Voorjaar- ca - - - Zomerbalen Benauwd Abdijsiroop ie Manische-Yeeverzekeriiig Maatpij. te ALKMAAR. dienstbode vort voor het doen branden van 2 lampjes. Achter de lampjes zijn re- lectors aangebracht- De batterij wordt, geplaatst in de nckholte, de lampjes ter weers zijden van 't voorhoofd. Het toe - stel wordt over het hoofd gespan- nt'ii door middel van smalle kope ri-n banden, die de verbinding vor 11 :eii tusschen koperen batterij om hulsel en lampjes. I)e energie wordt van de battc- r:j overgebracht naar de gloeidra- d'Mi van de lampjes, door draden, die zijn ingesloten in gummi hui zen. Do stroom wordt na het te wa - I er springen, ingeschakeld door -M stopcontact waarvan de onder ••■'en zich bevinden aan de uit- ":Mden van twee gummibuizen, die de kin samenkomen. Het b>estol is volkomen waterdicht gb 1 - kt, waardoor bet licht uitste kend wordt verspreid. De proeven in het, Zuiderbad ge nomen, waarbij de duikers een te \vr'ter geworpen pop moesten zoe- 1 mi hadden gunstig resultaat. Hei 'fTdbl. is echter nog niet overtuigd, dal de resultaten ook in het hui- ton water met een moddcrigon bo dem even gunstig zullen zijn. Ves c billende, autoriteiten oord celen dal de vinding in de prac.tijk wel l zijn toe te passen. Een meevaller. Wijlen de hoer B.' Meijer, te Farm sum overleden, heeft aan zijn twee dienstboden vermaakt iihuis en hof, den geheelen in - boedel en een belangrijken som gekïs. Een gezond oord. Hel bergdorpje Saleccho in de provincie Piemont (Italië) mag zich in een eigenaardige reputatie va-heugen. Sedert drie jaren is er niemand overleden. Froense en Zowzow. Tot leider van den oppersten oor logsvnad der Russische sovjetre publiek is als opvolger van Trotz i generaal Froense benoemd en tot. opperbevelhebber der Oostzee- v'oot do voormalige horlogema- k'M-sknccht en matroos Zowzow. Zuiderzeevisscherijraad. Do Zmdcrzcevissclierijraad heeft, ua.ar de N. R. Crt. meldt, dezer da gen te Enkliuizen vergaderd ter bespreking van het. bij de Staten- Generaal ingezonden ontwerp van wet tot 'regeling van de tegemoet koming aan de Zuiderzeévisschers lie volloing, enz. wegens schade, welke de afsluiting van de Zuider- zi e haar mocht berokkenen. Do raad stelde vast, dat de voor ge-telde regeling in geenen deele voldoet aan de wenschen. der vis- schers, en dat de voor hen gunsti ge bepalingen, neergelegd'in hot voorontwerp voor het meerendeel niet zijn overgenomen. Men had verwacht, dat meer rekening zou zijn gehouden met; de voorstellen van deze commissie, die een zeer grondig onderzoek heeft, ingesteld. De raad besloot., aan alle leden van do Staten-Generaal schrifte lijk de bezwaren der visschors te gen don inhoud van het ontwerp uiteen te zetten cn'mcdcdocling te doen van hetgeen naar zijn oor - deel in het belang van de visschors bevolking dient te worden ge daan. Weet ge Weet ge dat go eenmaal per week kokend sodawater door de afvoerbuis van do keukengootsteen moet. gieten, «Pt voorkomt onaangename lucht. Weet ge de! ge kinderen niet; moogt. la - schrijven met één clboog op ia.iel (ie ééne schouder zal dan Jtoogor fvroeien als de andere. Weet ge dai, ge kinderen niet met over el kaar geslagen boenen moo laten zitten hot. lichaam kan zich dan niet behoorlijk ontwikkelen. Geknipte haren. Hot volgende mode-nieuwtje la 7.(mi wij in do Zutpli. C.rt, Men zegt. dat in Londen, Parijs en New-York de meisjes zoo'n spijt hebben over het afgeknipte baar, dat zij nu de witte pruiken- mode. uit de 18o eeuw weer te voor schijn gaan halen, en dat de groo le kappers reeds thans speurend rindi-eizen op zoek naar mooi wit lui nr. JYPAukking van den aardappel oogst. Dreigende 'hongersnood. De Engelsche bladen melden dat in bepaalde, dcelen van Ierland voornamelijk in bet Westen en Zuiden, hongersnood dreigt tenge volge van het mislukken van den aardappeloogst. Deze mislukking is het gevolg van de zware regens die gevallen zijn. Zooals men weet bestaat de hoofdschotel van het voedsel der Ieren uit aardap pels. Do Tcrsche regeering is in - tusschen begonnen met: het orga- nisèercn van maatregelen om de Teren uit. den nood te redden en deelt voedingsmiddelen en brand stoffen uit. Kind uit den trein gevallen. Toon do sneltrein uiit Roermond het station Sittard naderde, is plotseling uit een nog in vollen vaart zijnden trein een portier o - aangevallen en het 4-jarig kindje van mcj. O. uit Heerlen uit den trein gevallen. Een medereiziger trok onmiddellijk aan de nood - rem en toen de trein tot stilstand was gebracht, vond men het kind ie op eenige honderden meiers af stand liggen met een ernstige hoofdwonde, welke door een ge neesheer, die zich in den trein be vond. verhonden word. Vroeeje lente Metselaars, bezig met bet her - stellen der R.-K. kerk te Hengelo, vonden reeds een nest. met een ei van den torenkraai. Toch iets. Wanneer er binnenkort geen ijs komt, is het bestuur van de ijs - club ard. Akersloot in verband met bot. genomen besluit op de 1 a atstgeh ou d en led en vergad erin g voornemens in de maand Febru ari a.s. bet, 25-jarig -bestaan foes - telijlt te herdenken. tot stikkens toe Voorkom die folterende benauwd heden die Uw gestel ondermijnenl Geen vergiften of verdoovings- middelen maar geneeskrachtige, borstzuiverende kruiden zijn de oorzaak van de krachtdadige en onschadelijke werking van Akker's bij Asthma, Bronchitis en Hoest. Uit Egmond aan Zee. Een tweetal Helderschc feeën in den leeftijd van 17 en 14 jaar wa ren in de Egmonder oorden opge doken en hadden de schuur, der bokkingrookerij van den lieer S. een bijzonder aantrekkelijk ver blijf geoordeeld om de zaligheden harer winternachtsdroomen te genieten. Op verzoek van minder poëtisch aangelegde personen wei den zij echter door de politie tot de werkelijkheid harer eigen woon plaats teruggebracht. De Gravin-dienstbode. Te Ostende is onlangs op het strand hel lijk gevonden van een keukenmeid uit een der villa's al daar. De door haar achtergelaten voorwerpen werden onderzocht. O.a. werden twee kistjes gevon - den met parelsnoeren, ringen met briljanten en diamanten, armban den en zoo meer, benevens 'n lijst van Oostcnrijksche waarde papie ren. Na verder onderzoek en door rniddel van papieren op naam van barones Maria - Victoria, von Ee- lis-Lewis kon worden uitgemaakt, dat de keukenmeid, die zich Mari a Poppc liet. noerrftm, een Oostcn rijksche barones was, die, naar men vermoedt, liever dienstbode was geworden, dan zich van haar inwoeien te ontdoen. Gestikt. Maandagmiddag gebruikte de landbouwer II., die de markt te Ede bezocht bad, in een café een rolmops. Dc man kreeg de augurk,, die daarin zat, in de keel en was gestikt eer de aanwezigen liet be merkt hadden. Een nieuw eiland in de Noordzee. Tusschen de Duitsche Wadden eilanden .Tuist en Borkum is in de laatste 10 jaar een nieuw eiland ontstaan, dat thans officieel den naam Memmert heeft gekregen. Het materiaal, waaruit dit ei land door de natuur is opgebouwd is zonder twijfel afkomstig van do afbrokkelingen van het eiland Borkum, daKin de laatste jaren bij stormvloeden zeer heeft gele - den. Ook het landverlies in Schier monnikoog zal daaraan hebben meegeholpen. ITet. nieuwe eiland is de broed - plaats van duizenden vogels en mag slechts met toestemming van, de Pruisische regeering worden betreden. Dc 'nieuwe pachter heeft thans daarop een blokhuis gebouwd, en heeft het plan in het badseizoen kamers aan badgasten te verbu - ren. Het nieuwe gebied is negen vierkante kilometer groot. Een brutale straatroof. Donderdagmorgen ongeveer half elf uur is op het Damrak een loo- per van de „Bijenkorf" beroofd van een bedrag van 2000. Wel een brutaal stukje is dit, op klaarlichten dag in liet druk ste gedeelte van de stad. De looper was geweest op het bij kantoor van de Amsterdamsche Bank en had daar het genoemde bedrag geïnd. Juist toen hij de 2 bankbiljetten in zijn portefeuille wilde bergen, griste een onbeken de, die in gezelschap was van een anderen man, het geld weg. De be roofde trachtte nog de plegers van het misdrijf te achterhalen, maar zóó gauw was alles in zijn werk gegaan en zóó spoedig hadden zij het hazenpad gekozen, dat zelfs niet. bij benadering was vast te stellen, welke richting zij waren ingeslagen. De gelegenheid had hem ontbro ken de beide mannen nauwkeurig op te nemen, zoodat hij slechts 'n vaag signalement hij de politie kon opgeven. Hij vermoedt, dat vreemdelingen hem de poets heb ben gebakken en is, nadat hij aan gifte van bet geval had gedaan, -'elf aan het opsporen gegaan. De daders zijn echter nog niet ge - vonden. Onjuiste spreekwoorden. Van verscheidene dieren zijn zeer zonderlinge en daarenboven onjuiste gezegden gangbaar, wel ke zich zelfs in de dagelijlische spreekwijzen hebben voortgezel. Zoo a.o. het gezegde „Zoo doof als een kwartel." Hij, die er toe in de. gelegenheid is, kan er zich ge makkelijk van overtuigen, dat de kwartel verre van doof is, integen deel zelfs een buitengewoon fijn gehoor bezit.. Wanneer men den kwartel wil lokken door de wijfjes stem na te bootsen, moet men dat onberispelijk natuurgetrouw doen anders blijft de mannetjesvogel niet alleen weg, maar verwijdert zich zelfs zoo spoedig mogelijk. „Stom als een visch" is een spreekwijs, die gelogenstraft wordt door verscheidene visschen, die een meer of minder muzikaal geluid voortbrengen. Dc knorhaan, b.v. laat, uit het water genomen, een soort knor - rend geluid hoören- Onder gelijke omstandigheden piept de haring. Een vischsoort, in Siam brengt een eigenaardig tikkend of kloppend geluid voort, dat nog op veertig voet afstand te hooren is. De Am- brina's in de Éuropeesche wateren zijn bekend om het trommelend geluid, dat zij voortbrengen en dat; van 20 meter diepte uit ge boord wordt. Een algemeen gezegde is even eens „Zoo blind als een mol." Wijl dit gezegde zoo algemeen ver spreid is en men den mol zoo wei n.ig ziet, zou men geneigd zijn, dit gezegde voor waarheid te houden en toch berust het. op een dwa - ling. Ongetwijfeld heeft, do mol zoor kleine oogen, maar zijn ge zichtsvermogen is scherp. Do be studeering van dit nuttige diertje heeft dat. duidelijk aangetoond. Alleen wanneer men hem uit zijn ondoraardschc verblijfplaats plot seling in het zonlicht brengt, is hij blijkbaar niet. in staat, dadelijk alles goed te onderscheiden maar in gelijke omstandigheden zou ook de met het scherpst mogelijke ge zichtsvermogen toegerust menseh niet beter kunnen zien dan de zoo genaamd blinde mol. Dat de ezel niet dom is en dus het toch veel gebruikte spreek woord „Zoo dom als een ezel" geen recht van bestaan heeft, weet ieder. Niet voor niets zegt men van dit eveneens onrechtvaardig belasterde dier „dat liet zich geen twéémaal aan denzelfden steen stoot." De Weeldebelasting. Naar „De Msb." verneemt,, is 'n wetsontwerp tot invoering van 'n weeldebelasting in vergevorder- den staat van voorbereiding, zoo- dat de indiening ervan spoedig kan worden tegemoet gezien. De bedoeling van dit wetsontwerp is o.a. een belasting te heffen van verteringen in cafés, restaurants enz. De opbrengst dezer belasting wordt op 25 millioen geraamd, welk bedrag de minister vvenscht te gebruiken om de Verdedigings - belasting TI te halveeren en voorts de Rijks inkomstenbelasting voor wat betreft de gehuwden en groo- te gezinnen te verlagen. Dc minister hoopt deze belas ting nog voor den aanstaanden zo mer ingevoerd te zien. Onder Stroom. Bij het lossen van een schuit bij den kunstmesthandel van Van Marei te Bodegraven ontstond 'n klein defect aan de bekleeding van den kabel van het clectrische hijschtoestel, dat geheel onder stroom kwam. Een arbeider greep 'n haak en bleef daaraan hangen De ongelukkige wide zich reeds de hand laten afsnijden, toen een zij ner mede - arbeiders de tegenwoor digheid van geest had, den stroom af te sluiten. De man viel bewus teloos op den grond, doch was bin nen korten tijd weer geheel in orde. Verwisseling van kinderen Te Londen heeft zich het merk waardige geval voorgedaan, dat twee kinderen van 'n jaar of drie, die met diphtheritis in een zieken huis werden opgenomen, met el kander verwisseld werden en aan de verkeerde moeders werden te ruggegeven. Toen een der moeders haar kind, dat als genezen ont - slagen werd, kwam terughalen, verklaarde zij dat het, ofschoon 't de kleertjes aan had, die aan haar kind behoorden, haar kind niet was, doch toen de verpleegster zeide, dat het. vaak voorkomt, dat kinderen na diphtheritis sterk ver anderen, liet zij zich overtuigen en nam het kind mede. Twee maanden later kwam de tweede moeder haar genezen kind terug halen. Ook zij uitte eerst haar ver wondering doch na geruststellen de verzekeringen van den kant der verpleegster, dat vergissing buitengesloten was, nam ook zij het kind mede. Zij kon ten slotte echter niet. gelooven dat zij haar eigen kind terug had en stelde zich op de hoogte van het adres van de moeder van het. kind, dat in het ziekenhuis naast, het hare had gelegen. Op deze wijze kwam de vergissing aan het licht. Van overheidswege wordt nu een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de merkwaardige ver gissing. BRIEF VAN HARM AAN TEUN Wieringen, 30 - 1 1925: Beste Teuntje. Verexcuseer, as mien brief 'n beetje raar schreven is, want ik tril van nijdigheid. Hé je 't ook le zen, dat as je in 'n café wal ge- bruuk, 'n kop koffie, of 'n broodje met worst of zoks, dat je dir eer daags ok weer belasting van beta- le moet. Dat loopt, nou toch de spuigate uut. An mien fiets hangt 'n hongdepenning, om m'n sigaar 'n belastingzegel, an mien piep tabak idem, nou wil' mien komke koffie of potje bier, kortom iedere kauw of slok die ik doen is in 't belang van de belasting, 't lenige wat we nou nog te kort komme is belasting op ongs asem al naar ge lang je in 'n gezongde of onge- zóngdc streek asemt en in welk tempo. Efein we motte ongs er maar weer naar anpasse, net as an de motregen en an de mist. dir we nou ai maande inzitte. As dat met die nattigheid zoo deurgaat zou 't me niks verwondere as de natuur ongs op dc iene of are dag lcieuwe, rugvinne en zwumvlieze geeft. Ongs vrouwe verandere in stiekclvischkes en jij en ik in n snoek. De wondere benne de we reld niet uut. Dat liewwe we gus- ter nog bij ongs an durp ondervon- gen. Ze benne in de Elftstreet an 't boomerooden omdat dir de boel verbreed moet worre met 't oog op dc veule auto's. Nou da's flink, en niks gien bezonders, zei je zeg ge! Dat is 't ok niet. Maar toe ze zoo'n zwirre kanjer van 'n boom an 't omhakke ware, kwam 't ge vaarte iensklaps de verkeerde kangt over en ze schreeuwde wel van: hou, hou, maar dir gaf - de boom niks om en viel boven op de dridde van de Electrische centrale. Ze knapte óf as stopdridjes. 'n Bonk panne van 't huus. Twie pale van 't net ka pot en van de schrik bleef 't boven end in de lucht en 't ongerend in de grongd staan en 't, middenbrok ging an de haal en vloog bijna deur de rute van bakker Bakkers taartewinkel. Wat 'n schot, jo! 't was 'n merakel! De kalkaiere in dc kelder van Bakker ware van schrik allegaar liennep.ule worren en bij dokter dir ze net an radio ware te maken meenden ze al te hooren, dat in Parijs 'n aardbe ving plaas had. Wat 'n bende Ze hadde de boel vanzelf beter vertuië moeten. Maar ja, das nou te laat. Alles het zijn inzicht, zei de hoer, en hij keek in zien pet... Gedag IIARM PREDIKBEURTEN NKD HERV. GEM. Den Oever hall drie d. hr. Eppinga DOOPSGEZINDE GEM. Stroe v.m. 10 uur Ds. v. d. Veen. EVANGELISATIE Il.hoef v.m. 10 u de heer Eppinga bij uitgang maand, collecte. MARKTBERICHTEN. SCIIAGEN, 29 Jan. 1925. 3 Stieren 245 a 305 22 gelde- koeien, mag. 160 a 325 o7 id. vette, f 300 a 515 25 kalfkoeien 275 a 475 5 vaarzen 200 a 285 7 graskalveren 100 a 130 25 nucht. kalveren 14 a 30 185 o- verlioudcis 37 a 52 3 bokken en geiten 3 a 10 61 varkens, mag. 20 a 28 158 idem, vette per Kg. 0,70 a 0,75 123 biggen 12 a 20; 32 konijnen 0.60 a 2 110 kippen 1 a 3 eenden f 1 a 2 36 Kg. bo 'ter 2,20 a 2,60.' Eierenveiling. Aanvoer 113 j-TA- tijen, totaal 18545 stuks. Prijzen van 7,30 tot 9,20. TEVREDENHEID VERKLARIN G Ondergeteekende betuigt langs dezen weg zijne tevredenheid aan Agenten K. BOONTJES en .T. POPPEN voor de spoedige uitbetaling van een nog maar kort verzekerde ont eigende vaars. a, j Den Oever Jan. 1925. i J. POPPEN .J. VAN WACHENDORFF van RIJN WIERINGEN bericht de ontvangst van een bij zonder mooie collectie van blauw en fantaisie Kamgaren Fantaisie pantalons en overjassen Gevraagd tegen 17 Maart een hoog loon bij D. P. LONT Westerklief Wieringen. ,-wr _a.ü£3

Wieringer courant | 1925 | | pagina 2