16e Jaargang. Dinsdag 28 April 1925. No. 37 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN EDÏTI WIERINGER COURANT ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden X. VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU: Hippolytushoef Wieringen. Telef. Intercomm. No. 19. UITGEVER JORN. J. BOSKER, WIERINGEN MARKTOVERZICHT. De markten, die in de eerste helft van deze week gehouden wei den, getuigen velen van iets meer leven in den veehandel en in het consumptiebedrijf. Bovenaan staan Amsterdam en Rotterdam die beide spreken van gunstiger stemming, en iets hooger prijs, als gevolg van meer afzet in de Paaschweek. Deze verbetering vindt een tegenhanger, in den bc- drijfshandel. Sedert de hoop op wat vroeg voorjaar door de koude scherpe wind uit het Noordoosten verijdeld is, is de eigenlijke vea- handel weer tot stilstand gedwon gfcn. Waar het gras stilstaat is de boer wel gedwongen om alle aan- koopen van grasetende dieren te staken. De groote koemarkt te SCHA- GEN trof het al bijzonder slecht, met den kouden regens en toch was de afzet zeer belangrijk. Da\. getuigden de groote driften koei en, die naar alle windstreken gin gen. De hoofdaanvoer, gelde koei en, was duur. Voor 350,kocht men nog niet eens de beste. Vett*» koeien sloten zich bij de verhoo- ging, bovengenoemd aan. Voor een paar extra beesten werd 1.30 per Kilo betaald. Verder was de goede le lcw. 1,20 k 1,25 2e kw. 1,15 a 1,20 Schapen wa ren duur. Voor uitvoer werd 59 gld. besteed overhouders voor de welde 40,5 50,De goede slachtvarkens liepen tot 79 cent per Kilo, zouters 70 k 72 cent. De lammeren beloven dit jaar weer prijzig te zijn. Op Frie- sche markten werd besteed van 18.— tot 25,— en van 20,— tot f 27,Uit Overijsel wordt van 14,tot 21,genoteerd. De SCITAGER eierenveiling wist, een nieuw record te maken. Tot dusver was de 60000 nog niet bereikt. Op 23 April bedroeg de aanvoer 63886 stuks. FEUILLETON. No. 63. Als één haar van het hoofd van nat kind, dat u is overgeleverd, wordt gekrenkt, zal u dat duur te staan komen, en als binnen twee dagen, verstaat u, ik geef u twee dagen, juffrouw Mourillon niet thuis is gekomen, dan waarschuw ik u, dat u met zult te doen heb ben. En ik zweer u, hoe nietig ik bij u vergelijken ben, ik zal het u doen gevoelen. Dat is alles wat ik u te zeggen heb. En nu, mevrouwtot weer ziens. De graaf verliet de kamer, me vrouw Joramie, aïs door den don der getroffen, achterlatende. Zij bleef een oogenblik roerloos staan, met de oogen gericht op de deur en zeeg daarna op haar stoel neder. Laat ons zien, sprak zij het hoofd steunende in haar klamme handen. Heeft hij «mij herkend of ni"et Maar neen, hij heeft mij niet herkend. Anders zou hij een •anderen toon hebben aangesla - gen. Levend, levend.Hij, te Pa rijs. hij. bekend met Georges Ra- mel, Alexis Mollin.Ik sta op een vulkaan.. Wat te doen? Wat te doen Zij richtte zich op. Haar oogen fonkelden. Neen. neen, dat zal niet ge beuren, riep zij. Ik moet mij ver dedigen tegen het dreigende ge- GEMENGD NIEUWS. Een Sprookjes-huwelijk. In de sprookjes is het de rijke prins, die tenslotte het beeldschoo ne bedelkind verkiest boven alle prinsessen, en haar huwt. Zoo on geveer het omgekeerde deed Woensdag in een Zuid-Engelscli dorpje de 33-jarige oud-soldaat en losse werkman William Whit- mill die er de 49-jarige miss Mary Dorothy Burchell-Herne, eige - naars van een landgoud benevens van honderdduizend pond ster ling naar het altaar geleidde. Ongeveer een jaar geleden had den zij elkaar leeren kennen bij hun werk in een Zondagschool van hun gemeenschappelijke woon plaats Buhey. Zij vonden elkaar sympathiek. Mary's rijkdom was voor William geen bezwaar. En zij besloten te trouwen. Correspondenten van Engelsche bladen hebben de ouders van den bruigom opgezocht. De vader, oen cude arbeider, liet den heel en dag de gramofoon aan het woord om de heugelijke gebeurtenis te vie - ren. De moeder was spraakzamer. „Is 't geen reuze-huwelijk vroeg ze trotsch. „Maar Willie ver dient 't, hoor Hij is een beste jon gen en dood-eenvoudig. We had den allang hooren praten over die verlooving, maar d'r nooit iets van geloofd. En hij heeft 't ons pas Zondag verteld. We hebben z n vrouw nog heelemaal niet ge zien, maar ze zou aankomen als ze hun huwelijksreis gemaakt heb ben, naar Frankrijk en Spanje en die buurt verder uit." Wieringerwaard. Uitslag van de op Vrijdag 24 A- pril gehouden openbaren verkoo- oing, ten overstaan van notaris Vrijburg te Zijpe, in het café van den heer A. Schouten, alhier, van een woonhuis, timmermanswerk plaats, autogarage, boet, tuin en erf, groot 18,20 Aren, aan de Klei- vaar Graaf De Soleure voegde zij er op doffen toon bij, je hebt vei" - keerd gehandeld met naar Parijs te komen. Een onheilspellend vuur straal de uit haar blik. Twee schilderijen. Valenski, wij zullen straks doen wat ik op eenige dagen later had bepaald. O, ik ben op deze laatste enbeslissende proef gesteld. Ik moet die nemen Ga meteen bo ven alles klaar maken. En als je gereed ben, schel dan even. Valenski boog en verwijderde zich. Hartelijk drukte de graaf de hand der jongelieden. Alexis en Georges reikten hem tegelijk een briefje over. De graaf las ze. beide, hoewel zij hetzelfde behelsden en riep GelukkigLaten wij ons maar niet gissingen verdiepen. Onze jonge Lucien zal ons later wel uitleggen op welke wijze hij er in geslaagd is te ontdekken, waar onze lieve Edith is opgesloten. Roept hij onze hulp niet in, dan is het, omdat het onmogelijk zou zijn de gevangene te bevrijden of zelfs gevaarlijk het te beproeven. Maar wat. hij schrijft, is wel in staat ons gerust te stellen. Wij we ten nu, dat men het kind geen kwaad heeft gedaan. Dat is reeds veel. Lucien waakt over haar. En wat hij heeft, gedaan om Lauren- ce te beschermen tegen de. afschu w olijke plannen, welke men tegen haar smeedde, bewijst voldoende, dat hij in staat is onze lieve Edith ne Buurt, eigendom van den heei Iv. van der Wal te Naardcn en af komstig van den heer Jb. Kooij. Koop er de N.V. Nationale Hy potheekbank te Amsterdam, vooi de som van 5000, Een dierenbeul. Iemand te Lemelcrveld kocht een paard, dat niet wilde trekken. Hij bond toen bossen stroo aan de achterpooten van het dier en stak die in brand. Het paard kreeg zul ke hevige brandwonden, dat het aan een paardenslachter moest worden verkocht. De politie heeft den dierenbeul te Lemelerveld gearresteerd. De Zuiderzeewerken. Het Tweede Kamerlid van der Waerden heeft aan de ministers van waterstaat en financiën ge vraagd of de rëgeering bereid is, tijdig de maatregelen te nemen en gelden aan te vragen, noodig voor het voortvarend uitvoeren van de Zuiderzeewerken, opdat nog in deze zitting hieromtrent kan wor den beslist. VISSCHERIJ. Ansjovis. Deze heeft zich thans ook in de Zuiderzee vertoond. De eerste aan voer van bctcekenis had plaats aan den Oostwal en bedroeg ruim 40 stuks de in de netten onder den Zuidwal aangetroffen exem plaren waren zeer klein. Het Faillissement van de Noord- Hollandsche Bank. De crediteurenlijst in het faillis sement van de Noord-Holland- sche Bank is heden bij de recht - bank ingediend. Deze lijst bevat de namen van 660 crediteuren tot een totaal bedrag van, 1.645.288.56, waarvan 678.30 preferent. Van de vorderingen op de lijst van erkende sehuldeiscliers ver melden wij nog de volgende hoo- gere bedragen C. Bos, Hoorn 11.890.26: D. Brommer Szn., Zijpe, f 14.443.52Burg. Brandwaar borg maatschappij. Wieringen, f 12.472.32 TT. ITemke, Heerhugo- waard f 11.611.—2: Dr. Th. J. K. te beschermen tegen haar vijan den. Behendigheid en list zijn de wa penen van hem, wien het aan kracht faalt. Wanneer men vrien den heeft en op hun toewijding kan rekenen, is het een bewijs, dat God met ons is. Dikke tranen rolden over de wangen van den graaf, toen hij deze woorden uitte. Opeens vernam men een helde ren klank van een schel. Op dit geluid sprak de graaf Komt vrienden volgt mij. Ik heb in mijn schrijfkamer iets wat ik u wil laten zien. Zij klommen de trap op en be traden een groot vertrek, dat flauw verlicht was want niet al - leen de zonneblinden, maar ook de zomergordijnen waren geslo ten. Valenski stond recht als een paal tussehen de beide vensters. Peter, sprak De Soleure, haai de. gordijnen op en doe de zonne blinden open. De intendant gehoorzaamde. Een helder licht stroomde dé ka mer binnen. Toen plaatste de graaf Georges Ramel vlak voor een schilderij en voegde hem met een van aandoe ning trillende stem toe Kijk, eens, Georges Alexis kon een kreet van verras sing niet weerhouden. Wat Georges betreft, hij kon zijn oogen niet gelooven. Hij was niet slechts verbaasd, maar ontsteld. Roerloos bleef hij staan. Opeens werd hij ontzettend bleek, en he- gon te beven. En zich naar den graaf keerende, sprak hij M. Ililterman, Amsterdam J 92.340.71 TIoll. Brandwaarborg Oudkarspel, 17.426.82 L. K02- man, Wijdenes, 21695.88 G. Kos ter Kzn. Schellinkhout f 11832.29 Fa.' Wed. II. Krans Dzn. Hoorn, 9774.14 G. J. van Lee**- sum, Winkel, f 9753.39 C. Nap Oudkarspel, 9942.81 N. II. Brandw. Maatschappij Oudkars pel, 27635.36 Mevr. Peereboom- Smit, Broek in Waterland 9813.50 Prov. Commissie uit de veilingen Alkmaar 31265.98 J. TT. D. Schenke, Twisk f 9309.51 Mr. D. Sluis, Alkmaar, 22142.93; Mevr. J. Smit-Blom, ITeiloo r 16300.25 ,T. Snoek, Venhuizen 18231.56 Dr. P. Stapel, Spanbroek f 14232.62 J. L. Strijbis Heiloo, f 21879.91 N.V. Vereenigde Brand- stoffenhandel, Alkmaar 15264.83 M. Vethman, Waardpolder f 10869.11 J. Windt, Mcdemblik f 32267.27 K. Winkel, Benning- broek 13947.78 Wed. J. Zeile- maker, Utrecht 41413.25 G. 'Zijp TIz., Schellinkhout 10530.69. ANNA PAULOWNA. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd Dieuwertje Jon ker, oud 27 jaar, z.b., te Anna Pau lowna, en Jan Prins, oud 24 jaar, rijwielhandelaar te Schagen Jan netje Doef, oud 21 jaar, z.b., en Ni colaas Glasbergen, oud 22 jaar, landarbeider te Anna Paulowna. Getrojiwd Petronelle IJpma, oud 23 jaar, z.b. en Wilhelmus Ni- colaas van Oosten, oud 27 jaar, bloembollenkweeker, beiden te Anna Paulowna Dieuwertje Mei link, oud 18 jaar, z.b. en Herke Johannes van den Berg, oud 26 jaar, landarbeider, beiden wonen de te Anna Paulowna Adriana Jacoba van Dijk, oud 24 jaar, z.b. en Cornelis de Graaf, oud 29 jaar, molenaarsknecht, beiden wonen de te Anna Paulowna. In het nummer van Vrijdag j.1. maakten wij melding van de Mijnheer, men kan mij be- schuldige een slaafsche kopiist te zijn, maar ik zweer u, dat ik dit schilderstuk niet ken. Op mijn eer, mijnheer, ik zweer het u. Dus Georges, dus antwoord de de graaf, herwijl hij met moei te een snik weerhield. Ja mijnheer, ja vrienden, hor nam de kunstenaar, ten prooi aan een heftige ontroering, men kan gelooven, dat ik bezield was door dit heerlijk stuk, toen ik mijn „On schuld" schilderde. Maar ik zweer u nogmaals, en Alexis weet het heel goed, ik kende dit schoone stuk, dat ik heden voor het eerst zie, niet. Ja, beste Georges, sprak A- lexis, maar het is desniettemin al lervreemdst dat de gelijkenis tus sehen Edith en het jonge meisje, dat dit schilderij voorstelt, zoo sprekend, zoo volkomen is. Zoo volkomen, voegde Geoi- ge er bij, dat ik mijzelve afvraag, of de maker van dit stuk niet e- venals ik het portret van Edith heeft gemaakt. Alles, de trekken, de haren, neus en lippen, maar ook de uitdrukking van den blik is hetzelfde. De graaf luisterde met ingehou den adem. Maar de oneindige vreugde, die zijn hart vervulde, straalde uit zijn blikken. Zijn oo gen stonden vol tranen. Ditmaal tranen van vreugde. Ook Valenski schreide in stilte. Tk bon verbaasd, zei Georges en weet niet. wat te zeggen. Maar wie is toch de schilder, die dit por tref heeft gemaakt Hij naderde het schilderij en las den naam Girodet. vorming ecner commissie, welke voor een besloten gezelschap IL-ij orman' „Allerzielen" wenscht op te laten voeren. Wij kunnen hieraan thans toe voegen, dat bedoelde commissie inmiddels is samengesteld en in den loop dezer week reeds bije. i kwam ter bespreking harcr pl in nen, waarbij tevens reeds een con cept-reglement voor de nieuwe vcreeniging in elkaar is gezet, ilet ligt nu verder in de bedoeling op Woensdag 29 April in de concert zaal van den heer Slikker een o- penbare vergadering te houden, waar tot stichting dezer nieuwe Vereeniging aan welke men den naam „Geestelijke Vrijheid wenscht te geven, zal worden o- vergegaan. Men hoopt daarbij, door de contributie zeer laag stellen, een groot aantal leden tof. deze nieuwe organisatie te zien toetreden, overtuigd als men is, dat talloos velen, die eiken gees tesdwang verfoeien, zich hierbij zullen aansluiten. In tegenstelling van hetgeen op andere plaatsen is geschiedt, waar een dergelijke vereeniging slechts voor één avond werd opgericht denkt men er hier aan, de veree niging te laten voortbestaan, om hij eventueele verdere aantasting der geestelijke, vrijheid ten alle tijde paraat te zijn, alsmede bevordering der opvoering van an dere kunstwerken. GEMEENTE WIERINGEN. Vergadering van den RAAD der gemeente Wieringen op 25 A pril 1925. Afwezig zijn de heeren J. en M. Kooij de laatste met kennisge ving. Bericht is ingekomen va* den heer F. de liaan Mz., dat hij zijn benoeming tot gemeenteont vanger en kassier der zeegras-ex ploitatie aanneemt. De voorzitter verzoekt den sec- Girodet, riep hij, ten toppunt van verbazing. Hoe dit stuk is dus 60 jaren geleden vervaardigd Ja, meer dan 60 jaren gele - den, Georges sprak de graaf. En daarop legde hij den vrien - den uit wie dit stuk voorstelde en hoe het in zijn bezit gekomen was. Hij had het een paar dagen gele den uit Rusland meegebracht. De keizer had het hem op zijn ver - zoek, ten geschenke gegeven. En toen vrdeg hij Maar zeg, Georges, en ook tot. jou, Alexis, die Edith kent, richt ik dezelfde vraag, geloof je dat er tussehen prinses Elena Romanow en Mourillon's aangenomen doch ter, eenige bloedverwantschap bestaat Zonder aarzelen antwoordden beiden Geen twijfel is mogelijk. De dichter voegde er bij Hoe jammer, dat wij hier Ge orges schilderij niet hebben. Het zou aardig zijn ze beide eens te vergelijken. De graaf gaf Valenski een toe ken en deze schoof het zwarte gor dijn weg, waarop Georges stuk, dat aan denzelfden kant van den muur hing, voor den dag kwam. Eenige oogenblikken van diepe stilte volgden. Eindelijk nam Alexis hel woord: Men zou zeggen een paar tweelingzusters. Men zou onmogelijk een tref fender gelijkenis kunnen vinden, zei Etienne Renaudin. En jij, Georgesvroeg de graaf met ingehouden adem. je zegt niets r Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1