huwden zij. Ook dit huwelijk -kon niet bogen op voor beeldige liefde en trouw, want Bessarabo wist zijn vrouw jaloersch te maken, nou ja.... Dochterlief trok partij voor mama •n tegen sliefpapa. Eindelijk verdween, de veelbekeven en gehoonde man. Mén vond hem terug in een koffer te Nancy. En ook hij bleek ach teraf net een serie papieren geteekend te hebban ten gunste van mevrouw Bessarabo in geval hij eerder -mocht overlijden dan zij aan die laatste bepaling bad hij zich keurig gehouden- Mevrouw Bessarabo werd aangehouden en rpgebrachl. Ik heb hem doodgeschoten uit zelfverdediging", zeide zij eerst, maar daarna kwam zij telkens met andere ver halen. Ja, men kan met zoo'n man omlob- ben Eerst prekkezeert men hem netjes el in een- koffer, men zeult heer Pa rijs met hem rond, men laadt hem voor op een taxi, men vergeet hem toevallig een kleedkamer van een hotel, en elk oo genblik sjouwen de kellners je zoo'n zwaar ding na, met de verontschuldiging „Me vrouw, u vergeet wat!.... En ik heb hem heelemaal niet doodgeschoten, dat hebben Mexicaansche spionnen gedaan. En eigen- IJ1 Gen waarborg voor de kwaliteit. FEUILL&TON. No. 15. Dien heb ik helaas niet, antwo.ordde ze droevig. Tenminste nog niet, maar eens zal hij misschien nog aan het licht komen. De raam -rie u thans draagt, is een goe de naam, zeide Harry, maar als u Blilz op den mijnen wilt laten inschrijven, zal mij dat zeer veel eer zijn. De Heideroos aarzelde een oogenblik. De sportwereld wist dal Blitz haar toebe hoorde en liet zij Blitz op Hary Dale's na-a-m inschrijven, dan zou dit aanleiding kunnen geven tot onaangename opmerkin gen. Maar wat ging haar de wereld ook eigenlijk aan. En zij antwoordde Het zal mij heel aangenaam zijn, wan neer u Blitz wilt laten inschrijven. Op die wijze zijn alle moeilijkheden uil den weg geruimd. Toen de lijst der voor de rennen- inge schreven paarden bekend werd gemaakt, las men daarop ook Blitz, bruin, zes jaar Marvellons Pinfire, eigenaar Harry Dale. Die knol wint het toch niet, meende Rob Rench. Mijn geld zal ik er tenminste niet aan wagen. Ik zet alles op Indiaan. Ik weet wat die kan, Maar Indiaan zal groote moeite hebben om tegen Blilz op te werken. Dat is mijn zaalk antwoordde Tim: En zal ik je eens wat zeggen, Boó ik raad je oan geen slalgchcimen te vertellen. Je \kebt hier een goede betrekking, je zult nergens een beteren meester vinden, dus lijk is hij niet dood, maar hij zit in New- YorK, levend en wel, en met dien dooden vent in dien koffer heb ik niets te maken." Nu neemt zij het de Parijsche recht bank kwalijk,, dat die dergelijke praatjes voor leugens verslijt en niets nalaten zal om achter de waarheid te komenAls zij de waarheid zelf nog maar weet VERGIFTIGINGSVERSCHIJNSELEN. In de dorpen Olde- en Nijeh-ollpade (Fr.) zijn Maandagavond plotseling ver scheidene personen ernstig ongesteld ge- orden. Men vermoedt door het drinken an ondeugdelijke karnemelk. Enkele aan getasten verkeeren in zorgwelckenden toe stand. ONDER EEN AUTOMOBIEL. Men meldt uit Vught aan het „Huisge Een- tragisch ongeluk met dooaelij- ken afloop gebeurde Dinsdagmiddag op den Helvoirtschen Steenweg, dicht bij bet Villapark. De architect, de heer F. van der. Heijden, -kw.am met zijn auto uit den zij- weg, vlak voor het nieuwe landgoed P-e- lershof. Op den groolen weg uit de rich ting Vught kwam op hetzelfde oogenblik de auto van mr. A. M. de Roon uit Roo sendaal. Bij het elkaar kruisen raakten de twee auto's elkander van achter. De auto van mr. de Roon maakte een grooten uit haal en kwam daardoor op het fietspad. :es voorzichtig. Als zij woord gehouden had, zou ik in jou plaats zijn, Tim Slack. Dat is een leugen Bob. Toen ze -me aan stelde, heeft ze -mij alles van jou -en van de andoren verteld, en ze lieeft mij niet gezegd, dat jou mijn plaats beloofd was. Zoo Nu, dat had ze toch behooren doen, bromde Bob. Vergeet -mijn waarschuwing niet, zeide Tim, een eind aan -het gesprek makende. En ik raad je wat voorzichtiger in je uit drukkingen te zijn, want het is niet wen- schelijk, dat het overige stalpersoneel -hoort hoe een man van jou leeftijd soms te keer gaat. Toen Tim weg was, balde Bob de vuist en prevelde Ik zal je nog wel krijgen. Blitz zal niet winnen, als ik er iets aan doen kan en dat zal niet weinig wezen. Tim, zei Rose op een morgen, nadat ze Blitz had afgereden. Ik heb over iets ge dacht. Wie zal Blitz bij den wedren berij den. Daarover heb ik ook reeds nagedacht, zei Tim. Ik weet wie het liefst op hem zou zien. Zoo wie d-an Bob Rench was in de onmiddellijke na bijheid, waarom Tim zich tot zijne mees teres voorover boog en haar iets toefluis terde. Verrast keek Rose hem aan. Meent ge dat vroeg ze. Gelooft gc, dal we dat doen kunnen Zeker antwoordde Tim, en ik zal u la ter zeggen hoe. HOOFDSTUK XI. WAT OP TATTERSAL GEBEURDE. In geheel Sydney is waarschijnlijk geen tweede zoo prachtig ingerichte club als Tattersal. Kosten zijn niet gespaard, het den bezoekers aangenaam te maken. Alle sportm-enschen, de rijkste en aanzien lijkste jongelieden komen daar ie zo-men. Harry Dale kwam daar ook dikwijls, wanneer hijden nacht in Sydney voor -ken moest doorbrengen. Hij had veel geld, was royaal, en deze omstandigheden, ge voegd bij zijn aangename manieren, waren oorzaak, dat hij algemeen bemind was. Hij was een uitstekende biljartspeler nam nu en dan ook wel de kaarten handen, wanneer hij zeker was van het eer spelers aan te zitten. Hij dronk graag een- extra flesch met een kameraad en ka meraden had hij vele. Rob Pikket was geheel anders. Hij vond het niet meer dan recht en billijk, dat hij den rijken clubleden op alle moge lijke wijzen, eerlijke en oneerlijke, bet geld uit de beurs klopte. De meeslen ver ontschuldigden zich, wanneer Rob hen tot kaartspelen uitnoodigde, en wanneer er gedobbeld werd hield man hem in 't oog. Hij was weliswaar nog nooit op valsch spelen betrapt. „Valsch spelen" neen, dat woord was veel te ordinair om te kun nen worden toegepast op een fijn man als Rob Pikket. Slimheid zoo moest men het noemen. Rob was nooit royaal, zelfs niet wanneer hij ruim bij kas was, en w-a-s zijn beurs leeg, dan leende hij en gaf negen van de tien gevallen het geleende niet terug. Harry Dale moest voor zaken in Sydney zijn en bracht volgens -gewoonte den avond in Tatlersal door. Hij hoopte daar eenige bijzonderheden te vernemen mlrent de groole aanstaande wedrennen. Bij zijn binnentreden werd hij hartelijk Een jongeman, zekere Brok, die zich per fiets op dit pad bevond, werd door d> auto gegrepen. De jongeman schijnt met zijn hoofd ook nog terecht gekomen te zijn tegen een boom en werd vreeselijk erminkt van onder de auto gehaald. Per auto werd hij naar het gasthuis te Vught ergebracht. Hij gaf nog zwak eenige teekenen van leven, doch kort daarop gaf hij een geest. DUUR HOOI De verpachting van losse hooilanden is in Friesland' begonnen. Verwacht men dat door de lagere prijzen van vee en melk, pe pachtprijzen aanmerkelijk lager zouden zijn dan verleden jaar, dit is geenszins het geval. Vaak zijn de prijzen nog beduidend hooger, soms 50 lagere prijzen- zijn uit zonderingen, 200 a 250 per H.A. is ■rijwel regel voor goed hooiland. Dc oor zaak is het weinige gras, terwijl er dezen winter geen hooi is overgebleven. Voor den groei van de eerste grassnede is het veel te lang koud geweest, gepaard met nachtvorsten en in de laatste weken is het weer te droog. Het hooi wordt dit jaar enorm duur. ZIJN MEESTER GEVONDEN. Men schrijft aan „Dc Tijd" uit Nijmegen: Het gebeurde dezer dagen aan de grens Een zoon van het oude volk kwam •t eer. zwaar pak uit den trein aan de Hollandschc grens. Hij scheen toegerust voor veertigjarige woestijnreis. Wat heb je in dat pak vroeg de dou- anabeambte kort en zakelijk. „Kinderkousies fier tuisend kousies en l joodje stak vier vingers op. Laat zienwas het korte bevel. „Je -khunt me geloofe, op m'n woord van eer.... fier tuisend kinderkousies; g'n -eentje meer g'n eentje minder" be toogde Sammetje drukdoende. ,,Ik moet m'n treintje nog hale, beste frint..' Ja, ik mag je niet laten gaan eerst la ten zieni 't Werd een hoogloopend gesprek en het gevolg was, dat het treintje weg ging zon der Sam. „Nou maggie ze sien," zei het joodje langzaam. Het duurde nogal lang voor hij den knoop van den zwarlent doek had losg< wurmd. begroet en was weldra omringd door vele vrienden. De eene flesch champagne volg de op dc andere. Tot afwisseling speelde Harry Dale een -partij biljart. Terwijl hij daarmee bezig was trad Rob Pikket de biljartzaal binnen, kwam n-aar hem toe en stak de hand uit. Zoo, Dale ben je daar ook weer eens Wc zien je haast nooit meer. Hoe gaat het Harry was druk bezig een queue met krijt in te wrijven, en deed alsof hij de uitgestrekte hand niet zag toen hij ant woordde Heel goed, dank je. Hij wilde een onaangenaam toonecl ir tegenwoordigheid van zoovele vermijden, maar Pikket de hand te reiken na hetgeen Rose -hem van dien man verteld had, w-as hem -on-mogelijk. Rob Pikket was bij dergelijke gelegen heden zeer vlug van begrip, 't Was niet de eerste maal van zijn leven, dal zijn band geweigerd werd. Hij hield zich dus, alsof hij het niet -begreep, maar dacht Wat zou die jonge vlegel van me ge hoord hebben Hij moet gezien hebben dat ik mijn hand uitstak. Niemand schijnt gemerkt te hebben, dat hij ze weigerde. Maar ik moet er achter komen, wat dat tc beteekenen heeft. Ha-rry won de partij, en een niet flesch champagne werd besteld. Nu is champagne een drank die de ge moederen zeer opwekt. Harry kon veel verdragen misschien meer dan de meeste mannen, maar ook hij voelde zich, na een. paar flesschen van dat edele nat, strijdlhstig. Met je beiden spelen is vervelend, zei de Rob toen de partij uit was. Laten we nog een vierde zoeken. Kom Peters jij Nee hoor, brenge, De ambtenaar roerde eens wat met zijn hand door de wollen knolten kinderkous- seiGoed maak maar toe peste frint, zei Sammetje oolijk, grijnslachje, „je mot se tellc, anders sal ikl je anbrenge, an- versta je me Zuurzoet begon de ambtenaar tc lellen, t vijftig,, en zei toen met een zucht Nu, ik geloof het -wel. ,Nee, peste frint straks geloofde je me niet;nou ik uwes niet; lelie hoor! En verder ging de ambtenaar Ieizig Een en vijftig, twee en vijftig enz. enz. Je slaat er eentje over", kwam het joodje er tusschen toen de beambte er een tje le kort deed. Eindelijk slaakte de man met dc kopere knoopen vierduisend. Sie je wel dat se er binne net as je gcsegl hep." En -met een chagrijnig Adjusies ging het joodje met zijn zwaar pak verder. BEROOV1NG TE AMSTERDAM. Tijdens de Pinksterdagen zijn de roofho- len druk bezocht In een huis in de Nieuwe Brugsteeg is iemand beroofd van 400. In een ander perceel in dezelfde steeg is iemand beroofd van 140. Tn een perceel op den O.Z.Achterburg- wal is een man van 250 Zwitsersche francs en 75. Tn een huis in de St. Olofstecg is een man beroofd van 200 welke som hij .t. zijn kous had verborgen In verband hier mede zijn een vrouw en 5 mannen aange houden. Dit alles betreft alleen gevallen, waar van aangifte bij de politie is gedaan, maar wie telt de verzwegen gevallen EEN GROOTE KLOK GEVALLEN. De grootste klok uit den toren der Au- gustinudkerk le Anlwerpén, welke 50.000 K.G. weegt, is op Pinksterzondag tijdens het luiden naar beneden gestort. De klok viel op de straat tc pletter en brak in dui zend kleine stukjes. Wonder boven won der hebben zich geen persoonlijke ongeluk ken voorgedaan. UITGEBROKEN. Pinksternacht ontsnapten uit het Si. Bavcgeslicht le Noordwijkerhoul drie pa- ik willen Het opnemen tegen Dale en Ro- binson. Robinson heette de jonge man, met wien Harry tot nog toe gespeeid had. Ik vind hel goed zeide Robinson Ik ook zeide Peters. Wal wil jij Dale Ik speel niet langer antwoordde Harry. Zoek iemand anders in mijne plaats. Ik wil graag eens toekijken. Hij was besloten niet met Pikket te spelen. Neen, wanneer jij niet meer speelt speel ik ook niet meer zei Robinson Rob Pikket en Peters speelden samen, en Harry en Robinson begaven zich naar de speelzaal Robinson stond ujist op, na eenige rob bers winst gespeeld te hebben, toen Pik ket verscheen. Ah, daar is Pikket, zeide een der spe lers, Hij kan Robinsons kaarten nemen. Rob zette zich op den door Robinson verlaten stoel en Harry Dale aanziende sprak hij Gij hebt geen bezwaai, dat ik meespeel nietwaar Het is laat ik ga met Robinson naar huis, zeide Harry, hel rechtstreeks ant woord vermijdende. Rob Pikket beet zich van woede op de lippen. Ge hebt zooeven geweigerd met mij le biljarten, zeide hij, en nu weigert ge met mij ka-art te spelen. Wat moet ik daaruit opmaken Me dunkt ik kan eindigen met kaart spelen, wanneer ik lust heb, temeer daar ik niet gewonnen heb. Natuurlijk kan hij uitscheiden, viel Ro binson in, die geen vriend van Pikket was. Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1922 | | pagina 1