-mmmm él gevolg door koe nummer twee. Dc dames gilden van ontzetting. Koe nummer drie deed een schit terend geslaagde aanval op de theetafel. Het heele servies aan scherven. De overige runderen gooiden stoelen om. Het werd een ruïne. Tante Jansjc klom moei- zaamboven op de tafel en vleide „zoete koe." Tante Betje stelde zich verdekt op in de bedstee, en schold door een kier „lammelin gen". Boer Krelis ging geducht aan het slaan, rier weer „vort beesten" en de koeien, dom loei end, met een minachtenden blik naar tante Jansje boven op te ta fel, gingen door het gangetje de straat weer op. En de veldwachter haalde zijn boekje voor den dag en maakte tegen boer Krelis pro ces-verbaal op wegens huisvrede breuk. Autobus-keuring. Vrijdag zijn in den Muzicktuin t- Alkmaar door den deskundige Bakker een achttal autobussen uit Alkmaar en omgeving gekeurd. Voor zeven is een voorloopig goed keurignsbewijs afgegeven. Ze zul len over vier weken herkeurd wor den. Een bus is afgekeurd. Den eige- i» ir is althans in overweging ge ven zijn voentuig niet aan de uiring te onderwerpen, daar het toeh afgekeurd zou worden. Wanneer de thans gekeurc bus sen over vier weken niet goedge keurd worden, mag er niet meer mee gereden worden. Voor dit onderzoek werd voor iedere keuring aan den heer Bak- I" er 25.betaald. De voornaamste gebreken schuil den in de benzinc-reservoirs, dc ."'■hlerdeuren, de luiken in de kap 't. onvoldoende kunnen openen •••n de ruiten, en het afgeschei den zitten van den clïauffeu Burgemeester en luitenant. Voor den Krijgsraad in Den Bosch stond tcresht de res. 2e In Ut. G. V. Do luitenant wilde mooi Marken eens zien. Dies ging hij eens kij- 1 mi en nam gezelschap mede, eronder eenige dames familie- den. 't Groepje stond op een Mg te praten toen daar de bur- meester tot doorloopen aan- - nande, onder de opmerking „Je 1-eiemmert het verkeer." De luits. zus beviel blijkbaar des I orgemeesters toon van spreken •h>t, althans ze zei ,,'t Kon wel v. I beleefder." Dat vond broer óók, die er toen aan toevoegde „Hij wil ook eens (nonen, dat hij burgemeester is. is maar een burgemeestertje F.n de burgemeester merkte op ik ben de burgemeester, weet u wel dat u mij belecdigd Dc officier meende, dat dc bur gemeester zich had behooren te le- gifimeeren en hield het er toen voor, zelf belecdigd te zijn en acht le daardoor zoowaar het heele of- ficiorskorps belcedigd. op grond waarvan hij zich in een srhrijven ping beklagen aan den Commissa ris der Koningin in Noord-Hol lend Die geen antwoord gaf. Zoo verhaalde beklaagde, ter wijl hij in de houding stond en ïn een spiksplinternieuwe jas. Maar, op een toon van groote verbazing, waar is nu de burge meester van Marken Hij zou hier Inch verschijnen Waar is-hij nu? M i moet er toch zijn En hij keek rondom zich. Dat is toch geen manier van doen, ging hij voort en keek zoe kend rond naar omlaag. Dat hoeft, de krijgsraad te be- oovdcelcn, aldus de president. Op de groene tafel lag een tele gram van den burgemeester, dat hij den trein had gemist. De auditeur-militair stelde de Monding van den luitenant in het licht, toen hij zei Beklaagde is nog jong, 20 jaar nog maar, en I meent misschien alleen te weten l">o de wereld eruit ziet En, wegens overtreding der Po- uiioverordening te Marken, in de Zuiderzee, werd tegen bekl. 3. gcöischt. In paradepas draaide beklaagde d rechtzaal uit. Afschaffing van de stemplicht. Naar aanleidng van paragraaf II n do Memorie van Antwoord bij Hoofdstuk T (Algemeene Be schouwingen) der Staatsbcgroo- ting, waarin gezegd wordt„De Regeering vleit zich ter zake van den stemplicht binnen korten tijd een voorstel te doen", verneemt de Tel., dat het voornemen van de Rogcering hierop neerkomt, dat zij van plan is de afschaffing van den stemplicht voor te stellen. Lage bezoldiging van een as sistente-onderwijzeres. De -gemeenteraad van Hasker- land beeft besloten tot aanstel ling van een onderwijzeres-assis tente aan de O. L. school aldaar tegen een salaris van 100 90 voor het onderwijs in ded nuttige handwerken 50 voor het bezit der acte voor dat vak. Alzoo samen een salaris van 210 Botsing autobussen. Maandagavond zijn tusschen Ro ne en Almelo twee autobussen togen elkander gebotst. Een der bussen, vol passagiers, kantelde en geraakte in de sloot,. Het was natuurlijk een paniek, doch de in zittenden bleken er nogal goed afgekomen zijn. jwme-thee Kolendamvergiftiging. Maandagmorgen hebben te Am sterdam in het perceel Zomerweg 79 (controle woningen) kinderen hun vader en moeder en een tv ee jarig broertje bewusteloos op bed gevonden, terwijl een zes-jarig zus je overleden bleek. Vermoedelijk heeft hier een kolendampvergifti ging plaats gehad. De kinderen verklaarden, dat de kachel dan vo rigen avond uit was. De schuif in het fornuis naar den schoorsteen was, toen de politic een onderzoek instelde, geheel dicht. Waarschijn lijk hebben de kolen nog gesmeuld waardoor de giftige damp in de slaapkamer is gekomen. Man, vrouw en kind zijn naar hef ziekenhuis gebracht. Het gezin bestaat, behalve uit man en vrouw, uit vier kinderen, 1 wee der kinderen slapen op een bovenverdieping, de anderen be neden. Maandagmorgen kwamen de twee kinderen, die boven bun slaapkamer hebben, naar bene den en bemerkten daar tot bun prroote ontsteltenis, dat hun ou ders bewusteloos in bed lagen. Ze waarschuwden dc buren en ook was spoedig een dokter ter plaat- o. Het bleek dat de vader en moe der diep bewusteloos waren. Een vijfjarig meisje dat in een ander bed sliep bleek reeds over leden te zijn en een 2-jarig zoontje dat in de armen van zijn moeder geslapen had, was eveneens bewus teloos. Maandagmiddag is de man tot bewustzijn gekomen. De vrouw en baar zoontje zijn nog niet bij ken nis. België. De brug te Dinant ingestort. Do brug over de Maas te Dinant. die in bef begin van de overstroo ming zwaar geleden had, doordat oen aantal boomstammen met kracht tegen de middenpeilers wa ren aangedreven, is Zondag voor een groot, gedeelte ingestort. Het middengedeelte is in het water verdwenen. Een aantal geniesol daten. die bezig waren om het wrakke middengedeelte met sta len trossen te verankeren, werd mede in het water getrokken en werd met veel moeite gered. Een hunner dreef op een boomstam tot aan het een half uur stroomaf waarts gelgen Bouvignée en werd daar door een bootje opgepikt. Overstroomingen. Dc watersnood nadert zijn ein de. Dc was overal tot staan ge komen en voor het mcerendeel In een val veranderd. Het merk waardig stille weer der afgeloopen dagen, het absoluut uitblijven van wind van eenige kracht, heeft de geteisterde streken voor rampen hbhoed. De dijken hebben den waterdruk overal kunnen houden. Te Deventer verliep intusschen de Zaterdag voor de inwoners niet zonder angst. De stad werd met algeheele overstrooming bedreigd door den buitengewoon hoogge wassen IJscl. Des middags was men genood zaakt geweest het verkeer over de briig geheel te stremmen, omdat de klap overstroomd werd. Ook Arnhem was Zaterdag nog lang niet van het overtollige wa ter bevrijd. Een dijk om de groote steenfabriek van Daans is des nachts bezweken. Met man en macht heeft men gewerkt om de ze fabriek te behouden waar milli oenen steenen gereed lagen om te worden gebakken. Het mocht ech ter niet gelukken. De schade aan deze inrichting alleen wordt ge schat op ƒ80,000. Van de ongeveer iO steenfabrieken in deze streek, staan er nog slecht twee of drie droog. Te Wijk be Duurstede is de ka de aan de Bosscherwaard doorge broken. De geheele steenfabriek staat in het water. Het vee kon nog bijtijds gered worden. Het Riviertje De Regge is bij Nij verdal buiten haar oever getre den. De omliggende weilanden zijn ondergeloopen. Nu het water in Limburg zoo goed als verdwenen is, krijgt men eerst een duidelijk beeld van de aangerichte schade. Dc menschcn werken den geheelen dag om zich van de modder- en vetlaag, die zich door het water in de huizen heeft vastgezet, te ontdoen. De akkers, waar de late herfstvruch ten nog niet geoogst waren, zijn geheel omgespoeld, terwijl de oogst is weggedreven. Meestal worden deze akkers verdeeld in klinere perceelen en verpacht aan de boeren, die 'savonds na hun dagtaak op deze manier trachten er nog iets bij te verdienen. De werken der Maaskanalisatie te Belfeld hebben zwaar te lijden gehad. Het geheele bekistingshout voor het gewapend beton is wegge dreven. Keten zijn weggespoeld. Duizenden hazen, die zich niet meer op de oeverlanden konden ophouden zijn door het water mee gevoerd. De schade beloopt alleen in den omtrek van Roermond in de tienduizenden. Ook de omgeving van Deventer is er treurig aan-toe. De polders Nijenbeker en Wilpsche Klei ver- kecren in nood. Zondagmiddag en nacht was men in allerijl be zig to. redding van bet vee en veldvruchten. Inmiddels zijn el- dodrs groote voorraden aardap - nels en opslagplaatsen met voe - derbieten onder water gekomen. GEMEENTE WIERINGEN. Bazaar. Voorbij zijn weer de dagen der bazaar, die een groot succes is geworden. Nadat met ve Ier medewerking op Donderdag en Vrijdag alles was geordend, kon te 8 uur de zaal worden geopend, 't Geheel bood een keurigen aan blik en dien eersten avond was er terstond dc rechte stemming. Na dat Ds. Van der Veen 'n kort ope ningswoord had gesproken waar bij hij 't doel, waarvoor de bazaar gehouden werd uiteenzette, begon de menigte zich door de zaal te verspreiden, onder de uitstekende muziek der mandoline club. De attracties genoten groote belang stelling en 't. leek wel alsof men samenspande om in elk geval de grabbelton geheel leeg te zoeken. De Zaterdagmiddag bracht voor do medewerkers enkele drukke maar aardige uren, toen in vier groepen ongeveer 190 kinderen de zaal betraden De avond van Za- terdag was rustig. Wie werkelijk alles eens kalm bad willen bezien had toen moeten komen. Want op den Zondag was de toeloop over weldigend. 'n Dicht opeengepak - te menigte verdrong zich in de zaal. De theetent was tot op meer dan dc laatste plaats bezet. 't was dan ook geen wonder, dat de poort van ded theetent uit enke Ie latten bestaande, bezweek. Naddat ten overstaan van nota ris Obreen ded verkoop bij opbod liad plaats gevonden, werd door Ds. van der Veen de uitslag van enkele raadprijzen bekend ge maakt. waarna hij met een woord van dank aan de velen, die hun medewerking hadden verleend, de bazaar voor gesloten verklaarde. Maandagmorgen had de verlo - ting plaats ten overstaan van No taris Obreen. En in den namiddag reeds konden de prijzen in ont vangst worden genomen. Trek- kingslijsten der 791 prijzen zullen niet worden uitgegeven ter vermij ding van verdere kosten. De of- ficieele lijst kan deze week nog worden geraadpleegd in de zaai van hotel De liaan, des middags van 2 4, terwijl dan ook de prij zen kunnen worden afgehaald. Bo vendien zal daartoe nog gelegen heid bestaan op Zondag 16 Nov. des nam. van 3 5. Prijzen, die in deze dagen niet worden afgehaald, zullen nadien niet meer worden uitgereikt, maar opnieuw ter vrije beschikking komen van de bazaar - commissie Korfbalclub „Wiron." Zondag middag 2 uur wedstrijd voor dc competitie tegen Houvast uit Hu- gewaard. Het zal weer een spannende wedstrijd worden, want Houvast is een sterke club. Niemand verzuime dan ook dezen wedstrijd bij te wonm. Succes-Nieuws. Zondag speelde haar haar 5e competitie wedstrijd tegen Blauw-Wit van Winkel. Als om 2 uur scheidsrechter, de heer Jb. de Beurs de elftallen in het veld blaast zien we Succes volle dig, Blauw-Wit met 9 man. B.W. wint de tos en verkiest met wind mee te spelen. Hoewel Succes te gen wind speelde was zij grooten- deels voor rust de meerdere. Al spoedig maakt Vrij no. 1. De. B.W. achterhoede krijgt het hard te ver antwoorden. Voor rust wist suc ces nog 2 maal te doelpunten. Met 3—0 voorsprong ging de rust in. >'a de thee kreeg Succes het voor deel der wind. Met man en macht moest B.W. verdedigen binnen 5 minuten moest de B.W. keeper al twee maal visschen. B.W. ver slapt aanmerkelijk. De wedstrijd is het aankijken niet meer waard. B.W. is geheel en al ingesloten. Keeper Oden was in 'n hoekje in het doel gekropen en zat geduldig op een bal te wachten. Succes is nog niet tevreden en als het einde is, is de stand op 90 gebracht en neemt elke Blauw-Witter een pun tje mee naar huis. Scheidsrechter leidde uitstekend. Succes II kreeg haar vierde ne derlaag te slikken met een 30 n.' 'rrlaag werd de zangdploog huis waarts gezonden. Volhouden maar jongens volgende keer beter. BRIEF VAN HARM AAN TEUN Wieringen, Nov. '24. Beste Teunis! liet is hier vandaag bar dik van de mist en 't is net of mien boven kamer den ok beneveld is; toch wil ik probeere nog 'n briefke an jou bij mekaar te krabbelen. Er is toch wel niet zooveul mist of de post zei jou mien geschrief wel bezurge. Er het Zundag op de dam deur 't Amsteldiep 'n groote gebeurtenis plaas had. Aike Marie Enkt, het an heur man Jan Enkt 'n flinke dochter schonken. -rF vr Bouwkje hiet het kien en mij docht, ze moclite deuze eersteling van den Amsteldiek wel 'n spaar bankboekje geve. Zoo cien je jong: de ien konmt en de aar gaat. Zundag benne er ok 'n paar Zuiërzeewerkcrs stie- kum vandeur gaan omdat ze in de smiesert hadden, dat de patroon beur loon wou inkorte om belas tingschuld an te zuiveren. Hier is de baas weer de kop van Jut. De werkman vertikt 't z'n belasting te schokken; de komies griept den patroon in zien kraag; —das vanzelf volgens de wet. Nou scheurt de petroon zien kraag niet wild los uut de knuust van den fiscus, maar griept allien op zien beurt weer de werkman bij zien kraag ok volgens de wet; Maar zie je, nou komt 't smerige... die scheurt 'm los en gaat an de liaal, de petroon houdt 'n brok van de ouwe kraag in zien hangd en ...ken de belasting dokke. Had die nou ok maar weer 'n zondebok, 'n kop van Jut, op wie ie z'n plaagd gemoed luchtte kon! Maar niks, niks! Op zien hoogst ken ie z'n eigen collega's 's peste, zooas bakker Oden bij ongs ok de bakkers din het! Hij zei, 't rogge brood was te duur; maar per sjot van de rekening kwam 't uut, dat hij 'n bok schoten had en 'm zelf in de berekening had vergist. Hij ondergong 't zelfde lot as de beer, die deuze week voer de schooljongens -'dangstie. Deed ie verkeerd. ...hij kreeg op z'n huid. Papa Oden kreeg niet minder! Wel te rusten. HARM DE ROMAN „IRIS" slechts 25 cent vliegt weg Nog slechts enkele ex Bosker's Boekhandel. MARKTBERICHTEN. Alkmaar, 10 Nov. 1924. Op de he den gehouden weekmarkt waren aangevoerd 35 vette koeien 280 a 470 7 vette kalveren 70 a 120, per ned. pond 1,20 a 1,70 39 nucht. kalveren, slacht, per stuk van 14 tot 32 790 vette varkens zware per ned. pond 0,84 a 0,90. Zouters 0.66 a 0,72 Londensche v arkens 0,66 a 0,72. - Gy moest de - Pink Pillen nemen Uw totstand van afmatting, van verzwakking ttn gtvolgc van bovenmatige inspanning die gy niet hebt kunnen vermyden, vereischt een krachtige tn spoedige Tcaciie. En indien wy, om die hoog- noodigc reactie te voorschyn te roepen, u raden tot dc PINK PILLEN uw toevlucht te nemen, is dit omdat die pillen in zich vcrcenigen de eigenschappen die voor verzwakte gestellen by- - - - - zonder geschikt zyn - - - - De PINK PILLEN zuiveren en verryken het bloed, harden de zenuwen, wekken dc eetlust en de spysvertcring krachtig op. Het is dank zy die aanhoudende werking op dc bronnen van veer kracht en op de levensfuncties, dat de krachten van het lichaam zich in toenemende inate en ten - - volle kunnen herstellen. - "p v De PINK PILLEN worden sinds 3o jaren met succes gebruikt by dc behandeling der aandoe ningen die tot oorzaak hebben dc verslapping van het bloed of de verzvakking van het zenuwstelsel, als bloedarmoede, neurasthenie, algemeene ver zwakking, zenuwachtige afmatting en dc daarmee gepaard gaande storingen: miapynen, hoofdpynen. - siiaplocsheid. Zicthicr de laatste getuigenissen van - - hunne merkwaardige werkzaamheid. - - De heer Paul Ritter, Spcerstrasse te Bazel (Zwitserland), schreef ons: Na langen tyd ge mobiliseerd te zyn geweest, was ik zeer verzwakt cn afgemat, en dank zy uwe Pink Pillen heb ik nieuwe krachten teruggkregen. Ik kan aan hen die een groote lichaamskracht hebben verspild cn daardoor bloedarm cn afgemat zyn gewonden, niet genoeg aanraden d« Pink Pillen te gebruiken, s En dc heer Rusconi, tbimcs-kleedermaker, 3o, rue du Rhöne a Genève (Zwitserland), schreef ons Dc Pink Pillen hebben my op een wondctbaarlykc wyzc opgeknapt cn my volmaakt hersteld van een zwakte die ik ten gevolge van een griep had - gekregen. IDe pryt der Pink PUUn bedraagt f. i.yS Je dooi, f. 9.00 de zei dcozen. Zy worden ver' kocht in het ficofddepet l-t Ie ImiterJcm. Zfen eiiclie dit adrei en de hoUandsche j gebrvikiaanwysing. De Pink Pillen zyn ock ie .r,—u»,.v verkropen by VS-K fl zszè

Wieringer courant | 1924 | | pagina 2