15e Jaargang. Vrijdag 12 December 1924.No 99. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN EDITH. |9, cR. CRe W oo 3* a a fl WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELK EN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN ON GEMENGD NIEUWS. EEN ERGERLIJK SENSATIE - VERHAAL Het Hbld. schrijft: Men is in het buitenland over ons land meestal riiet best ingelicht; misschien o- ver andere landen ook niet; maar dat is onze zaak niet. Wat men over ons land al zoo gelooft, en als geloofwaardig, als goed onderzocht zelfs meent te kunnen vertellen, blijkt uit een ver haal, dat thans in de buitenland- sche pers de ronde doet omtrent prinses Juliana. Wij hebben 't het eerst gevonden in een Weensch blad, dat zeide het ontleend te hebben aan een ons onbekend „Frankfurter Abendblati" Daar na is het in andere Duitsche bla den overgenomen en nu vinden wij het ook in de New Yorksche „World". Het is een voor ieder denkend mensch apart onjuist verhaal omtrent een verliefdheid van prinses Juliana op een voor zanger in een Joodsche synagoge te Amsterdam. Wie iets weet van de levenswijze van de koninklijke familie voelt terstond, dat het ver haal met bijzonderheden over be zoeken van de prinses aan de sy nagoge om den voorzanger te hoo- ren zingen, van a tot z verzonnen moet zijn. Het is, dunkt ons, de plicht van iederen Nederlander in binnen- en buitenland, het bui tenland en in het bijzonder de bui tenlandsche pers, op onwaarheid van dit dwaze sensatiebericht te wijzen. Een herinnering. De jongedames De Feijter en De Kraker, te Zaamslag, die het Axelsch costuum voor Prinses Ju liana hebben verzorgd, en haar voor haar tocht door Oostelijk 'Zeesch-Vlaanderen op 8 Augustus j.1. daarmee hebben gekleed, zijn, verrast met de ontvangst van een gouden broche, zijnde een gekroon >.do .T. met parelen bezet, hun door do Koningin geschonken als herin nering aan hetgeen zij voor de Prinses hebben gedaan. FEUILLETON. No. 25. Mevrouw Joramie. Joramie! Joramie Ik ken dien naam. Is haar man niet een der bekende figuren in de financi- eele wereld te Parijs Dezelfde, ja Ah, zoo! Dus zij is de bekoor lijke over wien de kranten schrij ven. haar roemen als om strijd «Men zegt dat zij dertig jaar is, doch ik geloof, dat zij 'n jaar of vijf smokkelt. Doch hoe 't zij, het is een mooie vrouw, fn elk geval heel wat jonger dan haar man. die een goede zestiger is. Het is ook zijn vrouw, die hem voortschopt. Meh kan slechts aannemen, dat mevrouw Joramie haar man slechts heeft getrouwd om zijn mil lioenen. Men beweert, dat zij er geliefden op na houdt. Hoe heb je haar leeren kennen Ik zal het je zeggen. Zij is een van die vrouwen, die willen schit teren en opgang maken; die 'n rol wil spelen als koningin; Zij moet er dus 'n hofstoet op na hou den, 'n politiek en 'n letterkundig Dit is noodig om door 'de kranten te worden verheerlijkt. Welnu, het is misschien twee ja ren geleden, dat ik aan haar door een mijner vroegere vrienden, die Het Kamerlid Duys. De heer J. E. W. Duys legde he den met goed gevolg aan de uni versiteit te Leiden het candidaats- examen in de rechten af. Een gevaarlijk middel. Voor de Almelosche rechtbank stond Dinsdag terecht een 59-jari ge landbouwer te Lonneker. Be klaagde had last van de jongens, die in zijn boomgaard kwamen snoepen. Hij had weieens gehoord dat een kooiker bij de eendenkooi op een plek, die de eierdieven moesten passeeren, een geladen geweer neerlegde en aan den over gehaalden haan een touw beves tigde, dat bij de minste, aanraking den haan deed overslaan en dus 't geweer afschieten. Bekl. hing in een appelboom een met hagel geladen geweer. Het be wuste touw werd bij de opening gelegd van een haag, waardoor de weg liep naar den boomgaard. In de maand September liepen eenige jongens langs de haag. Er werd op het touw getrapt, het schot ging af en de 19-jarige A. J. v.d. Werf ontving in een der bee- nen 18 hagelkorrels, zoodat zijn opneming in het ziekenhuis nood zakelijk was. De officier van Jus titie vorderde vijf maanden hech tenis. Vrijspraak. Leendert Bakker en Teunis Kraayenbelt, beiden uit Zeist, zijn door de Alkmaarsche recht-1 bank vrijgesproken van den hun ten laste gelegden dood door door schuld van vijf opvarenden van den baggermolen Merwede II die op 29 Augustus in de Zuider zee nabij het Enkhuizer Zand is gezonken, waardoor 16 opvaren den om het leven kwamen. De staking der trawler vis- schers,Dinsdag waren nog tien schepen binnengekomen, waar door de staking ziich thans over ongeveer zestig schepen heeft uit ■rebreid. Met, een zes- of zevental kleinere reederijen werd een haar kon en in haar strikken ver ward was geraakt, werd voorge steld. Mevrouw ontving mij ui terst vriendelijk en drukte den wensch uit, dat ik een mijner ge dichten zou voordragen. Dat was mijn ongeluk. In plaats van 'n ge woon vers, nam ik 'n dramatisch gedicht Met 'n macht van woor den geeselde ik daarin de ontrou we echtgenooten; Men" luisterde stil en verloor geen woord, doch langzamerhand zag ik verscheide ne gefronste wenkbrouwen en ver hief zich langzamerhand 'n dof ge brom. Toen eerst bemerkte ik aan den koelen blik van mevrouw Je- '•omie, dat ik een dier misslagen had begaan die men nooit vergeeft Zie je Georges, er zijn menschen, lie men vreeselijk kwetst, door in hun bijzijn zekere waarheden te zeggen. Het huis van mevrouw Jo ramie werd voorgoed voor mij ge sloten en de hoop dat men mij zou voorthelpen, was vervlogen. Al sprekende waren de vrien den nabij de groote vijver in het bosch gekomen. Opeens hoorden zij 'n onderdrukten kreet en 'n nlons in het water. Zij spoedden zich er heen en zagen nog juist, dat 'n lichaam in de diepte ver dween. Zonder zich te bedenken sprong Georges de drenkeling na en weldra kwam hij met 'n jonge man in zijn armen geklemd, bo ven, haastig gegrepen door Alexis Hij leeft nog, riep deze, en wer kelijk begon de man na eenige oo genblikken adem te halen en sloeg weldra de oogen open. Gen waarborg voer ie kwaliteit. schriftelijke overeenkomst aange gaan, waarbij dze reeders zich be reid verklaarden voor den tijd van twaalf maanden de gages met ƒ10 te verhoogen en de IJmuider Fe deratie aan de trawlers deezr ree ders vergunning verleent direct uit te varen. Onder een vrachtwagen. Een zevenjarig kind van den aannemer H. Schipper werd te Al melo op den straatweg door een vrachtwagen overreden, Een half uur daarna overleed het kind. WIERINGERWAARD: Was het den laatsten tijd steeds verhoo ging van den melkprijs, thans kunnen we melden, dat er een cent per liter af is en alzoo gebracht op 15 cent Wolven in Spanje. In verscheidene plaatsen van de Spaansche provincie Avila zijn groote troepen wolven versche nen en richten onnoemelijke scha de aan onder het vee. Wonderbare vischvangst en Ford-Motoren. Eenige dagen geleden stieten vis schers niet ver van Valencia op groote scholen sardiens. De vangst Waar ben ik, waar ben ik toch? stamelde hij;.. o, had me laten sterven, ik ben zoo moe De beide vrienden sidderden. Gij zijt bij vrienden, hernam A- lexis, en gij moet leven, al valt het soms nog zoo zwaar. Wie is u? Ik heet Etienne Renaudin. En onze naam is Alexis Molin en Georges Ramel. Inmiddels had een vierde per soon van omstreeks 60 jaar, wiens gelaat door ongelukkig lijden was verouderd, het tooneel daar bij de vijver ongemerkt gadegeslagen. Ook hij had de kreet gehoord en had gezien hoe de twee vrienden den drenkeling redden. Bij het hoo ren van den naam van Gerorges Ramel kreeg de oude man 'n schok en met verwondering en ontroe ring herhaalde hij: Georges, Geor ges Ramel Vriend, hernam Alexis tot den Ir enkeling, denkt u soms dat wij niet begrijpen, hoe men *n afkeer van het leven kan hebben? Ook wij zijn ontmoedigd en zagen de toekomst, die wij ons droomden, gesloten. Wij zijn kunstenaars. Men had ons 'n mooie loopbaan voorgespiegeld; het is alles gedaan 'n Vreeselijk plan had ik opgevat M'n vriend bracht me er van af TTij had besloten dienst te nemen bii de Spahi's. Ik ga met hem. Het hoofd van den ouden man echter den boom kwam te voor - schijn: hii ook al, sprak hij binnen smonds. En die andere, soldaat, ook uit moedeloosheid. Doe als wij, ga met ons mee; Wij was dientengevolge zoo groot, dat zij hun buit niet meer konden la den. Verscheidene scheepjes had den het geluk met een Ford-motoi te kunnen worden voortgedreven, zoodat die eigenaars het eerst met hun visch aan de markt kwamen en de hoogste prijzen voor hun waar verkregen. Een fabriek te Tarragona, welke zich bezig houdi met de goedkoope Ford-motoren tot scheepsmotoren om te bouwen heeft trhans groote opdrachten gekregen. De Ford als scheepsmo tor voldoet heel goed, is duurza mer in het gebruik dan op het au- to-chassis en is veel goedkooper dan ^uwolie- of andere motoren. Door zijn electrischen starter is de aandrijving ook zeer gemakkelijk. Aanslag op zijn vrouw Maandagavond heeft zich in de Newtonstraat te Den Haag een ccï lelijke tragedie afgespeeld. Eer. vrouw, die reeds geruimen tijes van haar man gescheiden leefde, had in een woning in de Newton straat haar verblijfplaats, haar man woonde ergens anders. Maan dagavond nu kwam de man zijn vrouw opzoeken. Toen de deur ge opend werd, haalde hij eensklaps een bijl uit zijn binnenzak en trachtte er zen vrouw een slag me ded toe te brengen onder den uit roep „Je gaat er aan." De vrouw weerde den klap af door de deur olotseling dicht, te gooien. De bijl kwam toen met een harde slag op het paneel van de deur terecht, dat zwaar beschadigd werd. De politie heeft den man gear resteerd. ANNA PAULOWNA. Getrouwd: Martha Zon, oud 22 iaar, zonder beroep te Anna Pau- lowna en Reino Josephus Koelman korporaal-schrijver bij de Marine, te Helder: Maria de Vos, oud 19 '"aar, zonder beroep te Callants- oog en Martinus Hooymaijers oud 28 jaar, bloemistknecht te Anna- Paulowna; Aaltje Aartje Boer, zullen elkander als broeders lief hebben en helpen. Wat 'n brave jongen, sprak de oude man; er zijn nog edele har ten, groote zielen, en alsof hij zich niet langer kon bedwingen, sprong hij te voorschijn en riep: bravo, dat is mannentaal. Alexis fronste de wenkbrouwen, ,wie is u?" Een ongelukkige, evenals gijlie den, antwoordde de man Men zou het u aanzien, hervat te de dichter met 'n spottend glim lachje, als men uw fijne kleeding ziet., naar de laatste mode gemaakt dat het u niet slecht gaat Het kleed maakt den gelukki ge niet: men kan evengoed lijden! Misschien ben ik wat rijker dan gij, maar wat beteekent dat, als 'n helsch monster je leven heeft vernietigd. Ik ben oud, doch je lui zijt nog jong en vol leven! Wel nu, biedt aan het ongeluk het hoofd Welnu, ik doe je een voor stel. Beproeft het eens 'n maand, ieder in zijn vak. En als je over 'n maand niet. veranderd zijt van ge dachten, zul je de vrijheid hebben, te doen, wat je wilt. Eer 'n maand verder is, zijn wij van honger omgekomen, sprak A leeis; neen, wij gaan Inmiddels zal je vanavond eten, zei de onbekende: Wilt u alle drie mij het genoegen doen den avond met mij door te brengen W1 gaan dan naar Soint Cloud, naar het restaurant Tete Noire. La Tete - Noire. De door ons viertal in een der BUREAU Hippolytushoef Wieringen. Telef. Intercomm. No. 19. oud 23 jaar, zonder beroep te An na Paulowna en Dirk Bethleliem oud 26 jaar, winkelchef te Hoorn Johanna Adriana Wit, oud 23 jaar, zonder beroep te Anna Paau- lowna en Jan Kramer, oud 23 jaar tuinbouwer te Oud karspel: Voor den jeugdcursus, dien de gymnastiek vereeniging I).0. K.E.V. te Kleine Sluis zal openen, hebben zich ruim 60 leerlingen aangemeld. Door d e Afd. Ilollandsche M van Landbouw alhier /al een cur sus in electriciteitkennis worden geopend. Deze zal door Ir. Vleu gels gegeven worden Op een 40- tal deelnemers mag worden gere kend. Voor de vacante betrekking van Hoofd der School in deze ge meente hebben zich 22 sollicitan ten aangemeld. gemeente" wïërFngen. De dienstplichtigen der lich ting 1925 uit deze gemeente zullen worden ingelijfd, zooals hieronder is aangegeven: W. Bakker in het tijdvak van 1 —5 Oct. bij het 21e Reg. infanterie garnizoen Amersfoort. J. ten Bokkel in het tijdvak van 1820 Februari bij de Zeemacht, garnizoen Helder. Th. Engel, in het tijdvak van 16 —20 Febr. bij het Reg. Genietroe pen, le Bat. Pioniers, garn. Utrecht E. Halfweeg in hot tijdvak van 2125 Juli bij het 21e Reg. Infan terie, garnizoen Amersfoort. J. Klein in het tijdvak van 1 5 Februari bij de comp. Intendance- troepen, garnizoen Utrecht. .T. Lont in het tijdvak van 1—5 October bij het 21e Rcir. Infanterie tarnizoen Amersfoort. S. Mulder in het tijdvak van 1 5 Februari bij de le school compag nie reg.Kustartillerie, garn. Held. P. Rotgans in het tijdvak van 18 —20 Febr. bij de Zeem Helder. zalen van het zoo bekende res taurant A la Tete-Noire, gehouden maaltijd liep ten einde. In 't begin was 't stil; men nam cl kander op; Eindelijk sprak de on bekende: wij zijn hier met z'n vic ren vrienden, niet waar? en ik zal alles doen wat in mij is om die vriendschap waardig te toonen. Gij dient ook te weten, wie ik ben. Mijn naam is Floretin Brous- <?el Ik ben achtenveertig jaar, hoe wel ik er uit zie als 'n zeventiger. O, het verdriet verandert tien mensch zoo spoedig; Ik hel) veel gereisd en mijn lijden door de vijf werelddeelen rondgesleepd. Over al heb ik vergetelheid gezocht, of onminste verzachting voor mijn 'eed; Helaas, ik hel) het niet kun nen vergeten. Heb ik noorlig u te zeggen, dat 'n vreeslijke ramp mij overkomen is. F.er, ontzagge lijk leed heeft eensklaps mijn le ven gebroken en met £én slag al les wat in mij was vernietigd tot zelfs mijn liefste en dierbaarste o- vertmging. En toch maaktet gij geen einde aan uw leven, mijnheer, zooals ik zwakkelling, wilde doen. sprak nu de jonge man Etienne Renaudin. Maar het is ook zoo Jiard als men iong, vlijtig en oppassend is en men wordt dan door den patroon wegeeiaagd als 'n hond. zonder middelen, zelfs geen stukje brood om 'n oude moeder de honger te stillen Wordt vervolgd

Wieringer courant | 1924 | | pagina 1