15e Jaargang- Vrijdag 5 December 1924. No 97. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN I OMSTREKEN IBIT WIERINGER COURANT UITGEVER CORN. J. BOSEER, WIERINGEN VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU: Hippolytushoef Wieringen. Telef. Intercomm. No. 19. Wat Sinterklaas had gezien. De baas van den melksalon had zoowel den doorluclitigen bisschop Nicolaas diens helper koiie maai krachtige instructies gegeven, toen beiden hun diensten hadden aangeboden, welke zouden be staan in het weldoend rondgaan langs de bezette tafeltjes in de zaal en cadeautjes uitreiken aan de verheugde kinderen, die met d<j respectievelijke moeders en tan tes zouden komen. Ik geloof, dat jij nog al een borrel lust aan je neus te zien, hts'' de melksalonbaas gezegd, den voor gevel van zijn doorluchtige hoog waardigheid monsterend St. Nicolaas, verlegde zijn „kees sie" naar rechts, spuwde even oi dentclijk in een bakje op den met zand bestrooide vloer en antwoord de In me werk nóóit, 'k Ben een liefhebber van 'n slokkie, maar op z'n tijd.. -Dan mag ik aanneme, sprak de frielksalonbaas, dat je niet in de kroten komt aanzwaaion. En. dan nóg wat, want me motten el kander goed begrijpen. De fooitje:, kunnen jullie samendeelon. Jij als Sinterklaas krijgt niet. meer als zwarten Piet. Dus jullie motte el kaar niet te graze nemen Het vo rig jaar maakte Sinterklaas hier 's middags alleen wel twee gulden verval. Dan zelle_we elkaar contro leeren, sprak Sinterklaas zijn „keessïc" naar links verleggend En op tijd, zei de baas, want om twaalf uur zet ik me selon voor het pcbliek open. Ik geef je dan 'n teeken. want de moeders die twee of drie koppies sjukkela- demelk opdrinken, krijgen voor d'r kinderen netuurlijk een groo- ter kedoo, dan die maar één kop- pie bestellen. 'Nogal logisch, knikte Sinter klaas. En geen geintjes met de meis sies, waarschuwde de baas ten o- Tfiervloede, want anders ga je net als de Sinterklaas van verleden jaar. Wat dee-ie dan nieuwsgie- rig Piet FEUILLETON. No. 23. In haar brief schreef zijn moe der nog „Eenige dagen na mijn bezoek is aan Raymonde de vrijheid te ruggegeven. God alleen weet waar z*ijis gegaan. Maar ik hoop, dat jt n it meer over dit afschuwelijk schepsel zult hooren spreken. He', kind is een meisje. ITct kwam vol levenskracht ter wereld en ik heb gedaan, wat ik je gezegd heb Dank zij den' voorzorgsmaatrege len, die ik genomen heb, geloof i' niet, dat haar moeder haar ooit zal kunnen wedervinden, wan neer zij tot betere gevoelens terug keert." De brief van Peter verhaalde de laatste uogenblikken der gravin en vermeldde de bevelen, die. zij hém gegeven had, doch zweeg o- ver Raymonde en het kind. Ondanks den aandrang van den trouwen Johan, vertoonde de graaf zich sedert dien dag nergens meer. Met een beroep op den rouw dien hij droeg, en die zijn hart vet vulde, bedankte hij voor alle uit- noodigingen. Wat ging er in hem om Y Volslagen genezen van zijn lief de^voor Raymonde, dacht hij niet meer aan haar. Maar dit was nist - Gaat je niks an, snotneus, sprak de bisschop. - En nog meer orders vroeg Sinterklaas ietwat spotachtig. - Na afloop, ging de baas on verstoorbaar voort, motte jelui de droog anvegen. Én dan zijn jelui vrij De man, die als Sinterklaas was geëngageerd tipte aan zijn pet en verlegde zijn „keessie" weer naar rechts. En het loon Sinterklaas een daaitertje en de knecht een sjoof. Waarom hij twee beissies méér protesteerde de knecht, vuil kijkend naar zijn col'ega. Omdat een bisschop nou een maal meer centen mot verdienen, sprak Sinterklaas uit de hoogte Juist, knikte do melksalon baas. Een bisschop heeft zijn hof houding te bekostigen en een dood gewone knecht niet. Dat zellc we dan la'er wel uitzoeken, zei veelbetai kenend de knecht. Dat komt wel goed. En 's middags van den volgen - den dag schreed Sinterklaas als een weldoend man uit Spanje, ge volgd door zwarten Pie-, langs de tafeltjes in den melksalon. Hij sTuurde achter zijn touw masker, telde de consumptie op de tafel tjes. Het ging alles magnifieik. De pianist speelde Sinterklaaslied jes op de rammelende piano en moeders en kinderen zongen me de. En Sinterklaas met mijter en daf, gehuld in potsierlijken man [tel, paradeerde rond, k:ndcrtjes aanhalend, zoete woordjes zeg gend. Telkens gleed er een fooitje in zijn hand cn hij had zoowat uitge rekend, dat-ie 30 centen had. Nog wel niet veel, maar 't kor. nog ko men. Ook zwarte Piet kreeg fooien Tlij was er zeer geheimzinnig mee. Sinterklaas hield 'm in de gaten. En terwijl het gezang klonk „hoe huppelt zijn paardje" fluisterde Sint zijn knecht in Het oor Vuile ploert, ik heb je in de met het kind het geval. O, hei kind 't Is aan dat arme meisje, djnr haar moeder aan haar lot overge laten, dat de graaf aanhoudend dacht. Een denkbeeld nam zijn geest geheel in beslag, en hoe meer hij beproefde het van zich te zetten, ces te machtiger werd het hem. Het kon in deze woorden' wor den uitgedrukt Als het mijn dochter was O, hij had den brief van Jacques Vernier aan Raymonde, waarin o- ver het kind gesproken werd, niet \ergeten. Die noodlottige regels hadden zich in zijn geheugen ge grift. En toch, toch kwamen met een vreeselijke hardnekkigheid de oorden op zijn lippen Als het mijn dochter was XXI. Twee arme duivels. We verlaten de graaf thans een oogenblik en verplaatsen ons naar een zolderkamertje in een der achterhoeken van Parijs. Daar woont de jonge dichter Alexis Mol lin, een wees, doodarm en tenein de raad. Slechts een vriend had hij, Georges Ramel de kunstschil der. Een klok sloeg. De dichter telde dc slagen. Twaalf, pas twaalf, sprak hij, de armen uitstrekkende, o, wat is Prima GEURIG K PIJPTABAK gefabriceerd door de Tabaksfabriek J. K\ KEUSS ALKMAAR Neemt proef met deze prima kwaliteiten in fraaie verpakking Vraagt Uwen Winkelier. lamp. Je wil fooitjes achtcrhouë... Maar om het tegendeel te bewlj zen, duwde Zwartte Piet zijn bis schop twee dubbeltjes toe, on - der de woorden Dat komt omdat je zelf een dief bent. Voort schreed Sinterklaas we der, cadeautjes uitreikend en de kindertjes ondervragend Maar te midden van zang en drukte zag Sinterklaas, dat zwar te Piet een kwartje van een royale vrouw kreeg cn het kwansuis in zijn broekzak liet glijden. Hij stapte waardig naar Piet toe en zei Hier dat fooitje. Ik heb niks gekregen loog zwarte Piet. Vuile oplichter, ik heb het gezien Je moet beter uit je blinden- gesticht kijken, sprak zwarte Piot tot zijn heer-bisschop. Hier dat fooitje, kreet zijm. doorluchtige hoogwaardigecid, an ders sla'k je het ziekenhuis in... Dat wil 'k nog zien, daague zwarte Piet uit. Toen gaf de grijze bisschop zijn knecht een stomp voor zijn kiezen zoodat zwarte Piet over een tafel tje met „sukkelademelk" tuimel de. Dan sprong hij op en sioeg "dn mijter van het bissc' oppelijk hoofd. Wat het sein weru tot een verwoed gevecht tusschen belden. De vrouwen gilden, de kinderen huilden en temidden van het tu mult. sprong melksalonbaas van °chter zijn buffet vandaan, gt-eep Sinterklaas met zijn vervaarlijke knuisten aan en kwakte hem de straat op. Even later arriveerde ook ter plaatse zwarte P'et. Een agent maakte een eind aan het gevecht. de dag vandaag lang. Op dit oogenblik trok het ge- druisch van voetstappen, die op het enge portaal der zolderverdie ping weerklonken, de aandacht van den jonkman. Op hetzelfde oogenblik schier werd er aan de deur getikt. Alexis Mollin sidderde, sprong als een veer overeind, wierp naar den kant der deur een woesten blik en riep Binnen. Een verroeste klink knarste en de deur ging open. Een lang en knap jonkman, die. even als de bewoner van liet dak kamertje, zijn jange, kastanjebrui ne haren tot op zijn schouders liet vallen, trad het hok binnen. Die jonkman had een openge laat dat aantrek en dadelijk svm pathic verwekte Zijn trekken wa ren geregeld. Zijn aangezicht ma ger cn zeer bleek. ITij zag er afge mat uit. De betrokken bleek stond droevig. Maar er sprak een groo'.e zachtheid uit. ITct geheele voorko men teekende onbeschrijfelijke, bedwongen smart en berusting. Klaarblijkelijk leed die man. Toch, ondanks zijn weinig stoutmoedig, nederig uiterlijk, bleek zijo fraai voorhoofd verlicht door den glans, van een ontembare fierheid. Armelijk gekleed voor het over ge, kon men hem gemakkelijk aan zien, dat hij een ongelukkige was, die een andere ongelukkige kwaï» bezoeken, de ellende komende be groeten Melksalonbaas eisclite onmid dellijk ontklccding van den bis schop cn zijn knecht. W«t in een gangetje naast den salon geschied dc, onder hilariteit van ct zeer geachte publick. GEMENGD NIEUWS. Alcohol-smokkelen. Bij Tiemel onder Termunten bobben de rijksambtenaren Woens dag pl.m. 1000 liter spiritus, die fraudeleus zouden worden inge voerd, in beslag genomen. De smokkelwaar werd aldaar midden in den nacht op een afgelegen plaats gelost. Toen dc smokke laars onraad bemerkten, sloegen ze, meldt „Dc Tel.", met achterla ting van den geheelen buit op de vlucht. Een hunner, die in een sloot geraakte, viel in handen der ambtenaren en is voorloopig vast gehouden. Verdronken. Woensdagavond is de 18-jarige arbeider Visser uit Alkmaar, die zich per fiets van zijn werk begaf, op den weg tusschen Broek op Lan gendijk en St. Paneras geslipt en te water geraakt. Zijn kameraden slaagden er niet in hem te redden. Toen hij eenigen tijd later met be hulp van de politie op het droge werd gebracht, bleken de levens feesten reeds geweken. De brandstichtingen te Helder Tot nog toe is het niet mogen ge lukken eenig spoor te vindon in zake de brandstichtingen, die den laatstcn tijd op de marineterrei nen aldaar hebben plaats gehad. Daartoe gemachtigd door den pro cureur-generaal bij het gerechts hof te Amsterdam heeft de com missaris van politie thans 300 uitgeloofd voor dengene, die aan- wijzingen geeft, waardoor de da- Goedendag, Alexis sprak hij. Het uiterlijk van dezen veran derde geheel op 't gezicht van den bezoeker, en de harde uitdruk king op zijn gelaat was plotseling verzacht. Ha, Georges jij hier riep hij Dag Georges voegde hij er bij, met uitgestoken handen op den bezoeker toetredende. De vier handen werden ineenge slagen, en zij bleven een oogen blik tegenover elkander staan, el kaar aanstarend. Dus kom je me opzoeken hernam Alexis. 't Is een verrassing Is het tenminste een aangena me verrassing vroeg Georges Ra mel. Warempel Ik dacht, dat je me vergeten waart. Georges lachte droefgeestig. Als men maar één vriend heeft, antwoordde hij, vergeet men dien niet. Alexis hand drukte krampach tig die van Georges. Do laatste bleef een oogenblik zwijgen, zijn vriend diep in de som bore oogen ziende, alsof hij tot.op den bodem zijner gedachten had willen doordringen. Alexis, je ziet er vreemd uit Ren ik je niet welkom Wel stellig. Wacht je soms iemand Niemand. Wou je dan soms uitgaan. Neen, ik ga niet voor drie of vier uur uit. Maar wat scheelt ie dan,, A ders kunnen worden veroordeeld Een nieuw serum tegen tuberculose. De Deensclie professor Mollgaard beweert een nieuwe behandeling van tuberculose te hebben ontdekt door injectie van een serum, dat. met goud wordt bereid en dal hij „Sancrysin" noemt. Dc substan tie kan gemakkelijk in water wor den opgelost. In eenige Deenscho ziekenhuizen zouden reeds goede resultaten zijn bereikt. Pas op uw loterij-briefje. Een werkman te Barceïona kocht onlangs een lot uit de Spaansche loterij. Hij was er zoo zuinig op, 'at hij er een schuilplaatsje voor maakte in de pomp. Toen de Irek kingslijst den laatsten November nfkwam, sprong de werkman een paar meter in de lucht, want op zijn nummer was een prijs geval - len van 25.000. Als de wind liep hij naar de pomp om het loterij briefje er uit te halen, doch (o< zijn grooten schrik bevond hij dn' de ratten het hadden opgevreten. Met tranen in de oogen begon <le man alle kleine papiertjes, di<> er nog lagen, te verzamelen en hij ?i< nu dag in dag uit aan elkaar te passen, in de hoop, dat hij van het geen is overgebleven oen beeld kan creven van hoe zijn nummer er heeft uitgezien, de lotorijcommis- sie hem alsnog zijn 25000 zal üit koeren. Knoeierijen. Te Maastricht zijn. verdacht van onregelmatigheid hij het toe zicht op de levering van goederen voor de militairen, aangehouden een reserve-le luit. en de le luit. terwijl op het oogenblik een bur gerleverancier voor den officier van justitie is geleid. Overreden. Woensdagmorgen is de landhou wer J. Eijkemans uit. St. Michiels gestel, die per fiets op weg was naar de markt te 's-Hertogenbosch door een hem achterop komende autobus overreden en gedood. iH wielrijder, die links van den weg reed, wilde, toen hij de auto hoor de naderen, nog oversteken, waar hij hij kwam te vallen. lexis Het gelaat van den jonge man betrok weder. Niets, antwoordde hij. Mij scheelt niets, dus ging hij gejaagd voort, het is twaalf uur geslagen. Misschien kom je bij mij ontbij ten Ik heb niet ontbeten, 't is waar, antwoordde Georges met een pijnlijk lachje, maar ik hel) geen honger. Alexis liep een paar malen zijn kamertje op en neder en opnieuw voor zijn vriend blijvende staan, voegde hij hem op hollen toon toe: Ah, je hebt geen honger wel nu, ik heb wel honger. Maar je liegt. Georges Daar jo niet ontbe ten hebt, heb je honger, evengoed als ik. Georges boog het hoofd. Zie je, je stilzwijgen is wel sprekend genoog, ging Alexis voort. We rammelen heide van honger. Je kwaamt mij vragen, met je te gaan ontbijten. Welnu, mijn waarde, ik noodig je niet uit, neen ik noodig je niet uit. - Maar.stamelde Georges. - Ik noodig je nieit uit en wel om een eenvoudige reden. Niets, niets, voegde hij er hij. met een soort van woede op zijn leegc zak ken slaande. Geen rooie duit. Helaas, sprak Georges. ik hen even slecht bij kas als jij ik kan ie zelfs niet eens tien centimes leenen om een broodje te koopen, dat we samen konden declen. Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1924 | | pagina 1