Muziekhandel BOSKER H.-hoef, 'n groote zending Mondorgels de nieuwste GnnofoonfUUn sprong wipte hij over een anderen ladder en stond daar veilig ten aanschouwe van de verbaasde me niglc. De vallende ladder verbrijzel de een spiegelruit en een recla- melichtbak. Auioonyevnl te Nijmegen. Het tragische auto-ongeluk heeft Ze ter dagavond nog een na- sloep gehad. Omstreeks elf uur is, eeies op de plaats waar de au- i i te water tc water is gereden, en jonge vrouw in de Waal ge sprongen. Zij werd in bewusteloo- zen toestand opgehaald en bleek te zijn een vroegere dienstbode van h'd echtpaar Ophuyzen. Deze gc- heurtenis heeft, een nieuw licht op het. ongeluk geworpen, waar - ■•'pfront vele niet te controleeren verhalen de ronde doen. Zeker is, d d aan dit ongeluk een geheim zinnige geschiedenis verbonden is, welke door don dood van den heer Ophuyzen wel nooit zal wor den opgelost. Doodgeschoten. Vrijdagmiddag is, naar het "dlsgz." meldt, te Nieuwkuijk een ernstig ongeluk gebeurd. Een jon gen liet in de schuur van den landbouwer Verreijt een geladen •rcweer uit een rek vallen, met het eevolg, dat het schot afging en Verreijt, die ter plaatse was, de volle lading in zijn horst kreeg De man was op slag dood. T-Iij was weduwnaar en vader van zes kin deren. Lea Nederlander in Mexico door roovers overvallen. „La Opinion", een in Tampico (Mexico) verschijnend blad, nu - vat een relaas van een nachtelijke rooveroverval op eenige geëmploy eerden der Petroleum Maatschap pij „La Corona", waaraan liet volgende is ontleend Omstreeks Kerstmis, 's nachts iiaii één, vertrokken de heer M. ahoiz, inspecteur van dc Com- pania La Corona, de Nederlander j. Lanser, kassier der Maatschap pij, dc heer Carl Franak, en een petroleum technicus, wiens naam onbekend bleef,, in twee auto's van Panuco naar Tampico. Nog geen vijf kilometer van Pa nuco verwijderd, in de nabijheid van Las Lomas, kwamen eens- Li:) as uit het struikgewas aan den weg, een vijftal gemaskerde ban dieten. Dc revolvers tot schieten gereed, slopen zij in het donker van bet geboomte de beide auto's tegemoet en maakten met een en kei schot de eerste onklaar, waar door ook de tweede moest stop - pen. De reizigers werden overval len en de heer J. Lanser werd van een bedrag van "250 pesos, een gouden ning, versierd met een pond sterling stuk, ter waarde van 1000 posos en van zijn horloge be roofd, terwijl zij den kassier een i drng van 65 pesos aan zilver afhandig maakten, doch hem zijn sieraden, om hun geringe waar - dc lieten behouden. Do bandieten grepen den heer Knboiz vast, die zich geweldig ver zette, doch ten slotte voor dc fee- wapende overmacht moest zwicht ten. Men dwong hem een cliéque op de Maatschappij te teekenen, doch toen hij dit weigerde, werd liij in het bosch gesleept en aan oen boom gebonden. De heeren Lanser, Frank en de technicus wisten te ontvluchten zij liepen zoo snol mogelijk naar Las Lomas (en einde militaire hulp in te roe pen. Van den heer Saboiz, die zooda njg aan den boom was gebonden, beweging hem de ondra gelijkste pijn veroorzaakte, ter wij! een lus zijn keel langzaam toe kneep, trachtten de roovers een machtiging tot betaling te verkrij gen In zijn wanhoop zou het sl-iehtoffer misschien toegestemd bobben, als hij niet het geluid van een naderende auto gehoord had. De '•■••«overs snelden naar den weg en zagen een auto in volle vaart aankomen. Het was de wagen van de Tm porto Oil Company, bestuurd door don heer Alxander Shower. Weer vuurden zij op de wielen, doch vanuit dc auto werd het vu'u* onmiddellijk beantwoord. .Tuist op hetzelfde oogenblik keerden de drie metgezellen van den lieer Saboiz terug met een de tachement soldaten, die onmid- del'iik op de roovers begonnen te schieten. Even was het. gevecht zeer verwoed, doch' toen een der roovers doidclijk gewond neer stortte, vluchtten do anderen het bosch in. Nu werd het bosch langs den weg afgezocht om den heer Sabioz terug te vinden, maar door de duisternis was dit niet gemakke lijk. De heeren Lanser en Frank gaven do soldaten allerlei aanwij zingen, doch door de verwarring bij. don aanval ontstaan, scheen men de juiste plek, waar de heer Sabojiz verdwenen was, niet meer te weten. Men besloot opnieuw te gaan speuren, doch nu dieper In het bosch. De heer Shower, die vooruit ging, wenkte eenklaps. Zij traden naderbij en zagen in bet schijnsel der electrische lan - t.aarn als oen donkere massa den heer A. Soboiz aan den voet van den boom gebonden. Zijn zacht ge kreun was het eenige teeken van leven, dat hij nog gaf. Onmiddellijk werden de koor - den losgesneden en op de plek, waar men hem gevonden had, werd de eerste hulp verleend. Na een betrekkelijk kort tijdsverloop was de ongelukkige weer in zoo verre hersteld, dat men hem met de auto naar Tampico kon vervoe ren. Den afgesneden partijlid De boei- C. P. van Asselt, Christ. T-Tist.-lid van den Raad te Weesp en oud-wethouder, is door het hoofdbestuur der Christ.-Hist li nie „afgesneden," omdat hij on der verdenking staat, een partii- Tonoot te hebben laten vallen als voerént van het weeshuis, door te stommen op een sociaal demo craat. Do boor Van Asselt blijft lid van don Rand. omdat hij gekozen is mot 266 voorkeurstemmen, terwijl :io kiosdooler ongeveer 100 was. Een brief van Van den Broeke. De Indische Post bevat een brief van Van den Broeke, een van het dappere trio dat de eerste Holland lndiö vlucht zoo schitterend heeft volbracht, aan zijn vrouw in Den llelder. Of de brief authen tiek is laten wij voor de verant - woordelijkheid van het blad. Wij nemen er bet volgende uit over „Ik wou je dan vertellen van de huldiging, die ze ons hebben aan gedaan in den Dierentuin, zooiets als Artis in Amsterdam, maar dan zonder beesten en verder ook heel anders. Onze pleegvader kwam ons weer halen. Tusschen haakjes die man vertroetelt ons als 'n moeder van morgen was ie nog hier om tc vragen óf ze m'n eitjes niet te liard kookten. Maar op m'n apropos terug te ko men, hij bracht ons dan op een tooneel van blommen en toen ging het scherm op en zaten er vierdui zend menschen naar ons te kij ken. Ik voelde me net als dien keer, tien ik voor de mop met Dirk van den Berg in Scala heb geworsteld, maar dan veel war mer. Ik heb hier reuzensucces bij de meisjes. Terwijl ik dit schrijf zitten er drie in m'n veranda te wachten op mijn handteekening Een, 'n ouwe, heeft bloemen voor me meegebracht en 'n bus Haag - sche Hopjes. Die heeft ze door 't raam gegooid en toen wou ze zelf door de deur naar binnen. Maar ik heb toen gezegd: „Nee juffrouw heb ik gezegd: :„an mijn lijf geen polonaise" en ik heb d'r an de achterkant weer uitgelaten. De twee anderen zitten er nog; ik heb door de deur geroepen, dat ik in mijn onderbroek was en belet gef maar dat schijnt ze niks te kun nen bommen. Maak je niet ongerust Marie, je weet. Broekie houdt van een aar digheid, maar altijd eerbaar. Ik blijf je trouw.. Na meneer Muurling kwamen er nog tien of twintig andere hee ren. Ik raakte den tel kwijt van - wege don eerewijn. Er was er -maar één hij, die ons niet met Heemskerk en Barentz heeft ver geleken, maar die sprak zoo zacht ies, dat je 'm niet kon verstaan, an dus heeft, hij het misschien tóch gedaan. Ook .Tan Pieterszoon Coen kwam telkens op de prop - oen. Wel tien sprekers verzeker den, dat meneer Van der Hoop. toen we in Philippopel in de rijst terecht kwamen, gezegd heeft en de desespereert niet." Nou, ols ie nreciies wilt weten, Marie, hij heeft toen heel wat anders ge zegel. Ik zal 't toch wel weten, ik was d'r immers zelf bij. '1. Comité had ook voor kleine meisjes gezorgd. Die moesten we toen volgens afspraak zoenen. Een van boven de veertien had haar pa meegebracht, maar die vond 't al lang goed. Toen we heelemaal in de blommen waren en ik in al nt'ii zakken 'n oorkonde had zit - ten, stapte meneer Van der Hoop naar voren en de luit' en ik naast hem. Ilij.lieeft toen iedereen net jes bedenkt voor de hulde en de blommem*m de oorkondes en het gejuich. En daarop hebben ze met z'n allen wel tien minuten gezon gen van „Lang zulle ze leven," maar ik was gerust half dood." Het auto-ongeluk te Nijmegen. Men meldt nof uit Nijmegen In verband met het te water ra ken van een auto j.1. Zaterdagav. ie Nijmegen, waarbij drie perso nen verdronken, kunnen wij nog het volgende melden Zaterdagavond omstreeks 11 uur is een Duitsch 22-jarig meis je op de plaats van de Waalkade waar omstreeks 5 uur de auto te water reed, in het water gespron gen. De schipper die liet dochter tje van den heer Ophuyzen om 5 uur gered had, heeft ook deze drenkeling aan den wal gebracht. Het bleek dat zij de bedoeling had een einde aan haar leven te ma ken zij gaf dan ook haar spijt o- ver haar redding te kennen. Bij onderzoek is gebleken, dat dit meisje Vrijdagavond door den heer Ophuyzen per auto naar het Victoriahotel meot zijn gebracht terwijl hij haar Zaterdagmorgen nog liceft bezocht. Op haar kamer vond men een bedrag van 5000 met een brief, waarin zij haar verstandhouding lot den heer O. verklaart en zegt niét zonder hem te. kunnen leven. Ook is gebleken dat de heer O. een groote som gelds bij zich droeg en deze beide personen het plan hadden de volgende week naar Amerika te vertrekken. Nadat de auto aan den wal was gebracht is gebleken dat de stuur inrichting nog goed werkte. Verzakking. Op den hoek van de Helberg- sche beek en de Zuiderhaven te Zutphen ontstond Zondag een vei zakking van den kademuur langs die haven. Een brandstoffenloods en een loskraan op het terrein van den heer Zwiers kwamen me de in verzakking. Later op den dag stortte een deel van de eerste in, de kraan staat scheef. Ook in den openbaren weg ontstond een gat. Als vermoedelijke oorzaak wor den de onderloopslieid van den kademuur en de zeer sterke stroom van de Berk el aangenomen Toen de Houtwal sluis zoo goed als gesloten was en de stroom daardoor sterk verminderde bleef verdere verzakking uit. Inbraak. Zondagnacht is ingebroken in het. clubhuis van de voctbalver- eeniging Lugdunum aan den War monderweg te Leiden. Ruiten en deuren werden vernield, terwijl verschillende voorwerpen werden medegenomen. De dader tracht te door een hoop met petroleum jvergooten papier in brand te ste ken, ook brand te stichten. Geluk kig werd dit door omwonenden spoedig gemerkt. De dader bleek te zijn een 24-jarige jongeman, die bekend heeft ook in den laatsten tijd verschillende andere inbra - ken te Leiden en omgeving te heb ben gepleegd. Harmonie en Fanfaro. Te Hoorn vergaderde de West- friesche Rond van Harmonie en Fanfarecorpsen. Er werd o.m. be sloten den jaarlijkschen bonds wedstrijd in 1925 te. Dirkshorn tc houden, in verband met het 25-ja- rig bestaan der plaatselijke ver- eenigfing. GEMEENTE WIERINGEN. Uitslag verkooping van lan derijen op Zaterdag 17 Januari van den heer N. Scheltus Jz. in |den Norm er, ten overstaan van Notaris Obreen. Perc. 1 de Hal, 18 snees kooper de heer D. Lont Pz voor 1301, Perc. 2 Weerom, kooper de heer H. C. Engel voor 425,Perc. 3 „de 14 snees" kooper de heer C. J. Bakker voor 545,—. Perc. 4, Zuidelijkste krocht, 26 snees, koo per de heer C. Kuut Rz. voor 1860,Perc. 5, Bezuiden het huis, 27 1/2 snees, kooper de heer D. W iegman voor 1940,Perc. 6, achter het huis, groot 23 snees, kooper de heer Ant. Keijzer voor 1530,Perc. 7 Benoorden het huis, groot 22 1/2 snees, kooper de heer C. Mulder Pz. voor 1501. Totaal opbrengst 9102,Het huis is opgehouden voor 1500, Uit zes sollicitanten is tot molenaar in de Oeversche Koog benoemd J. S. Bakker, Gest. De Mandoline- en Vioolclub O. K. K. had Zaterdag en Zondag onder leidjing van haar directeur den Heer P. Jongkind, twee suc cesvolle avonden in hotel de Haan te boeken. Beide malen was een groot be - langstellend publiek opgekomen, en zoowel met „jonge" als met „oudelui" was het muisstil in ao zaal gedurende de afwerking van het programma. Geen wonder De muziek die het jonge orkest ten beste gaf ge tuigde van ernstige studie en mooie uitvoering. Was Zaterdag de piano-begeleiding ietwat scherp en het tempo in Concert Ouverture eenigszins weifelend, Zondagavond was ook dit „in orde" Ook het tooneelspel „Strijd" mocht na iieder bedrijf een harte lijk applaus oogsten. O.K.K. heeft zich met deze avonden zeer populair gemaakt. wedstrijd tegen Excelsior I van Anna Paulowna en wist na een hardnekkige strijd een overwin ning te behalen. Succes speelde stukken beter als vorige week. Het geheele elftal heeft hard gewerkt vooral de rechtshalf ondjerschei- de zich nogal. Over de wedstrijd hot volgende. Succes is volledig. Excelsior heeft 1 invaller. Toon trapt af voor Succes en al direct ontwik keld zich vlug gelijkopgaande partij. Op beide doelen worden eenige corners genomen welke niets opleveren. Als er weer een corner op het E.-doel genomen wordt is het Piet, die uit een scher mutseling zijn club de leiding bezogd. Groot is 't gejuich, in het Succeskamp. Voor rust komt er geen verandering meer in de stand. Na de thee pakken beide ploegen direct flink aan. Eens als dc E.-midvoor een vrije bal toege speeld krijgt, wordt hij van ach ter aangevallen wgt scheidsrech ter niet ontgaat en krijgt E. hier voor een penalty te nemen, welke door Keppel slecht genomen en door onze keeper op verdienstelij ke wijze gehouden werd. Doordat Koppel nu voor speelt verkeert het Succesdoel nogal eens in ge vaar doch de verdiende gelijkma ker wil niet komen en heeft Suc ces een zwaar bevochten overwin ning in de wacht gesleept. Het tweede elftal speelde niet, daar het terrein in Schagen was afgekeurd. Een bisschop wegens ketterij geëxcommuniceerd. Te Cleveland is de bisschop van Arkansas onlangs door een recht bank van acht bisschoppen schul dig bevonden aan ketterij, tegen welk vonnis hij in beroep ging. Ii hooger beroep werd de uitspraak der bisschoppen gehandhaafd. Bis schop Bronw had beweerd dat de heilige geboorte een mythe was en in een boek getiteld „Commu- nism and Christionism" geschre ven „Ban God uit dc hemelen en de kapitalisten van de aarde." Hij verklaart dat hij opnieuw in beroep zal gaan, daar het vonnis „sends me to heil." Door de liefde ten val gebracht. Een jacht over do daken. In den nacht van Vrijdag op Za terdag heeft te Weimar een span nende jacht over de daken plaats gehad. En wel op drie Berlijnsche inbrekers, bij wie zich een vierde j bekend onder den bijnaam „schwa che Robert" had aangesloten. De heeren waren „up to date" uitge rust zij beschikten over de meest moderne werktuigen om zich andermans eigendommen toe te eigenen. In den bewusten nacht 'i poogden zij in een groot maga - zijn binnen te sluipen, maar trok ken daarbij de aandacht vafi een minnend paartje, dat eveneens de duisternis had opgezocht. Het tweetal waarschuwde de politie een uitgezette wachtpost van de j inbrekers deed van zijn kan! zijn plicht, en toen een detachement politie tin den looppas aanrukte hadden de nachtelijke bezoekers reeds het dak bereikt, en begon de gevaarlijke wedloop in de duister j nis over de daken. De drie Ber- lijners werden ten slotte gegre - i pen, „schwache Robert" bleek sterk genoeg om zich aan den arm der gerechtigheid te onttrek ken. De Zomertijd. (schrift, beantw. vragen. Op de vragen van den heer Braat betreffende afschaffing van den zomertijd antwoordde de mi nister van Binnenl. Zaken en Landbouw, dat hij niet over gege vens beschikt die hem zouden machtigen tot de verklaring, dat „het overgroote meerendeel van het Nederlandsche volk verl&n - gend uitziet najir het over het gehecle jaar handhaven van den Amstcrdamschen tijd. Een wetsontwerp inzake den z. g. zomertijd heeft het departe ment verlaten. Omtrent len in houd 'daarvan kunnen, volgens goed gebruik, thans geen mede - deelingen worden gedaan. Zwitserland. Een abnormaal zachte winter. De ongekend war me temperatuur en het uitblijven van de zoo vurig gewenschte sneeuw heeft niet alleen al me- nigen wintersport - beoefenaar tè leurgesteld, maar dreigt thans ook in tal van plaatsen de electri citeitsvoorziening in de war te sturen. Verschillende bergstroo - men kunnen bij gebrek aan wa%- ter geen voldoende kracht meer leveren voor de turbines, die bij Je stroomopwekking worden ge bruikt Een dezer dagen heeft om dezelfle reden de dirctie van de e lectrische trams te Fribourg moe ten besluiten vanaf acht uur 's a- vonds het tramverkeer stop te zetten. ANNA PAULOWNA. Burgerlijke Stand. Geboren Elisabeth Anna Ma ria, d.v. Bernardus van Renswou de en van Theodora Johanna Weg man Alida Johanna Maria, d.v. Antoni Adrianus van Keppel en van Antje Pranger. Overleden Neeltje Stins, ^oud 62 jaar, echtgenoote van P. Kreij- ger. PREDIKBEURTEN EVANGELISATIE t - Donderdagav. 8 uur de heer Ep- jpinga voordracht van verzen. Bloemlezing uit onze Nederland sche dichters. Toegang vrij. MARKTBERICHTEN. Alkmaar, 19 Jan. 1925. Op de he den gehouden weekmarkt warerv rV .nvoer en prijzen 25 vette koei en 300 tot 520 4 vette kalveren 100 tot 160 vette kalveren per ned. pond 1,50 tot 1,80 23 nuch tere kalveren slacht per stuk van 15 tot 30 887 vette varkens zwa re p. ned. pond 0,72 tot 0,76 Zouters 0,70 tot 0,72, Londen- sche varkens 0,66 tot 0,70. Ontving heden In aantocht Aanbevelend,

Wieringer courant | 1925 | | pagina 2