gow, werd. een dezer dagen hon derd jaren, Dc eerste burgemees ter van Glasgow waar Sylvia sinds haar tiende jaar woont, benutte de gelegenheid om Sylvia officieel te doen befuiven. Hij zond den tweeden burgemeester, en deze moest Sylvia namens de feestende gemeente Glasgow een eere-kus geven. Sylvia begon te snikken, en zeide dicp-ontroerd „Sinds mijn 19c-jaar, toon mijn beide ou- ders stierven, heeft niemand mij oit moer een kus gegeven... Ik heb 81 jaar gewacht.." De vergeten zwerven. De agent W. Huisman, die in dt zaalc van den vergeten zwerve* Ie Baarn vrijgesproken is, heeft aar het Volk meldt, zich tot den raad gewend met het verzoek, hem ■'e kosten van rechtsgeleerden bijstand, ten bedrage van 600 te vergoeden. Hij beroept er zich op, dat in het vrijsprekend vonnis o.m gezegd wordt, dat wellicht de schuld in nog sterker mate is te wijten aan een of meer anderen 'an aan hem. Dezen zijn nu uooi den burgemeester disciplinair ge straft. Hij is echter door de schor sing en door de vervolging het zwaarst getroffen en meent daar om aanspraak op deze vergoeding i logen maken. Do kwestie der dure melkbussen In Juni 1919 had de regeering 25000 melkbussen besteld voor de melk voorziening terwijl reeds 38000 melkbussen voorbanden wa ren. Bij de levering had een ster ke bevoordeeling plaats gevonden van een te Amsterdam -gevestig de zaak, met welke een der leden van de Commissie van Advies voor zuivelaangelegenheden in fi- nancieelc relatie stond. Het Rijk bad daardoor belangrijke schade geleden. De leverantie van de bus- sen door de N.V. Machinehandel Van Kleef en Cg. te Amsterdam e 1 voor het Rijk een schade op- ek-vord van pl. m. ƒ140.000. De Commissie voor de Staats uitgaven komt in haar rapport om Irent deze kwestie tot de conclu sie, dat, al moge dan een straf ver volging geen succes hebben, des niettemin handelingen hebben plaats gehad, die in liooge mate af keuring verdienen. De indruk is, dat deze bevoordeeling aan Van Kleef en Co. is bevorderd door den Ambtenaar aan het Departement, die mot de verzorging van den tak van dienst, waarop deze belangen betrekking hebben, was belast. Dergelijke vriendendiensten a.cht de Commissie voor de Staatsuiitga ven ten eenenmale ontoelaatbaar Uit Schermerhorn. Zaterdagmiddag kwam een keurmeester van den keurings dienst Alkmaar met zijn Iïarley Davidsön met zijspan op den Reemsterdijk, waar men bezig is den weg te verleggen, in een kuil terecht. Met eenige hulp gekikte liet de motorfiets met zijspan weer vrij te krijgen, maar toen ging de motor, die niet was a'g°- zet er van door zonder berijde r deze trachtte nog wel de motor te doen stoppen, betgeen echter niet gelukte en bet gevolg was dat de Iïarley den dijk neerging en in de ringvaart terecht kwam. Met behulp van een paar man nen van hier en uit Alkmaar werd eenige uren later het stelletje weer op het droge gebracht. Een ideale-Gemeente. Rij de behandeling van de be grooting van Bennehroelc is beslo- ton d;it. de belasting met. 25 pCt. verlaagd zal worden en dat de op eenten op de personecle belasting van 50 75 op 30 pCt. zullen worden gebracht. Aangezien de gemeen te nagenoeg geen schulden heeft wordt, dit dus een ideale plaats. Ontslag aan de Rotterdamsche- Bankvereeniging. Tn verband met. het feit, dat. te Amsterdam Vrijdagavond 150 em- nloyé's van de Rottordamsche Bank vereen jging tegen 31 Decem ber ontslag is aangezegd, en van hen, die blijven, een groot aantal sa la ris'verlaging beeft gekregen, heeft de Afdeeling Amsterdam van den Algomeenen Ncclerland- srhen Bond van handels- en kan toorbedienden tegen a.s. Maandag avond een vergadering voor dit personeel belegd. Te Rotterdam is, naar Voorw. meldt, aan ongeveer 70 kantoorbe dienden bii de Rottordamsche Bankveroenigihg ontslag aange zegd tegen 31 December. Na dien datum zal aan de ontslagenen nog 3 maanden salaris als wachtgeld uitgekeerd worden. In den Haag hebben ongeveer 60 cmployc's van de bijkantoren der Rotterdamsche Bankverccniging ontslag gekre gen. Brutale straatroof te Rotterdam. Zaterdagavond te ongeveer 9 uur beeft te Rotterdam een brutale straatroof plaats gevonden op den Nieuwen Binnenweg. Om dien tijd had de 18-jarige fietsjongen Bag, in dienst van de firma II. v. d. Vijver, handelaar in koloniale waren, voor het filiaal van deze firma aan den "Nieuwen Binnen weg hoek- St. Mariastraat zijn fiets neergezet. In den bak van de fiets bevond zich een tasch, waar in zich ongeveer 4000 bevond. De jongen had slechts enkele oo- genblikken zijn fiets onbeheerd achtergelaten, doch toen hij terug kwam, bemerkte hij dat fiets en geld verdwenen waren. De politie stelde onmiddellijk oen uitgebreid onderzoek naai den dader of daders in, zonder re sultaat echter. Het gestolen be drag bestond hoofdzakelijk uit klein bankpapier en specie. Sleepboot in de lucht gevlogen. Maandag is op het Slaak bij Brui nissc de sleepboot „Vios" uit Dord recht door het springen van den ketel in de lucht gevlogen. Van de twee opvarenden, de vader en zoon Eekels is niets meer gezien. Arme openbare school. „Volksonderwijs" drukt het vol gende gedeelte van een brief van een der dorpsschoolonderwijzeres over „U kent onze school, mijn lo kaal, steenen vloer, ongezellig ook de inspecteur vond de school „niet veel". „Aan uw school moet noodig wat gedaan worden," zei hij. Och, dat zeggen ze allemaal, en daar blijft het dan bij. Geluk kig, het onderwijs vond hij best. ,,'t Is vandaag bitter koud. In school op 't. oogenblik haast on - houdbaar. De kinderen zitten met de jassen en mantels aan. Ze waai en haast van de banken. Er staat nog geen kachel. In de katholieke school stoken ze al lekker. O, heer lijke gelijkstelling „Als mijn kleintjes Sinterklaas middag nog zoo druk aan 't werk zijn, komt de Sint ze onverwacht bezoeken daarvoor heb ik ge zorgd. 't Is nog zoo'n aardig troep je. 't Zou jammer wezen, als ze nóg meer uit elkaar gejaagd wer den. Er wordt druk gewerkt door de bijzondere school.... en het gemeentebestuur broedt ook nog op plannen tot vaneenscheuring." Het blad schrijft daaronder „We hebben in verbetering ge loofdliet is bijna alles tot ver bittering geworden. Onder buren Een landbouwer uit Loenen, die zijn geld in een kast had gedepo neerd, waarvan de sleutel er bo ven op lag onder een vaas, miste eenige weken geleden een tweetal bankbiljetten van f25.Toen hij na verloop van een paar weken tot de ontdekking kwam, dat we der een tweetal bankbiljetten van f2b denzelfden weg waren opge gaan, achtte hij het nuttig de num mers van de resteerende bankbil jetten op te schrijven. Een week daarna was het vijfde bankbiljet ook gevlogen. De politie in Locnen ging toen bij de verschillende win keiiers rond en vond onder het bankpapier het gezochte bankbil jet., dat door een buurjuffrouw van den landbouwer in betaling was gegeven. Procesverbaal werd opgemaakt. Van alles wat. Wat er in ons land geërfd wordt. De waarde der nalatenschap non in ons land, in de laatste ja ren heeft netto bedragen 1918 353.4 millioen. 1919 470.8 millioen. 1920 456.0 millioen. 1921 451.9 millioen. 1922 484.7 millioen. Sprinkhanen-Latijn. Dat groote zwermen sprinkha nen veel 'onh^'1 en schade kun nen aanrichten is bekend doch dat de berichten omtrent zulke plagen wel eens oen al te sensati oneel luchtje hebben, viel ons van de week op, toen er uit midden A- merika gemeld werd. dat „de sprinkhanen zelfs de rieten daken van de huizen wegvraten, en dat - - -..-I menigeen, die veilig onder zijn dak te ruste was gegaan, wakker werd onder den blooten hemelE«n langslaper te Vera-Cruz moeten zelfs de schoenen van het lijf gegt ten zijn De vrouw op de brug. Onlangs heeft het Russische schip „Towaritsj" de Engelsche haven Fort Talbot verlaten, met bestcmiYroig voor Leningrad, on der commando van juffrouw Di- alsjonsky, die als eenige vrouw aan boord een bemanning van 60 koppen heeft te regeeren. Op de heenreis was een man comman- dnat, doch deze verdween in En geland. De bemanning heeft, toen juffrouw Dialsjenslcy tot gezag- voerster gekozen. Och, wie weet gaat het goed GEMEENTE WIERINGEN. Zaterdagmiddag j.1. werd in tegenwoordigheid van het Be stuur van het Vissclierfonds „Wie ringen", van vischliandelaren en visschers het hieuwe viscliafslag- gebouw te Den Oever officieel ge* opend. De voorzitter van het Visschers fonds, de heer A. Zomerdijk, sprak daarbij- ongeveer het volgende Mijne Heeren Door de afslui ting van het Amsteldiep, dat de oorzaak was, dat bijna 'de geheele visschersvlóot zich naar Den Oe ver moest verplaatsen, werd het noodzakelijk hier een grootere vischafslag te bouwen, die aan de eischen van visschers en koopers zou voldoen. Het bestuur van het visschers- fonds is hiertoe overgegaan in de stellige verwachting, dat de Re- gcering bij wijze van subsidie zou bijdragen in de groote kosten hier aan verbonden, opdat deze voor bet visschersfonds dragelijk zou den zijn. Thans is het gebouw gereed in den eersten plaats dank aan den ontwerper, den Heer Hermans en verder aan Tli. Boerscn voor den spoedigen opbouw. Zeker spreek ik uit aller naam, wanneer ik een welgemeend woord van dank breng aan 't Bestuur van 't Wieringer Visschersfonds voor de moeite en zorg aan 't be lang der vissclierij besteed, en aan de koopers, die hun volle be langstelling en medewerking voor lo werken van het visschersfonds doods hebben gegeven. Ten slotte dank aan allen, die hebben medewerkt tot het weisla ren en ik spreek de wenscli uit, lat de band tusschon koopers en dsschers als' tot heden ook in de toekomst zal blijven bestaan, en hiermede heb ik de eer de afslag •oor geopend te verklaren. Dinsdag 25 November j.1. verga lorde dc nutsvereeniging „Oost Wieringen in- het lokaal bij de Pastorie te Oosterland. Aan de orde was het bestuurs voorstel „ontbinden der Verceni- ging." Voorzitter, de heer Spaander 'ichtte hot voorstel toe. De avon- ien, zooals deze vroeger in het lo kaal plaats hadden, die gezellig waren on nuttig, schijnt men niet meer te willen 't. Moet juist in een café zijn, waar de jongelui drinken en herriemaker), terwijl* daardoor de oudelui voor het lid maatschap bedanken. Het bestuur vond derhalve, dat zoo hot be staan der vereeniging geen doel meer had. Tot stemming overgaande werd het bestuursvoorstel met 7 tegen 2 stemmen, verworpen. Uit dc leden werd geopperd het nogmaals te probeeren. Werd een bijeenkomst soms in een café ge houden, dan moest het verboden zijn alcohol of bier te tappen. Aldus werd besloten tevens, zal een nieuw reglement worden samengesteld. De heeren Spaan der, Kuiper en Koorn wenschten geen zitting meer in het bestuur te nemen. Gekozen werden de hee ren C.. Maars, M. Boslcer en S. de .Tongh. De heeren S. Bruul en N. Bakker verklaarden zich bereid hun bestuursfuncties te behou den. Hierna sluiting. BURGERLIJKE STAND over de maand October 1924. Geboren Cornelis Nicolaas, z. v. S. Lont en G. WitJoliann Carl Friedrich, zoon van II. Wiebrecht en D. Ilartog Ondertrouwd en Getrouwd gcene Overleden: Neeltje dc Haan, oud 94 jaren, weduwe van Nan Lont. f P. G. DONDORFF. Met diep leedwezen namen wij kennis, dat Mej. P. G. Dondorff, onderwijzeres aan de O.L. School te Oosterland, gisterenavond is o- verlcden. Haar heengaan zal in breede kringen worden betreurd. Nog dit voorjaar vierde zij haar 25-jarig jubileum als onderwijze res; ondubbelzinnig waren de blij ken van belangstelling, zoowel van het Gemeentebestuur, als van ouders en kinderen, een bewijs, hoe zij zich door haar eenvoud, ijver en plichtsbetrachting, bij al len bemind had gemaakt. Zij was een hovenier, in dien zin, zooals de bekende paedagoog wijlen Jan Ligthart dat beschreef „de opvoe der is een hovenier, die het zich ontwikkelende gewas in zijn groei kan gadeslaan, steunen, leiden, bevorderen, maar die. gebonden is aan het leven, gelijk dit uit den zaadkorrel zich aan hem open baart Ja, met recht, zulk een persoonlijkheid was juffrouw Don dorff. Thans is zij niet meer. Een verschrikkelijke ziekte van weken lijden, maakte een einde aan haar zoo werkzaam leven. Wij zullen haar in eerbiedige herinnering blij ven gedenken. Zij ruste in vrede Vooroefenings - Instituut ter verkrijging van vier maanden verkorting van diensttijd. Klasse Wieringen. Waar op 31 Decem ber a.s. de werving gesloten zal worden, voor liet aangaan van ee- ne verbintenis bij de vooroefenin gen, li gt het in het voornemen, nog vóór dien datum naast de be staande oefenende klasse, een nieuwe klasse te Wieringen op te richten. Aan jongelieden, in 1906 en 1907 geboren, die voor dienst plicht in aanmerking kunnen ko men, wordt alsnog de gelegenheid geboden bedoelde oefeningen ter verkrijging van het bewijs voor vier maanden verkorting van diensttijd te volgen. Succes-Nieuws. Zondag speel de Succes I een wedstrijd in Hoog woud tegen H.F.C. I. H.F.C. wist revansche tc nemen op haar al hier 10 geleden nederlaag. Om 2 uur blaast scheidsrechter Smit Ie elftallen in het veld. Door het windvoordcel is H. eenigszins in de meerderheid, doch de uitvallen van S. zijn gevaarlijk. II. krijgt een penalty te nemen welke kei hard werd ingeschoten. Doch het was eerst buitenspel geweest, maar scheidsrechter bleef bij zijn beslissing. Hierdoor kreeg het ^pel een ruw karakter. Succes werkt hard voor de gelijkmaker, doch 't. wil maar niet komen. De rust gaat in met 10 voor H.F.C. Na de rust heeft Succes het windvoordeel en is hierdoor het meest aanvallend. Toch weet, IJ. no. 2 te maken. Succes stelt alles in het werk om een puntje te ma ken doch het wil niet lukken. De voorhoede was voor doel het schot kwijt. Een uitval van H.onze r Ag"-: keeper vangt de bal en wordt in den rug besprongen scheidsrech ter blaast en kent tot aller verba zing een vrije schop toe aan H., doch deze wordt keihard overge schoten. Spoedig is het einde en heeft H.F.C. met 2—0 gewonnen. De sportiviteit laat in Hoogwoud nog heel wat te wenschcn over en de scheidsrechter mag de spelre gels wel eens flink doorlezen daar deze in het geheel niet voor zijn taak berekend was. Alzoo is Suc ces hier de dupe weer van. Twee kinderen onder een autobus Op de Prinsegracht te Den Haag heeft een autobus, bestuurd aoo* den 22-jarigen chauffeur W., twee kinderen aangereden, die op de markt aan het spelen waren. De chauffeur verklaarde, dat de kin deren eensklaps achter een kraam te voorschijn kwamen en den rij weg overstaken, waardoor een aan rijding onvermijdelijk was. Volgens sommige ooggetuigen echter reed de chauffeur zeer hard indien hij gewoon had gereden, was er ruimschoots gelegenheid geweest te stoppen. De chauffeur remde zoo snel dat de rem onder het rijden brak, waardoor de wagen doorreed., De beide kinderen, 4 en 5 jaar oud, en wonende Spijkermakerstr. werden ernstig gewond naar het Gem. Ziekenhuis Zuidwal overge bracht. Motor-ongeluk. De 20-jarige Timpers tc Rijssen, die voor het eerst op een motor zat, rood tegen een boom. Zwaar gewond werd hij opgenomen. Hij overleed spoedig daarop. DOOPSGEZINDE GEM. Ds. Van der Veen kan dezft.weelc nog geen leering houden. PREDIKBEURTEN EVANGELISATIE Donderdag 4 Dcc. a.s. H.hoef av. 8 uur de hr. Eppinga. Onderwerp: Bestaat er een God? Eenige schoone liederen zullen ten gchoore worden gebracht. Toegang en zitplaatsen vrij. 1 MARKTBERICHTEN. Alkmaar, 1 Dcc. 1-924. Op de he den gehouden weekmarkt waren aangevoerd 39 vette koeien 220500 1 graskalf 85 6 vette» kalveren 60100 per ned. pond f 1,401,60 gl nuchtere kalve ren slacht, 1025 791 vette varkens zware p. ned. pond 0,80 0.85 Zouters 0.640.70 Londensclie varkens 0.680.70. Weet ge dat gij in Bosker's Boekhandel de grootste sorteering St. Nicolaas - geschenken vindt voor groot „en klein Weet ge dat ge er vulpenhouders met gou den pen kunt knopen vanaf 3,75? Weet ge dat er romans en kinderboeken worden opgeruimd tegen groote nrijsverlaging ADVERTENTIE: Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Zuster en Behuwdzuster, Mejuffrouw Petronella Geertruida Dondorff t in den ouderdom van 47 jaren De Familie. Oosterland, Wieringen, 1 Dec. '24. De teraardebestelling heeft plaats Donderdag a.s. nam. 3 uur vanuit het kerkgebouw te Ooster land. DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van deelne ming, die wij mochten ontvangen bij het overlijden en de teraarde - bestelling van onze geliefde Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder, Mej. Neeltje de Haan, (we duwe van N. Lont) betuigen wij onzen welgemeenden dank. Dank in zonderheid aan Dr. Pic- cardt voor zijn zorgvolle behande ling en aan Ds. Van'der Veen voor zijn woorden tot ons gesproken. Mede namens de Familie, C. N. LONT. Wieringen, 2 Dec. 1924.

Wieringer courant | 1924 | | pagina 2