16e Jaargang. Vrijdag 27 Maart 1025. No. 28. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN O I T Geen prijsverhooging Tabaksfabriek J. R. Keuss - Alkmaar WIERINGER COURANT UITGEVER CORN. J. BOSEER, WIERINGEN VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. AD VERTE NT Ië N Van I5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU Hippolytushoef Wieringen. Telef. Intercomm. No. 19. GEMENGD NIEUWS. De „Soerakarta." Dinsdagavond had een droevig ongeval op de „Soerakarta" plaats Toen is n.1. de 28-jarige P. Hof man, uR Maassluis, die dienst deed als kok voor het bcrgingspar- soneel aah boord van de „Soera karta" over boord geslagen en ver dronken. Hij laat een vrouw met ^driekinderen achter. Woensdag zijn nog 100 zakken cement aan boord van de Soera karta gebracht, om de bekisting af te maken, ongeveer 200 zakken •Jcement blijken noodig om het gat te dichten. Op de zee-assurantiemarkt te Londen, is de koers voor de her verzekering van de „Soerakarta" in verband met ongunstiger weer opgeloopen van 15 pCt. tot 20 pCt. De bergers zijn nu bezig de ga ten en scheuren in ruim II te dich ten en het maken van de kuip voor de groote beschadiging. Iïet werk vordert naar wensch, alleen wordt het bemoeilijkt door den zeegang als een gevolg van den Zuid-Westelijken wind. Op het tusschendek van ruim II is k een twaalf duims centrifugaal- pomp opgesteld. Al he,t mogelijke wordt gedaan om het werk zoo - veel mogelijk te bespoedigen, daar r alle werkzaamheden echter door duikers moeten worden uitge voerd, zijn de vorderingen vanzelf sprekend gelimiteerd. Tilburg 70.000 inwoners. Dinsdagmorgen is te Tilburg de 70.000ste inwoner geboren. Namens „Tilburg Vooruit" zal den ouders, het echtpaar de Rooy v. Beekom, een gouden herinne ringsmedaille worden aangebo den. „De Hoop" aan den grond. Men meldt, uit Helder. Het hospitaal-kerkschip „De' FEUILLETON. No. 54. Ik mag toch wel eerst weten wat men mij ten laste legt Want ik ben mij van geen kwaad b - wust. De justitie vergist zich. Ik beè het slachtoffef van een betreu '•enswaardige vergissing. Dat geloof ik niet. Ge zult u voor den rechter van instructie hebben te verantwoorden. Vooi hem kunt ge uw onschuld aanne melijk maken, antwoordde üc r un missaris, ondanks zichzelven doo« de kalmte, de waardige houding, den open blik, de goede manieren en de taal, van den grijsaard ge troffen en zijn toon verzachtende Ik ben voor mijzelven gerust en zal u gercedelijk volgen. Als ik maar mijn dochter niet had, mijn Edith. O, haar geheel alleen ach ter te laten. Dat kan ik niet. Mijn heer de commissaris, voegde hij er^met een trillende stem bij, u ver gist u zeker. Ik ben liet niet. Ik kan het niet zijn, dien mijn u heeft gelast in hechtenis te nemen. Ik vergis mij niet, antwoord de' de ambtenaar. En een papier uit zijn zak ha lende, sprak hij Hier is het bevelschrift, hc denochtend tegen u uitgevaardigd. Gij zijt wel de bedoelde persoon Ambroise Mourillon Linné no. 12 wonende met een iong meisje, dat hij voor zijn dochter laat door gaan. Ik begrijp er niets van, zucht te Mourillon, en ben bereid u te Hoop" is op den Zuidwal achter lort Harssens aan den grond ge- loopen. Assistentie van de sleep- bootcn werd geweigerd, daar men hoopt met hoog water met eigen middelen vlot te komen. Het Koegras. Ingediend is een ontwerp van wet, strekkende tot overbrenging in beheer en onderhoud gedeelte lijk bij den polder „het Koegras gedeeltelijk bij de gemeente Cal- lantsoog van den bij het Rijk in beheer en onderhoud zijnden weg van Midden vliet onder de gemeen te Helder die naar Groote Keeten onder de gemeente Callantsoog. Aanbesteding. B. en \V. van Helder hebben aan besteed het maken van een vlot brug over het Noord-Hollandscli Kanaal aan de Ivooy te Helder. De aanbesteding geschiedde in twee perceelen en in massa. Laagste in schrijver was de N.V. W. Uitsla ger's Aannemingsbedrijf, Amster dam, fierceel A voor 18,900 en norceel B voor 25,650. Zonderlinge laatste wil. Een zonderlinge crematie wordt verlangd door de Barri Crawshay, een lid van een aanzienlijke fami lie uit Wales, die dezer dagen is gestorven/Hij beeft zijn vermogen van circa 250.000 aan zijn zoon na gelaten op voorwaarden, dat hij gecremeerd wordt liggende op een sofa, in sportcostuum, met golf- kousen en golf schoenen, terwijl de asch in dezelfde urn moet worden gedaan als die van zijn vrouw. De crematie is volgens voor schrift van den betrokkene op 25 Maart voltrokken. Als dat peen geld verknoeien is.. Men schrijft aan het Hbl. In de gemeente Ambt-TIarden- berg zijn 25 scholen op 12000 inwo ners. Elke leerling kost per jax>' aan Rijk en gemeente 145. tegen over een ontvangst van 5, per volgen. Maar sta mij vooraf e -n gunst toe, mijn dochter, mijn aan genomen dochter, die ik 1! fh b als een eigen kind, is daar in haai kamer. Vergun mij haar te gaan omhelzen en eenige woorden toe te spreken, om haar gerust te stel len. Ga je gang. Maar eer de grijsaard een slap kon verzetten, ging de deur open, en Mientje, bleek, de oogen vol tra nen, vloog op den ouden man toe en viel hem om den hals. Vader, vader Mourillon drukte haar aan zijn borst en bedekte haar voorhoofd met kussen. Ik was daar bij de deur, sprak zij snikkend en heb alles gehoord. Men komt u gevangen nemen, u wegvoeren. U is onscliif Gig. Het is schande. Edithtbedaar, kindliefent woordde Mourillon, hoe onver wacht en hard de slag is, die ons trof, wij moeten ons onderwer- nen. De heeron spreken en hande len in naam der wet. En els Ir •- ger is gehoorzaamheid schuldig aan do wet. Maar ik herbaal je, mijn kind het is een vergissing en zoo niet vanavond, zal ik mor gen op zijn laatst de vrijheid te rugkrijgen. Zij sloeg snikkend haar armen om den hals van den grijsaar Mourillon maakte zich los uit die omhelzing en sprak, naar ie deur zijn schreden richtend? Laat ons gaan. Edith bleef een oogenblik roer loos en als verstomd staan en wil de hem daarna naijlen. Haar oogen bedekten zich mei een floers. Zij uitte een gil en viel bewusteloos op den vloer. De werkvrouw kwam toeijlen handhaaft haar prijzen en bekende prima niet te overtreüeif kwaliteiten. Onze prijzen zijn 70, 80. 100, 120, 140, 150, 160, 180, 200, 225, 250, 300, 350, 400, 450 en 500 cent per pond. leerling aan schoolgeld. Als Amsterdam naar rato even veel scholen zou hebben, dan zou dat aantal daar bedragen 1564 scholen Toen de pacificatie op komst was, hebben we voorspeld, dat er te voel scholen van gelijke soort zouden komen. Dat het zoo erg zou worden, hel ben we ons evenwel niet kunnen voorstellen. Kamerverkiezingen. De uitslag van de stemming over de soc. dem. groslijst voor de kies kring Haarlem— Helder is naar liet „Volk" meldt als volgt 1. J. F. \Y. Duijs, 2. Ch. G. Cra- mer, 3. C. Thomassen, 4. J. Gcr- ritsz, 5. F. van Meurs, 6. J. We ster hof, 7. A. do Vries, 8. B. YV. Bin nendijk, 9. G. Miedema-Zondcrvan 10. G. L. Niomeyer. „De Hoop" weer vlot. Men meldt uit Helder dat het Hospitaal-Kerkschip „De Hoop" en trachtte haar bij te brengen. Op hetzelfde oogenblik, dat Mou rillon het rijtuig zou bestijgen, dat een der agenten had gehaald en waarvan hij het portier opende, kwam Lucicn Morel aanloopen. Dij zag den commissaris en den agent bij den ouden man plaats nemen en hoorde den anderen agent tot den koetsier zeggen Naar de prefectuur van politie. Een kling nieuwsgierigen had zich inmiddels voor het huis ve; - zameld. Toen hij, van zijn ontroering be komen, een paar stappen vooruit deed en op Mounllon's woning wil de aanloopen, sidderde hij en trad eensklaps naar achteren. Het ge lukte hem zich achter eenige per sonen, die grooter waren dan hij, zich te verschuilen. Onder degenen, die hij de deur van het huis stonden, had hij zijn vader en Jacques Vernier herkend. Hij verloor hen niet uit liet oog. Hij merkte op, hoe heiden vrij net gekleed waren en hoe zij er tevre den en vroolijk uitzagen. Wat heteekent dat sprak de knaap bij zichzelf. Wat voeren die daar uit Waartoe zijn zij hier Men heeft een armen ouden man in hechtenis genomen en zij zet ten een gezicht alsof hun dat veel genoegen doet. Dat is vreemd. Het geeft veel te denken. O, sprak hij eensklaps, zich te gen liet voorhoofd slaande. Waa. om niet Tk ken ze.Zij zij:, wel in staat dat te hebben gedaan Tïij bleef eenige oogenblikken staan, in gedachten verzonken. - Ja, iets zegt mij, dat. zij r.ie vreemd zijn aan de inhechtenis neming. Men zal ben daarvoor be taald hebben. Maar wat hebben ze daarvoor verzonnen En waar Woensdagavond omstreeks zes uur door de sleepboot „Drenthe" is vlotgesleept. De nieuwe typiste. Het onderstaande drama had kort geleden plaats in eea onzer groote sleden. De schattige typiste mee het snoezige jioppengezichtje was op haar hoede. In de drie dagen, dat ze op het groote kantoor werk zaam was, had ze haar oogen den kost gegeven. Ze had begrepen, dat de gevreesde chef de bureau niet gevreesd was, als je hem nier vreesde. Ze had dat lieer vlug doorzien met vrouwelijke scherp zinnigheid. Als ze een getypte,i brief aan hem bracht, raakte-ie altijd even haar arm of hand aan En tegelijk zag ze dan een eigen aardig geflonker achter zijn glin sterende lorgnetglazen. Maar ze had net gedaan of 7.r liet niet had bemerkt. Wat hem brutaler had gemaakt. Telkens moest ze bij hem komen, had-ie wat te tikkefi. Wat anders niet getikt moest worden, thans wel. Dë berienden hadden liet. reeds gemompeld. Ilard-op hadden ze bet niet durven zeggen. Want ze vreesden den chef, in wiens han - den hun wel en wee lag. De chef bad grooten invloed bij den patroon, die vallcs aan hem overliet. De chef was de man. iVi vertegenwoordigde de firma op de Beurs, icderen dag. Daar kende men hem als een serieuzen, zake- liiken en netten X. Op liet kantoor dacht men er anders over. De vo rige typiste liad haar ontslag ge kregen, omdat ze mijnheer X. niet begreep Nu zaten de bedienden gnuivend dag in dag uit af te wachten, wat bet doddiee typistetje zou bren gen, een blijspel of een drama. Met "rnstig snuit ie typte ze, al maar brieven aan haar rhef brengend. toe hebben zij hem laten oppak ken Dat is iets wat ik niet begrijp. Mourillon in de gevangenis Ir: het belang van wien Van Hec- tor Durosoy misschien Een laffe wraak Ik moet het weten. Ja, ja, er is hier een gemeene, lage bedoe ling in het spel en mijnheer Jac- ques en vader hebben hun mede werking verleend. Maar ik zal het weten, ik zal het weten Inmiddels begonnen de nieuws gierigen zicli te verspreiden. Lucien, uit vrees door die twe» mannen ontdekt te worden, waar door een plan, dat reeds in zijn hoofd broedde, zou kunnen wor den verijdeld, verwijderde zich voorzichtig en ging zich verschui len in den deurpost van een koets huis. Weldra waren er nog slechts en kele personen voor de deur van Mourillon's woning. Van tijd tot tijd stak Lucien zijn hoofd naar voren en keek uit. Tacqucs Vernier en Morel waren daar nog steeds. - Zij spraken zacht en schonen een plan te smeden. Eindelijk verwijderden zij zich met «nellen tred. Lucien zag li. o verdwijnen om den hoek der me Lncépéde. TTii slankte een zucht van ver - lichting en vloog toen in het huis. Hij snelde de trap op. Een oogenblik ie voren was een buurvrouw naar Edith, die door nl de bewoners zeer bemind was. komen zien. en toen zij vertrok, had zij de deur laten open staan. 1 ucien kon dus binnentreden zon der te schellen. ÏTij vond liet jonge meisje op -:1e canapé zitten met het hoofd in de handen loshangende haren en Telkens streek hij over baar arm of raakte toevallig haar vingc s aan. Wat ze niet scheen te merken Op een middag van de vorige week gebeurde het, dat de serieu ze chef de bureau het niet lang r kon verkroppen, dat ook deze air.' dige typiste hem niet begreep. Plots scheurde hij haar getyp - ten brief middendoor, onder de woorden Prullenwerk. LT,zegt. vroeg ze met e n schatting geknepen mondje. Li schrijft dien brief over. Eu hier neem dien gonipot mee, dn hoort niet op mijn bureau. Ze nam zwijgend den enormrn gompot aan en keerde hem plot seling: op den waardig-kalen sein - del van haar chef. Ik schijn u niol te begrijpen, sprak ze. Ik neem mijn ontslag En onthutst, niet in staal een woord te uiten, veegde de chef haastig de vieze kleefstof van ge laat, van hoofd, uit hals en van boord. De schattige typiste zotte haar schalksch hoedje op. De bedienden zaten te barsten. Zoo is Jiet gebeurd. Door een cirkelzang gegrepen. Een cirkelzager op de houtzage rij van de firma Jongeneel aan don Zeedijk te Utrecht is, naar lift ,U. D." bericht, door onvoorzich tigheid in aanraking gekomen niet het loopende drijfwerk van de machinerieën. De zager wilde een riem. die van een lintzang was afgeloopen, weer op de macbi ne aanbrengen, toen hij gegrepen werd door een vliegwiel en op staanden voet verbrijzeld weid. De man laat een gezin met vlet kinderen na. Een wrak vol vischnetten. Ongeveer drie jaar geleden is op 3000 M. van de haven af, tusschen snikkend. De werkvrouw stond bij haar en trachtte haar moed in te spreken. Zij wees Lucien al hoofdschuddend op haar meeste res. Lucien naderde zachtjes en sprak haar naam uit. Het jonge meisje sidderde, hief het hoofd op en barstte op hei ge zicht van haar zoogbroeder in tranen uit. O, Lucien riep zij, men heeft mij mijn vader ontnomen Editli. je moet niet zoo scluei en. Dat helpt je niets. Je maakt iczelvo van streek. In oogenblik ken als deze moet men toonen, dat men moot heeft. Je vader zal je teruggegeven worden en „spoe dig ook. Twijfel er niet aan. Maai. waarom is men hem komen ha len Weet je dat ook Ik weet liet niet. Maar liii is niet schuldig. Hij heeft niets ge daan. Dat bon ik met je eens. en al len die hem kennen zullen liet ook zeggen. Maar waarvan woH? j beschuldigd De commissaris heeft hel niet willen zeggen. - Misschien wist hij het zelf niet. Maar wij zullen hel le weten komen. Men veroordeeld trouwens geen onscluiMigen. Spoedig z..l alles opgehelderd zijn Als mijn - heer Georges Ramel en mijnheer Alexis Mollen weten.... Wat moeten die wel denken? Zij zullen ook denken, dat hier een vergissing in liet spel is. en zii hebben goede vrienden, ze In onder do groote lui. Zij zullen da delijk de noodige stappen doen om ie vader in vrijheid le laten stel len. Wees dus bedaard. Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1