PELTERIJEN CORSETTEN WIJ BRENOEN S T O L A 's MODEBAZAR S. HERSCHEL T. TAKES De gevreesde vlekziekte. .aüu gemeente Uden en in aen omtrek er van zijn honderden var kl'i.s gestorven aan de gevreesde \;,.czickte. Vele veehouders heh- Jien eveneens deze ziekte opge- aaan, daar zij hij het afslachten van zieke varkens zich zelve heb ben besmet door wondjes aan de handen. De Postreclame. Mr. II. Th. Gerlings schrijft in het Weekblad v. h. Rechx „Een dezer dagen ontving ik een g<-\\ eigerden brief, waarop stonu gesciireven „geweigerd wegens misbruik der enveloppe door de Posterijen." De brief was geadres soerd aan een zuivelfabriek en ik kan mij levendig begrijpen, dat c(>n Zuivelfabriek tot een dergelij ke n protestmaatregel komt. Hoe wel ik zelf absoluut geen bezwaar lieii tegen Bleu Band, acht ik toch een dergelijke reclame vanwege de Posterijen ontoelaatbaar. Ik zit hu voor de vraag op welke wijze ik, zonder in kostbare telegram men, advertenties en telefoonkos ten te vervallen, toch bedoelde Zui vetfabriek kan bereiken. Het wordt tijd, dat de Posterijen be doelde reclame ven de enveloppe weglaat." Gewaarschuwd. Doods meermalen waarschuw de de Plantenziektenkundigen Dienst tegen rondtrekkende perso nen, die eigenaars van vruchtboo- men aanbieden hun boomen door bespuiting of op andere wijze te gen ziekte of schadelijke insecten te behandelen. Herhaaldelijk werd geconsta teerd, dat door zulke lieden op vol kornen ondeugdelijke wijze en met waardelooze middelen werd ge- werk i, dikwijls op een ten eenen- malo ongeschikt tijdstip. Thans is in de buurt van Bever wijk weder zoo iemand aan het werk geweest deze persoon bood aan, de hoornen van vangbanden te voorzien. Afgezien nog van het feit, dat het voor vanghanclen i'iajis te laat is. (wel begint de tijd voai' het aanleggen van lijmban- don te naderen,) heeft deze per soon de menschen, die in eht aan bod traden op schaam,teloo/e. wij ze bedrogen, daar zijn vangban- den bestonden uit., een reepje cv ene closetpapier Hiervoor bracht deze oplichter 20 ct. in re kening. Bovendien heeft hij ook nog hoornen bespoten hij slaagde erin, blijkens een aan den Dienst overgelegde nota, op deze wijze een gocdgcloovige voor een bedrag van 12 af te zetten. Hoogstwaar sehijnlijk zijn verscheidene per sonen de dupe geworden van een bedrieger. De Plantanziektenku ndigen Dienst waarschuwt met klem te gen alle aanbiedingen om boomen legen plantenziekten of schade' lijko dieren te behandelen, die ge daan worden door oubekende, rondreizende personen. Wil men eventueel in zulke aanbiedingen treden, dan raadplege men eerst den PI anten ziekt enkun d igen Dienst te Wagcningen of een der hij dien Dienst werkzame ambte naren. Fon ougei luk dat nog goed afliep. Donderdagmiddag omstreeks 4 uur, zoo vertelt de O. II. Crt., wil de de conducteur P. D., 43 jaar, wonende te Heemstede, in de bocht Anthoniestraat ITeeren- vest. op de in de richting Amster dam in gang zijnde tram springen De sprong mislukte en de conduc tour bleef aan de leuning van de tram hangen. Deze halve meter lang zijnde leuning der kort gele den in dienst gestolde nieuwe wa geus bezweek, met het gevolg, dat de conducteur zijn steun kwijt zijnde op den steenon walkant van don Singel viel en hevig verwond aan hot hoofd in den i-Ieerensin-, gel tuimelde. De wagen voerder van de tram had in hot begin nog niets be merkt on rood door, doch door het verschrikte geroep der passagiers opmerkzaam gemaakt, stopte hij direct. Tntussehen hebben verschillen de ooggetuigen alles in liet werk gesteld om don conducteur op het droge te brengen, wat evenwel door do aldaar aanwezig zijnde modder met eenige moeilijkheden gepaard ging, doch betrekkelijk nog spoedig gelukte. De conduc teur werd hierna eerst eenigszins afgewasschen en met de hiervoor tcrugkeerende tram naar het Gast huis vervoerd waar de hevig blóö dende hoofdwonde werd verhon den. Naar het blad verneemt is uit ten tascli van den conducteur nog eenig geld in het water verloren gegaan. Uit Wieringerwaard. Vanwege de fokvereeniging al hier zal de gewone najaarskcuring dit jaar worden gehouden op Dins dag 14 Octobcr. De rubriek „Groe pen" de laatste 2 jaar gesteld op 3 koeien, 1 pink en 1 kalf, wordt nu vrijgelaten. Alzoo vijf volbloed runderen van één eigenaar-fokker. Autobus te water. Te Zaandam is Zondagmiddag, nabij de buurtschap ITaalders- broek een autobus uit Beverwijk, waarin 13 korfbalspelers waren ge zeten, bij het keeren achteruit in oen sloot gereden. De inzittenden kwamen met den schrik vrij. Duys voor den Politierechter. Ilct Tweede Kamerlid, de heer Duys, stond heden voor den Haag schen politierechter terecht we gens beleediging van den actua- list S. in een vergadering van de S.D.A.P. te Den Haag. De heer Duys liad o.m. gesproken van een ploertig optreden van S. De eiscii luidde 10 subs. 2 da gen hechtenis. Vreeselijke Ontdekking Gistermiddag zag een voorbij- anger in den Noordvestsingel te Schiedam een kind drijven. Daar hij niet zwemmen kon, rie hij om hulp, waarop onmiddellijk iemand toeschoot, die zich te water begaf on het kind er uit haalde. Men stelle zich de ontsteltenis van den redder voor, toen hij ont dekte, dat het kind zijn eigen zoon tje was. Het jongetje, dc 4-jarige A. T. v. d. Waardenburg, gaf geen teekenen van leven meer. Of schoon onder leiding van 'n genees kundige alle mogelijke moeite word gedaan om de levensgeesten weer op te wekken, bleef al het pogen tevergeefsch. TT et lijkje werd naar de ouder lijke woning vervoerd. De oorzaak van dit droevig ongeluk is onbe - kend. Botter gezonken. Dc Bunschoter botter B.U. 102, gedeeltelijk geladen met nest, is in den nacht van Vrijdag op Zater dag aan liet havenhoofd bij Volen dam tegen de glooiing geloopen en gezonken. De opvarenden zijn gered. Palinglïefhebbers. In één week tijds zijn ten nadee le van twee vischhandelaren aan de Zaan 900 pond paling uit karen gestolen, n.1. van de firma S. Oe nen te Zaandijk 500 en ten nadee- le van de firma Gebr. Dil te Koog aan de Zaan 400 pond. Door een speer getroffen. Zondagmorgen is in den speel tuin van de speeltuinvereeniging „Het Weteringkwartier", te Am sterdam, een ernstig ongeluk ge beurd. Een aantal deelnemers aan den cursus voor spelleider was in den tuin aan het oefenen, terwijl bovendien een aantal leden van A.G.V. gymnastische oefeningen deed. Ondanks herhaalde waar schuwingen maakten toch enkele gymnasten van discus en speer ge bruik. Bij een van deze verboden worpen werd het elf-jarig knaap- ic Do Bree door een speer in het hoofd getroffen. Een oogenblik bleef het knaapje roerloos staan, toen zakte hij ineen. In bewaste loozen toestand werd hij naar het Binnengasthuis vervoerd. Zijn toe stand was 's avonds redelijk wel. Op de laf. Een caféhouder in de Kerkstr. te Hilversum, wïen het blijkbaar de koel uithangt als maar „op de lat" te moeten schrijven, zonder eenig uitzicht op betaling, heeft een eigenaardig middel uitgevon den om pressie uit te oefenen op de nalatige nathalzen. In zijn uitstalkast hangt n.1. thans een lijst, waarop hij zijn vor deringen op, met naam en adres aangeduide, debiteuren te koop aanbiedt. Dc lijst mag zich wél in zekere mate van boVngstelling verheu gen. v De sigarenfabriek van de rma G. van der Spek te Delft ..al met ingang van Maandag 6 Oct. a.s. voor den tijd van 3 maandan wor den stilgezet, wegens den grooten voorraad sigaren. Aan ongeveer 100 sigarenmakers is ontslag aan gezegd. Toestand bijenteelt. ITet gewin van zomerhoning was op Vel uwe matig; De oogst van heidehoning is bijna zonder uit zondering geheel en al mislukt, met uitzondering van de Peel. Veel volken hebben te weinig win tervoorraad verzameld, zoodat veel suiker bijgevoerd zal moe - ten worden. BRIEF VAN HARM AAN TEUN Wiering, 30 Sept. '24. Beste Tennis J Eindelijk zei ik jou 's weerom sclirieve. Ik maak me nou eigeluk niet zoo drok meer zien, want ik ben nou rustend onger - brangd- meester van 't durp. Ik kreeg 'n officieel briefke van 't. raadhuus, (achter op 'n vetkaart schreven van de distrebusietijd; ze benne dir bar zunig met eervol ontslag onderteekend deur burgemeester en secretaris. Van pensjoen wier in 't briefke wel niet sproken, maar dat hoort er teugenswordig toch stilzwiegend bij. Nou je be- griept, as je je heele leven hard ploetert liew, en 'n pensjoen komt zoo maar uut de lucht vollen, nou den neem je er toch zeker 'n vrije week van. En nou de blare volle, is er 'n hoop te doen op Wiering; ze ben ne allegaar 'n beetje mol. In de Westerlangder Keesfe- briek hewwe ze uutverkoop van platte Edammer keeskes. Da's 'n nieuw kom-uut, dat de boere zelf bedocht hewwe. Je moet den wete: ze bad de vergaring in de kceska - mer van de febriek en, jonge, toe raakte ze zoo bar met mekaar an 't vechten, dat de keeskes van de horde vloge en plattrapt wierre as n scholletje. De kees het dir non gien Rijksmerk, maar klompe merk. Ja, die boere kenne het soms raar versiere. An durp zien ze er teugenswordig uut as geeste; ze hewwe gien fut, omdat ze gien but ter op 'r stik ele, aars was 't dir in die febriek ook vast: „kip ik hew je 'k zei je efkes vertelle wat er loos is. Ze hewwe dir ok 't Rijks - merk invoert en nou moete ze bij na alle zoete melk an de febriek brenge, om genog vet te kriegen. Maar die nou 'n beetje koeie mel- ke, kenne vanzelf gien room genog gare om te karnen en nou moete ze hutter koope enne die is van zelf voer de boere te duur. Efein 't viel bar of en ze beginne zoo zoetjes an an de Bleue-bangd, je weet wel, die postmargerine, varschk karnd, maar dir moet de maag eerst teugen wenne. Ze wor re er zoo glad in 't lief van, zegge ze. En 'smiddags cte ze den ok ries met piepkeneel, dat werkt wir wat opstoppend. Nou, en den benne ze hier drok an 't darschken; 'n berg grane ben ne er sproten, maar 't valt toch nog al mee. De irappele benne veul zieke in; met de menschke hier gaat 't vrij wel! Nou de groete van huns tot huus, je HARM. schikte keeper, hopende dat hij nu gevonden is. De voorhoede combi neerde aardig, doch wisten het doel niet te vinden, hel schot is nog steeds zoek, hoewel dikwijls rakelings over de lat geschoten werd. De halflinie steunde goed, doch wanneer zij gepasseerd wa ren hieven zij te veel staan. Beide backs waren als gewoonlijk. De keeper een extra pluimpje. Onze Jaap, die voor het eerst onder de lat stond heeft laten zien dat er nog een echte keeper op Wielin gen rondliep. Over de wedstrijd het volgende. Als om 2 uur scheids rechter A. Veldman de elftallen in het veld blaast biedt de D.O.t K.O. aanvoerder aan onze Jan een bouqet aan, de D.O.S.K.O. spreekt namens de vereeniging. D.O.S.K.O heeft nog vele wedstrijden tegen Succes te spelen. D.O.S.K.O. wint de tos en speelt eenigszins tegen wind. Succes pakt direct flink aan telkens worden de aanvallen on dernomen doch worden de ballen over of naast geschotee, totdat ein delijk Slikker met een mooi schot voor het eenige doelpunt zorgt. Dan wordt onze keeper weer eens aan de tand gevoeld wat hem ech ter goed afgaat. Kort hierop is het rusten. Na de thee zien we weer gelijk opgaande strijd. Beide doe len verkeeren beurtelings in ge vaar. Eens denken we dat D.O.S. K.O. gelijk zal maken, een hard schot van de rechts buiten doch Jaap stopt verdienstelijk. Nog een heen en weer getrap en scheids rechter welke matig leidde blaast inrukken en heeft Succes gewon nen met 10. Succes heeft ge toond zich in de eerste klasse thuis te gevoelen. Volgende week komt Blauw-'Wis van Winkel, als er weer met het zelfde vuur gespeeld wordt, dan kan een overwinning niet uitblij ven. Ten oversaan van Notaris O- breen werden Zaterdagavond twee woonhuizen en de wagenmakers - werkplaats op verzoek van den heer Van den Berg verkocht. Het eerste woonhuis en erf werd gekocht door G. Tijsen Pz. alhier voor ƒ4300; het huis, werkplaats en loods door II. Zon te Kleine Sluis voor 4070. BEKENDMAKING" Postcheque- en Girodienst. De Directeur-Generaal der P. en T. deelt mede dat aan houders van postrekeningen 30000 tot en met 59999 tot uiterlijk 30 Sept. ge legenheid wordt gegeven tot te rugbetalingen door middel der Commissie. Het fiat op die beschik kingen geldt tot 4 Oetober. Hou ders van postrekeningen boven 99 wordt verzocht, met liet oog op de spoedige heropening van den dienst, slechts in zeer dringen de gevallen hunne aanvragen om voorwaardelijke terugbetaling in te dienen. De Directeur v/h. Post- en Tele graafkantoor H.-hoef. 125 a 150 per jaar en per H.A. kun nen worden verwacht. Terwijl voor deze gronden op gemiddelde koopprijzen van omstreeks f 3000 per H.A. gerekend mag worden. Voor de lichtere gronden dienen deze prijzen iets lager te worden gesteld. In verband met het in cultuur brengen der gronden en de behui zing mogen deze prijzen voor de Zuiderzeegronden niet van den aanvang af en niet ten volfe in rekening worden gebracht, doch dienen in het verslag met aange geven reducties in een rentqbili - teits berekening te worden opge nomen. EEN OPLOSSING. Naar men meldt heeft de N. V. Van den Bergh's fabrieken te Rot terdam, daartoe officieel aange zocht, zich bereid verklaard om onafhankelijk van het kort geding- afstand te doen van hare rechten inzake deBluc hand - reclame op de poststempels. GEMEENTE WIERINGEN. Succes-Nieuws. Zondag heeft Succes I haar eerste competitie wedstrijd gespeeld tegen D.O.S.K. O. I van Oudesluis. Succes heeft zich weer eens van zijn goede zij de laten zien. Het publiek is ge tuige geweest van een mooie span nende partij voethal. Het heele elftal heeft hard gewerkt. Onze nieuwe keper heeft een subliem partij, zijn vangen was schitte rend, Steeds is er door de elftal commissie gezocht naar een ge MARKTBERICHTEN. Alkmaar, 29 September 1924. Op de heden gehouden week markt waren aangevoerd 34*koei en en ossen 310525 3 vette kal veren 70175 per ned. pond 1,40 a 1,70 26 nuchtere kalveren 16 34 117 vette schapen 40 52 546 vette varkens p. ned. pond 0,82 a 0,94. Amsterdamsche Weekmarkt. Amsterdam, 29 Sept. Aangevoerd: 482 vette koeien, le kw. f 1,16 1,28 2e kw. 0,96 tot 1,16 3e kw. 0,82 tot 0,96 per Kg. 130 melk en kalfkoeien 350 tot 525 20 vet te klaveren 0,80 a 0,90 per Kg. 36 nucht. kalveren 16 a 26 92 schapen 45 tot 51 573 vette var kens Holl. le soort 1,07 tot 1,09 per Kg., 2e soort 1,05 tot 1,07 per Kg., Overzeesehc en Geldersche, le kw. 1,08 tot 1,09 2e kw. 1,06 tot 1,08 per Kg., 40 paarden 150 tot 325 per stuk. ANNA PAULOWNA. Uitslag van de openbare ver- kooping, gehouden op Vrijdag 26 Spet., ten overstaan van notaris Vrijburg, in de „Vlas- en Koren - beurs" alhier, van twee huisman»* woningen, met scheuren, wei- en bouwland, aan den Molenweg, na bij het station Anna Paulowna, groot 33,41,60 H.A Kooper de heer K. Kant Gz., te Schagerbrug, voor 38460. DE DROOGMAKING DER ZUIDERZEE. De te verwachten baten. De gevolgtrekkingen worden als volgt samengevat: De landbouwbedrijven welke in de polders de gunstigste voorwaar den voor hunne ontwikkeling zul len bezitten, voor zoover het akker bouw of gemengde bedrijven zijn, zullen 40 a 60 H.A. groot moeten zijn en voor zoover bet weidebe - drijven zijn 20 a 40 H.A. Ér bestaat grond om aan te ne men, dat wanneer de Zuiderzee - gronden zullen worden uitgegeven (hetgeen vermoedelijk in de jaren tusschen 1930 en 1950 zal mogen worden tegemoet gezien gemid delde pachtprijzen voor goede klei gronden van niet minder dan Het artikel van vertrou wen; Koopt dat ln_ een zaak met reputatie Prima Spitsvos geconf. f 13 50 Kruisvos, vanaf f 19.50 Crevette Bontkraag f 6 57 Chique Stormkraag f 6 75 In verschillende soorten en prijzen. EN VERDER: Seal electr. vellen vanaf f 1.95 Biberetvellen f 1.95 Oppossumvellen f 2.65 Chevrette, in grijs, zwart en bruin f 3 50 Chenette 4-50 ENZ. ENZ. OnZe PELTERIJEN worden onder garantie verkocht Koningstraat 23 - Helder. CORSETTEN met ELASTIEKEN BINNENRAND BUSTE HOUDERS KINIIER- CORSETTEN enz. groote voorraad Zeer lage prijzen. Aanbevelend, Wieringen

Wieringer courant | 1924 | | pagina 2