Lemmer en Kuinrc gezonken, de stoomboot „Zutplien", diie op reis v. .is met, stukgoederen van /Zul; - m naar Sneek. De opvarenden ».ijn toen gered en te Lemmer aan gebracht, maar men heeft het w rak nog altijd op dezelfde plaats bi ton liggen. Visschers en schippers rappor- toerden den laatsten tijd, dat zij ooi last van dit wrak hadden, vooral de visschers, daar hun net- Ion er in hieven hangen en scheur km. Herhaalde malen is dan ook "p opruiming van dit wrak aange ■irongen, maar tot heden toe ech- ïor to vergeefs, De laatste dagen nu, vanwege den Rijkswater- si:!.! I 011 hot Loodeswzen, verge zeld van den havenmeester den hoer TTofmah, een onderzoek inge- sleld, waarhij is gebleken, dat hot wrak vol vischnetten zat, en dat opruiming noodzakelijk is. Zoo spoedig mogelijk zal hiermede be gonnen worden. De Zomertijd. Verschenen is het voorloopig verslag der Eerste Kamer ov'er het wetsontwerp tot afschaffing van don Zomertijd. Vele loden verklaarden zich met liet wetsontwerp niet. te kunnen vereenigen. Zij betreurden dat del Regeering meent, aan het vraag stuk van den Zomertijd een oplos sing te moeten geven als in het wetsontwerp is neergelegd. Door overdrijving aan beide kanten is er in de laatste jaren, ter zake van dil vraagstuk, een tegengestelde werking tusscehn de stedelijke be volking en het platteland, welke zoodra mogelijk dient te worden weggenomen.' Goeds Regcerings- Jieleid had daarom volgens hen medegebracht, dat er naar ware gi'slreefd, de tegenstelling op t,e| heffen heffen, althans te verzach ten. In stede daarvan geeft de Re- roering alles toe aan de. eene groep "Niet eens de talrijkste, zonder ook maar eenigszins rekening te hou den met de wcnsclien en belangen van de andere. Vele leden spraken als hun over tuiging uit, dat de bezwaren tegen «'(mi tijdelijken zomertijd sterk o- verdroven waren en ten platte- i .ude niet algemeen worden ge- -ld Onjuist is de bewering, dat ('o steden voor den zomertijd zijn oii het platteland daartegen. Vele landbouwers zijn voorstanders van den zomertijd in het over groot o dool van het platteland heb hen de hoeren er geen bezwaar te gen vooral zij, die in de nabijheid van de groote steden wonen. De boerenstand op de zandgron den heeft van den zomertijd geen hinder ondervonden, omdat de molk daar algemeen wordt gele verd aan dc fabrieken, die zien niet naar den zomertijd behoeven te richten. En wat de melklevering aan de groote steden betreft, zoo meende men, de melk wordt ge - nnsteuriseerd waardoor men aan geen melktijd gebonden is. Do zomertijd is daarentegen voor ue stedelingen van groote hygië nische en psychische waarde, m hot hijzonder in een nevelig en zouloos land als het onze, zoo wordt, beweerd, is aan het zonlicht voor dc gezondheid en het geluk dor bevolking, oen groote beteeke nis toe te kennen. Eenige leden achtten oen nieuw argument vooi den zomertijd gelegen in de om standighcid, dat sinds de behan deling van het wetsontwerp in de Tweede Kamer Engeland den zo mertijd permanent heeft inge voerd on Frankrijk en België zul len volgen. Zij achtten het niet juist, dat ons land in West-Euro- r.a afgezonderd zou zijn. Boven dien iioeft ons land dan nergens aansluiting met. het buitenland Daar het noch Europeesclie, noch Middcn-Europeesche, noch zomer tijd heeft, hetgeen een groot be zwaar is voor het telegraaf- en te lefoonverkeer. Verschillende andere leden kon den zich wel met 't wetsontwerp vereenigen. De zomertijd, zeiden zij, heteekent. meer levensgenot voor den stedeling, doch meer last voor het platteland. Dat. levens genot. kunnen de stedelingen zich nok op andere wijze verschaffen door vrijwillig op tiid op te slaan, en, evenals het platteland hot le ven fe regelen naar de zon. De bevolking van het platteland kan echter den last niet ontgaan De zomertijd wordt oen ernstig li-'v -ife'srv bezwaar geacht voor den land- en tuinbouw en de melkveehouderij, ook in economisch opzicht. Met. groote belangstelling wordt de stemming over het wetsont werp in de Eerste Kamer tegemoet gezien. Uit Zijpe. De heer B. te Oudesluis, die even buiten de kom van het dorp woont, heeft een schoolgaand dochtertje, dat op haar weg naai de school vergezeld wordt duur „haar" duif. De vogel vliegt daar bij steeds eenige meters voor hot kind uit, wacht haai* dan,.zittende op den weg, weer af, vliegt dan weer vooruit, tot de school gena derd is. De duif aanvaardt daarna den terugtocht, om haar dan bij het verlaten der school weer af te halen. EEN GENEESHEER VAN DEN HEILIGEN STOEL VERKLAART HET VOLGENDE. liet komt ons nutteloos voor de even duidelijke als juiste verkla ringen, door den Commandeur Andréa Amici, de vermaarde ge neesheer van den Heiligen Stoel, over dc Pink Pillen afgelegd, na der toe te lichten. Deze verklaringen strekken ter bevestiging van hetgeen de be roemde geneesheer van Zijne Hei ligheid Paus Pius X weleer reeds had verklaard en doen nogmaals uitkomen hoe groot de genees krachtige eigenschappen zijn, die de Pink Pillen bezitten in geval len voortspruitend uit verarming van het bloed en verzwakking van het zenuwstelsel. „Gedurende tal van jaren heb ik de Pink Pillen toegepast en altijd heb ik waargenomen hoe krachtig hare werking is hij alle ongesteld heden veroorzaakt dooi- verar ming van het zenuwstelsel, bloed armoede of neurasthenie, maag kwalen, storingen door den groei ontstaan, onregelmatige maandc- lijksche zuiveringen. Het ont breekt niet aan middelen ter be strijding van deze gevallen, echter bestaat er geen dat krachtiger werkt dan dc Pink Pillen." Er mag niet aan getwijfeld wen den dat het aanwenden der Pink Pillen altijd een buitengewoon heilzame uitwerking heeft telkens wanneer men te doen heeft met een der gevallen door den Comman deur Andréa Amici vermeid. De eigenschap welke de Pink Pit len in dc hoogste mate bezitten, is deze, dat zij het bloed en de ze nuwkrachten herstellen en alle organische functies opwekken. De prijs Jer Pink Pillen bedraagt fl.75 de flacon, f 9.— dc zes flacons. Zij worden vcnkocbit in bet Hoofddepot Jac. Mans - plein 23 te Amsterdam-.. Eiscbt dit adres de Hollandiscbe gebruilksaanwijzn'ng. De Pink Pillen rijn ook te verkrijgen Mj alli goede ppo^bckers en drogisten. Een fideele gevangenis. Uit Wesel wordt geschreven De Nederlandsche RegccHng verzocht in Januari van dit jaar de uitlevering van den koopman V., die nog 6 maanden gevangenis straf moest ondergaan. De man is cr in geslaagd uit dc gevangenis te Wesel, waar hij in arrest was gesteld, juist op zijn verjaardag, 13 Februari, te ontsnappen. Een gerechtelijk onderzoek, dat naar aanleiding van deze ontsnap oing werd ingesteld bracht ver schillende merkwaardige feiten aan het licht. V., die goed met de gevangenbe waarders wist op te schieten, had vergunning weten te krijgen om regelmatig, zonder toezicht ge sprekken te mogen voeren met zijn verloofde, een inwoonster van We sel. Maar bovendien onderhield hij nog betrekkingen met een an dere dame. Deze laatste was het, die hem in het bezit stelde van een vijl en een lang stuk touw, mei behulp waarvan hij inderdaad ont snapte. Op zijn verjaardag, 13 Februari, bood V. zijn dames en den gevan genbewaarder een fuifje in de cel aan. Er werd een tafel gedokt en in den loop van den avond lie de gevangene nog een paar flesschen cognac aanrukken Als tegenprestatie verzocht hij de woning van oen der bewaarders die in het gebouw is gelegen te mogen zien. Het werd toegestaan maar men zag hem niet meer te rug. Do rechter van instructie, die de zaak heeft onderzocht noem de de gevangenis, waar deze din gen mogelijk waren, zeer fideel. Thans zijn alle feestgenooten van.V. echter tot gevangenisstraf fen van 2 en 3 maanden veroor deeld. De dames alleen kwamen er met 500 mark boete af. DE ZOMERTIJD. Het wetsontwerp tot afschaffing van den zomertijd zal op volgende week Donderdag 2 April, door de Eerste Kamer worden behandeld. GEMEENTE WIERINGEN. BEKENDMAKING. WARENWET. Burgemeester en Wethouders der gemeente Wieringen Gelet op. art. 6, tweede lid," laat- sten volzin, der Warenwet 1919, Staatsblad No. 581 Maken bekend, dat bij vonnis van het Kantongerecht te Helder d.d. 21 Februari jl. C. Visser, bak ker, Waterweg 9 alhier, is veroor deeld tot eene geldboete van 25,- subsidair 10 dagen hechtenis, we gens brood als meikbrood ton ve«- koop in voorraad hebben, dat on deugdelijk van samenstelling {s, daar bij de bereiding te weinig melk is gebruikt. Wieringen, 23 Maart 1925. Burg. en Weth. voornoemd, L. C. KOLFF. De Secretaris, VAN DUIN. Succes-Nieuws. Zondag a.s. ko men de beide Excel sior-elftallen om Succes I en II partij te geven. Om 1 uur spelen de beide tweede elftallen om een zilveren medaille van den heer Jn. Maars namens de Kon. Bierbrouwerij. Om halt drie komen de beide eerste elftal len in het veld. Voor dezen wed strijd heeft de heer T. Talccs een verguld zilveren medaille beschik baar gesteld, dus voor onze beide elftallen belangrijke wedstrijden. Scheidsrechter is waarschijnlijk den Heer Bruses, uit Helder. De elftallen zijn als volgt saam- gesteld Succes I ,Tb. Oden, J. Koorn, D. Nieuwbuurt, J. Kroon, C. Kroon, C. Koorn, II. Lont, W. Mostert, A. Zwa- nink, Jb. Koorn, J. Slikker. Succes II W. Mostert, Jb. Smit, Jn. Kroon, D. Breed, C. J. de Haan, N. Ilalfw. J. Poel, J. Breed, D. C. Kooij, D. Kooij, Jn. Kooi]. Reserve J. Bosker. We hopen dus op twee aange name sportieve wedstrijden. - Vergadering der Hengsten- vereeniging Wieringen op Dins dagavond 24 Maart j.1. in Hotel Lont. Aanwezig 18 leden. Na opening door den voorz. bui* gemeestcr Kolff worden door den Secr., den heer C. Jb. Kool de no tulen gelezen en deze vervolgens zonder aanmerkingen goedgelc. Volgt rekening en verantwoor ding van den penningmeester, den Heer P. F. Kuut. De commissie van onderzoek be staande uit de hoeren N. Bakker en N. Mulder D.Nz. verklaren al les in goede orde te hebben bevon den. Dc ontvangsten bedragen 1308,04, de uitgaven 1242,55, al- zoo een batig saldo van G5.49. Den penningm. wordt dank ge bracht voor zijn richtig beheer en de rekening goedgekeurd. De ontvangsten waren minder dan vorige jaren en burgemees ter Kolff wijst den leden er op, dat men redelijker wijze als lid ver plicht is, met de paarden naar den hengst, der vereeniging te gaan doet. men dat niet. dan is het beter als lid der vereeniging te bedanken: Volgt bestuursverkiezingde Hoeren Kolff, C. Kool Jbz. en D. Blaauboer worden herkozen met bijna algemeene stemmen allen nemen hunne functie weder op zich. Naar aanleiding van bespreking kostgeld zegt voorzitter, dat waa de ontvangsten veel verminderen, ook de uitgaven moeten worden bekrompen een laag kostgeld is derhalve noodiig. De Heer R. Vecrdig C.z. biedt aan het kostgeld met 50.per jaar te verlagen echter de vergadering is van oordeel dat dit nog te hoog is. en derhalve zal men een oproep in dc Wier. Cour. plaatsen, voor gegadigden, die de hengst willen stallen. De biljetten moeten dan voor 1 April bij den Heer Kuut worden ingeleverd. Hierna sluiting. Brief van HARM aan TEUN. Wieringen, 25 - 3- '25. Waarde Teun! Ik mag warachies blijd weze dat ik jou nog schrieve ken, want ik locht van de week op 'n oogen- bük: „nou I-Iarm, dir slaat je les te uur. Ik was in dc tuun zoo n beetje an 't spitten en opiens dir hoor ik 'n klap en 'n gedreun, m'n lieve man, dat ik ducht „heel durp zakt in mekaar; vast 'n aard beving! Ik lag, zeker deur de luchtdruk op mien aldertlangst in de prut en toe ik goed en wel wir overend krabbelt was en wat van de schrik bekomen zag ik dat gelukkig alle huze nog overend stinge; allien de schoorstien van nnnemer Klein was scheefgaan as de toren van Pisa, maar dir is nou tuschken twie haakjes al 'n nieu we voer komen; Nou, ik gong van zelf in die richting op onderzoek en jawel bij de gevangenis ach ter 't. raadhuus zag ik 'n rook van belang; en ok algauw kreeg ik de veldwachter Post in de gate, die zwart was as 'n Turk en trilde as 'n rietje; Met horten en stooten ver teldie me, dat ie 'n ipangd met pa pier in de brangd stooken had en dat er toe 'n miserabele ontplof fing volgd was. Wat cr in dat pa nier zat en wie me die kool stoofd het, weet ik niet, zeit ie, maar ik geloof vast, dat het 'n anslag op mien leven was, zeit ie! Nou, ik zeg, wie zou jou nou toch anslaan; je doen gion kip kwaad; de gevan gene of losjecs loop je met dekens en koffie achterna; hongde die de menschke los loope litte, brengje ze wir achter d'r gat an; me dunkt ze magge jou wel op hangde drege Ik hew tot nog toe niks mir van deuze duustere zaak hoort, maar dat hew ik na die tijd docht: het is 'n gevaarlijke haan om arriste- craat te weze. Die burgemeester van jullie is daags na de „Allór Ziele"-ruzie ok met pak en zak op reis gaan, hé!? Nou, gliek hot ie! eerst de sturm maar 'n beetje of- zakke litte; Maar dat er wat ach ter zit, is vast; ze conkelefoeseRe wat met mekaar; Keuris en Koorn eonge ok op stap; en Kees Smit meent, en die kén 't wete,dat ze nou met z'n drieën in Mokum bijmekaar kommc om 't of te drin ken en 'n uitje make naar Flora: om de ruvue: „nog nooit gezien" voer de volgende raadsvergarinc te bestudeere. „Goed voergaan doet goed volge zeg ik altijd Teun, en dir is veul van an. Nou hewwe de vadertjes in De Zijp wir zoo'n kemedie had o- ver de noodslachtplase; dir benne d'r al drie en nou wil Kees Oos terman an de Ouwe Sluus er ok ien hewwe Maar B. en W. ware er teugen, want den most Kees eerst maar 's fiekendmake dat ie srion „gezongde" slager meer was. Da's voer Kees 'n boeltje, want de man is zoo gezongd as 'n visschie! Maar vader Kapitein was er bot voer; hij zeit: de boere benne nou ienmaal 'n vrij vochten zoodje en ze hewwe liever tien as ien nood- slachtplaaseconcurrensie mot er weze, en die 't .meest voer de bout geeft, die het um. Die noodslach- ters, zeit Kapitein benne allemaal afbinders; Oosterman bet 'n groote bek, zeid-ie, lit ie dat nou ok, met de boere goed te betale, maar 's toone Maar met de stem ming kwam Kees er niet deur Nou Teun, in de Zijp hewwe ze bepaald nog al wat boutjes: dir is er bij ongs maar ien. en die ken 't op zien dooie sokke óf kwan, ik zei maar 's ophouwe; aars weet jij de volgende week niks Besjoer boor HARM. De heeren A Wiggers en van Duin zouden het „verplichte" vei len weder willen invoeren. Ech ter verwachten anderen hiervan weinig heil; ten slotte wordt een gewijzigd bestuursvoorstel aange nomen. „Men zal zoolang veilen, als dit geen nadeel voor de veree niging oplevert. De heer C. Wuis wordt als be stuurslid herkozen; Inplaats van den heer Keppel wordt gekozen de heer C. van Genderen v - Woensdag werd in hotel Veer burg ten verzoeke van den heer C. Huiberts door Notaris va» der Knaap publiek gepresenteerd een huismanswoning met 3.18.15 ÏI.A. weiland, staande en gelegen nabij de Kleine Sluis. Perceel werd in bod gebracht door den heer W. Pee reboom op 4700, perceel 2 groot 1.21.20 H.A. door denzelfden op 2291 en afgemijnd door den heer J. Kreijger op 30 daarboven per ceel 3. groot 1.19.40 H.A. door den beer D. Ursem c.s., op f 2985. Totaal 10012. Hot geheel werd niet afgemijnd, doch tevens niet gegund. AKKERS r KLOOSTERBALSEM 1 beproefd bij wonden, 1 huiduitslag, kloven, ^springende handenj wintervoeten A Kamer van Koophandel in Hol- land's Noorderkwartier. In de Woensdagavond te Alk maar gehouden vergadering was o.m. ingekomen een schrijven van de Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer, waarin de medewer king der Kamer verzocht werd tè trachten van de kaasproducenten gedaan te krijgen, dat de kaas markt in de zomerdagen weer het zelfde smakelijk uitzicht zou krij gen als voor den oorlog, toen de kazen geolied op de markt kwa - men. Thans komt het veelvuldig voor, dat de stapels kaas er be schimmeld uitzien en daardoor het fleurige beeld missen dat zoo bij zonder aantrekkelijk voor vreem delingen is. Besloten werd om de kaasproducenten te bewegen de kaas gewasschen aan te voeren. Besloten werd ten sterkste te protesteeren tegen het wetsont werp „weeldebelasting. die „on- hollandsch" en fnuikend voor den middenstand genoemd wrrdt. Het gemeentebestuur van Alk maar zal worden geadviseerd tot het doen maken van een overdek te graanmarkt waar tevens de ei eren markt van kan profitee^en. Ten slotte werd de lieer Schei- fel gekozen als afgevaardigde naar de alg. verg. K. v. K. ALKMAAR, 26 Mrt. Naar ^nen ons meldt is het besluit van de alg. verg. van het Hoogheemraad schap Holl. Noorderkwartier tot aankoop van het perc. Keniiemcr- straatweg 18, als gemeenelands huis, goedgekeurd. PREDIKBEURTEN NED HERV. GEM. H. hoef voorm. half elf Ds. Buisk. Den Oever nam. 2 u. Ds. Buiskool DOOPSGEZINDE GEM. H.lioef v.m. 10 uur Ds. v.d. Veen. EVANGELISATIE H.hoef v.m. 10 u de heer Eppinga ANNA PAULOWNA. Zaterdagavond hield de Tuin hom', vereeniging 'n vergadering in de Vlas- en Korenbeurs. Maar 16 van de 162 leden waren aanwe zig. De toestand der vereeniging is ver van uitstekend. Waar vroeger eenmaal voor 'n half millioen werd geveild is het thans tot een diepe inzinking gekomen. Het voorstel van het bestuur om alleen vroege aardappelen te vei len en dan de veiling stop te zet ten verwekt nog al tegenkanting Ar.r MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 26 Maart. 25 Paar den 100 a 350 3 stieren 15 gel dekoeien, mag. 150 350 65 id. vette 300 a 470 47 kalfkoeien 300 a 500 6 pinken 110 as 150 367 nucht. kalveren 10 a 30-; 204 overhouders 42 a 50 a 55 49 var kens, mag. 23 a 40 45 idem, vette, per Kg. 76 k 82 ct. 12J big - gen f 13 a 21 konijnen 0.50 3 63 kippen 1.50 a 3 eenden 1 lx 2.50 246 Kg. boter 1,80 h 2 a 2,20. Eierenveiling. Heden, bedroeg de aanvoer 187 partijen kipeieren 44419 stuks, 74 partijen eendeie ren 10332 stuks. De kipeieren gol den van 5.10 tot 6. -

Wieringer courant | 1925 | | pagina 2