16e Jaargang- Dinsdag 5 Mei 1925. No. 30. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN 1 S I T I WIERINGER COURARÏ ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. UITGEVER öORN. J. BOSKER, WIERINGEN MARKTOVERZICHT. Eigenaardig is het wel, dat een groot deel van het vee, dat op groote koemarkten in Holland wordt aangevoerd, uit Friesland afkomstig is. Door Ilollandsche kooplieden wordt dit vee vooral op de Leeuwarder markt gekocht en dan van daar naar de Hollandsche markten verzonden, waar het dan soms eenige dagen op de markt - stallen wordt gestald'ook wordt het wel tot den marktdag in de weide gebracht. Dit vee bestaa* voornamelijk uit melk- en kalf - koeien dat gewoonlijk grage koo - pers vindt. De hoofdoorzaak daar van zal wel zijn, dat dit vee vrij algemeen goede melkgeefsters zijn. Ook Donderdag j.1. was er weer heel wat Friesch vee te Schagen aanwezig. Voor de verkoopers was het een ongunstige dag, die met meerdere stroppen afliep. Toch werden er over 't geheel goede prij zen besteed. De beste kw. liep tus- schen 45 en 50 cent. Van de kalf- koeien liepen de prijzen van 250 tot 475,Dit zijn wel hooge prijzen voor bedrijfsvee. Jong was tamelijk lusteloos. Nuchtere kal veren voor de slacht liepen van 10,tot 28,—. De prijzen boven 20,golden voor kalveren van het bedrijf. Schapen waren duur, overhouders liepen tot 51.50, vet te 61,Varkens, althans de goede slachtvarkens, liepen tot 76 cent, zouters tot 70 cent per Kg. Vanwege de hemelvaartsdag op Donderdag 21 Mei a.s., zal de SCHAGER markt op Woensdag 20 Mei gehouden worden. De 6 groote lammerenmark- tcn zullen op Texel gehouden wor den op 18 en 25 Mei, 9, 15, 22 en 29 Juni. MARKTBERICHTEN. Alkmaar, 1 Mei 1925. Op de lic- FEUILLETON. No. 65. Het ging mevrouw Joramie naar wensch. Haar medeplichtige ging dade lijk een rijtuig zoeken. Het rijtuig kwam voor. Men liet het meisje daaiin plaats nemen. Jacques ging naast haar zitten en vrouw Tami- rel zei tot den koersier Naar het gesticht Sainte-Anne Nauwelijks had mevrouw Tami- rel de deur weder dicht gedaan of een jongen kwam van achter een hoop puin, waar hij zich verscho len had, te voorschijn. Het was Lucicn. Ferm zoo, sprak hij bij zich zelf. Ik behoef het rijtuig niet na te loopen, ik weet waar het heen gaat. Gelukkig Edith is gered Toen verliet Lucien zijn plaats en begaf zich op een drafje naar hhis. Toen Morel tuis kwam, vond hij zijn zoon bij de deurwachten. Zoo, ben jij daar sprak hij Zooals u ziet. Ik sta hier al over het uur te wachten. En ik d&cht u te bed te vinden. Waar kom je vandaan Van Jacques. Hij is mij van morgen komen halen. Dat wil zeggen, dat hij u noo- dig had. Zeg. is er nog wat te bikken Ik weet iict niet, kijk zelf maar eens. Bah, kliekjes. Ik ga gauw naar den winkel. Wacht maar, papa, ik zal niet lang wegblijven. De knaap nam een mand en liep den gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 121 stapels wegende 143591 kilogrammen. Fabriekskaas kleine met merk 47.50, zonder merk 44, commis siekaas met merk 4-8.50. Borenkaas kleine met merk 48, zonder merk 45, commissie kaas met merk 51. Handel vlug. Alkmaar, 2 Mei. Op de heden gehouden weekmarkt waren aan gevoerd 5 paarden 150325, 63 melkkoeien 270450 pin ken f 180f 240 181 kalveren slacht 10—30 fok 22 36 112 schapen vette 52f 58 o- herliouders 4556 76 lamme ren 1825 2 vette varkens, zware, 6080 55 schrammen f 24f 40 122 biggen 10 weken I' 16—f 24 5 bokken en geiten f 718 kleine bokjes 2—3.50. Boiterprijs 1ste soort 0.85 0.95, 2de soort 0.75Ó.80 Eieren groothandel 5.25 6.15 kleinhandel 5.506.25 Eendeieren 5.35. Alkmaarsche Eiervciling. Alkmaar, 2 Mei. Aanvoer 91000 kipeieren. Prijzen 56/58 K.G. f 5.50 a 6.10 58/60 K.G. f 6 a f 6.20 60/62 K.G. 6.20 6.70 Bruin f 6.20 a 6.80 per 100 stuks. Aanvoer 25000 eendeieren, prij zen 5.40 a 5.50 per 100 stuks. GEMENGD NIEUWS. Een begeerd baantje. Een onderneming, die op de ten toonstelling van Wembley verte genwoordigd is, had een adverten tie geplaatst voor veertig meisjes. Er kwamen er. ...4000, die om 6 uur 's ochtene reeds verschenen. De politie moest er bij te pas ko - men om de orde onder de sollici tanten te houden. Ongeveer 2000 hadden boven dien nog per brief gesolliciteerd. op een drafje heen en was in een minuut of tien terug. Morel had van de afwezigheid van zijn zoon willen gebruik ma ken om zijn schat te verstoppen. Maar hij had geen weerstand kun nen bieden aan het verlangen, om zijn klein vermogen na te tellen, zoodat Lucien bij zijn terugkomst hem overviel voor de open lade. Die lade was vermolmd en wrak en ging niet gemakkelijk dicht Morel, die zijn goud en bankbiljet ten niet wilde laten zien, poogde de laad met geweld toe te duwen, door een forschen stoot. Doch de stoot werd verkeerd aangebracht, de bodem bark, en viel uit elkaar en de biljetten en het goud rolden over den grond. Morel zette zulk een koddig, deer niswaardig gezicht, dat Lucien in een schaterlag uitbarstte. Morel, nijdig op zich zelf, begon de goudstukken, die overal in het rond verspreid lagen, op te rapen. Door de beweging, dig hij bij het bukken maakte, gleed de dolk on der zijn vest uit. Éi zoo sprak Lucien. En, vlugger dan zijn vader, raap te hij het wapen op. Een mooi stuk, zei hij. Ik wist niet, dat u dien ponjaard had. Men zou zeggen dat hij fonkelnieuw is. Wanneer heeft u hem gekocht Ik heb hem niet gekocht, ant woordde Morel met heesche stem. Een geschenk van Jacpeus. Morel had het goud opgeraapt en geborgen. Kom, oude sprak Lucien, is tijd om te eten. Ik sterf van hon ger. Ze gingen aan tafel zitten. Morel was afgetrokken en even als den vorigen avond deed hij wa De voornaamste kermissen in Hollands Noorden zullen gehou den worden Alkmaar 22 Aug., Bergen 27 Sept., Burgerbrug 27 Sept., Callantsoog 6 Sept., Held;r 6 Juli, Anna Paulowna 26 Juli, \Yderingen 30 Juli, Juhanadorp 25 November, Oudesluls 19 Juli, Scha gen 21 Juni, Schagerbiug 13 Sep.. St. Maarten 6 Sept., 't Zand 11 Ot Op een petroleumstel gevallen. Donderdag liet een moeder, die, in de Vijzelstraat te Amsterdam woont, haar kind van negen maan den alleen in den kinderstoel ach ter en verwijderde zich even om een boodschap te doen. In-dien tijd is het kind vermoedelijk met den stoel gaan wippen, waardoor het viel en op het brandende petrole umstel terecht kwam. Toen de moe der terug kwam vond ze den klei ne op het stel liggen met ernstige brandwonden aan rug en armen. Vlieger bekeurd. Er zijn al veel spotprenten ge maakt op politiedienaren die, op een lioogen mast gezeten, de maxi mum snelheid der vliegmachines controleeren. Zaterdag heeft een agent pro - cesverbaal opgemaakt tegen een militairen vlieger uit Soesterberg, die een Haagsche verordening o- vertrad. Het is n.1. verboden lager dan 300 meter boven deze stad te vliegen. Hoe de ageilt constateerde dat deze machine te laag vloog Hij zag van de straat af dat de ma chine maar even boven een kerk toren uitvloog en dat moet dus la ger zijn dan 300 meter. Het zal ons benieuwen, wat de kantonrechter daarvan zeggen zal. Tn ieder ge - val is het proces-verbaal een waar schuwing aan Soesterberg om in het vervolg Haagsche verordenin gen te respesteeren. Apen in vrijheid. Door de onachtzaamheid van een oppasser, die een deur van een ter in zijn wijn. Er was geen woord uit hem te halen. Lucien begreep, dat zijn vader Jacques in den namiddag moest wederzien, en dat waarschijnlijk ae dolk dan dienst moest doen. Toen begon hij in navolging van zijn vader stilzwijgend voort te eten. Eindelijk stond Lucien op, nam zijn pet en sprak Ik ga wat loopen. Dat is goed. Maar ik kom vanavond teru*. Ik 'zal zeekreeften meebrengen, waarvan u zooveel houdt, nog warm, voor ons middagmaal. Doe geen moeite. Ik ben nie* thuis vanavond. Uit eten gevraagd Ja, antwoordde Morel op dof Ten toon. Ken ik den vriend, bij wien u gevraagd is Neen deze ken je niet. Hoe heet hij dan Broussel. Een koude rilling overviel Lu;-, cien. Broussel, Brousselzei hij. zonder dat zijn gelaat de geringste aandoening verried, is waar, dien vriend ken ik niet. Welnu een lekker en veel genoegen. Ik zal undaag de kreeften dan maa1' niet koopen, maar wij zullen ze morgen of een anderen dag wel samen opsmikkelen. Met die woorden verliet den knaap zijn vader en ging fluitende dc traf ai. De moordenaars. Lucien snelde de straat op en het eerste het beste rijtuig, dat hij tegenkwam, hield hij aan en stap- apenkooi bij Hagebeck te Ham burg verzuimd had te sluiten, ge raakten Zondag een honderdtal kleine apen in vrijheid. De dieren verspreidden zich niet alleen over het uitgestrekte park, maar ook in de omliggende tuinen en hui zen. Zij klommen door de open ven sters, drongen kamers en keukens binnen, waar zij alles over hoop haalden. Tenslotte werden ze on - der medewerking van de bevolking weer achter de tralies gezet, wat tot menige leuke scène aanleiding gaf. Bloembollen in Engeland. De bloembollenteelt in Engeland verkeert in grooten bloei. Naar de Daily Graphic mededeelt, worden er op het oogenblik in Engeland, meer bollen geteeld dan in Neder land. De grond in Lincolnshire schijnt zoo uitstekend voor bollen- cultuur te zijn, dat volgens het blad Nederlandsche telers daar errond koopen om hollen te plan - ten. Haar geld verstopt. De vorige maand overleed te Fin sterwolde een visschersvrouw, die op het laatste oogenblik nog iets aan de familie trachtte duidelijk te maken. Begrepen werd, dat zij in de schuur een pot met geld had begraven. Later ging de man zoe ken, doch vond niets. Thans werd andermaal een onderzoek inge steld over de geheele schuur, en in derdaad werd een pot gevonden trevuld met kwartjes en dubbeltjes, die in tal van rolletjes werden bij eengehouden. De vrouw leeft het langst. Voortdurend hooi en en lezen wij over personen, die den respecta belen leeftijd hebben bereikt van honderd jaar zelfs treft ons af en toe het. bericht, dat een mannelij ke of vrouwelijke jubilaris den hon derd-en-zooveelsten verjaardag hoeft mogen vieren. te er in, en liet zich naar Georges woning biengen. Op het gezich van zijn leerling dien hij eerst niet herkende, sprong deze overeind en uitte een kreet van verrassing. Mijnheer Georges sprak de knaap, neem mij niet kwalijk, dat ik zoo toegetakeld voor den da{: kom. Maar ik had dit pak noodig, om mijn plan ten uitvoer te bren gen. Ik heb geen tijd gehad mij te verklceden. Mijnheer Broussel wordt door oen groot gevaar bedreigd. Twee mannen, twee schurken zijn omgekocht om dit misdrijf l plegen. Door wien omgekocht Helaas, ik moet het u wei zeg gen. 't ls mevrouw Joramie. O, de ongelukkige Maar hoe weet je het Helaas, om al die vreeselijke zaken uit te voeren die u kent. heeft mevrouw Joramie verschei den medeplichtigen en een dier rampzaligen is mijn vader. Je vader Helaas, ja, mijnheer ant woordde de knaap op bedroefden toon, en 't is mijn ongelukkige va der en zijn waardige vriend Jac ques,, die mevrouw Joramie be loofd hebben, vannacht mijnheer Broussel te vermoorden. Maar een laatste woord nog. mijnheer Georges Men moet mijn vader niet aan de justitie overle veren. Men moet hem spai^n. IToe wel hij niet verdient, mijnbeer Georges, smeek ik om genade vcor hem Men zal je bede verhooren, maak er staat op, ik beloof het je, antwoordde Georges. En hij snelde weg. BUREAU Hippolytushoef Wieringen. Telef. Intercomm. No. 19. Volgens statistische gegevens zijn de vrouwen er op dit inzicht het gelukkigst aan toe. Als mei tenminste van de overtuiging uit- gaa,t, dat het als een hof mag wor den beschouwd, dzeen zcldzaani- hoogen leeftijd te bereiken. Aan welke oorzaken het langere leven der vrouw te danken is De vrouw, de vertegenwoordig ster dus van het zwakke geslacht, is, ondanks haai- grootere gevoelig hoid en mindere lichaamskracht, over het. algemeen taaier- dan de man. Zij is gauwer en vaker ziek, maar haar ziektegevallen hebben minder dikwijls doodelijken loop. Na operaties, speciaal waar h<- buikoperaties betreft, treedt hij vrouwelijke patiënten de genezing sneller in, en operaties met een noodlottigen afloop komen bij het zwakke geslacht zeldzamer voor. Minder meisjes dan jongens wor den dood geboren. Er- zijn over het algemeen meer vrouwen dan mannen boven de honderd jaar. VISSCHERIJ. Men meldt uit Huizen Vertoonde de ansjovis zich nog slechts sporadisch op de vangst - plaatsen, vorige week kon de vangst reeds hier en daar geregeld worden uitgeoefend. De eerste 10.000 Kg. groene ansjovis is al ho ven water zoodat met den inleg van (minstens) 100 ankers de eerste van het seizoen - kon w or den begonnen. De prijs is zee vast zooals ook in 1924 na de groote ruiming der belegen jaar - gangen reeds liet zien. Prijzen werden gemaakt tot zelfs boven 80 ets. per Kg. zijn in geen jaren gemaakt,. De vangst laat zich goed aanzien. De visscher en zouter ver wacht een góed seizoen de ou - dere inleg noteert begin Mei 70 gld. voor 1924er en 80 gld. voor 1923er. En dat waar in 1923 de an- Een oogenblik later was hij bij. Alexis Mollin en drong er op aan dat deze terstond medeging. Hierop deelde Georges den heer De Soleure verder mede wat Lu - cien had ontdekt. Zoo, sprak hij, met gefrons! vcorhoofd. Wil mevrouw Joramie zich van mij ontslaan door mij te laten vermoorden Zij heeft, door die twee schavuiten om te koopen. wel wat ondoordacht gehandeld cn niet de gevolgen berekend, die mijn dood zou kunnen hebben. Vermoedelijk zullen zij pas te - gen twaalf uur, het gunstigste oo genblik voor de misdaad, opd <- gen. Zij weten waarschijnlijk niet, dat Peter Valenski hij mij is en denken, dat er niemand met mij in huis is dan mijn huishoudster. Willen zij mij werkelijk vtrmoot - den, dan hopen ?ii mij in mijn heit in mijn eersten slaap te overval - len. Ik geloof dat ook. zei Alexis. Wij zullen heen 'ot in mijn kamer laten komen, ging de graaf voort. Wij hebben wapens genoog om ons te verdedigen. Vier goed gewapende mannen hebben niets te vrcezen van twee boeven, sprak Valenski. Om elf uur waren de graaf en zijn vrienden gereed de moorde naars af te wachten. De vier mannen hadden den a- vond doorgebracht in een vorlnk waarvan de blinden en de gordij nen dicht waren, zoodnf men van bulten het licht niet konden zien. De studeerkamer van «len graai alleen, welker ramen, gelijk men weet, uitzicht gaven op den tuin. was verlicht gebleven. De zonne blinden waren niets eens gesloten. Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1