15e Jaargang- Dinsdag 28 October 1924. No 86. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN IDIT WIERINGER COURANT UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU: Hippolytushoef Wierlngeu. Telef. Intercomm. No. 19. GEMENGD NIEUWS. In den kinderstoel verbrand. Te Ambt-Delden is Zondag een kind in den kinderstoel in brand geraakt. De kleine is overleden. De kleeding der R.-K. geestelijke. Op het jongste provinciaal con cille is, volgens de „Gooische Post", de kleeding der Nederland *sche geestelijkheid als volgt vast gesteld Gekleede jas, met lange pantalon, opengesneden vest, opstaande boord, waaraan zwart zijden collaar. Als hoofddeksel is de bolhoed gekozen, zooals thans de Duitsche geestelijken dragen. De kleeding is, op den hoed n'a, dezelfde als van de gees te lij ken in Engeland. Voor Noord Brabant en Limburg blijft de toog behouden. Het is den-pries ters geoorloofd de in gebruik zijnde zijnde kleeding af te dra gen, zoodat de invoering van de nieuwe geleidelijk zal geschie den. De bisschop van Haarlem heeft voorloopig nog ..tegen deze klee ding bezwaren, zoodat ze in dit bisdom waarschijnlijk nog niet zal worden ingevoerd. Ernstige botsing. - (Donderdagmiddag kwam een 20-jarig meisje v. G. genaamd, met haar verloofde per fiets van Wouw naar de kermis te Bergen op-Zoom. Ter hoogte van het R.- K. kerkhof moesten zij voor een tweetal motorrijders uitwijken Daar het meisje echter slechts een hunner had-bemerkt, wilde zij, zoodra deze was gepasseerd, weer naast haar verloofde gaan rijden. Toen zij echter plotseling den tweeden motorrijder voor zich zag, geraakte zij het stuur 1cwijt en kwam in het mulle zand terecht, waarbij zij viel met het gevolg dat zij door den motorrij der werd aangereden en deerlijk aan het hoofd werd verminkt. Na 'korten tijd is het meisje overle den. FEUILLETON. No. 12. De portier was bij het hek te ruggekomen en had zijn mees ter opengedaan. Met haastigen tred liep de graaf De Soleure het plein over. Peter Valenslci met een licht in de hand, wachtte zijn meester hoven op de stoep. Waar moet je mij heenbren gen vroeg# de graaf hem ge jaagd. Naar de gravin, uw moeder. 5 Ik volg je. Dé dienaar liep vooruit, den graaf bijlichtende. Deze was doodsbleek. Met moeite steeg hij de groote trap op, met krommen rug en gebo gen hoofd. Donkere kringen omgaven zijn van een somber vuur flikkeren de oogen. Mevrouw De Soleure stond als een kaars zoo recht op den drem pel van haar open kamerdeur. Op het gezicht van haar zoon dien zij zoo gelukkig had zien vertrekken en zoo vol kracht en jeugd en die nu terugkwam wel tien jaar verouderd, gebogen en als een grijsaard met moeite zich voortslepend, kon zij haar tranen niet inhouden. Mijn jongen, mijn beste kind Bijbelteksten. Ds. Van der Meulen schrijft in het weekblad „Praktika" als volgt „Motto-preelcen zijn af te keu ren. Allereerst natuurlijk, wan neer zij ergerlijk zijn. Zooals bij dien predikant, die afscheid ne mende van een Gemeente, in wel ke hij voortdurend met zijn col lega overhoop gelegen had (dit kwam oud-tijds wel voor) als tekst voor zijn laatste rede koos: „blijft gij hier met den ezel" (Gen. 22 5). Of als de collega, bij wiens af scheid ik eens tegenwoordig was en die deze gelegenheid misbruik om zijn Gemeente nog eens o ver den hekel te halen (dit komt dus zelfs in onze dagen niet voor aan de hand van het woord hij reisde zijn weg met blijd schap" (Handel. 8 39., zoodat een Juffrouw die twee zakdoeken meegenomen had voor het hui 'en, ze beide in haar zak kon la ten. Oudtijds kwam dit ergerlijk. Bijbelgebruik meer voor en we rekenen daaronder ook het ver haal, dat eens toen zekere ds. Prinsen een vacaturebeurt Tiel verzuimde, de voorlezer, die hem niet mocht, de Gemeente liet zingen „Vest op prinsen geen vertrouwen," waarop de ge krenkte leeraar bij een volgende gelegenheid wraak naf, door den voorlezer (die gebrekkig was) als voorzang te doen aflezen ,,'k Ben door uwe wet te schenden, krom van lenden" (Ps. 31 3.) Zulle een misbruik zal door nie mand in bescherming genomen worden, ook niet door hem, die zich een oogenblik vergat* om daaraan toe te geven." De tocht van de Z.R. III. De stuurman van het lucht schip de Z.R. III heeft aan de .Kölnische Zeiting" een uitvoe rig relaas van den Zeppelin-tocht naar Amerika gemeld. Snel werd het luchtschip uit. de loods gebracht en om 6.35 uur stegen wij op. Wij stegen tot 350 riep zij op smartvollen toon. moedermoederant woordde de graaf met gebroken stém. Hij viel zijn moeder om den hals en begon te snikken. Sidderend klemde zij hem met een soort van koortsachtige woe de aan haar hijgende borst en drukte haar koude lippen op zijn loeiend voorhoofd. Peter Valenski had zich beschei den verwijderd. De graaf schreide als een kind in de armen zijner moeder. Ja, schrei maar, mijn jon gen sprak, zij, zijn wangen en voorhoofd met kussen bedek kend, schrei, schrei nog, het zal ;e goed doen. Maar als je uitge schreid bent, zul je je geest kracht. moeten hernemen. Je bent hiei meester, mijn jongen. Je bent graaf De Soleure. Herin ner wat je verschuldigd bent aan de nagedachtenis van je vader, aan het onberispelijke verleden van je moeder, die zich nooit zwak heeft getoond in, haar tee- derheid voor jou. Den graaf De Soleure betaamt het. niet het hoofd te buigen. Niet hij moet beven. Er kleeft, een schandvlek op ons voorhoofd. Wij zullen die uitwisschen. O, ze zul len duur betaald worden, de tra nen, die je op dit oogenblik stort geen genade, geen medelijden, mijn zoon De beleediging is hloe dig, de kastijding moet verschrik kelijk zijn. f meter, toen wij boven de wolken kwamen. Een zeldzaam schoon tooneel bood zich aan De op gaande zon deed de toppen der Alpen gloeien en schonk ons warmte, die welkom was. Er werd koers gezet naar Konstanz. De stad was niet te zien, maar wij konden ons door de uit de wolken stekende bergtoppen oriënteeren. Met een uursnelheid van 120 K.M. volgden wij den loop van den Rijn. Bij Bazel wer den postzakken neergelaten en namén wij afscheid van Duit- schen bodem. Om 8 uur werd Fransch gebied bereikt. De temperatuur was gestegen en de meesten onzer hadden de overjas aan den kopstok gehan gen. Om 12 uur bij de wisseling der wacht, werd het eerste mid dagmaal genuttigd Soep, vleesch en groenten en pudding. Wij hadden goeden honger, want het eerste ontbijt -was er bij inge schoten. Na het passeeren van Cognac kwam de Atlantische kust in het zicht en om 4 uur 24 werd deze ten Noorden van Bordeaux ge- nasseerd. De reis ging verder door de Golf van Biscaye. Met Zuid-Zuid- Westen wind en een 5-mijls vaart ging het op de Azoren af. Af en toe zagen wij een visschers boot, maar dat was alles. Bij ons aan boord heerscht.e de beste stemming, 's Middags werd er koffie met cake opgediend en de gramafoon verhoogde de stem ming. Onze kanarievogel zong steeds vroolijker, vermoedelijk omdat, wij Zuiderlijker gingen en het dier zijn geboorteland na derde. Om 4 uur werd de scheepsklok een uur teruggezet. Om half acht bereikten wij de Spaansche Noordkust. Hevige windstooten kwamen los, die het schip heen °n weer slingerden, zoodat. hoog te en zijstuurstellen met alle Vracht moesten werken. Kort na 8 uur werd Finisterre gepasseerd On grooton afstand seinde een T taliaansch passagiersschip ons De graaf sidderde. Wilt u, dat ik haar dood vroeg hij met ontzetting. Stel je gerust. Ik zal je hand niet met een moordtuig wapenen antwoordde zij. En een onheilspellende gloed, straalde uit haar oog. U maakt mij angstig, moe der Wat heeft u in den zin De rechtvaardige bestra f- "ing der schuldigen. Je zult gewroken worden, je moeder heeft daarop eeu duren eed gedaan. VII. Raymondes vertrek. Toen Raymonde, na verloop van tien minuten haar kleedka mer verliet, had zij een allcrbeval ligste mousselinen ochtendja pon aan met korte mouwen en open hals. Met de vaardigheid en de behaagzucht., welke de vrouw alleen bezit, had zij ook ii. een oogwenk haar kapsel opge maakt en haar prachtige haar vlechten vastgebonden. Hierdoor zal hij komen, sprak zij binnenmonds, terwijl zij op de deur een vluchtigen blik sloeg. Zij keek in den spiegel. Zij vond dat ze er goed uitzag en lachte te gen- haar beeltenis. De lach van Raymonde was ook een van haar wapens. Zij kende haar de kracht, de betoovering een „Addios" toe. Het begon te regenen en de eei ste nacht was zeer koud. Om half twaalf kwamen de A- zoren in het zicht. Ook hier werd post uitgeworpen. Daar wij geen vreemde postzegels bij ons had den, werden er twee dollars in gesloten in de hoop dat de post onze brieven zou frankeeren. De eilanden lagen in een smaragd kleurigen schijn en men nam de gelegenheid waar er een kiek van te nemen. De berichten van het weerstation ITorta bleven den laat sten tijd dikwijls uit. Thans konden wij ons zelf oriënteeren. De tocht ging Westelijk voort naar de Amerikaansche kust. Heinde en ver was geen schip te ontdekken. Om 6 uur smiddags was de helft van den tocht afgelegd en wij hadden nog 72 vaten benzine Wij stonden in verbinding met de Amerikaansche wachtsche pen, die weerberichten zonden. De windkracht groeide aan tot storm, die vlak tegen den, _kop van het lichtschip stond. Een paar schepen werden ge passeerd, die met de vlag groet ten. Het Engelsche schip „Robert Dollar" werd op 200 meter hoog te gepasseerd, De bemanning zwaaide ons toe. pr. ^Eckener voorzag, dat de wind zou draaien naar het Oost. De vijfde motor werd aangezet, om alle zeilen bij te zetten. Met wind-mee hadden wij dien mor gen te New-York kunnen zijn. Na nog een Noord-Oostelijke storm te hebben doorstaan, kwam de Amerikaansche kust in het zicht bij 'Nieuw-Schotland Het was zeer koud. In Westelijke koers ging liet naar Boston, dat wij met schijnwerpers begroetten Langs den zeeweg werd New- York bereikt, waar een uur lang hoven de stad werd gekruist. Daarna stegen wij tot 3700 M., om aas uit te laten en de landing voor te bereiden. Deze ging op de'vlotste wijze in het werk en 10 minuten na de 'amling was het luchtschip in de van. Zij wist, dat hij onweder- staanbaar was, evenals haar kwij nenden blik, waaraan zij een niet te beschrijven uitdrukking gaf. Opeens deed een licht gedruiscli dat zij in haar kamer hoorde, haar sidderen. Was het de graaf, dien zij in haar kleinen salon verbeidde en die van den anderen kant bij haar binnengekomen was Zij geloofde het en keesde zich met haar ygrleidelijksten glimlach om. Men riep op zalhten toon Raymonde Raymonde Zij deed een stap naar voren. Tegelijk viel de deur, waardoor zij het boudoir binnengetreden was, en die op een kier was blij ven staan, ineens geheel open. De jonge vrouw liet een uitroep van verbazing en ontsteltenis ont glippen. TTet was niet de graaf De Soleu re. die bij haar binnengetreden was. Het was .Tacques Vernier, lien zij buiten het kasteel waan- Ir en die bij haar terugkwam, Jij, jij nog hier riep zij. Maar wat bezielt je Zeg, ben je bij go val krankzinnig Raymonde er is gevaar Hé, gevaar Onmogelijk uit het kasteel te komen. Ik begrijp je niet, wat bedoel ie Terwijl wij hier waren, en ze ker voor de komst van je man, zijn alle deuren op slot gedaan. hal geborgen. GEMEENTE WIERINGEN. Vergadering van den RAAD der Gemeente Wieringen op Vrij dag 24 October 1924, des nam. 2 uur. Afwezig den heer K. Engel. Na opening worden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Mededeeling dat het brandspuithuisje te Hip polytushoef heeft opgebracht de som van 41.Bij de kasopna me der gemeente bleek, dat in kas moest zijn en was een bedrag van 32913.97 Idem in de kas der wierexploitatie 7752.20. De maandstaten der zeegras-exploi tatie werden ter inzage aangebo den en bleek, dat over de maand Augustus 1300 en over Septem ber 3100 pak werden verkocht. Een adres aan Ged. Staten van de Afdeeling Noord Holland van den Ned. Bond van Gemeente ambtenaren behelzende het ver zoek om geen gevolg te geven aan het. voornemen tot verlaging van de ontvangersjaanvedde, werd voor kennisgeving aangeno men, wijl in een vorige zitting hieromtrent reeds een beslissing was genomen. Een adres van den Wielrijders bond, beoogende in hoofdzaak het aanleggen van rijwielpaden tor linker en rechterzijde van den weg werd voor kennisgeving aan genomen, omdat de wegen op Wieringen zich daartoe niet ei genen. Een adres van de N'ederl. ver een. tot afschaffing van den al coholhoudende dranken, inhou dende een verzoek om subsudie, onderging het zelfde lot. Naar aanleiding door B. en W. of het adres aangebrachtte kantteeke- ning dat namelijk dat namelijk de plaatselijke vereeniging „Om hoog" in de eerste plaats hier voor in aanmerking zoude ko men, opperde de heer Lub de vraag of dit prae-advies inhield dat „Omhoog" bij een eventueele aanvraag kans op succes hij B. Op slot, de deuren op slot, sprak Raymonde binnenmonds. vreeselijk bleek wordende. Ik ben opgesloten, gevangen, Raymonde wij zijn gevallen in een strik, dien men ons spande. Peter Valenski heeft ons be spied, ons geheim ontdekt en al- 'es aan mevrouw De Soleure ver jtelt^ Die weet alles. Raymonde, jeloof mij. Zij is het, die haal boon heeft teruggeroepen door haar spion wist zij dat ik bij je was en op haar last zijn mij alle middelen om mij te verwijderen, afgesneden. Opeens sprong Raymonde naar iet venster, greep het koord van le meubelgordijnen en trok er van met zulk een geweld, dat zij 'iet in haar hand hield maar de rordijnen waren opengegaan.. Zij uitsloot het raam en sloeg drif tig de zonneblinden open. Ik heb je een aftocht gebaand sprak zij, terwijl zij vlak voor haar vriend ging staan. Spring lit. het raam Tlii zag haar verschrikt aan. Maar.maar.dat meen je niet stamelde hij. Spring uit het raam, zeg ik ie. spring, spring Met bevelenden blik en uitge- strekten arm waas Raymonde Tacques naar het venster. Hij verroerde zicli niet. Hij staarde haar aan als een waan zinnige, met open mond en open gespalkte, verwilderde oogen. Wordt vervolgd

Wieringer courant | 1924 | | pagina 1