Laat het zoover niet komen met Uw Rheum&tiek Gebruik dus tijdig Kloosterbalsem is „nest" of eendcnvoedsel. De meeste spiering gaat naar Fran krijk in aanmerking genomen den lagen stand van den franc en liuoge transportkosten, kun nen de visclikoopers slechts wei nig geven voor het productde uitvoer is gering. Niet meer alleen op de wereld Zooals in ons vorig nummer werd gemeld, vertoefde te Vlissin gen een 14-jarig meisje dat alleen uit Polen wes gereisd om haar vader te Londen op te zoeken, maar niet verder kon komen dan Vlissingen. Thans is de politie er in geslaagd de verblijfplaats van den vader op te sporen en zal zij de reis voortzetten. Intusschen waren bij de politie, zoowel uit Vlissingen als van buiten de stad pakketten voor de moederlooze zwerfster ontvangen en had een familie haar tijdelijk onderdak verschaft. Een staking om den fiscus tot inkeer te brengen. Men meldt uit Zaandam De staking onder het losse per soneel van de firma Van Wessem en Comp. te Zaandam die, op touw was gezet omdat naar het oordeel der werknemers een te .'•root. deel van het loon wegens belastingschuld door de firma werd ingehouden, behoort weer tot het verleden. Men heeft blijkbaar ingezien, dat het onredelijk was op dezen grond den arbeid neer te leggen, omdat de inhoudingen, die boven dien niet zoo groot waren als be weerd werd van een loon van 30 word hoogstens 5 ingehou den geschieden ingevolge be slaglegging door den ontvanger. Do firma Van Wessem stond dus geheel buiten de quaestie. Heden zou door allen het werk worden hervat. Weerspannigheid. Tiet. aantal weerspannige ge meenten in West-Friesland neemt toe, zoo meldt men van daar. Van de gemeente Spanbroek is de ge in eentcbcgrooting 1924 nog steeds niet goedgekeurd omdat de Raad weigert 375,00 daarop te plaat sen voor belooning van een volon tair ter secretarie. Met 4 tegen 3 stommen besloot de Raad te blij ven weigeren. Ook van de begroo ting 1925 werd eenzelfde post, mi begroot op 112,50, geschrapt. Ceel. Staten zullen nu wel zelf don post op de begrooting bren gen. Ned. Chr. Geheel-Onthouders Bond. Men meldt, dat het hoofdbe stuur van den Ned. Chr. Geheel onthouders Bond besloten heeft ■too opheffing van den Bond. Het Groot Noord Holl. Kanaal. Men schrijft uit Alkmaar Op 13 December zal het hondeui jaar geleden zijn, dat het eerste schip van Amsterdam naar Hel der hot Groot Noord-Hol!andsch Fanaal passeerde. Ei' is een commissie in wording die dit feit niet onopgemerkt wil Ir ten voorbijgaan. Hoewel door het tot stand ko men van het Noordzee-Kanaal bet N.IÏ. Kanaal voor de groote scheepvaart van weinig beteeke- nis meer is, was dit in vroeger jaren wel degelijk het geval. Voor de binnenscheepvaart in tusschen heeft het N.-Holl. Ka naal nog heden ten dage zeer groote waarde getuige het enorm aantal schepen dat jaarlijks dit kanaal passeert. Een Grensincident je Aan de'grens bij Ede (Zeeland heeft zich een incidentje voorge daan. Een Nederlander, die in België nog iets op zijn kerfstok schijnt te hebben, bevond zich op ongeveer 10 meter van de grens op Nederlandsch gebied. Plotseling werd hij aangegrepen door een Belgische douanebeamb te in burgerkleeding, die hem o- ver de grens trachtte te brengen. Toen de aangevallene zich bleef verzetten, kwam een tweede dou auo te hulp. De Nederlander wist zich aan een grenspaal vast te klampen en enkele personen uit oen en fé kwamen hem te hulp. De Belgen lieten de man toen los en verdwenen. Weet ge: dat, wanneer men bij het stijven van linnengoed een paar drup pels glycerine bij de stijfsel voegt deze niet plakt. Weet ge: dat ge liet bevriezen van vensters kunt, voorkomen, door iederen dag de ruiten met een spons ge drenkt in een mengsel van 3 dee len alcohol en 1 deel glycerine te bestrijken. Weet ge: dat ge natte schoenen snel kunt droogen dooT de schoenen op te vuSten met, courantenpapier, dit aan te steken en de asch eenigen tijd in de schoenen te laten. Weet ge: dat ge het doorwasschen van han den bij de wasch kunt voorkomen door eenige dagen vóór de wasch de handen in te wrijven met een zwakke oplossing vdn schellak in spiritus. Een veiligheidsspeld ingeslikt. Toen het 10-jarig dochtertje van de weduwe R., te Oisterwijk, aan de tafel zat te spelen, geraakte on verhoeds een geopende veilig heidsspeld in haar keelholte met de punt naar boven gericht. De on middellijk verschenen genees heer achtte opneming in het zie kenhuis te Tilburg noodzakelijk. Hoewel de ligging van het voor werp nauwkeurig werd bepaald, besloot men wegens het daaraan verhonden gevaar niet tot opera tie over te gaan. Men is er intus schen niet in geslaagd, hef voor werp te verwijderen. Niettegen staande het kind geen pijn lijdt, is de toestand levensgevaarlijk. Wacht toch niet totdat Uw handen voor goed krom en misvormd zij n .Wacht toch niet totdat g e als een stumper door de kamer strompelt. Rheumatiek wordt veroorzaakt door ziektestoffen, die zich op de pijnlijke plaatsen gaan vastzet ten. Wrijven met Akker's Kloos terbalsem voorkomt dat gevaar. welke zoo fijn verdeeld is, dat zijn geneeskrachtige bestanddeelen tot diep in de huid doordringen. Daardoor stilt Akker's Kloosterbalsem direct de pijn en is zijne werking zonder weerga bij alle rheumatische pijnen, spit in den rug, jicht, stijve nek, pijn- in rug en de ledematen, stramheid. Buigzaam glas. Twee Oostenrijksche scheikun digen zijn er in geslaagd een soort van glas te maken, dat men gemakkelijk kan buigen. Breekt het, dan valt het niet in stukken uiteen, zooals ander glas. Vooral voor vensterruiten e.d. kan deze glassoort goed worden gebruikt. Auto te water en in brand. Op den Spaarndammerdijk te A-msJerdam is Wocnsdagavf. op onverklaarbare wijze een auto van den dijk in een sloot gere den. Na de val geraakte de \va - gen in vlam en verbrandde, op 't, onderstel na. De bestuurderen, anderen zaten niet in de auto, was op zijn plaats blijven zitten. Hij kwam er vrij goed af. Een dubbel ongeluk. Aan een woning aan den Am- stel te Amsterdam waren twee glazenwasschcrs bezig. Bij het op brengen van een ladder stootte een der mannen tegen een deel van de gevelversiering die niet al te deugdelijk bleek. Een hard- fet'eenen bloempot tuimelde naar beneden en trof een der glazen- wasschers. De man viel door een ruit en werd ernstig verwond. De intusschen verder omlaag suizende bloempot viel een onge lukkigen loopjongen op zijn voe ten. Beide slachtoffers van den liardsteenen bloempot zijn per zie kenauto naar he.iptgasthuis ge bracht. LANDBOUW. De bietencampagne. ITet grootste deel van de in de Haarlemmermeer verbouwde Me ten is thans naar de fabrieken vervoerd. Over opbrengst en sui kergehalte is men zeer tevreden. De verscheping naar Duitsch- land, die onder toezicht van Duit sche controleurs geschiedt, is in vollen gang. ANNA-PAULOWNA. Op een bijeenkomst in Do Vlas- en Korenbeurs gehouden, is hier een postduivenvereeni- ging opgericht onder den naam „Altijd Verder." Tot bestuursleden werden ge kozen de heeren M. Raaijmaker, voorz., J. Harthoorn, secr. en Tb. Rooms, penn., die allen hun be noeming aannamen. Zoo is dus, onze gemeente wee-: een vereeniging rijker geworden die uit den aard der zaak op dit oogenblik nog betrekkelijk wei nig leden telt, doch alle verwach fjirtfg koestert), dat haar ledental spoedig zal toenemen. Burgerlijke Stand. GeborenElisabeth Cornelia Marie, d.v. J. W. Faase en van M. E. van ITamersveldMaria Cor nelia, d.v. S. Broersen en van M. Schaper. Overleden Matthijs Heerschap oud 62 jaar, echtgenoot van M. Dekker Evertje van Ginkel, oud 82 jaar, wed van A. Woudenberg BREEZAND. Op de Zuiderzee werken was, in het nieuwe afwa teringskanaal, een zeehond ver zeild geraakt, die, na daarin ee nige dagen te hebben rondge zwommen, tenslotte geschoten is door den heer .Tb. Hoonaart. al spoedig, dat beide partijen zich voorgenomen hebben hun uiter sten best te doen. Nu eens is de bal in de U.D.I., dan in den Wi- ron aanval. De verdedigingen werken aan beide kanten uitste kend en de enkele schoten op de korven gedaan, leiden door den harden wind niet tot doelpunten. Gelukkig -woei de wind dwars over het veld, zoodat beide partij en er evenveel last van hadden. Eindelijk gelukt het mej. Hof man Wiron de leiding te geven. Met 10 breekt rust aan. Na de thee werpen de IToog- wouders zich vol vuur in de strijd, en weldra zorgt Thesing dan ook voor den gelijkmaker. De Wiron-aanval komt nu In 't achterste vak, dat langzamer- hnd erg Jiemerig" begon te wor den. Toch weet Cor de stand op 21 te brengen. (Kwam dat door die ouwe pantoffel Corry.) Spoe dig daarna breekt het einde aan, en had Wiron twee punten in de wacht gesleept (benevens twee donateurs en één nieuw lid.) Dat is in drie wedstrijden 5 punten. Goed zoo lui GEMEENTE WIERINGEN. Excelsior - Nieuws: Zondag j.1. speelde. Ercelsior II tegen Voorw. II van Barsingerhorn. Voorw.. stelde zich met 10 man, waaron der 'n paar invallers op. E. was volledig. Voor de rust kwam de stand 3-0 voor E. Na de rust werd Voorwaarts nog erger in 'n hoek je geduwd en was het eind 11-0 voor Excelsior. Zond. a.s. speelt E. I tegen te gen Voorwaarts I Excelsior II ontvangt Sparta 4 van Schagen. Susses - Nieuws: Zondag speelt Succes I tegen Blauw Wit I van Winkel op 't terrein te I-I.heof. Het elftal is Jb. Oden. D. Nieuwbuurt; J. Koorn C. Kroon, S. de Vries; C. Koorn. H. Lont; Jb. Koorn, T. Swanink, J. Vrij; J. Slikker. Reserve: W. Mostert. Het 2e elftal gaat een bezoek brengen aan D.O.S.K.O. II van Oude Sluis: Elftal C. S. de Haan. D. C. Kooij; Jb. Smit; C. J. de Haan; N. TTalfw. J. Bosker Jb. Breed; J. Kroon; D. Kooij; Jn. Kooij; S. Scheltus. Reserve: D. Breed. Wiron - U.D.I. 2—1. Zooals we dat van haar gewend zijn heeft de korfbalclub „Wiron" zich Zondag weer kranig gehou den. Wanneer scheidsrechter van Wensen beginnen fluit, zien we Poliitie: Gevonden een Cein tuur van een Damesmantel zwart Aan komen loopen :een jonge kip Verloren: 'n koperen dop van een c ollings patent-jas. Inlichtingen bij den Gem. Veldw. Bazaar: in hotel De Haan. Geopend Vrijd.av. 8-10.30; (deuren geopend 7,45; Zaterdag nam 2 - 5,30 (voor kinderen); Zaterd. av. 7,30 - 11; Zondag 2,30 - 11: Toe - gangsprijs 10 ets. voor kinderen: 5 cents. Zaterdagm. kinderen van 6-12 jaar vrijen toegang; Gra tis chocolade Het bezoek ge schiedt in vier groepen: Kinderen v. Westerl. 2,15 - 3 uur. Kinderen v. Oosterl. enz. 3 - 3.45. Kind. H.hoef en omgeving: 3,45 - 4,30; en van 4,30 - 5,15. Vrijdag en 'Zond.av. medewer king van Mandolineclub; overige tijden muziek van „Edison uit Bosker's muziekhadnel. Zondagav. te 9,30 verkooping v. enkele goederen bij opbod ten o- verstaan van notaris Obreen; ('n bedsprei; 'n schilderij; 'n ets 'n kussen; verschillende hand - werken; enz. Verloting op Maandag 10 Nov. des voorm. reeds te 10 ure, zulks met het oog op het groote prijzen tal. Om bij hooge vloeden over strooming bij de Hollebalg te voor komen, zullen in de openingen van de. lage bedijking aan de Noordkant van Wieringen kist dammen worden aangelegd tot '1 meter hoogte. Volgens beden gedane mede- deeling door hoofd - ingenieur Tbierry zal de dijk door het Am- - tel diep ultimo Juli - Augustus 1925 voor het publiek verkeer worden opengesteld. De roggebroodprijs wordt, niet verlaagd. In een conferentie van de Wieringer bakkers met B. en W. en het raadslid Oden heb ben de bakkers het overtuigend bewijs geleverd, dat de verhoogde nriis van roggebrood gemotiveerd was en niet lager kon. Uitvoeri ger komen wij hierop terug in 't volgend nummer. DE OVERSTROOMINGEN De Maas zakt En dat is een verademing voor de bevolking in Brabant en Limburg. Een enkele blik op de overstroom de landen zegt reeds, dat dit jaar de vroege komst van het hooge water buitensporig hooge schade aan de nog te velde staande ge wassen heeft' toegebracht. In het gehucht Ilatenboer staat het water een halven meter op sommige plaatsen nog meer, in de huizen. Het vee plast tot aan de knieën in heter. In het gehulht De Weerd stroomt het water hier en daar door de ramen naar bin - nen. De bewoners, die hun huis raad naar de eerste verdieping hebben getransporteerd, willen hun huizen niet verlaten. De com municatie met deze gehucl ren is zoo goed als verbroken. De peilschaal te Roermond wees gistermiddag een stand aan van 19.97 plus N.A.P. na den laatsten was van 34 c.M. is er thans nei ging tot val. Te Maasbommel langs den Maas kant zijn partijen suikerbieten ter waarde van duizenden gul dens verloren gegaan. De gemeenten stroomafwaarts krijgen het nu ook te kwaal. Bij Ticl loopen 2 millioen steenen steenen kans waardeloos te wor den. Dag en nacht wordt gewerkt om de ruwe steene of suikerbie ten te bergen. Verkeersongeluk. Woensdagavond reed een inge zetene van Harderwijk in een au to toen plotseling de metselaar C.. G. Kok aldaar den weg over stak. Hoewel de auto uithaalde kon de bestuurder niet verhinde ren, dat de metselaar door het (sp^Ltjbord) gegrepen werd. Eenige uren later is hij overleden. PREDIKBEURTEN NED HERV. GEM. Oosterl. v.m. half elf Ds. Buiskool Westerl. nam. half twee Ds. Buisk. DOOPSGEZINDE GEM. Stroe v.m. 10 uur Ds. v. d. Veen. EVANGELISATIE H.hoef v.m. 10 u de heer Eppinga MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 6 Nov. 16 paarden 150 a 300 2 stieren 252 gelde- koeien mag. 200 a 450 75 idem vette 300 a 500 25 kalfkoeien 300 a 500 103 vaarzen 150 a 275 159 graskalveren 60 a 180 17 nucht. kalveren 16 a 34 262 schapen, vette 48 a 61; 119 over houders ƒ6 a 46; 5 bokken en gei ten ƒ2.50 a 20; 21 varkens mag. ƒ15 a 22; 86 idem vette p. KG. 0.80 a ƒ0,86; 71 biggen 8 a 16 126 konijnen 0,25 a 2,50; 206 kip pen ƒ0,75 a 1,50; eenden ƒ0,75 a 2,jonge kippen ƒ2 a 3; 20 KG. boter ƒ2,40 a 2,70. Eieren veiling. Schagen. Heden waren aangevoerd: 17 partijtjes kipeieren totaal 1201 stuks. De prijs varieerde van 13,90 tot 15; doorsneeprijs ƒ14,50; 1 partijtje ging voor ƒ13,10; een ander voor ƒ13,50; Voorts 10 partijen eend eieren of 1803 stuks; Prijs ƒ7,80 a ƒ8,10 DE ROMAN „IRIS" slechts 25 cent vliegt weg Nog slechts enkele ex Bosker's Boekhandel. Ondergeteekende bericht hiermede dat hij zich al§ gevestigd heeft in de zaak van H. v. d. BERG, en be veelt zich bij deze beleefd aan voor alle voorkomende werkzaamheden, zoowel voor boeren-, luxe- als carrosseriewerk. Voor billijk en solied werk wordt ingestaan. HERMAN ZON, Beltstraat H,-hoef, Wieringen

Wieringer courant | 1924 | | pagina 2