16e Jaargang. Vrijdag 13 Maart 1925.No. 24. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN EDITH. Geen prijsverhoogiDg Tabaksfabriek JE WAKENDE LEEUW" J. I Keuss - Alkmaar WIERINGER COURAH VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU: Hippolytushoef Wieringen. Telef. Intercomm. No. 19. UITGEVER CORN. J. BOSKER. WIERINGEN GEMENGD NIEUWS. De echtgenoote van den ex-keizer. De echtgenoote van den ex-kei zer van Duitsch'and is te Berlijn aangekomen, om bezoeken af te leggen. Breda zonder autobussen. Breda is Dinsdag na uitspraak van den Iloogen Raad, een auto- busjoos tijdperk ingegaan. Vele vreemdelingen, die Dins - 1 dag deze stad bezochten, keken raar op, dat de busjes op het Sta tionsplein waren verdwenen en zagen zich genoodzaakt, om een paardentram te nemen of te voet hun plaats van bestemming te be reiken. Wel is het verkeersgevaar in de binnenstad hierdoor voor een deel opgeheven, .doch het reizend pu- I bliek is er zeer door benadeeld. Wat de gemeente nu zal doen? Getrouwe bezoeker, j De jaarvergadering van gerech tigden in de boermarke te Eext (D.) wordt steeds op den len Za - terdag in Maart gehouden. JA. I Zaterdag was de heer J. W. 3ij- j Ijzing van Eexterzandvoort voor l de 60ste maal aanwezig. Van 1865 ar heeft hij elke jaarvergadering jij bijgewoond. Botter vergaan. T Maandagavond werden twee botters uit Huizen, ongeveer 6 K.M. van de haven van Huizen overval len door een hevigen storm, ver gezeld van hagel en sneeuw. Bei de schepen bevonden zich ter hoog te van Naarden. Toen de storm bedaarde, zag Gerrit Hagedoorn, de schipper van den eenen botter, nergens de schuit van zijn maal, de H 52. Hij kruiste een tijd lang rond, doch meende ten slotte, dat deze het raadzaam had gevonden huiswaarts te gaan en zeilde daar om eveneens naar de haven. Doch daar was de H 52, bemand door den 59-jarigen Isaac Veer - man en diens zoon, den 21-jarigen FEUILLETON. No. 50. Maar opeens rees zij verbaasd ja ontsteld van haar canapé op Een geluid van stemmen drong tot liaar door. Wat kon dat wezen. Iedereen, tocli, behalve George, moest op dat oogenblik ter ruste zijn. Met alle inspanning luisterende, her- eknde zij Georges stem. Zij nam een der waskaarsen, opende de deur en verliet haar kamer. Het geluid der mannen was eensklaps verstomd. Maar inplaats van weder haar vertrek te betre den, liep zij regelrecht op Geor ges kamr aan. Bij de deur van George geko men, had mevrouw Jaromi haar licht uitgeblazen en stond leu nend tegen den deurpost te luiste ren. Alles was stil. Doch zij begreep, dat George niet alleen was. Zij vermoedde, dat zijn leerling zich bij hem bevond. Want liet kon slechts met Lucien wezen, dat de kunstenaar dien woordentwist gehad had, waarvan het geluid tot haar doorgedrongen was. Zij giste wat er in de gang was voor gevallen. O, die Lucien, in wien ze eerst belang gesteld had, nu kon zij hem niet langer uitstaan. Zij verfoei de hem. T ieter Veerman niet aangekomen. Hagedoorn bleef in de haven den dag afwachten en zeilde tegen den morgen weer uit om zijn maat te zoeken. Intusschen werd door een schip per uit Amsterdam te Bunschoten gerapporteerd dat benoorden Naar den de mast van een botter boven water uitstak. Onmiddellijk koos de boot van de zeepolitie, welke toevallig aanwezig was, zee met aan boord de predikant van Bun schoten. Men vond na eenigen tijd inderdaad de aangeduide plaats, doch het ummer van den botter was niet te zien, daar schuit en zeilen te diep onder water zaten. Wel ontdekte men enkele merken van de netten, en kon met moeite een stukje van het bruin geverfde zeil worden afgescheurd. De havenmeester uit Huizen herkende aan deze weinige ken - merken de indentiteit van de II 52. De visschers zijn van meenmg dat de H 52 water heeft geschept en dientengevolge is gezonken. Do lijken van de verongelukte visschers zijn nog niet gevonden. Picter Veerman was enkele maan den geleden in het huwelijk getre den. De Zomertijd en de Spoorwegen. Naar liet „U. D." verneemt brengt het Dinsdag in de Tweede Kamer gevallen besluit met betrekking tot den zomertijd groote moeilijk beden met zich mede voor de spoor wegen. De reeds vastgestelde^ trci nenloop voor den a.s. zomerdienst is ontworpen op de basis van hand liaving van den zomertijd. De dienstregeling moet nu weer wor den omgewerkt naar den nieuwen stand van zaken. Speciaal zullen de moeilijkheden gelden de inter nationale aansluitingen,, in ver band met het feit dat einde Maart of begin April België en Frankrijk den- zomertijd wel invoeren. Het Brltsche Rijk. De bestrijdina van het mond- en klanwzeer. Het departement, van landbouw Zij had er een voorgevoel van gehad, dat de jongen haar zou hin deren, haar wenschen zou dwars- boomen. Waarom had zij niet ge- ëisclit, dat hij naar Parijs zou te- rugkeeren Daar hoorde zij Georges snik ken. Hij een man, schreien Waar om schreide hij O, ik begrijp het al, dacht zij. ik begrijp het al de andere heeft hem over die Edith gesproken en het is de herinnering aan dit el lendige schepsel, die hem als een kind doet schreiën. Door een soort van woede aan gegrepen, stond zij op het punt tegen de deur te bonzen, toen de klank van Lucien's stem haar te rughield. Zij bedwong haar toorn en met alle inspanning luisterde zij. Och, beste mijnheer Georges! sprak Lucien, schrei niet. Geen onkel ongeluk is er gebeurd, God dank en u heeft e geen' ernstig verwijt te doen. Beste Lucien, antwoordde do jonge man. Daarenboven zal juffrouw E- dith nooit te weten komen wat Uier is geschied. O, neen. Zij moet er altijd on bekend mee blijven. Achter de deur stond mevrouw Joramie met gebalde vuisten, tan denknarsende. Georges rees op, greep de hand van Lucien. drukte die met warm te en sprak Dank je. dank je. Dus u is niet boos op mij Ik op jou bons zijn Omdat je mij ontgoochelt hebt Integen deel, ik dank je, ik dank je dui- handhaalt haar prijzen en bekende prima niet te overtrefen kwaliteiten. Onze prijzen zijn 70, 80. 100, 120, 140, 150, 160, 180, 200, 225, 250, 300, 350, 400, 450 en 500 cent per pond. deelt mede, dat niet kan worden overgegaan tot het isoleeren van vee, dat aan mond- en klauwzeer lijdt. Zoolang de wijze waarop de ziekte zich verspreidt, nog niet be kend is en de mogelijkheid blijft bestaan, dat de besmetting ook door de lucht kan plaats hebben, is het dooden der besmette dieren het eenige bestrijdingsmiddel waarmede het departement genoe gen kan nemen. Een drama In de woestijn. De Britsclie draadlooze dienst meldt uit Irak dat eenigen tijd ereleden een vliegmachine vermist werd, bemand met luit. William Conway Day als vlieger en luit. Donald Ramsay Stewart als waa-' nemer. Er werden vliegmachines uitge zonden om hen te zoeken. Die von den wel het beschadigde vliegtuig maar van de bemanning geen spoor. Een paar dagen terug nu ontdekten vliegers een paar witte dingen in de woestijn. Zij daalden: en nu bleken het twee geheel ver bleekte geraamten te zijn, die, la- zendmaal. Ik vergiste mij dus niet, sprak mevrouw Jaromie, boven- menschelijke pogingen aanwen dende om haar woede te bedwin - gen, 't is die kleine ellendeling, die zich tusschen George en mij heeft geplaatst..Slang waarom heb je niet vermorzeld Lucien, dus ging Georges voort, beloof je alles te zullen ver geten, wat je gehoord en gezien hebt Want nu begrijp ik ook, dat je niet zoo toevallig in het park was, toen wij in de grot waren. M ist je, dat mevrouw Jaromie er was Zeker, mijnheer. Mijnheer Alexis Mollin had mij opgedra gen een oog in het zeil te houden. Ik was verscholen in de struiken vlak bij u en heb alles gehoord. En ik begreep, dat als u eens in de grot was met haar, u Edith niet meer onder de oogen zoudt dur - ven komen. - Je hebt goelijk, beste jongen en ik dank je, ik dank je. Hoe zal ik het je vergelden Maar Lucien, had je mij nu niets te zeggen over Edith Welzeker, mijnheer en in de eerste plaats, o u zult wel ver wonderd zijn, dat Edith niet de dochter is van mijnheer Mouril - Ion. Georges liet een kreet van ver bazing ontsnappen. Weet je dat zeker Maar een heer, die veel belang stelt in juffrouw Edith en ook in u, moet mijnheer Mourillon dwin gen zijn toestemming tot uw hu welijk te geven. Edith zegt mij dit ook in haar ter geïndentificeerd, bleken te zijn die van de beide vermiste officie ren. Vermoed wordt, dat zij, na een noodlanding, te voet hulp hebben w illen zoeken in Jalibah, op onge veer 12 mijlen ten N. van de plaats van het ongeval en dat zij bij die poging den weg zijn kwijt geraakt. Van je vriendjes moet je 't maar hebben. De vrienden van een farmer in Oregon hebben onlangs de grap uitgehaald, om in een aantal ledi ge appelkisten, die deze farmer naar Engeland had verzonden, hu welijksaanzoeken te leggen. Meer dan 3000 meisjes uit Engeland, Ier land en Wales hebben daarop den farmer hand en hart aangeboden. Dit was voor den verwonderden hoer des te onaangenamer, omdat hij, naar de „Sunday Express" meldt, reeds verscheidene jaren gelukkig gehuwd is. De voorbereiding van de reis van den prins van Wales. Den 28sten Maart vertrekt de prins van Wales tot het doen van een diplomatieke en vriendschap pelijke reis naar Zuid-Afrika en Zuid-Amerika. Hij doet die reis per slagschip „Repulse", welks be manning 1250 koppen telt. Het is haast ondoenlijk om te midden van al de machineriën, kanonnen, waterdichte schotten, pijpleidin gen en electricitcitsorganismcn van 90 menschen. waaruit het ge volg van den prins zal bestaan. De bagege loopt in het enorme, want er is gerekend op festivitei ten van allerlei slag en allerlei olaats. op klimaatwisselingen, toeren te land, jachtpartijen, ban ketten en danssoirées aan boord. Tn Nigeria hoeft niet minder te worden gefovon dan in het Ameri kaansche winterveld. Van den nrins gaan niet minder dan 200 koffers kleeren mee, twee persoon hike bedienden en verder voor :eder lid van het gevolg nog een aparte bediende. Omdat er aan brief. Maar zij noemt dien heei niet. 't Is een heel rijke en vooral een heel goede heer, want hij doet veel goed, naar het schijnt. Juf frouw Edith heeft hij zijn naam gezegd. En die is Florentin Broussel. O, hernam Georges, met nieu we verbazing. Doch ik sta maar te babbelen. Wat gaan wij beginnen, mijnheer? Dat zal ik je laten zien. George opende een handkoffer tje, waarin hij alle voorwerpen, die hem toebehoorden.in de kamer inpakte. Bravo riep Lucien. En jij vroeg Georges. Ik, ik ben al klaar. De knaap vloog naar zijn ka - mor en kwam terstond terug met rijn reistasch, die reeds dichtge sloten was. Lucien had er op ge rekend, dat hij Georges van zijn heillooozen weg zou afbrengen. Mevrouw Jaromie was in een deerniswaardigen toestand. Bleek rds een doode, stond zij tegen de leur. Geen woord van het gesprek was haar ontgaan. Wat al gewaar wordingen had zij ondervonden Zij was als op de pijnbank. Twin <ig maal stond zij op het punt haar tegenwoordigheid te verraden, en telkens had zij zich bedwongen ronder het te weten misschien, eehoorzamend aan een gevoel van schaamte en trots. Maar wat voeren zij toch uit? vroeg zij. toen zij hen niet meer hoorde spreken. Zal die kleine el lendeling haast naar zijn kamer gaan boord geen gelegenheid is voor d „fijne wasch", moet de prins i ken dag een ander boordje aan doen, totdat hij te Kaapstad zijn aangekomen. Daar pas g:.;ó de gansche vuile was van boord. Het tafelpcrsoneel van den prins bestaat uit 21 aparte menschen, inclusief de kok. Verder geheim schrijvers, een drukker voor de officieele toespraken. Uit Schagen. De heer P. Trapman, .wethou der dezer gemeente, heeft ontslag genomen. Een oudie overleden. Mevr. de wed. A. Guddc van Ti- clielhoven te Zierekzee is Woens dagochtend in den leeftijd van 133 jaar en 2 maanden overleden. Drankbestrijding in Indiana. De nieuwe wet op de drankbe strijding in den Staat Indiana 'V. St. is zóó kras als er tot nu toe op dit gebied nog niet is vertoond. Wie er op betrapt wordt ..een haif pintje" in zijn bezit te hebben kan een boete krijgen van 10.000 pond sterling en moet op z'n minst 30 dagen de gevangenis in De nieu we wet kan er toe lijden dat iedere burger van Idiana voortaan do n.i tuurlijke bespieder en verklikker zal worden van zijn medeburgers. Hoewel zóó kras dat de wet wel onmogelijk zal zijn toe te pas sen, was het ontwerp nog veel er ger. Men wilde al het rieken naar sterken drank verklaren tot. oen afdoend bewijs, dat een persoon 1 ronk en was Onder de nieuwe wet zijn ver - koopers en koopers van sterken drank al even strafbaar. Spoorweg eonducteurs. ander spoorwegper soneel en stationsemployé's kre gen het recht om lieden in hech tenis te nemen, die zij ervan ver denken, sterken drank lui zich te dragen. De vrouw en kinderen van een man die een auto-ongeval krijgt kunnen stevige schadever goedingen krijgen van den. man. die den sterken drank aan een ohauffenr had verkocht. Bijeen Georges had zijn handkoffertje gesloten. Laat ons gaan, sprak hij. Hij liep op de gangdeur aan. Neen, sprak Lucien, alsof li ij gegist had, dat mevrouw Jaromie hun den weg zou versperren, niet dezen kant uit. Kom hier, dozen weg, volg mij maar. Hij nam het licht en vooruit gaande liepen zij de tweede kanier door en kwamen op een andere gang, die hen voerde naar de trap van het dienstpersoneel. Een oogenblik hoorde mevrouw Jaromie het geluid van voetstap pen, die zich verwijderden. Opeens werd alles haar duide lijk. Met een rauwen gil beproefde zij de deur te openen. Docli toen haar dit niet gelukte, vloog zij laar het eind der gang, opende •en ander groot verterk en spoed- 'c zich naar het venster, dat zij opensloeg. George en Lucien, elk een hand koffertje dragen, waren reeds het voorplein over en liepen snel naar "en poort van den tuin, die ge woonlijk slechts met een grendel gesloten was. Tom de Newfoundlander, bege leidde hen'. Hij sprong om ben heen als om hen te liefkozen. Mevrouw Joramie had slechts den tijd hen hij het schijnsel der maan even te zien. Want zij ver dwenen terstond in de schaduw der groote hoornen. Toen richtte zij zich op met fonkelende oogen en zwoegenden boezem. Hij vertrekt, hij ontvlucht mij Hij ontsnapt mij, en ik. ik bemin hem, ik bemin hem Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1