Abdijsiroop Stop dien hoest... het gemeentesalaris 600, terwijl een toelage door de kerkelijke ge meente van 1500 wordt gegeven. Dit laatsten wilden predikant en Baad van Beheer aanvankelijk bij het vast gemeente-salaris ge voegd zien. De eerste Zuiderzeeharing. Te Lemmer is de eerste Zuider zeeharing aangevoerd, in het ge heel worp. Deze visch is van mid ci el matige grootte en van extra kwaliteit. Van 20 tot 25 per i l werd besomd. ergerlijke dierenmishandeling. Woensdagnacht hebben te Oss lof dusver nog onbekend gebleven personen den grooten waak- en trekhond van den leurder van den leurder van Groenhout van het. hok losgemaakt, meegenomen en het dier een eind van de wo ning in 't veld aan een boom vast gelegd. Daarna hebben de beulen mot. een speciaal daarvoor zwaar met prikkeldraad aan het eind omwonden paal tot een vormloo- zo massa geslagen. De politie doet ernstig onderzoek en meent de daders op het spoor te zijn. De smalle Wielrijders-Borst. Dit is de schoonste mop van de laatste herhalingsoefeningen. Deze is nog heter dan die van den Dortschen advocaat die veer tien dagen (voor herhalingsoefe ningen) ijzeren kribben te lakken kreeg Deze is ook nog beter dan die van den infanterist, die geen schoenen in zijn ransel had. Hij had wél schoenen in zijn ransel zei hij. „Neen", zei de kapitein, „je hebt geen schoenen in je ran sel".. „Jawel", zei de infanterist. „Laat zien", zei de kapitein. En toen kwamen er de schoen tjes uit van zijn drie-jarig doch tertje Deze is ook beter dan die van den korporaal, die midden in het gevecht langs den weg kwam slen teren „op z'n dooien gemak". „Waar hoor je bij brulde de groot-majoor van den Staf. „Thuis, bij mijn vrouw en kin deren", zei de korporaal Deze mop is ook nog beter dan die van het cavalerie-onderdeel, dat aan de lunch tusschen twaalf en twee de orders kreeg voor den opmarsch die den nacht tevoren had moeten plaatshebben Deze is beter dan al de andere, die tientallen, die nog trouw ver haald worden, na deze fameuze herhalingsoefeningen. Klaas van Nek is afgekeurd. llij was bij de wielrijders. Waar zou liij anders bij zijn Hij, die meer kilometers heeft „verreden" dan wij ooit boterham men zullen eten, de man, die meer, nog meer op een fiets zit dan onze dienstboden in de bios coop, de man, die met zijn fameu ze longen en zijn stalen spieren het bracht tot het kampioenschap wielrennen in ons land-van-fict- De gemiddelde snelheid van de R. 35 bij zijn tocht over den O- ceaan in 1919 bedroeg 29 mijlen. Een djwielplaatje op zijn hemd In een Fricsch stadje werd een jongen aangehouden die geen be lastiïigplaatje op zijn iiets had. Hij had echter het plaatje wel, zijn moeder liad liet voor zeker heid tegen diefstal wstgenaaid opzijn hemd Droevig. De slager D. A. te Oostvoorne werd door een schot uit een schietmasker gedood. Hij moest opkomen en liet zich keuren. En de dokters kwamen en keurden hem af voor de rijwiel- brigade. Waarop hij naar huis werd ge zonden. D. w. z. naar de banan waar hij zijn brood pleegt te ver dienen en waar hij dartal rond rijdt als voorheen, moeilijker te verslaan dan ooit. Te smalle borst afgekeurd. Zie, deze mop is beter dan al de andore en niettemin histo risch Uit Broek op Langendijk. Er worden weer flinken aan huur gegeven voor het bouwland rlliier althans bij de verhuring van 12 perceelen bouwland voor rekening van de Hervormde Dia conie werd tot 9,40 per snees in gehuurd. Slechts 3 perceelen vari eerden van 5.606.60, voots allen hooger. De trioml van de Z. R. III. 62 mijlen per uur. Blijkens liet journaal van de 7. R. T'I heeft het luchtschip een af stand van 5066 mijlen afgelegd in 81 uur 17 min., met een gemid delde snelheid van 62 mijlen per uur. De tnaks waren hij aankomst van het luchtschip nog voor een vierde gevuld. voordat Uw verkoudheid ontaardt in een ernstige eo moeilijk te genezen borstaandoening. Neem de kleine Oorzaken wegen voorkom al dus de Zachtefic oote gevolgen met de ver en genezende Akker's f 1,50 f 2,75 f 4.50 WEET GE Weet ge dat het; gevaarlijk is met tinnen- lepels in kokend vet te roeren, want in deze vloeistof smelt het tin. Weet ge dat ge bij het maken van 6 stuks linnengoed sloopen, hemden enz. veel vlugger opschiet wanneer men aan dat naaiwerk eerst ach tereenvolgens aan ieder stuk de zelfde naden maakt, en b.v. bij hemden eerst alle mouwen en 't laatst alle knoopen en knoopsga ten. Weet ge dat ge wit schilderwerk en wit ge schilderde meubelen schoon kunt maken met bleekpoeder De bleekpoeder met water tot een roomachtig papje roeren, dat met. een flanellen lapje de meubels in wrijven, met een vochtige zeem- leeren lnp uitwrijven en met een schoonen zachten doek na. Weet ge dat benzine ook gummi oplost wees daarom voorzichtig met vlek ken in gummimantels met, benzi ne te behandelen, 't kan wel doch het moet dan zeer vlug gebeuren. Goed afgeloopeu. Het drie-jarig jongetje van den heer L. van Zuidam te Broek op Langendijk viel boven van een bruggetje achter het perceel van den heer C. de Geus gelegen, met het hoofd naar beneden in het wa ter. Daar het zeer ondiep is- al daar, stond het kind met het hoofd in de modder, slechts de beentjes staken boven het water uit. Op het hulpgeroep van een der buren, sprong de vader er ter stond bij om het te redden, het welk hun gelukte. Wonder hoven wonder was het kind niet gestikt in de modder. Onze moderne inbrekers. „De Politiegids"is is van mee ning dat men aan het doen en la ten der inbrekers het beste kan nagaan hoe de tegenwoordige tij den verschillen van de vroegere. Vroeger vond men bij het ont dekken van de inbraak de meu bels beschadigd, de gordijnen van de ramen gerukt, de karpetten en het beddegoed bevuild.... en te genwoordig, nu er wetenschappe lijk ingebroken wordt merkt men van vernieling of verwoesting niets niemendal. Vroeger zwaaiden de inbrekers met kaarsen, revolvers en ploer tendooders tegenwoordig zitten zij aan uw tafel clean-shaven en in rok gekleed en gij hebt moeite genoeg te zorgen, dat uw oudste dochter niet gaat dwepen met uw vreemden gast. VroegC^.-sloopen dieven en in brekers ji\v huis binnen als rat ten langs 'een trap tegenwoordig houdt er een sjiekc auto voor uw deur stil. Vroeger doorzochten de inbre kers uw heele huis, waar dan toch de waarde staken, die zij hebben wilden tegenwoordig ontvangt gij geen inbreker meer of hij weet precies waar gij uw waarden bergt en wat de gewoonten en gedragingen van u en al uw huis genooten zijn. Geslepen, voorzien van de al lermodernste en meest feillooze hulpmiddelen, katachtig snel en meedoogenloosziedaar het jong ste type van menschen, die het noodig achten u een beetje lich ter te maken. Brand in een Bioscoop. Tijdens een vertooning Woens dagavond in den bioscoop „Cen tral" te Krommenie, ontstond brand tengevolge van het vuur- vatten van de film. Er was tame lijk veel publiek aanwezig. Een paniek maakte zich van de aanwe zigen meester, zoodat personen, welke in de loge zaten, zich tracht ten te redden door naar beneden te springen. Enkelen werden licht gekwetst, doch voor het overige kwam men met den schrik vrij. Autobus verbrand. Dinsdagavond is de autobus van Tilburg naar Oisterwijk toe- behoorende aan Gebr. Viersel, op den Bosschenweg te Tilburg ten gevolge van een motordefect ir brand gevlogen. De acht inzitten den konden nog tijdig uit den wa gen springen, zoodat geen per soonlijke ongelukken te betreuren zijn. De carosserie verbrandde ge heel. Het chassis is later wegge sleept. Duurder brood. De stijging der graanprijzen in West-Brabant heeft met zich me degebracht, dat zoo goed als in alle gemeenten de broodprijs be langrijk verhoogd is. In Hoeven, een gemeente bijna geheel uit landbohwende bevolking bestaan de, is de prijs heden gestegen met 4 censt per 800 gr. tegelijk. 400 menschen slachtoffer van een storm. Een Wolffbericht uit Moskou meldt, dat in het district Nikola- jewsk door een hevigen storm hoog water is ingetreden. Onge veer 400 menschen kwamen om. De Koninnin naar Spitsbergen De „N. R. C." deelt mede, dat volgens geruchten Koningin Wil helmina hot volgende jaar een be zoek zal brengen aan Spitsbergen en de Nederlandsche nederzetting Rarentsburg aldaar. Bekl. bekende, dat hij zich niet dadelijk van het erf had verwij derd, doch overigens heeft bekl. zich niet demonstratief getoond. De verbalisant zeide, dat beklaag de brutaal en onhebbelijk was opgetreden. Eisch 20 boete of 20 dagen hecht. Vonnis 10 boete of 10 da gen hecht. Bekl. betaalde direct. BRIEF VAN HARM AAN TEUN Wieringen, Oct. '24. Ik hew jou verleden week gien bericht din; ik was niet erg lek - kcr; 't roggebrood lag me zoo zweer op mien maag; 'k denk dat de bakkers er wat meer melk in douwd hewwe, want ze benne met de prijs ok 'n el in de hoogte gaan Nou en met de butter en kees is bet ok 'n merakel. 't Is welhaast net even duur as in de mobilisa- sie. 'k Hew lezen, dat wethouwer Miranda van Amsterdam iv al in de weer met meel- en melkdistri busie. Nou, as ik hem was, had ik dat maar bakke litten. Dir hewwe ongs buuk toch zeker nog van vol En dir komt bij: de mensche waardeere zok werk ummers toch niet; dat zien je bij jullie in de Polder ok al. De Raad gaf jullie electriek, 'n waterleiding; nieuw huus voer de doodgraver en nog worre de Raadsmenschke uutmaakt voer honderd en tien omdat Han zien dangstent van de burgervader niet opbouwe mag. Han dangst zelf ok wel 's 'n beet je veul en den op lest gaan je met de bille deur de broek. Nou jul lie elf raadslui mag wat an me- keere, 't riemke van 't 12de lid is heelekedal kouwe biene en ou we wijve praat, zeg 'm dat maar De beste stuurlui staan al ijd aan wal; det zien je ok bij de veronge lukte vliegreis Holland-Indië; Je hoort zeggen: „Ze hadde zoo doen moeten en zoo, ..den hadde ze er wel komen; ...maar intuschken ge ve zokke klesmajoors gien dubbel tje, om de tocht nog meugelijk te maken; ...Je mot ok maar pech hew; De Duitsclie Zeppelin in tuschken, vloog in 'n wupke van 81 uur lefkes van Duitschland naar Amerika en heelekedal niks gien last vanzelf, 't Is aars bar; Vroeger, as je den naar de nieuwe wereld most, zei je gedag en nog 's gedag; je zou mekaar misschien nooit weerom zien. en nou nou zeg je ajuus en je doet net of je naar je buurman an de overzij om 'n pongd suker gaat. Maar as je naar beneden dukel, ben je de pisang. Ik kis 't guster nog. Tc Rovigno, ...wir dat plaaske leidt, weet 'k niet.., in elk geval butendeur, dir viel 'n' vliegmechien op 't. platte dak van 'n huus; Drie jonge matjes kre gen blessuren; en de vliegenier 'n schedelbreuk; de machine ver- brangde en deur de ontploffing van den motor ging ok het huus er an en de huze van de bure be- gonne ok allegaar te brangden. Uut de brangd ben je, as je zoo 'n ding op je dak krieg. Nou besjoer „..HARM. RECHTZAKEN. Voor den Politierechter. Zitting van 13 Oct. te Alkmaar. Eenvoudige beleediging. De niet verschenen N. Tijsen, alhier heeft op 2 Augustus den getuige R. Post, boekhouder, op zettelijk beleedigend toegevoegd het woord „schoft." Het was reeds 3 uur in den nacht en het gebeur de in het café van de Haan te Hippolytushoef. Eisch 20 boete subs. 20 dagen hecht. Vonnis 15 boete of 15 da gen hechtenis. Erfvredebreuk. De landbouwer Teun W. te Wie ringerwaard stond terercht ter zake dat hij op 25 Augustus zich niet van het erf verwijderd heeft op de eerste vordering van den brigadier der rijksveldwacht. Beklaagde wilde den brigadier spreken over een mishandeling van zijn zoon. De brigadier deed echter een middagdutje. Op her haald aandringen van bekl. kwam Hansma beneden en na een woor denwisseling werd bekl. van het erf verwijderd. ODina is dans II hef a/ge gevraag Wanneer .ge tol dus- tfèrre nog proef r êenomen heb! 'mei 1] .Sablna'Mhée ófn éSabina'-Kofflg dan# I raden wij U oan Uw 1] winkelier echsüaar dit oj L merk te vrageit GezuH f? P Jpfelk opzicht tevreden' l rijfi oVer Uwe proef-J nemlrijf Opruit wa «korea-na GEMEENTE WIERINGEN. Succes Nieuws. Zondag a.s. komt N V.V. I van Nieuwe Nie- ilorp om Succes I partij te geven. Volgens de geruchten is N.V.V. I de zwaarste uit de af deeling, zoo doende wacht ons Zondag een spannende match. Naar N.V.V. ons meldde zouden zij een aanh-1 supporters mede nemen, daar zij groote kans hebben op het kam pioenschap. Zondag j.1. speelde N.V.V. tegen Blauw-Wit van Win i;el en wist deze te verslaan met 72, dus Succes Zondag op je post. Het elftal is Jb. Oden D. Nieuwbuurt, J. Koorn, C. Kroon, S, de Vries, C. Koorn II. Lont, Jb. Koorn, A. Zwa- nink, J. Vrij, J. Slikker. Reserve C. J. de Haan. liet tweede elftal speelt Zondag tegen B. F.C. II in Breezand'. Ook dit wacht een zwaren wedstrijd dit is hun eerste competitiewed strijd. Het elftal is samengesteld.: Jn. Lont Ez. W. Mostert, Jb. Smit, C. de Haan, N. I-Ialfweeg, J. Breed D. C. Kooij, J. Kroon, D. Kooij, Jn. Kooij, S. Schelt us. Reserve D. Breed. Het elftal vertrekt Zondag om 11 uur per extra boot van Haukes. Succes Heeren. Onze vroegere plaatsgenoot Ds. F. C. de Vries, slaagde dezer dagen voor het doctoraal examen theologie. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. Rijkeboer, is te Delft ge slaagd voor het propaedentisch examen voor werktuigkundig in genieur. Hek laatste geval van mond- en klauw zeer, bij E. Hellingman op Zandburen, is we der geweken, zoodat Wieringen thans geheel Trij van deze ziekte is. INGEZONDEN STUKKEN. —Doopsgezinde Bazaar. Thans is de datum en plaats van de te houden bazaar definitief vastge steld op 7, 8, en 9 November in de zaal van Hotel de Haan. Aan de bazaar wohdt een verlo ting verbonden, (goedgekeurd bij Kon. Besluit van 4 Oct. 1924) waar van de trekking zal plaats hebben op Maandag 10 November. De loten zullen weldra over het geheele eiland verkrijgbaar zijn. 't Aantal ingezonden voorwer - pen voor bazaar en verloting be draagt reeds 1200. Zij, die hun bijdragen nog niet hebben Ingele verd, worden verzocht dit nog zoo spoedig mogelijk te doen bij mej. A. de Beurs, opdat de Commissie mogeg weten, waarover zij te be schikken heeft. Ds. O. L. van der Veen. Uit den Amsterdamschen Raad De heer Solkesz stelde voor om het bouwen van woningen aan den Distelweg uit de voordracht te lichten. Doornbursch (communis) slaat met zijn vuist op tafel en noemt dit schofterig. Voorzitter roept hem tot de orde Doornbusch: Ja, schofterig ge meen schofterig schofterig' Voorz. Ik ontneem u 't woord. Doornbusch met de vuisten slaan de: Schandaal, schofterig Voorzschorst de vergadering. ANNA PAULOWNA. Burgerlijke Stand. Geboren Trijntje, d.v. Jan Her man Krouwel en van Maria An- tje Krananburg. Ondertrouwt! Catharina An- thonia Nuij, zonder beroep, en Cornelis Hendrikus Rozenbroek, bloemsi. PREDIKBEURTEN NKD HERV. GEM. Den Oever nm. 2 uur Ds. v.d. Veen DOOPSGEZINDE GEM. H.hoef v.m. 10 uur Ds. v.d. Veen. Collecte met open schaal. EVANGELISATIE Voormiddags 10 uur preeklézen. MARKTBERICHTEN. Schagen, 16 October 1924. 7 Paarden 70 a 500 6 stieren 150 a 300 170 geldckoeien mag 200 a 330 80 idem vefte 3<Jt> 475 48 kalfkoeien 350 a 475 37 vaarzen 160 a 275 21 gras kalveren 60 a 115; 18 nuchtere kalveren 16 a 28 199 schapen mag., 48 a 55 406 idem, vette, 45 a 59 61 lammeren 28 a 50; 5 bokken en geiten 3 a 9 var kens mag., 18 a 25 73 idem vet te per Kg. 0,80 a 0.91 174 big gen 12 a 19 84 konijnen f 0,50 a 3,25 471 kippen 1,10 a 2 a3,50 eenden 0,75 a 1,25 haantjes 0,50 a 1,50 93 Kg. boter f 2,30 a 2,50 a 2,80. Eierenveiling. Aanvoer 59* par tijen kipeieren 10144 stuks, prij* van 10,90 tot 11,70 met als mid denprijs 11,20 tot f 11,50. 9

Wieringer courant | 1924 | | pagina 2