NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN JëDlTH. 16e Jaargang- Dinsdag 10 Maart 1925. No. 23. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT EL KEN ADVERTENTIëN: BUREAU UITGEVER DINSDAG en VRIJDAG. Van 15 regels 0.50. Hippolytnshoef Wieringen. CORN. J. BOSKER, WIERINGEN ABONNEMENTSPRIJS Iedere regel meer 0.10. Telef. Intercomm. No. 19. per 3 maanden 1. MARKTOVERZICHT. Er zijn lijden in het jaar, die op liet vleeschgebruik een groote in vloed uitoefenen. Het zijn de dag n vast en de voorjaarsaanvoer van nuchtere kalveren. Dat minder ge bruik in die dagen geeft slappe markten, met lager prijzen. Verder heeft het mond- en klauwzeer op de kwaliteit van het vleesch zeer nadeelig gewerkt. Het een bij het ander, drukt op de vraag, op den yil'zet en op de prijzen, op den ge- heelen vleesch- en veehandel en is wel de hoofdoorzaak van de slap pe, trage markten, waarover zo wordt geklaagdOnze vooroudei s drukten vaak hun leed en genoe gen uit in korte gezegden, spreek woorden en in dien geest moet de handel maar denken alle tij den hebben hunne weertijden. In de beste kwaliteit zijn de prijzen vast met een willigen handel. Zoo werd op de SCHAGER markt van Donderdag 5 Maart een prima beest van den heer K. Breebaait uit den Groetpolder verkocht voor 600,aan een slager uit Den Hélder. Gewone le kw. 1,20'a 1.25 2e kw. 1,15 k 1,20 de min dere kwaliteiten zijn niet met juist /r hcid aan te geven. Melk- en kalf- koeien in prima kwaliteit vrij goed, verder traag en lager in prijs f 275,— a 450.—. Nuchtere kal veren met grooten aanvoer, handel - vrij goed, iets lager in prijs 14, h 25,—. Schapen voor het bedrijf 38, 45,voor uitvoer kleine aan voer 56,Vette varkens, han del goed, alles verkocht, aanvoel 170, prijzen 70 a 74 cent. GEMENGD NIEUWS. Londensche inodesnufjes. Dezer dagen kwam uit LQnder. bet bericht, dat de dames, die er prijs op stellen, de mode op den voet tot volgen, zich met laarzen met liooge kappen aan, op straat zullen gaan vertoonen. Spoedig daarna zagen we in een blad een prent met een nog nieu were Londensche mode. Ze laat de afbeelding zien van een aardig juffertje met een rokje, dat onge veer komt, tot waar de knie buigt. En dat in den winter Te Kopen- hage, waar men gewoon is, alle nieuwtjes op modegebied dadelijk te aanvaarden, klaagt men Ja, te Londen kan men zoo'n rokje op straat gemakkelijk dra gen daar heeft men in Januari, Februari en Maart geen twintig graden vorst. Maar in het Skandi- navische noorden Het aller merkwaardigste in de nieuwste Londensche modedames figuur is intusschen de hoed, die bet nieuwste helmmodel vertoont. In de Engelsche hoofdstad noemt men dat model „the pikemans pot" (de piekenierspot). De hoed moet eigenlijk staalgrijs zijn, luidt bet parool, om cenigszins te gelij ken op een helm uit de loopgraven maar als men gaarne wil laten zien, dat men een vrouw is, mag men er een kleine veer op aanbren gen. Een duur hondje. De heer H. te Groningen ver kocht dezer dagen een Duitschc dog voor 600. Iïet dier wordt ge transporteerd naar Indië, wat 300 kost, zoodat het beestje dan den eigenaar op 300 komt. Te veel kerken. In een rapport aan den Infcer- cnutch Council te Phladelpfua merkt de predikant (dr. Robert Westly Peach uit New York op, a dus de „Nieuwe Eeuw", dat de urotestanten in Amerika ongev°cr honderdduizend kerken, die te zamen oOO miilioen dollar waaro zijn, te veel hebben. Een bisschop der Epinopaalsche kerk deeMe mede, dat zoodra men een nieuw stad gaat bouwen, er een wed strijd onder de verschillende pro- testantsche sekten gehouden wordt, wie het beste bouwterrein FEUILLETON. No. 49. ^De woorden van dat lied troffen den jongenman. Het behelsde de klacht van een jong meisje, wier haar geliefde ontrouw geworden was. Waarom heeft hij mij gezegd dat hij mij liefhad Waarom, waarom, daar hij mij beloog Bij het einde van het tweede couplet, met een gevoel van onuit sprckelijken weemoed aangehe ven, zag Gcorge Lucien' te voor schijn komen uit een der lanen, die op de grot uitliepen. Hij was de zanger. Mevrouw Jaromie was bij den ingang der grot teruggekomen. Wie zingt daar zoo vroeg zij 't Is Lucien. Zie hem weg te sturen. Dat zal ik beproeven. Wees ge rust. Hij zal je niet zien. Ik za hem den anderen kant uit met mij medenemen. Die jongen wordt bepaald lastig dacht mevrouw Jaromie. De jonge schilder liep zijn leer - ling snel tegemoet. Bravo, jongen riep hij hem toe. Weet je wel, dat je een heel mooie stem hebt O. u daar, mijnheerant woordde Lucien, in schijn heel ver baasd. Dat had ik niet durven denken, dat ik u hier zou ontmoe ten. Dus wandelde u in het park, terwijl ik u al twee uren lang in de tuinen zocht Heb je mij dan wat te zeggen? Eigenlijk niet, maar ik ban krijgt. In vele gemeenten, was» alle geloovigen tezamen wel een plaats in één zaal zonden kunnen krijgen, staan drie ol vier kerken vlak bij elkaar. Hartelijkheid is maal alles In de raadsvergadering te Ilpen dam deelde de heer Lakeman (vrijz.) mede, dat hij ontslag nam als lid van den gemeenteraao. Toen aan het einde der vergade ring de burgemeester het schei - dende raadslid wilde toespreken viel de heer Lakeman hem in de rede met de opmerking, dat hij van den burgemeester als amn- tenaar geen pluimpje wilde hen - ben. De burgemeester zat even per - plex en sloot de vergadering. Autobus in brand. Een groote autobus van de on derneming „Poort en Sloothaak' komende uit de richting Amstcr dam, die den dienst tusschen Aals meer. en Amsterdam onderhoud! geraakte Zaterdagavond in brand De zes inzittende passagiers kon den ijlings door de voor en achter portieken de bus verlaten, waar door persoonlijke ongelukken voor komen werden. Met brandbli^scn- apparaten en emmers slootwatei slaagde men er spoedig in, de vlam men te dooven. Daar de motor door het water echter onklaar ge raakt^ was, moest een reserveauto den dienst hervatten. Voorbeeldig echtgenoot. Volgens een bericht 'uit Koenitrv. berg beeft men te Gross Lasd *- hoen in het district Hindenburg ontdekt, dat een landeigenaar, met medeweten van zijn kinderen zijn vrouw 4 jaar lang in een klein kot gevangen heeft gehouden. De vrouw was indertijd in een krank zinnigengesticht geweest, doch daaruit als genezen ontslagen. Het was den man niet erg naar den zin, dat zijn vrouw weder thuis kwam, waarom hij tot deze met bode zijn toëvlucht. nam. De vrouw moest, toen zij werd gevonden, ter stond naar het ziekenhuis wor - zoo graag bij u Wat zong je daar zooeven Hoe heet dat liedje „Waarom heeft hij mij gezegd dat hij mij liefhad '.t Is de klacht ran een jong meisje, dat vernomen heeft dat hij, dien zij bemint, haar verlaat om zijn liefde aan een an der te wijden. Ik heb de wijs verleden jaar ge leerd, toen ik haar hoorde zingen door een jong meisje, een naaister tjo, wier kamer grensde aan de mijne. Georges kon zich niet weerhou den te zuchten. Edith was dus nog niet geheel vergeten. Niet verder I Mevrouw Jaromie was niet te - reden. Al wat haar liefde in den weg kwam, verbitterde haar. Toen George ini het kasteel te - i'uggekeerd was. een kwartiertje later, troonde zij hem mee onder voorwendsel van hem eenige oud heden te laten zien. Onderweg zei- de zij - Georges, je leerling is heel on handig. Vanmorgen reeds.... Hij 's altijd daar waar men hem niet zou willen hebben. Men zou we - zenlijk zeggen dat hij het er om deed. 't Is een heel zonderling denk beeld van dien miinheer Mollin, om je dien knaap hier op je hals te sturen. - Zooals ik je gezegd heb, was het voor mijn vertrek afgesproken. Voor het overige heb je kunnen zien, dat Lucien mij alle kleine diensten bewijst. Ik heb veel ge mak van hem. En heeft hij je ook zooeven een kleine dienst bewezen, op het oogenblik, dat je de grot zou bin nentreden Deugnietsprak Georges, met den vinger dreigend Kom mei^e, sprak zij, hem bij de hand vattende. Zij doorkruisten nog een aantal groote zalen. Eensklaps werd de groote klok eluid, een bewijs, dat er bezoek was. Hoe vervelend, mompelde zij, zichtbaar slecht geluimd. Ik moet weg, anders komt men mij hier halen. Maar, Georges Je weet nu den weg, vanavond om elf uur, als allen naar bed zijn, wacht ik je om je mijn vertrekken te laten zien. En met een betooverenden. blik verwijderde zij zich. Alles was stil op het kasteel. De dienstboden sliepen, ook Tom, de New-Foundlander. de bewaker van het kasteel, die reeds met Lu cien de beste maatjes was. Georges zat op. Hij scheen ge jaagd. ITet sloeg elf. Zii wacht mij, sprak hij bij zich zelf. George streed niet meer. Hij was overwonnen. De jongeman stond op, stak zij.; waskaars aan, opende zaclitj.s zijn deur, liep de gang op, maar bij de deur van Lucien's kamer g-- komen gekomen, zag hii den jon- een eensklar»s te voorschijn koir.cn en vlak voor hem post vatten. Lucien zag er bleek en treurig uit, maar hoogst ernstig. In zijn den overgebracht. Nieuw ontdekte malversaties te Veenendaal. In de rekening van het Burger lijk Armbestuur te Veenendaal was 1000 egbockt, als gemeente subsidie, welke echter onder de ru briek werkverschaffing thuis be hoorde. Bij onderzoek leek dit eerst een vergissing te zijn, doch hij verdere beschouwing bleek ook hier de zaak niet in orde, en ont dekte men twee zichtbaar ver- valschte mandaten, die door ra deering en overschrijving met het schrift van den secretaris van „Eén duizend gulden" tot „Twee duizend gulden" waren vervalscht Een en ander is tot beschikking gesteld van den Officier van Jus titie te Arnhem. Yen Nederlander in den D.-trein beroofd. Zaterdagmiddag is, naar V. D. meldt, een doctor uit Rotterdam, die van Hamburg via Osnabruck naar Nederland reisde, in den D. frein BerlijnAmsterdam van zijn portefeuille beroofd. In de zij- vang van dien D.-trein ontstond bij het passeeren van een anderen reiziger eenige strubbeling, waar bij een Duitscher, die den doctor wilde voorbijgaan, hem zijn porte feuille, inhoudende eenige hon - derden guldens, wat Duitsch geld, een pas, en reisbiljet en andcie napieren wist te ontrollen. De berooving werd spoedig be merkt en de op den trein dienst doende beambte van de geheime nolitie stelde onmiddellijk een on- lerzoek in. De Duitscher die tege lijk met den Rotterdammer in den trein was gestapt, had dien ven wel te Osnabruck kunnen verlo ten en is voortvluchtig. Belangrijk kastekort. De directie van de Geldersche Credietvereeniging te Apeldoorn 1-eeft een kastekort ontdekt tot een totaal bedrag van 60.000. Als verdacht, zich hieraan te hebben schuldig gemaakt, zijn door de "•emeentepolitie gearresteerd en fonkelenden blik lag iets vastbe radens en stouts. Hij was niet meer de grappige kwajongen, die jacht maakte op de vlinders of met Tom over den grond rolde hij zag er uit als een man met een vasten wil. Jij daar, riep de schilder ten hoogste verbaasd. Wat beteekent dat Wat voer jij hier uit Zooals u ziet, ik wilde een luchtje scheppen. Waarom ben je niet gaan sla- nen Waarom, omdat ik geen slaap had. Georges haalde de schouders op. Je zult me plezier doen met oogenblikkelijk weder naar je ka mér en naar bed te gaan. Lucien schudde het hoofd. Mijnheer Georges sprak hij. het doet mij leed, maar ik kan u niet gehoorzamen. Ik ga niet naar bed, en daar vi ook geen trek schijnt te hebben om te gaan sla - tien. stel ik u voor u gezelschap te houden tot de dag aanbreekt. Wilt niet niet in uw kamer blijven, m zullen we wat gaan wandelen. '1 Is een heerlijke nacht. Ik heb u daarenboven iets te vertellen, dat u belang zal inboezemen. En ik zeg je, dat je me ver veelt. Scheer je weg. Naar je ka - mcr. Ik wil het, ik gelast het je Neen. Maar ben je dan krankzinnig ere word en Is u niet veeleer een beetje on gestold, mijnheer Georges Georges greep Luciens arm en lien met kracht knijpende, sprak hij op doffen toon in arrest gesteld de kassier en ec n kantoorbediende, beiden we; k- zaum bij deze bankinstelling. De nood te Emmen, De Raad te Emmen nam lieden le begrooting met algcmeene stem men aan. Een commissie werd benoem.I cm den financieelen toestand v u de gemeente bij de regeering uit en te zetten. De arbeiders, welke zich zonder middel van bestaan in de gemeente vestigen, zullen bij eventueele werkloosheid eerst 2 jaren na den datum van vestiging bij de werkverschaffing geplant worden. Aan een commissie werd opgedragen om een rapport te out werpen, waarom de Raad spoedj ge uitvoering van het zuidelijk k.: naalplan noodzakelijk en ge- wenscht geoordeeld wordt. Dit laatste naar aanleiding van een verzoek van den Minister van hé. nenlandsche Zaken, om hem de motieven die den Raad had, om op spoedige uitvoering van genoemd plan aan te dringen, sci.'if«< üjk mede te deelen. De prijs der aool In slechts enkele dagen is in Noord-Holland de prijs van de ge le kool verdubbeld, in hot lnai.-r. der vorige week werd reeds 1190 per wagon besteed. Uit Schagen. Op de lijstep voor het Neutiaat Ziekenhuis te Alkmaar wei i il- hier voor een bedrag van 1941.50 eeteekend. Mevr. de wed. P. Kossen. g. b Rniin. alhier zal op 28 Maart a den 100-jarigen leeftijd hebben bo reikt. Een wanboffer. Op de markt te Purmerend wa ven Dinsdag twee Rijksveldw.nh - ters, als burger gekle -d, op sur veillance uit. Toen zij in een ca ft een kop koffie gebruikten, kwam een Amsterdamschc koopman naar hen toe met do vraag of de heeren een spelletje (ongestempi i del kaarten wilden koope.i De heeren vonden dat goed en toen de O, ik begrijp het al. Ellende ling Je bent een spion. Ik waak over u. mijnbeer hernam Lucien, zich in zijn volle lengte oprichtende. En je bent bier Om u terug te houden. Dus weet je Dat zij u wacht in haar kamer zooals zij u wachtte in de grot van Kct park. Maar u zult niet naar haar gaan, niet w aar Ik bid er u om. ik vraag het u op mijn knieën. Neen, neen. nietwaar I" hebt niet gelogen, toen u Edith zeide, dat u haar bemindet. .Georges ontroerde. En de knaap vatte Georges bij de hand en troonde hem de kamer binnen. De kunstenaar zette bet licht op en tafel en liet zicli in een leur.- toel neervallen. Hij scheen ver- lietigd. ïïij hield bet hoofd vooro- \ergebogcn en scheen zijn leerling liet te durven aanzien. Lucien bad de deur gesloten en togen alle verrassing zich w illen vrijwaren door don sleutel twee maal in het slot om te draaien. De tooverkracht is verbroken Mevrouw Jaromie bad haar dienstboden weggezonden. Haar rijk en smaakvol gemeubelde ka mer was door een naar waskaar sen flauw verlicht. In een morgen gewaad. dat haar bekoorlijkhe den ten volle deed uitkomen, wachtte zij hot haar toegezegde bczook. De vreugde der zegepraal stond op haar gelaat te lezen. Tiet sloeg elf uur. ÏTij zou komen. Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1