3'Si. I5e Jaargang. Vrijdag 28 November 1924. No 95. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN ESITH. xyni. Ja I a 4 WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTIëN: Van I5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10: BUREAU: Hippolytushoef Wieringen. Telef. Intercomm. No. 19. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN GEMENGD NIEUWS. Herten door een hond verscheurd. Men schrijft uit Santpoort aan de O. H. Courant Zondagmorgen had weer een aanslag plaats op de herten van het buiten „Spaamberg." Na een wilde jacht van een hond welke over het hek gesprongen was, werden er twee van deze mooi beesten doodgebeten. Wel werd nog een schot op den aanvaller gelost, het mocht echte niet gelukken hem te treffen. Ook door het gevaar herten te zullen treffen zag men er van af meer schoten te lossen. De hond ontkwam na zijn euveldaad. De Rijksveldwachter stelde direct een onderzoek naar den eigenaar in. Jammerlijk zijn nu al 11 herten ten offer gevallen aan honden en bevat de kamp nog slechts 7 exem plaren. De Staatsloterij. De Residentiebode (r.-k.) schrijft: De minister van financien deelt mede, dat het de bedoeling is van de regeering, een wetsontwerp in te dienen tot het geleidelijk doen afsterven van de staatsloterij. Het stokpaardje der A. R. is dus paradepaardje geworden Ver der zal het wel niet komen, want Kolijn zelf zal het wel niet meenen dat hij een Kamer vindt die dat voorstel aanneemt. Vooral niet in een tijd, dat de Staatskas zoo leeg is en de belastingbetalers en amb tenaren zoo bloeden moeten. Laat de minister liever de parti culiere loterijen voorgoed den kop indrukken en de Staatsloterij uit breiden en verbeteren. Bii het doodbed van Heijermans. Maai' een enkele vriend, zoo meldt het „Rott. Nbld", is met de familie tot het doodsbed van Her men Heijermans toegelaten. In de kamer waar zijn boeken staan, lag hij, enkele witte chry - santen van vrouw en kinderen op Jiet. laken. Een ontroerend tooneel hebben zijn intiemen in het morgenuur meegeleefd. FEUILLETON. No. 21. Evenwel raakte haar lippen het voorhoofd van het engeltje even aan, toen juffrouw Chéramy tot j nar zei Kus dan uw kleine lieveling (•ens, mevrouw Ftn oogenblik later sliepen moe der en kind. Mevrouw De Soleure gaf jui frouw Chéramy een wenk en nam haar naar een andere kamer me de. Zij bedankte haar voor haar hulp en opende een kleine portefeuille die voor haar lag en nam er vij- biljetten van duizend francs uit, die zij haar ter hand stelde. Maar, mevrouw wierp deze te gen, terwijl zij het geld op de ta fel wilde leggen. De gravin hield haar arm terug Neem aan, ik wil het, sprak zij. Ik wensch uw kinderen een ge schenk te geven. U zult duizend francs ten name van elk uwer kin deren op de spaarbank plaatsen. Het andere biljet is voor u. Het is uw honorarium. Het was avond geworden. Een dikke mist bedekte het aardrijk en belette een handbreed voor zich uit te zien. Men behoefde nu niet over te gaan tot den thans overbo Mevrouw De Boer-Van Rijk kwam afscheid nemen van haar schrij ver. Zoo zielig als Kniertje in het laatste bedrijf van „Op Hoop van Zegen" kwam zij binnen en zij droeg haar tuiltje bloemen, zooals zij daar het pannetje droeg. Langen tijd stond zij bij 't dood de lichaam. Dan legde zij haar bloe men met moederlijke zorgvuldig heid op zijn borst en op zijn kus sen, bukte zich over hem en druk te hem een langen kus op het voor hoofd. Door een stier doodgedrukt. Te Gimmen wilde de knecht van den landbouwer R. Mulder een stier uit den stal halen. Het dier kwam spelenderwijs op den knecht toe en drukte deze tegen de deur, waardoor hij zulke inwendi ge kneuzingen bekwam dat hij ee nige oogenblikken later aan de ge volgen overleden is. Het Zilveren Huwelijksfeest van de Koningin. Naar aan het Dev. Dagbl uit Den Haag gemeld wordt, worden voor bereidende stappen gedaan om een nationaal comité te vormen dat zich ten doel stelt, aan de Koning in een geschenk aan te bieden ter gelegenheid van haar zilveren hu welijksfeest in Februari a.s. Vlechtenknipper voor de rechtbank. Voor de Rotterdamsche recht bank heeft terechtgestaan een 25- jarige broodbezorger, beklaagd van diefstal. Bij dagvaarding waa hem ten laste gelegd, dat hij al daar van een 11-jarig meisje een gedeelte van het hoofdhaar heeft afgeknipt Bekl. bekende meldt de „Msb." Hij stond bij een marktkraam te kijken en heeft, toen het meisje voor hem kwam staan, met een schaartje ongeveer 10 cm. van het hoofdhaar van het kind afgeknipt. Het feit werd bemerkt en bekl. ge arresteerd. Op zijn vlucht heeft hij het haar en het schaartje wegge worpen. Bebl. bekende, dat hij een dergelijk feit reeds eenige malen ge plecgd heeft. Bij elkaar ongeveer 5 of 6 maal. Telkens wanneer hij een vrouw zag, bekrop hem de dig geworden maatregel om juf frouw Chéramy te blinddoeken, toen zij om vier uur in den coupé van mevrouw De Soleure plaats nam, die haar naar Dijon terug bracht. Een uur na het vertrek van juf- i rouw Chéramy verliet nog een an der rijtuig de woning en reed snel in de richting van Auxoniie. Peter Valenski, in een mantel gewikkeld, had er in plaats geno men. Hij droeg een voorwerp on der den arm, waarvoor hij groote zorg scheen te hebben. De lezer gist reeds wat dit is. Wij waren getuige van zijn komst in de hut van Morel, te Vignotte, en zagen hem het kind van Lay - monde aan de brave w.eversvrouw toevertrouwen. Jacques Vernier. Mevrouw De Soleure bleef nog (wee dagen in het huis „De Prin ses." Voordat zij Raymondc verliet, sprak zij tot haar Mevrouw, binnen weinige da- aen zult u volkomen hersteld zijn. Dan zult u uw geheele vrijheid te rughebben. En nu blijft mij bij het afscheid, dat ik van u neem, niets anders o- ver dan u toe te wenschen, al het kwaad, dat u heeft veroorzaakt, zooveel mogelijk te kunnen goed maken. Gen waarborg votr do kwalitiit. lust zich van het hoofdhaar mees ter te maken. Na verhoor van de getuigen heeft het O. M. tegen bekl. geëischt 10 maanden gevangenisstraf voor waardelijk, mét een proeftijd van 3 jaar. Uit Winkel. Een droevig voorval had Maan dagmiddag plaats. Mej. A. de V., huishoudster bij G. K. aan de Lan- gereis, heeft zich waarschijnlijk in een vlaag van verstandsverbijste ring met petroleum overgoten en daarna in brand gestoken. De brand is tijdig gebluscht kunnen worden, doch de verwondingen zijn van dien aard, dat zij in deer- niswaardigen toestand naar het St Elisabethsgesticht te Alkmaar o- vergebracht is moeten worden. Een idealist. Uit Londen wordt gemeld, dat sedert eenige dagen de predikant Gipsy Smith een „bekeerings"- campagne in de Central Hall ''Westminster) houdt. Woensdag verzocht hij aan het slot van zijn rede, dat degenen, die zich, aange spoord door zijn woord, hadden voorgenomen een beter leven te beginnen, zouden opstaan. Binnen enkele oogenblikken verhieven zich meer dan duizend mannen en vrouwen van hun zetels en na ee- nige aarzeling volgden tal van an- Den avond voor den dag, dat de gravin De Soleure zich begevëu had naar het huis ...De Prinses", had ook de graaf het kasteel ver laten. Hij vertrok, vergezeld van Jo- han, zijn lijfknecht, een ouden en verknochten dienaar der familie. Te Havre had De Soleure zich ingescheept. Hij gign een langen reis doen naar overzeesclie gewes ten. Hier hoopte zijn moeder, dat hij afleiding zou vinden, die hem aan zijn sombere overpeinzingen moest ontrukken Raymonde heeft het huis „De ^inses" even geheimzinnig verla den als zij er gekomen was. En er bestond alle reden om het er voor te houden, dat men niet meer over haar zou hooren spreken. Hoezeer op de eenzaamheid ge steld, voelde mevrouw De Soleure zich op het kasteel Noisy zeer ver laten. waar een diepe, koude en sombere stilte, als van een graf, heerschte. Zij verveelde zich. Zij had geen nrikkel meer, die haar opwekte. Haar zenuwen ontspanden zich. Zij voelde zich afgemat en zwak. Had zij nog maar haar zoon bij zich gehad Maar zij had van hem <?eëischt„ dat hij op reis zou gaan. Dat moest. Was hij gebleven, al - tijd met zijn smart, opgesloten, dan zou hii niet hebben kunnen blijven leven. Hii zou bezweken zijn. Doch zij ging ook het. kasteel ver laten. Want werkelijk maakte zij, in het vertrouwen, dat haar ge- dcren dit voorbeeld. Daarop wer den aan de „bekeerden" kaarten uitgereikt, waarop deze hun voor nemen met hun liandteekening be vestigden, met het gevolg dat alle beschikbare kaarten werden on derteekend. De predikant heeft op die wijze in veertien dagen tijds 12.000 men- schen „bekeerd". Vrijdag zal hij in de Albert Hall spreken, waar thans reeds alle plaatsen zijn be sproken. Het vliegongeluk aan „De Kooy Ook de tweede gewonde bij het ongeluk in het vliegkamp alhier, de stoker Verhoef, die verpleegd werd in het Marinehospitaal, is o- verleden. Aan vergilten verslaafde dreren Pessimisten hebben wel eens be weerd, dat de mensch alleen van de dieren verschilt door zijn groo tere slechtheid cn door zijn voor keur voor vergiften (alcohol, ta bak enz.) Het is een troost, dat dr. Carrion bewijst, dat de dieren niet bij ons achterstaan. In de eerste plaats vertelt dr. Carrion over toevallige dronken schap bij dieren, zoo de ezel in La Terre van Zola, die een emmer reeds gegist druivensap opdrinkt en dan rlomdronken is. Hetzelfde feit is vaak waargenomen bii Kip pen, die de overgebleven zaden uit de geperste druiven oppeuzelden en dronken werden. Ook van het paard zijn gevallen van dronken schap bekend het rund kan meei alcohol verdragen. Honden kra gen spoedig den smaak van wijn en bier te pakken een bekend ca fétje uit Parijs had twee houden, die dagelijks tegelijk met hun meester aan bacchus offerden. Van een tamme jonge ijsoeer wordt het verhaal verteld, dat hij veel smaak kreeg in alcoholische dranken, vooral groc en rhum vond hij heel lekker. Eens had hij bijzonder veel rhum gekregen hij werd toen overmoe dig, gooide zijn meester uit diens bed en ging er zelf in liggen om zijn roes uit te slapen. Onder de vogels is de snip be kend om haar voorkeur voor gis- zondheid het zou gedoogen, het plan, haar zoon te achterhalen. Maar de mensch wikt, God be schikt. Op zekeren dag vernam Peter Valenski, niet zonder verwonde ring en ongerustheid, dat Jacques Vernier zich weder in de buurt had vertoond. Hij droeg zijn uni - form van jachtopziener niet maar men had hem met een ge weer gezien. Hij was in een her berg geweest om er een stuk brood op te eten en een glas wijn te drin ken. Met niemand had hij gepraat. Trouwens, hij was altijd zeer hoog hartig geweest tegenover de boe ren, die hij op een afstand wist te houden. Desalniettemin maakte de onver waclite verschijning van den voor- maligen opzichter een onaangeno- men indruk op Peter. ITij meende zijn meesteres dit voorval niet te moeten mededcelen. Maar hij vroeg zichzelven af Waartoe is hij teruggekomen Heeft hij iets in den zin Peter kende Jacques en wist, dat hii tot alles in staat was. Ilij nam zich derhalve voor een oog in het zeil te houden. Op zekeren dag, dat de gravin, die sinds acht dagen niet buiten was geweest, in den namiddag een wandelingetje deed in een laan, die langs het dikke hakhout van het park zich uitstrekte, hoorde men eensklaps een schot vallen. De gravin had een gil gegeven en viel daarop als een blok op den tende diuiven, waardoor zij zich bedrinkt. Maar vooral onder de m secten zijn ware drinkebroers. Er zijn wespen, die vooral overrijpe vruchten bezoeken, die niet onbe langrijke hoeveelheden a'.cohol bevatten. In groote zwermen val len ze op de druiven en pruimen neer en na korten tijd kan men ze half bewusteloos, dronken, in het gras zien kruipen. Door zijn kinderen vermoord. Een inspecteur bij de Duitsche spoorwegen en zijn zuster zijn te Hamburg gevangen genomen, ver dacht van 4 aanslagen op het le - ven van hun vader. Deze, een 72- jarige rentenier is verdronken in de rivier de Trave bij Lubeck. en daar hij bijziende was, werd zijn dood aan een ongeval geweten. Na de begrafenis beschuldigde een derde dochter, de beide andere kin deren gedurende de laatste jaren vier aanslagen tegen het leven van hun vader te hebben ondernömcn. daar zij vreesden, dat hun vacior zijn bezit door een verkwistend le ven zou opmaken. In het testa ment werden opgaven over de vier aanslagen gevonden, cn daar liet derde kind nauwkeurig over den inhoud van dat testament was in gelicht, doch den vader tijdens dien leven had beloofd daarover te zwijgen, kwamen die gevallen eerst thans aan bet licht. Bij dat testament bevindt zich een brief van de dochter uit Berlijn waarin zij de aanslagen toegeeft, en om vergiffenis vraagt. De zoon hooft eerst gepoogd zijn vader te vergif tigen, door vergif in een wijngroc te mengen, daarna met vcgi'tjgde Paascheieren, toen met gas terwijl in het vierde geval de vader met een schot werd gewond. Hot onder zoek is nog in vollen gang, doch het schijnt al te zijn gebleken, dat de zoon aan den dood van zim va der onschuldig is. De dochter uit Berlijn heeft verklaard, dat d 1 door haar geschreven bekentenis valsch was omdat haar vader haar met onterven dreigde, indien zij den schuldige niet opgaf. Uit angst had zij toen haar eigen broe. be schuldigd. grond. Op het hooren van het schot kwam iedereen aanloopen. Help Moord riep Peter, op de gravin toesnellende. De tuinman en zijn heide hel pers schoten het eerst toe. 't Is de oude jachtopziener, 't Ts Jacques Vernier, die den moord heeft gepleegd. Jacques Vernier was doorgeloo- nen. Hij wierp zijn geweer neer en vluchtte weg. Hij hoorde achter zich het geluid van voetstappen en den kreetMoord 1 Moord Hij was den vorigen nacht, door een opening in den muur van het oark binnengeslopen In die rich ting bewoog hij zich. Zou hij zich laten pakken Neen hii moest vluchten. En met gebogen hoofd, hijgende met zweet bedekt, en niet gebalde vuisten, vloog hij op de opening toe. Maar de metselaars hadden ha mer en troffel neergeworpen en toen hij zijn vaart nam om voorbij te snellen, wierpen alle vier zich op hem. De striid was vreeselijk. doch duurde slechts een oogenblik. Jacques werd op den grond ere mieten en stevig, op den rug lic- crendo, gekneveld, totdat de tuinlie den en de andere knechts aange komen waren. Twee uren later was hij in han den der gendarmes. Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1924 | | pagina 1