Polderlasten 1924 Heemraadschap Wiermgen. Credieten, Hypo theek, assuran ties, Wissels Effecten ROTTERDAM, ke kosteloos zijn verstrekt, deze mogen enkel door den aanvrager worden gebezigd. Wordt de Noordzee dooclge- visclit In den laatsten tijd is de aan dacht van belanghebbenden bij het visscherijbcdrijf ten zeerste "vcstigd op de actueele vraag of de Noordzee met de tegenwoordi ge vangwijze wordt doodgevischt en zoo ja, welke middelen tegen e;< euvel te beramen zijn. Hij aandachtige lezing van het verslag van het Staatsvisschers- li; venhedrijf te IJmuiden wordt bierhoven gestelde vraag in beslist bevestigenden zin beant- ord gevonden. Daarin wordt o.m. gezegd de •■.•."inhoudende en snelle daling van bot vangstcijfcr zette zich o- het. verslagjaar op onrustba rende wijze voort- De gemiddelde vangst per reis dag bedroeg thans slechts 783 kg. torren 070. 1274, 1469, 2325 en 2611 kg. in de jaren 1922 tot en met 1918. De sterke achteruitgang van de vangsten in de laatste jaren trekt, i'iloraard in hooge mate de aan dacht van de belanghebbenden bij do visschcrij. Het voor de vis sol) erij ongunstige verschijnsel houdt blijkbaar verhand met de sterke bcvissehing van de Noord zee en in het bijzonder met de o- vepmatige vernietiging van jonge visch. Uit. do kringen van reeders, wordt daarom meer en meer aan gedrongen op maatregelen tot be scherming' van den vischstand. Dusdanige maatregelen, gegrond oji do resultaten van het interna tionaal diepzeeonderzoek gedu rende een lange reeks van jaren, worden thans door de regeerin gen van de bij de Noordzeevis- seherij betrokken staten ovcrwo gen doch hierbij is reeds gebleken dat de oplossing van dit vraag stuk, deels wegens de kosten aan die maatregelen verhonden, deels wegens de uiteenloopende belan gen van de verschillende staten, hij de visschcrij, groote moeilijk heden zal opleveren. Waar ech+cr de achteruitgang van de vang sten zulke afmetingen aanneemt als thans het geval is het vangstcijfcr over het afgeloopen jaar is het laagste, wat in de sta- I is Wiek van de visschershaven voorkomt zullen die maatrege Ion toch noodig blijken, om onze trcilvisscherij voor verval te be hoeden. Zoo'n rat Vrijdagavond te 7,45 uur werd Gorinchem gedeeltelijk in donker gezet, doordat het electrisclie licht uitging. Te 8,15 uur was de stoornis weer opgeheven. Even daarna toonde de wethouder Bic gel, die voorzitter van het elec- l.i isch bedrijf is, in de raadszaal, waar juist raadsvergalering was een rat, die in een oliescliake laar gekropen was en de stoornis teweeggebracht had. De rat was zoodanig geëlectro- cuteerd dat hij in het vervolg geen kwaad meer zal doen. Ontbreken van kwitantiezegel op nitbetalingsstaten. De leden der veilingvereeniging l.c Wateringen zijn door den ont vanger te Delft beboet, wegens het on 11 treken van het quitantiezegel op de nitbetalingsstaten. De geza monlijke boeten beloopen 692,500 sommige tuinders moe ten 8800 boete betalen. De uitbetaling had wekelijks ploats. De tuinders toekende een presentielijst, waarop de betaal meester achter eiken naam het, uitbetaalde tegoed noteerde. De ze regeling werd al verscheidene jaren gevolgd. Juisi bijtijds. Maandagmorgen omstreeks 10 uur kwam te Amsterdam een 1<1 eind och tertio aan haar bejaar de grootouders, die op den hoek ven de Westerstraat en "de Violet teneiraat wonen een pannetje met pap brengen. De kleine klopte een paar maal, doch kroeg geen gehoor. De caféhouder, die hene den woont, hoorde het meisje kloppen pp vermoedde argwaan. ITij liep naar hoven om polshoog te te nemen, doch bij de deur van de woning van het echtpaar geko men, rook hij een gasiucht. Zon der zich een oogenblik te beden ken trapte hij de deur in. Ilij vond het echtpaar bewusteloos op bed [liggen. De man nam snel maatre gelen hij wierp het raam open en waarschuwde de brandweer en Met een zuurstof apperaat werd geprobeerd de levensgeesten op te wekken, liet duurde zeer lang, maar ten slotte had men succes. Opname in een gasthuis werd niet noodzakelijk geacht. Uit het onderzoek bleek, dat een gas- kraantje in het vertrek openstond Daar het kraantje gemakkelijk te bewegen is wordt vermoed, dat [de man of de vrouw er tegen ge- stooten hebben. Met dat al hebben zij hun leven aan het kleindochtertje te danken want wanneer de ontdekking niet zeer spoedig had plaats gehad, zou het te laat geweest zijn, De spieringvangst. Door de buitengewone spiering vangsten in de Zuiderzee wordt reeds veel geëxporteerd in de be kende blikjes naar Brussel, Os-ten de en Frankrijk. In de afgeloopen week werd, via de drie Zuidwal havens, ruim 40.000 pond verhan deld. En dat in October Eet smakelijk I Een landbouwer te Rijsbergen had zelf brood gebakken. Toen hij Donderdag zijn gebak zou gaan verorberen, kwam hij tot de onaangename ontdekking, dat zich in het brood een nest met jon ge muizen bevond. Postduiventrouw. Bij den heer G. Bruinen, Nieu we Schoolstraat, te Delft, is een postduif teruggekomen, welke on geveer 2 jaar en 3 maanden gele den, bij een wedvlucht Bordeaux —Delft was vermist. Wieringerwaard. De boerenplaats, met ongeveer 10 H.A. weiland, staande en gele gen aan den Stoomweg-Midden- vliet te Breezand, voorheen eigen dom van den heer C. Michielsen, onlangs hij publieken verkoop eigendom geworden van de hee- ren Naastepad c.s., is thans hij on derhandschen verkoop overge gaan aan den heer C. Kaan te Ju- lianadorp. Thans is het definitief vast gesteld, dat het hulppost- en telc graafkantoor alhier overgebracht zal worden naar de Groote Buurt op 16 November a.s., op welken datum de heer Chr. van der Kolk van Schoorldam alsdan hier in functie zal treden. De Auto - bus. De strijd tegen de onveilige au tobussen ze^t de Zwolsche politie met kracht voort. Gisteren zijn er weer twee in beslag genomen. De eene was de autobus van Jonker uit Steenwijk, die reeds 12 Aug. j. 1 door de Prov. Keurmeesters was afgekeurd. Ofschoon B. en W. van Steenwijk hem vergunning hadden geweigerd, reed hij Vrij - dags geregeld naar de Zwolsche markt. Gistermorgen vervoerde hij 13 personen, hoewel hij wist dat zijn bus niet aan de gestelde eischen voldeed. De tweede bus was die van Jan nes Kleinwold uit Enschede, be stemd voor het vervoer van vracht goederen. Een nieuwe wijze van ontduiken ook hier toegepast is, dat men met de goederen perso nen vervoert, die men noemt: wa kers. deze betalen dan 3 of 4 voor 't vervoer van hun goederen en voor eigen vervoer niets. De po Ütie plaatst zich echter op het standpunt, dat een autobus, die elke week denzelfden weg aflegt en passagiers vervoert tegen beta ling in welken vorm dan ook, is een openhaar vervoermiddel. Aan verschillende bestuurders van autobussen is aanzegging ge daan, dat, wanneer zij den vol genden Vrijdag met. hun bus weer te Zwolle komen, inbeslagneming zal volgen. VOOR DE HUISVROUW. Wollen dekens. Men kan wollen dekens uitslui tend aan huis wasschen. 't Is wel een beetje bewerkelijk, maar het resultaat loont zeer de moeite. Men weekt de dekens in lauw water, wascht ze in lauw zeepsop van Sunlight of ammoniakzeep, speelt ze in een lauwe, sterke zout oplossing, laat ze daar eenigen tijd in liggen (1/2 a 1 u.) en spoelt ze nog eenige malen in lauw wa ter na, zofxkt geen zeep achter blijft. De «Jens zouden anders hard en kleverig worden. Men drukt de dekens uit, totdat er zoo weinig mogelijk water in is ach tergebleven, klopt ze even uit en borstelt ze, terwijl ze plat op tafel liggen. Dan hangt men ze te drogen en klopt gedurende het drogen af en toe om ze zacht en los te houden, liefst met twee personen en in Iverschillende- richtingen. Om te voorkomen, dat er in het midden een gat in wordt geklopt, neemt men de dekens liefst dubbel. Ook moet men bij het kloppen niet aan de punten trekken, maar de ze omslaan. flOFRE-THEH GEMEENTE WIERINGEN. Bekendmaking Op 20 October zullen de postre keningen 1 tot en met 49.999 zijn heropend. Tot 23 October bestaat nog gelegenheid tot voorn, terug betaling, door de Commissie daar toe ingesteld, op postrekeningen boven 89.999, waarna ook deze re keningen op nader vast te stellen datums zullen worden heropend. Directeur v.h. Post- en Tele graafkantoor IJ - hoef. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. de Wit Sz., slaagde, te Am sterdam voor het examen vrije- en orde - oefeningen. Succes-Nieuws. Zondag speelde Succes I thuis tegen N. V. V. I van Nieuwe Niedorp. Om half een kwam N.V.V. vergezeld van een 40-tal supporters (sters). Om 2 uur blaast de scheidsrechter, de heer Breebaart (welke zich schit terend van zijn taak heeft gekwe ten) do elftallen in het veld. De N.aanvoerder wint de tos en verkiest met wind mee te spelen. We zien al direct een gelijk op gaande partij met N. eenigzins in de meerderheid. Na een kwartier spelen neemt N. V. V, de leiding. Dit is Succes te bar. Onze Cor gaat er in zijn eentje vandoor en zorgt, voor de gelijkmaker. Al spoedigplaatst Toon no. 2 in het doel. Nu begint N. V. V. het een beetje benauwder te krijgen en aangevuurd door de aanhang, plaatst N. V. V. midvoor de gelijk maker onhoudbaar in het doel. Hiierop is het ruste.n Na de thee beeft Succes het windvoordeel, doch de N.-doorbraken zijn uiterst gevaarlijk, en als de Succes-hack even te lang met de hal pingelt, nrobeert. N.-midvoor hiervan en bezorgd N.V.V. de leiding 32. Succes speelt een verloren wed strijd; wel proheeren de backs het nog met. verre schoten, doch bet wil niet baten. Zelfs zou N. V. V. no. 4 gemaakt hébben, doch luist, tegen de bovenlat sprong de bal in het veld terug. Kort hierop is het einde en heeft N. gewonnen hoewel gelijk spel beter de ver houding had weergegeven. N.V.V is een symphatieke club. Scheids rechter leidde tot ieders genoe gen. Succes II speelde haar eerste competitie tegen B. F. C. II van Breezand en moest het lootje leg gen tegen het sterke B. F. C. II. Jaap. met zijn mannen werden met een 31 nederlaag naar hun Heimat gezonden. Volgende maal beter hoor jongens. De Hoofd-Inspecteur van Pos terijen en Telegrafie heeft gunstig beschikt op het verzoek van de Middenstands - vereeniging Wie- ringen, gericht aan den Directeur van het postkantoor alhier, om de openstelling van het telefoon kantoor te Hippolytushoef des morgens 'n half uur te vervroe - gen en dus te stellen op 8 uur. i ...En nog altijd zijn er Midden standers, die geen lid van onze vereeniging zijn en dus hun eigen belang niet begrijpen. DOOPSGEZINDE GEM. 't Lesuur voor jongens van 15 tot 18 jaar is thans vastgesteld op Woensdagavond 8.30-9.30 Ned. Herv. Gem. Oosterland. Gezien de groote belangstelling die er getoond wordt voor d.e lee ring voor jongens op Zondagmid dag, heeft ondergeteekende beslo ten naast het lesuur voor aanne- melingen nog een tweede lesuur in te stellen, waar die jongens ver wacht zullen worden, die in 't ko mende jaar wegens hun leeftijd of om andere reden nog niet wen schen te worden aangenomen. De uren worden dus: Zond.nam. 2,30-3.30 j. van +14-18 j Zond.nam. 4 - 5 j. aannemelingen Ds. O. L. van der Veen. ANNA PAULOWNA. Burgerlijke Stand. Geboren Pieter, zoon van A. Schenk en van J. van Egmond. Overleden Guurtje Dijker, oud 88 jaar, wed. van Sijbrand Koning. Cornelis Keijzer, oud 73 jaar, echtgenoot van Trijntje Kooij. Van Ewijcksluis. Donderdag en Zondag j.1. gaf de Zangvereeni - ging „Excelsior" uitvoeringen in de zaal van Keuris onder leiding van den directeur, den heer H. van Weelde. Beide malen was de zaal geheel gevuld en zoowel zang als tooneel hadden succes te boe ken. Een apart compliment mo gen we zeker wel maken aan de jongejuffrouw Plugboer voor haar lieve solozang. Aan de pianiste, Mej. Rentenaar van Schagerbrug werd een bouquet overhandigd. Jammer, dat niet meer mannen stemmen bij de vereeniging zijn Daaraan heeft zij groote behoefte. DE KOOIJ. Op het werk aan de Kooij is Zaterdag een droevig ongeval gebeurd. Door 'n defect aan de electrische hijschmachi ne kreeg een arbeider uit Slied- recht 't zware blok op het hoofd en was onmiddellijk een lijk. Kolendamp vergiftiging. Toen gistermorgen de melkboer na herhaald schellen, geen gehoor kreeg aan perceel Julianalaan 6 Hilversum, waarschuwde hij de buren, die den toevallig voorbijko menden inspecteur van politie Snieuwold daarmede in kennis stelden. Deze verschafte zich toe gang tot het huis en vond daar de bewoonster, de bejaarde mevrouw Ably met haar beide dochters, leeraressen aan de Gooische huis houdschool, in de benedenkamer bewusteloos door en over elkaar liggen. Hij constateerde kolen damp en na deuren en ramen o- pengemaakt te hebben, trachtte hij de levensgeesten door het toe passen van kunstmatige ademha ling wewer op te wekken, hetgeen evenwel niet gelukte.. De gemeen telijke geneeskundige dienst, die met het zuurstof - apparaat kwam slaagde na langdurige pogingen een dér dochters bij te brengen. Deze verklaarde Zaterdag den haard te hebben- aangemaakt en Zondag kolendamp te hebben ge constateerd. Wat er toen verder, gebeurd is wist zij zich absoluut niet te herinneren. De oude me vrouw Ably en de andere doch ter bleven bewusteloos en werden per brancard naar de R.K. zieken verpleging overgebracht. ENGELAND. Dansrecords. Een strijkje, dat een half uur zonder ophouden speelt, heeft uit de Ver. Staten in Engeland zijn intrede gedaan. De Empress Rooms in Kensingtou. heeft de primeur van deze'„non- stop band", die met een fox trot begint, om via two-step, wals in een tango over te gaan. De orkestleden wisselen zoo nu en dan van instrument om op die [manier armen of mond rust te geven. Er wordt niet gemeld of de geneeskundige dienst ge reed staat om uitgeputte paren 'weg te brengen. MOORzelfvuller,, de beste ter wereld slechts 7.80 Voor reclame volgende week: Prima doozen post fO.45; prima papier per 100 vel 0.45; envelop pen per 100 35 cent; lak per pijp 8 cent; map post 10 env. 10 vel biljet post 12 cent. Kantoorboekhandel BOSKER SCHRIJFMACHINES Volgende week hebben wij in voorraad de bekende CORONA schrijfmachine, voorzien van te rugsïagtoots, slottoets en tweekl. lint, geheel compl. met onder houd garnituur en gebruiks aan wijzing, 2 jaren schrift, garantie: /T55. REMINGTON schrijfmachine model 10 voorzien van tweekl. lint, terugsl. toets, solttoets, tabuiator, stencil inrich ting, 3 jaar gar. ƒ195. Hoofdstraat. I-Iippoïytash. BOSKER DAMES: Wij hebben ontvan gen den nieuwe nummers van: Weldon, Gracieuse en Nieuwe Mo deblad. per nummer verkrijgbaar Boekhandel BOSKER I-Ioofdstr. H.hoef. Ten Brink's REIS - ZAKATLAS onmisbaar voor fietsers, enz, de laatste druk pas ontvangen 0 75 -'Si MARKTBERICHTEN. Alkmaar, 20 Oct. Op de heden gehouden weekmarkt waren aan gevoerd 41 koeien en ossen 280—470, 6 vette kalveren 70 170, per ned. pond 1,30 1,70, 17 nucht. kalveren 945 82 vette schapen 4558, 634 vette varkens per ned. pond 0,80 0,90. Nalatige belastingplich tigen worden hiermede her innerd aan het verstrijken der laatste betalingstermijn. De Penningmeester, O. J. BOSKER. Ooöp ter at ie ve Boerenl eenbanlc W tering en Zitting van den Kassier te Oosterland s Maandags van half ticaalf tot half een. Te Hippoly tushoef WOENSDAG van half twee tot half vier. KANTOOR VAN Wlllebrordusplein 25"

Wieringer courant | 1924 | | pagina 2