Een pot Kloosterbalsem in buis is een groot gemak Seizoen-kuur. niet zonder gebreken komt. Onzin, dokter, 't Hee't met ouderdom niets tc maken. M'n linkerbeen is net zoo oud en nog zoo lenig en vlug als je maar wilt. WEET GE Weet ge dat ge lekkere thee kunt zetten door de hoeveelheid water niet ineens op de thee te doen, giet de theepot eerst half vol en als hij ven heeft getrokken de rest er hij. Weet ge dat ge oude kurken weer bruik- i iai' kunt maken door ze tc leg- i mi in een warm mengsel van 2 doelen was en 1 deel rundvet, daarna afdrogen en op een warme plaats drogen. Weet ge dat bloemen voor het maken van 1 ouquetten 's morgens vroeg afge sneden veel frisschei' blijven, dan v anneer men ze 's middags avonds plukt. Weet ge dat ge vloer- en zoldernaden zoo goed kunt dichtmaken door een jongsel -van versche kaas en on- pèliluschte kalk, 5 deel en kaas op I deel kalk om te kleuren kan men gele oker of andere grond verf bijvoegen, deze lijm verhard en biedt weerstand aan water en un boenen. De rijwielplaatjes voor 1925. De H. Crt. verneemt, dat de nieuwe belastingplaatjes voor 1925 slechts geringe wijzigingen zullen ondergaan. De vleugels van het plaatje met de daarin gemaak Ie gaatjes blijven onveranderd en op denzelfden afstand van el kaar. Beneden- en bovenrand lcrij gen een eenigszins ander beloop, terwijl ook de kleur van het me - taal anders zal zijn dan die van het thans geldende belastingmerk Zooals bereids bekend is gewor den, werd de geraamde opbrengst van de belasting met ruim 11/2 millioen gulden overtroffen. Dit cijfer is nog niet definitief en zal vermoedelijk nog cenige verhoo ging ondergaan, daar de postdi recteuren pas in het begin van de ze maand hun verantwoording inzenden van de nog verkochte plaatjes. Het getal rijwielen kan dus in Nederland veilig op ruim II '2 millioen gesteld worden. Kans op werk inFrankrijk. De directeur van den Rijks - dienst van de Werkloosheid ver zekering vestigt er de aandacht op, dat voor Noord Frankrijk voortdurend wordjen gevraagd: a. melk ers-vee verzorgers, ïoon 250300 francs per maand met kost en huisvesting b. voerlieden, vertrouwd met ak kerarbeid, met paarden, loon als onder a. Inlichtingen bij de arbeidsbeur zen, de correspondenten der ar beidsbemiddeling, en voor zoover deze inlichtingen ter plaatse niet kunnen worden verkregen, bij voormelden Rijksdienst, doch dan alleen schriftelijk. Kerknieuws. Tegen den oorlog. In een te Utrecht op initiatief van ds. J. B. T. Hugenholz gehou den bijeenkomst van predikan ten, evangelisten en godsdienst- onderwijze's, werd opgericht een groep van godsdienstige voorgan gors tegen oorlog en oorlogstoe rusting. Aangenomen werd een motie van prof. d". G. J. Heering uit Lcincn, waarin werd te kennen gegeven dat de groep den strijd aanbindt tegen ooi log en oorlogs toerusting en alle Christenen bin non en buiten de kerk oproept om dezen strijd mee te strijden, opdat de naam Jezus Christus en Zijn Ilemelschen Vader niet meer op gruwelijke wijze door de volke ren geschonden zal worden zoo als in de jaren, die achter ons lig gen, is geschied. BUITENLAND Sportieve muziek. Fr bestaat een afzonderlijk soort wedstrijden, waarin muziek en sport elkaar de hand reiken en waarvoor aanzienlijke prijzen worden uitgeloofd. Zoo heeft de Consolidated Mui- si c Cy, te Chicago 100,000 dollar uitgeloofd voor dengene die.... 200 uur aan één stuk piano zou spelen. Een ernstig candidaat is de Amerikaan A. Kemp, die in 1920 zonder een seconde opont- houdt 110 uur achtereen speelde in het Standard-Theater te Croy- don (Engeland) en zich nu traint voor het 200 uur-concours. De Amerikaan schijnt een ijze ren gestel te hebben eenige ja ren geleden speelde hij te Stutt- gart 150 uur achtereen de genees heeren, die hem na afloop onder zochten, moesten een volkomen normale constitutie van hart en pols vaststellen. De Consolidated Music Cy. te Chicago maakt het den deelne mers echter niet gemakkelijk. Van de 200 uur mag men twaalf uur lang volstrekt niets zeggen, gedurende één uur moet men dan sen bij 't spel, een ander uur la chen, nog eens een uur zingen, Verder moeten de candidaten zes uur geblindoekt spelen en de laat ste drie uren daarbij staan. De tot nu toe verkregen uitsla gen zijn allerminst opvroolijkend. Een Amerikaan speelde 172 uur en werd krankzinnig. Een En- gelscliman speelde 65 uur en zijn handen waren verlamd. Een Au straliër speelde 115 uur en werd krankzinnig. Een Franschman speelde 105 uur en bleef dood aan de piano. Een Japanner speelde 168 uur en werd krankzinnig. Een Canadees speelde 98 uur en zak te uitgeput in elkaar. Een Duit- scher speelde 25 uur en viel in onmacht. Het is zoo prettig goed te kunnen helpen als iemand zich verwondt. Akker's Kloosterbalsem zal de pijn stillen en U snel genezen. Akker's Kloosterbalsem is door zijn bijzondere eigenschappen onover troffen bij ontvellingen, schrammen, brandbla ren, puisten, wonden, zweren, insectenbeteD. wintervoeten. Ook bij spierverrekkingen, spit, spierpijnen, rheumatiek. Per (jroote pol von 2" groa 50 cent. Potten van 50 gr. f 1.— I 100 gr, fl.75. Hoe grootcr ho« voordceliger. Alom verkrljgbaw 'De zoöloog bemerkte, dat, terwijl de wijfjes het water dronken, de mannetjesvlinders als dol op den alcohol aanvlogen en dezen gul zig inzogen. Twee uren later ver toonden zij duidelijk teekenen van dronkenschap. Ze vlogen loom en zwaar rond en vielen ein delijk neer en maakten geen be weging meer. Met kindtffballons de lucht ln. Berlijnèrs hebben voor het ge bouw de i'^Xtgevers van het „Berli ner TageK^. t" een ongewone sen satie kunnen beleven. Ditmaal, zoo erkenden zij, stonden zij dan paf. Wat was er gebeurd Op straat voor het redactiebu reau stonden eenige verkoopers van kinderluchtballons, allen met een grooten tros ballons. „Hoe wilt u ze meenemen „Bindt ze maar bij elkaar en geef ze mij in mijn rechterhand „Maar dame, zooveel ballons, dat is gevaarlijk." „Doe als het u belieft, wat ik u zeg". De verkoopers doen het, de da me krijgt alle touwen in haar rech terhand. Een windvlaag. En plot seling gaat de dame met de bal lons omhoog, langs de voorpui van het kantoor van den uitgever Mosse. Ontzet stroomt het publiek sa men. Doch er zijn nog mannen in Berlijn. Een heer werpt overjas en jas uit en begint met een zeld zame behendigheid tegen de pui op te klimmen, zoodat heer en dame ongeveer tegelijk het hooge dak bereiken, waarachter zij ver dwijnen. En toen eerst begrepen de Ber- lijners, dat, het een sensatiefilm was, die zij hadden zien opvoeren! GEMEENTE WIERINGEN. ANNA PAULOWNA. Snelbouw van huizen. Zaterdag is te Glasgow in 1 dag een stalen huis gebouwd. Verte genwoordigers der commissie, be noemd door het ministerie van volksgezondheid om hen van ad vies te dienen omtrent het beste materiaal voor het bouwen van woningen in grooten getale woon den de proefneming bij. Eerst wer den in de werkplaatsen de ver schillende deelen van het stalen huis onderzocht waarop een aan tal arbeiders begon met het om zetten ervan. In 11/2 uur waren de muren overeind, was de vloei' gelegd en was het houten geraam te voor het dak bijna voltooid. En toen de deputatie te 5 uur vertrok was het huis nagenoeg geheel ge reed. Hierbij valt op te merken, dat in gewone omstandigheden een betonnen fundeering wordt gelegd en dat dan de voltooiing van het huis 10 a 14 dagen duurt. De commissie zal nog verschillen de andere typen van dergelijke stalen huizen in oogenschouw nemen. Beschonken vlinders. De bekende Engelsche zoöloog Sott, die zich ernstig bezig houdt met het onderzoek van de wer king van alcohol op dieren, heeft ook proeven genomen met vlin ders. Onder een glazen kolk bracht hij twaalf vlinders, zes wijfjes en zes mannetjes bijeen. Onder de kolk bevond zich een hakje met zuiver water en een hoeveelheid van de beste jenever. - Aan den dienstplichtige C. H. van den Berg is met ingang van 1 November 1924 twee jaar vrijstelling van den dienstplich verleend, wegens kostwinner schap. - Door den heer Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, zijn tot lid van het college van zetters in deze ge meente, de heeren H. Jonker Sr. en D. Koorn, benoemd. Politie. Gevonden een kinder schoentje en een rijwielplaatje Inl. worden ter Secr. verstrekt. Ewijcksluis: Vergadering van de Nutsvereeniging Ons Genoe - gen op Woensdag avond in het lo kaal van den heer J. Keuris. Slechts 15 leden waren aanwe zig. Na opening door den heer C. F. Siewers werden door den heer Meuleveld de notulen en het jaai verslag gelezen. Vervolgens bracht penningmeester de Jong financi eel verslag uit. Het voordeelig sal do kan ongeveer op ƒ35 worden gesteld. Door de heeren Aij en de Jonge werd alles gecontro leerd en in orde bevonden. De heeren Meuleveld, de Jong en Derksen werden als bestuurs leden herkozen en namen hunne herbenoeming aan. Personen beneden 17 jaar krij - gen geen toegang tot de Nutsa- vonden, uitgezonderd zij, die aan tooneel medewerken. Voor personen, welke niet tot het tooneelclubje hooren, zal zoo noodig costuum en grimage des - ponibel worden gesteld. Personen, welke zich wanorde lijk gedragen kunnen door het be stuur worden geschrapt. Woensdag 12 November eerste Nutsavond. Lezing van den heer Derksen; bijdrage van Mej. A. Keu ris Pd.; als reserve - lezer en bij drager geven zich op C. F. Sieu - wers en B. de Jonge. Waar de controleur heeft be dankt, moot, hiervoor een nieuwe worden benoemd. De Collecte ten bate van het Ned. Roode Kruis, die de vorige week in deze gemeente is gehou den, bracht ƒ126,41 op. In deze gemeente is in een ge zin oen geval van roodvonk ge constateerd. Op Woensdag 29 October a.s. des voormiddags tc 11 uur zal in het gebouw der Zuiderzeewerken te 'SrGravenhage, Zeestr. 102, wor den aanbesteed de aanleg van bet derde of laatste gedeelte van het afwaterings- en sclieepvaart- kanaal van EwijcksluisOost oever, in verband met de afslui ting van het Amsteldiep, met bij komende werken. (Raming 1350000,—.) Bij Koninklijk besluit van 13 September 1924 is de gemeente Wieringen ingedeeld bij het ge- zagsgebied der Stelling Helder. Bouwvergunning is verleend aan de Visschers Vereen. Het Vis schersfonds Wieringen, C. Everts C. Mulder Pz„ C. Metselaar Jz. en C. Tijsen te Koegras. Korfbalclub „Wiron" Zondag middag 2 uur wedstrijd tegen S. D. S. uit Wervershoof. Aan onzen vroegeren plaatsge - noot, den beer W. E. Coumou, thans te Middelburg, is dooi' de Duitsche Regeering het Eere- Kruis van verdienste 2e klasse van het Duitsche Roode Kruis uit gereikt. Zeer zeker 'n hooge onder scheiding, doch niet onverdiend. We weten hoeveel de heer Cou - mou, toen hij nog op Wieringen woonde, voor de Duitsche kinde - ren heeft gedaan, en ook in zijn nieuwe woonplaats maakte de heer Coumou zich daaromtrent verdienstelijk. Hij is Secretaris van het Comité Zeeland voor on derbrenging van Duitsche kinde ren. Bekendmaking. Postcheque- en Girodienst. Aan houders van postrekenin gen 60 000 t./m. 89 999 wordt tot 11 Oct. a.s gelegenheid gegeven tot oproeping door middel Com missie van hun tegoed. Aanvra gen om voorwaardelijke terugbe taling op rekeningen hoven 89999 kunnen tot nader worden inge diend. Hun wordt met het oog op de spoedige heropening van den geheelen dienst verzocht slecht» in zeer dringende gevallen hunne aanvragen in te dienen. De Directeur v.h. Post- en Telegraafkantoor H.-hoei - Dezer dagen werd door het Class. Bestuur der Ned. Herv Kerk te Alkmaar geëxamineerd en toegelaten als godsdienston derwijzer de heer F. Eppinga, voorganger bij de Evangelische gemeente „Reoboth" alhier. Succes Nieuws. Dinsdagavond hield de Voetbalvereeniging Suc ces een algemeene vergadering. Om 9 uur opnt de voorz. met een woord van dank voor trouwe op- Komst de vergadering en geeft het woord aan den Secr. voor liet voorlezen der notulen. Als opmer king zegt de heer C. Kroon, dat hij zijn jas dikwijls verscheuiö heeft aan de kleederhangers, m. a. w. dat de kleederhangers niet geplaatst zijn. Oorzaak de kas uitgaven moeten worden bekrom pen. Punt 3. Indeeling 2e elftal voor competitie. Zal worden inge deeld in 2e klasse W. F. V. B. Aan de aanwezige leden van het twee de elftal wordt gevraagd fo zij be reid zijn mede op reis tc gaan. Aller bevestiging wordt hierop verkregen. Punt 4. Behandeling Reiskosten. De heer R. Post zal pogingen in het werk stellen om het elftal over de dijk te laten en vervolgens per autobus. Wordt i gaarne geaccepteerd. De heer Jb. Bruul heeft be zwaar tegen voorstel-Post, en zegt j dat het niet mee zal vallen 's a- vonds over den dijk te gaan. Van voorstel-Post zal, ingeval het noo j' dig is en er toestemming verleend 1 wordt gebruik worden gemaakt. Wat autobus betreft, zal gebruik gemaakt worden van autobus Kuiper van Kleine Sluis voor het door hem opgegeven bedrag. Dit bedrag zal dan door de verecni- ging worden betaald. De bgotkos- ten zijn voor rekening der spelers. Supporters kunnen indien gele genheid bestaat, mede voor eigen rekening. Punt 5 Kas. Het batig saldo der kas bedraagt ruim 50.— Met al le aftrek van gemaakte kosten van ongeveer 250,— aan Iand- huur, banken, doelpalen, vlaggen schilderen der doelpalen en ban ken, geleverde kalk en verder ma teriaal. Punt 6 Rondvraag. De heer C. Metselaar merkt op dat de spe lers zooveel mogelijk in het delfde uniform moeten verschijnen. C- J. de Haan vraagt prijs der shir- ten. Deze is ongeveer 2,50 a 3. Wordt gevraagd of er leden zijn die een shirt wenschen. Hiervoor geven zich 15 personen op voor contante betaling en anderen op afbetaling, daar de heer R. Post een renteloosvoorschot wil geven voor dit doel. Voorts worden er nog 20 spelreglementen besteld a 35 cent per stuk. Wordt gezegd dat er voorloopig nog geen doel- nettcn geplaatst zullen worden, vanwege de hooge kosten. Hierna sluit voorzitter de vergadering. Zondag speelt Succes tegen Voorwaarts van Barsingerhorn. De reis geschied per fiets, vertrek om 11 uur per postboot. - Het elftal is als volgt Jb. Oden D. Nieuwhuurt, J. Koorn C. Koorn, S. de Vries, C. Kroon H. Lont, Jb. Koorn, T. Zw3- nink, J. Vrij, J. Slikker. Reserve C. J. de Haan, N. Half weeg. Succes II speelt Zondag tliuis haar eerste competitiewedstrijd tegen P.S.V. II uit Petten, Het elf tal zal nader bekend gemaakt worden. MARKTBERICHTEN. Schagen, 9 Oct. 9 paarden 150 a 400, 14 stieren 150 a 290, 50 gel dekoeien, mag. 180 a 380, 115 id. vette 300 a 520, 60 kalfkoeien f 300 a 490, 39 vaarzen 175 a 250, 25 graskalveren 70 a 130, 19 nucht. kalveren 16 a 32, 34 scha pen, mag. 48 a 55, 286 idem "vet te 44 a 56,50 374 overhouders 28 a 45, 8 hokken en geiten 4 a 18, 32 varkens mag. 15 a 30, 63 idem, vette, p. Kg. 0,80 a 0,90, 167 biggen 8 a 15, konijnen f 0,50 a 2, 54i kippen 0,50 a 1,25, eenden f 0,75 a 2,25, haantjes f 0,50 a 1,60; 198 kg. boter ƒ2 a 2,30 a 2,50. Wanneer de winter nadert, moet gij u in staat van verdediging stellen tegen de epidemische ziek ten en wel voornamelijk tegen de verschrikkelijke griep. Dan is het oogenblik daar, om een kuur met de Pink Pillen te doen, een goede seizoen-kuur die het organisme herstelt en regel maat brengt in de lichaamsfunc ties, terwijl zij tevens het «bloed verrijkt en zuivert. De Pink Pillen geven op merk waardige wijze nieuw leven aan de physieke krachten zij zijn het onovertroffen middel tegen' bloedarmoede, bleekzucht, neu rasthenie, algemeene zwakte, vei" zwakking, storingen door den groei en den kritiken leeftijd te weeg gebracht, maagkwalen, hoofdpijnen en onregelmatigheid der maandelijksche zuiveringen. De prijs ■der Pink Pillen bedraagt fl.75 de doos; f9.de zes doozen. Zij word cru verkocht 'in liet Hioofddiepot Jac. Mans plein. 23 'te Amsterdam. EiscTit dit adres en; die Hollandscli.e glebruilksaanwijzn'tlg. De Pinik Pillen zijn ook te verkrijgen bij alle goede apothekers pn drogisten.

Wieringer courant | 1924 | | pagina 2