Ióe Jaargang- Vrijdag 30 Januari 1925. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN IDITI. Geen prijsverhooging Tabaksfabriek „DE WAKENDE LEEUW" J. I Keuss - Alkmaar No. 12. WIERINGER COURANT UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN VERSCHIJNT ELKEN V DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU: Hippolytushoef Wierlngen. Telef. Intercomm. No. 19. GEMENGD NIEUWS. De kunst om oud te worden. 'Een Fransch geneesheer, dr. Javorsky, heeft een middel ont - dekt, dat verhindert, dat men- schen oud worden. Het zou vol gens hem voldoende zijn om de in de aderen van een persoon een 10 tal ccnti-liters bloed van een jon ger persoon over te brengen. Wan neer men deze weinig bèteekenen de operatie elke twee jaar uit voert, kan men, zonder last te heb hen van oudersdomskwalen, zoo oud worden als Methusalem. L'Oeuvre, dat dit bericht brengt, meldt niet of zich reeds veel men- schen hebben aangemeld bij dr. Javorsky om zich door hem te la ten behandelen. Brutale roovers gestraft. In een pakhuis te New-York had den een 15-tal werklieden hun dagtaak geëindigd en hun week geld geïnd. Zij stonden klaar om naar huis te gaan, toen plotseling 3 jongemannen met revolvers ge wapend het pakhuis binnendron gen en „hands up commnnaeei den. Gedwee hieven de 15 stoere kerels, die gewend waren met loodzware kasten en balen te sjou wen, hun gespierde armen op. Met leede oogen zagen zij toe, hoe een dor bandieten de zuurverdien de dollars uit hun zakken haal do, terwijl de heide andere indrin gors hen met hun revolvers in be dwang bielden. Eindelijk werd het een dor werklieden te erg. Hij waagde het. tegen te sputteren, waarop een der bandieten hem met de kolf van zijn revolver een slag gaf, zoodat hij kwam te val len. Dit was voor de werklieden het sein om een ein de te maken aan do vortooning. Plotseilng gin gen veertien paar armen omlaag, zij grepen naar bijlen en messen, waarmede zij anders kisten en va ten openden en vielen op de roo vers aan. De drie indringers had - don hot hard te verantwoorden. Bloedend uat. vele wonden probeer don zij het veege lijf te redden. Twee hunner slaagden er in de deur te bereiken en te vluchten. Do dorde werd nog juist gegrepen en aan de politie overgeleverd. FEUILLETON. No. 37. Laat ons wachten. Geduld dus sprak hij on een toon van diepe droefheid. Hij drukte mevrouw Violet de hand en ging verslagen heen. De eed van papa Mourillon. Ambroise Mourillon oefende niet meer de ellendige bedrijven van paljas uit, waarmee hij zich voorheen de noodige middelen ver schafte om zijn lieve Edith een bot.rekelijk.en welstand te bezor - gen. En toch, al had hij zich ontdaan van zijn vroegere bezigheden, was er zelfs in den huiselijken kring meer ruimte gekomen, r.oxi men haast, hebben gezegd. Geen week zelfs ging er voorbij, zonder dat Edith een. klein ge- schenk van haar vader ontving. Nu eens dit, dan weder dat. Ook was de eerzame Ambroise Mourillon nu veel beter gekleed. Hij zag er uit als een kleine han delaar, die zijn zaken aan kant heeft gedaan. TT ij schoen nu wel tien jaar Jon ger. Toen Edith hem naar de reden vroeg van den plotselingen, gun - stigen omkeer in hun omstandig- Muizenplaag. In Tsjccho-Slowakije hebben de boeren enorm veel last van mui zen. Vrijwel al het winterkoren hebben deze knaagdieren opgege ten. Tengevolge van den warmen drogen winter is het aantal mui zen in Rusland en Polen zeer sterk toegenomen en uit deze beide lan den zijn heele legers muizen Tsjecho-Slowakije binnengetrok ken. Uit alle deelen des lands met name uit de Oostelijke districten bereiken de regeering te Praag verzoeken om zaaigraan te zen den. Schepen die niet meer kunnen zinken. Zaterdag zijn op het meer van Constanz proeven genomen met een toestel, waarvan de uitvinder verklaart, dat het in staat is sche pen voor zinken te behoeden. De uitvinder heet ir. Liebetrau. Hij ging met een boot het meer op, be vestigde zijn toestel en gaf aan het bootje een lading mede van 300 K.G. hoen deed hij het zinken en verklaarde dat het na een uur weer aan de oppervlakte zou ver - schijnen, hetgeen werkelijk het geval was. Het eenigc wat hij wil de loslaten omtrent zijn uitvin ding is, dat zijn uitvinding in staat is het zich onder water bevinden de schip watervrij te maken. Een zeer ernstige mond- en klauw zeer-epidemie in Zweden. „Der Butter- und Fettwaien- verkelir" deelt mede, dat volgens een bericht uit Stockholm in de Zuid-Zweedsche provincie Skane het van uit Denemarken overge brachte mond- en klauwzeer on verwachts op onrustbarende wijze om zich heen gegrepen heeft en ook de aangrenzende provincie Halland bedreigt, vanwaar .eed? de eerste gevallen werden gemeld. Tot dusver zijn in de provincie Skane alleen reeds 10,000 runde - ren en 6000 varkens afgemaakt, waarvoor de regeering meer dan 5. millioen kronen schadevergoe ding heeft uitbetaald. Ook de groo ie fokkerijen in de provincie zijn met de ziekte besmet, maar de re veering heeft na uitvoerige bespre kingen met den veeartsenijkun - digen dienst ten aanzien van deze lieden, had hij gezegd Jou klein nieuwsgierig Aag je Als je het naadje van de kous wilt weten, luister dan. Toevallig heb ik een oud vriend uit vroeger dagen ontmoet, dien ik in geen vijf-en-twintig of dertig jaren ge - zien had. Mijn vriend vond mijn toestand niet benijdenswaardig en bood mij een andere betrekking aan. Hij stond aan het hoofd van «en belangrijk zaakwaarnemers kantoor en had juist een ver trouwd persoon noodig om zijn klanten op te zoeken. En zoo, E- lith is Mourillon kantoorbediende .eworden. Het jonge meisje was voldaan m vroeg niet verder. Zeker zou het jonge meisje zeer verbaasd zijn geweest en mis schien het niet eens hebben wntcn gelooven, als iemand haar was ko men vertellen - Uw vader heeft een ondere woning, rue Saintc-Anne, waar heen hij zich bijna dagelijks op een zeer geheimzinnige wijze begeeft. Het huis hoeft twee uitgangen, zoo dat mijnheer Mourillon aan den oenen kant kan binnenkomen, de trap beklimmen en een andere trap afgaan, om aan de andere zijde het huis te verlaten. In zijn geheim kwartier, waarvan hij al - leen de sleutels heeft, verandert hij van kleeding en herschept zich in een geheel ander mensch. De man, die uitgaat, is niet meer de- handhaaft haar prijzen en bekende prima niet te overtreffen kwaliteiten, Onze prijzen zijn 70, 80. 100, 120, 140, 150, 160, 180, 200, 225, 250, 300, 350, 400, 450 en 500 cent per pond. fokkerijen een uitzondering ge maakt en toegestaan dat de die - ven slechts in gevallen van we. k< lijk gevaar afgemaakt worden. De strengste isolceringsmaat- regclcn zijn getroffen om een ver dere uitbreiding ter ziekte te voor komen, maar deze hebben tot nu toe niet het minste uitgewerkt. Ter bewaking van de hofsteden en het verkeer tusschen de gemeenten hebben zich 1200 officieren van het Zweedsche leger vrijwillig aan geboden. De Zweedsche dagbladen be schrijven de verwoestingen, wel - ke de ziekte in Zweedens meest veerijke provincie heeft aange richt, als e^p catastrophe en leg - gen er den nadruk op dat het ja ren zal duren, voordat het verlies zal zijn te boven gekomen. Voor het publiek zijn degevolgen reeds merkbaar, daar de vleeschprijzen in de laatste dagen met 4050 Oere per Kg. zijn gestegen en nog verder de hoogte ingaan. Wel merkwaardig is in dit ver band te lezen, hetgeen de weekkro i iekschrijver in het „Overijselsch Landbouwblad" meedeelt, naar .aanleiding van een ontmoeting verleden jaar met een vertegen woordiger van de grootste Zweed sche landbouw-organisatie. De Zweed verklaarde hij die gelegen- hcid dat men in zijn land het geen, die men heeft zien binnen komen. Hij is verjongd of ouder geworden. Hij heeft grijzende of scheel witte of zwarte of blonde haren en zijn baard is van dezelf de kleur. Dikwijls ook gaat hij een bezoek afleggen te Saint-Mandé in een aardig huisje. Hij wordt er ont - vangen door een man van midde.- baren leeftijd, den eigenaar van het huis, die daar heel alleen en afgezonderd leeft, nooit iemrnd ontvangt, haast nooit uitgaat en slechts één enkele dienstbode er ip na houdt. Die geheimzinnige persoon, een '.onderling ongetwijfeld, brengt zijn tijd door met de couranten te 'ozon, die Mourillon hem brengt. Want telkens als deze komt, heeft hij pakken couranten onder den arm. Maar niemand kon dit aan E- dith vertellen. De geheimzinnige hand, die daar werkzaam was, was de heer Florentin Broussel. Wij vernamen reeds, dat hij laat ?te couranten bij menigte kocht «n daarvan oen gedeelte naar Saint-Mandé bracht, naar ook een deel voor zichzelven behield. Daar kwamen nog weekbladen on tijd schriften bij, vooral na de opening van het Salon. Mourillon ging geregeld 's mor - gens om zeven uur uit. Geregeld kwam hij om tien hoogstens half mond- en klauwzeer onder de knie had. De ligging van Zweden zelve en van de boerderijen in dit land was zoo geïsoleerd en de maatre - gelen zoo streng, dat een neder laag tegen deze ziekte niet te duch ten was. Een en ander bewijst intusschen weer eens, hoe buitengewoon moei lijk deze ziekte te voorkomen, ;-n na uitbreking, te beperken is. In de kerk doodgebleven. Zondagochtend werd onder do Mis in de R.K. kerk „De Zaaier' te Amsterdam mej. A. Brugman Prinsengracht 142, ongesteld, zoo dat zij moest worden weggedra gen. Na den dienst deelde een der geestelijken mede, dat de vrouw vermoedelijk ten gevolge van hart verlamming, reeds was overleden. Zilveren bruiloft Koninklijke Familie. Naar wij vernemen hopen II. M. de Koningin en Z. K. TI. de Prins Hun zilveren huwelijksfeest op Zondag 7 Februari 1925 in Fami - liekring te vieren. II.M. en Z.K.II. stellen Zich voor dit feest tot een huiselijk feest te beperken. Waar het Regeeringsjubileum nog kort geleden op zulk een har telijke en sfmpathieke wijze is herdacht, zal ongetwijfeld deze wensch gaarne worden geëerbie digd. Ongewenscht bezoek voor den ex-keizer Wilhelm. Op den verjaardag van den ex keizer (Dinsdag) is 's avonds om 6 uur door de politie in bet park van Huize Doorn een Duilscher aangehouden, die over het hek was geklommen. Hij had twee paar schoenen bij zich. Overleden. De landbouwer D. op de Haart bij Aalten, die de vorige week deer lijk door een stier van de fokver- eeniging werd toegetakeld, is aan de gevolgen overleden. De zachte winter. Woensdag kon men te Virïke- veen een boerenarbeider gras zien maaien. nl een badkuip verdronken. Zaterdag is ten huize van den architect Baanders in de Jac. Clo mensstraat te Amsterdam de 16- elf thuis met, pakken couranten onder zijn arm. En dan ging hij in zijn kamer zitten en in afwach ting dat zijn maaltijd om twaalf uur klaar was. las hij de artikelen die aan het Salon gewijd waren. Dien dag was hij een kwartier geleden thuis gekomen en had zich aan zijn gewone lectuur ge zet, toen er gescheld werd en hij open deed, om Edith, die in (le keuken bezig was, niet te storen. Hij kon oen gebaar van verras sing niet bedwingen, toen hij Ge- orge Ramel voor zich zag staan. Het was dc derde maal, dat de •onge schilder zijn woning betrad. Mourillon ontving hem beleefd, •lrukte hem als een ouden vriend le hand en opende de deur der ka mer, die hij haastig achter zich slott. Welnu mijnheer Ramel, dus sprak hij, u moet tevreden zijn, hé Wat een succes O. u was er wel een beetje op voorbereid. Maar ik zou wel willen wedden, dat uw stoutste verwachtingen overtrof fen zijn. Allen zijn het eens U is een groot schilder. V heeft met één slag, evenals uw vriend Alexis, naam gemaakt. Maar ga zitten, mijnheer. U kunt u niet voorstellen hoeveel genoe gen het mij doet. u te zien. De grijsaard zei dat alles in één adem, zoodat Georgcs geen woord er tusschen kon brengen. Ik ben ook op de tentoonstel jarige zoon in de badkamer dom ontsnappend gas bedwelmd en in het badwater verdronken. Toen men hem vond, waren de levens geesten reeds geweken. Een „arme" rijke vrouw. Een oude vrouw te Drouwen, bedeelde van de diaconie, troi u» zer dagen bet ongeluk, dat baai- woning, sinds lang onbewoonbaar verklaard, omwoei. De vrouw werd in het werkhuis opgenomen en de gemeente zorgde, dat de ruï ne werd opgeruimd. Toen vond men in den rommel een geldsbe drag van 2100. Er waren nog melkbniefjes bij voor aan do bof» r- fabriek geleverde melk van de ja ren 1902 en 1903, welke nooit geo pend waren, terwijl bet geld voor de molklevering er nog in zat. Het geld is nu op rente gezet en de gemeente zal de woning her - bouwen. Twee millioen rijwielen hier le lande. De rijwielbelasting heeft in 192' ruim 5 1 2 millioen gulden opge - bracht. Tiet aantal rijwielen met een betaald rijwielplaatje mag der halve veilig geschat worden op bijna 1,900,000. Fr zijn 65.000 kos- telooze plaatjes afgegeven, zoodat •er in ons land 1.965.000 rijwielen zijn. Men dient echter nog reke - ning te houden met de „familie' - rijwielplaatjes voor méér dan één rijwiel. „De Kampioen" meent daarom het aantal rijwielen in ons land e mogen schatten en meer dan millioen of ongeveer 2 rijw ielen oer 7 inwoners. De Duiker met electriscb licht. Onlangs werd melding gemaakt van een nieuwe uitvinding, welke het mogelijk maak! om hii het luiken naar een drenkeling een electrische lamp mee te nemen, zoodat de redder onder water licht heeft en dus beter naar den dren keling kan zoeken. Met. deze uitvinding, genoemd 't .koplicht Mulder" naar den uit vinder B. J. A. Mulder, te Utrecht, zijn deze week proeven genomen m het Zuiderhad te Amsterdam. Tiet koplicht Mulder bestaat uit een koperen omhulsel gesloten volts batterij, die. de energie le - ling geweest, dus ging Mourillon voort, en in verrukking blijven staan voor uw twee heerlijke stuk ken. Ik ben geen kenner, doch dit belet mij niet te zeggen, zooals iedereen doet, dat u twee mee- - terstukken heeft gezonden. En weet u, wat ik bet liefste zou hebben en ook. als ik geld had, willen koopen 't Is dat wat F.dith voorstelt. Niemand anders dan ik zou het hebben. Ik zou er ik weet njet hoeveel voor geven. Maar ik ben arm, mijnheer Georgcs U zal ze gewis verkoop? tl. zoo zeker als tweemaal twee vier ir-. m duur ook. Maar misschien zi:n ze al weg. Toen de brave man eindelijk hield, omdat hij blijkbaar een woord wachtte, kon Georgcs In t woord nemen. Nog niet, mijnheer Mourillon Maar vanmorgen heeft mijn kooper, mijnheer Rohinei. het zoek moeten krijgen van een 5 hebben. Ziet u wel mijnheer Goorge? 't is een uitgemaakte zaak. «en riik man. Nog niet mijnheer Mourillon maar nu heb ik hoop, ruims» oots door mijn arbeid in mijn beboet te te kunnen voorzien on geen ro; voor de toekomst te hebbn juist dit heeft mij den moed ven tot den stap, dien ik thans hij u doe. Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1