16e Jaargansr.Vrijdag Ï5 Mei 1925,No. 42 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN HEERENBAAI. PORTORICO. I. 1. KIÏÏSS BLANKE BAAI. PRUIMTABAK. 1 D I T I WIERINGÉ—COU RANT ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU Hippolytnshoef Wieringen. Telef. Intercomm. No. 19. Tabaksfabriek De wakende Leeuw" Laat 125 - - - ALKMAAR. 70, 80, 100, 120, 140, 150, 160, 180, 200, 225, 250 en 350, 400, 450 en 500 cent per pond. UITGEVER JQRN. J. BOSKER, WIERINGEN FEUILLETON. No. 6S Editli werd geplaagd door een half dozijn waanzinnigen. In een oogwenk overlaadden zij haar met slagen, zij scheurden haar japon en keurlijf los. Toen de toegesnelde bewakers de krankzinnigen wegduwden was Lij juist bewusteloos neergevallen. Het was in dien toestand, dat cie graaf haar aantrof, toen hij kwam aanloopen, op den voet gevoibd door den directeur, den rechtei, Alexis en Georges. Hij uitte een kreet van smart, boog zich over haar heen, nam haar in zijn armen en droeg haar ijlings weg. De directeur, die ook zeer ont roerd was, zag er verslagen uit. Mijnheer, zei hij tot den graaf, stel u gerust. ITet, is slechts ïen fifPuwte, door den schrik veroor - zaakt. Het arme kind is geslagen, maar gelukkig zij heeft geen let sel bekomen, zelfs geen schram. £)e graaf beijverde zich de schou ders on de borst van Editli met de flarden van haar gescheurd hemd te bedekken. Opeens liet hij een uitroep van verbazing hooren. Zie eens, dokter riep hij den directeur toe. En terwijl Edith be gon hij te komen, wees de graaf den geneesheer een vlek onder de linkerborst. Een moedervlek zei de arts. Zijn die overerfelijk vroeg de graaf in spanning. Ik zou dat niet durven verze-. aanleiding geeft tot bijziendheid, terwijl de zon van hun kopjes ge weerd wordt, wat weer aanleiding geeft tot onmogelijk dun haar Daar waar het noodig blijkt den haarbodem te versterken, vvrijve men de huid in met een koud lin - nen lapje in kliswortel gedoopt. Dit doet men van drie- tot vijfmaal wekelijks, terwijl ook lindenbloe - semthee tot bevordering van den haargroei kan gebruikt worden. Voorts moet de uit ook nog ge - neeskundige kracht bezit,ten voor het haar. Men snijdt drie groote uien in stukken, giet daar een liter brandewijn over en laat dit vier dagen op een warm plekje staaii. Daarna filtreert men het en breng.t hij dit mengsel nog een afkooksel van twee eetlepels vol eikenbast op een halven liter water, waarna men het hoofd met het verkregen mengsel inwrijft. Als onfeilbaar middel tegen het uitvallen der haren wordt verder aanbevolen een mengsel van rici nusolie en goeden Franschen bran dewijn, die dan in gelijke hoeveel heden, dus half om half samenge voegd worden en daarna flink door elkaar geschud. De dunharige plekken vooral moeten daarmee duchtig ingewreven worden. Het voortdurend knippen werkt verlammend op de wortels, zoodat het haar tenslotte niet genoeg voed sol verkrijgt en uit valt. Iets buitengewoons. Een vaars van den landbouwers .T. Rijlaarsdam te Bodegraven gaf als 2-jarige 6533 liter melk met een gemiddeld vetgehalte van 3.53 pCt. Er is reedseen bout van 1000 op het dier gedaan. Vliegongeluk. Woensdagmorgen half twaalf vloog het jachtvliegtuig D 20 van het vliegkamp De Kooij tegen den stalen kabel, die op ongeveer 12 meter hoogte den bij Petten ge- strandden ouden Engelschen krui ser met den wal verbindt. Het keren. Toch heeft een beroemd ge neeskundige, in een zijner werken verklaard, dat zij door ouders op hun kinderen worden overgeplant. Ik heb ook zulk een vlek, dok ter op dezelfde plaats. En zijn kleeding los knoopend, liet hij op zijn borst een volkomen gelijksoortige vlek zien. De beide moedervlekken zijn volkomen gelijk, sprak deze, met een blik den heer De Soleure on - dervragend. Wat het gevoelen van een ge leerde bevestigt, antwoordde de graaf, is, dat dit kind mijn doch - ter is. Op dit oogenblik ging Edith, die de oogen opende, overeind zitten. Zij zuchtte en zag met verwonde ring in het rond. Opeens herkende zij Georges, den graaf en den di recteur. Toen slaakte, zij een kreet van vreugde. Haar gelaat helderde op en haar oogen straalden. Tege lijk verborg zij uit een in stinc,tma- tig gevoel van schaamte, haar schoon en ontblooten boezem. De graaf sloot haar in zijn ar men, drukte haar aan zijn hart, en riep dronken van vreugde en ge luk Edith, Edith, dierbaar kind. Om hels mij, omhels je vader Mijn vader stamelde zij bij zichzelve. Ja Edith Ik ben je vader Je bent het geliefde, aangebeden kind van graaf De Soleure. Mijn vader U.u is mijn va der Deze woorden kon zij bijna niet uiten. Tranen verstikten haar stem. Snikkend wierp zij zich ïn de armen van haar vader. Langen tijd hielden zij elkander vliegtuig sloeg tweemaal over den kop en viel toen totaal vernield op het strand neer. De bestuurde!, de milicien-vliegenier De Knegt, be kwam lichte verwondingen en werd per ziekenauto naar het Ma rine-hospitaal te Willemsoord vol voerd. Vondeling. Maandagavond te 10 uur werd er gebeld aan het perceel Wijnsti. 7 te Rotterdam. Toen de jufrrouw die daar woont, de deur open Ie, vond zij op de stoep een pakje, dat een meisje van ongeveer een jaar oud bleek te bevatten. Op de klecr tjes was een briefje gespeld, waai- op stond te lezen, dat de ouders van de kleine geen eten voor haar hadden en daarom de zorg voor het kind aan anderen moesten o verlaten. De juffrouw stelde zich in verbinding met de politie, die het kind deed opnemen in het asyl van het Leger des Heils. Vermoed wórdt, dat de kleine het kind is van zekeren handelsreiziger, die met zijn vrouw in Amsterdam of Den Haag moet vertoeven. Drie uur in den Oceaan. Een even merkwaardig als ge vaarlijk avontuur in de Indische wateren, waarvan een landgenoote mejuffrouw C. B., de onwillige hel din is, heeft een boven verwach - ting gunstigen afloop gehad. Naar zij aan een correspondent van dc omarmd. Georges was met de oogen vol tranan naast den graaf voor Edith neergeknield. Het jonge meisje stak hem de hand toe. Hij vatte haar aan, bracht haar aan zijn lippen en o- verdekte haar met kussen. Edith, sprak de graaf, Geor ges is je verloofde en zal spoedig je echtgenoot zijn. kinderen om helst elkander. Aan den arm van den graaf ver liet zij het gesticht, en na Georges en Alexis de hand gegeven te heb ben, gingen zij in het rijtuig van den heer De TOseraie. Dit moest hen naar het Lyonsche station brengen. Mourillon grondeigenaar. Den volgenden ochtend begaf de lieer Bcrtrand De 1'Osera.ie, na o- ven op het. parket aangegaan ie zijn, en cenigo papieren te hebben meegenomen, zich tegen tien uur naar de concicrgerie en overhan - digde den directeur der gevange - nis een bevelschrift, inhoudende den last om Ambroise Mourillon, die de cel No. 6 had betrokken, on middellijk op vrije voeten te stel len. Tien minuten later verscheen deze op het bureau en boog oot - moedig het hoofd, toen hij den rech ter van instructie herkende. De ambtenaar stak hem de hand toe. De grijsaard, verrast, niets van de zaak begrijpende, trad ach teruit. Geef mij uw hand, brave Mou rillon, sprak De 1' Oseraie. U is vrij. Vrij, vrij, ik o, mijnheer „Straits Times" den morgen na haar redding meedeelde, was mej. B., die ïn dienst der Ned. Indische regeering is, uit Singapore met de „Insulinde" naar Batavia vertrok ken. Om een laatste blik op de lich ten van Singapore te werpen leun de zij vóór het naar bed gaan nog even uit de patrijspoort, toen zij door een plotselinge beweging van het schip buiten boord werd geslin gerd en vóór zij in staat was hulp te roepen, was het schip, aan hoorei waarvan niemand iets van het on geval bemerkt had, buiten haar be reik. De zee was gelukkig kalm, doch er stond een sterke stroom, w aarin zij zich drijvende hield, tot zij-na drie volle uren eindelijk een sampang met 3 Chineesche vis- schers bespeurde en er in slaagde l.un aandacht te trekken. De Chi- ueezen kwamen haar te hulp en volkomen uitgeput werd zij in dc Sampang opgenomen. De vis schers behandelden haar vriende lijk en kookten wat rijst voor haar doch in haar dunne onderkleeding moest zij nog gedurende zeven uur de beproeving doorstaan van de feele zon. waartegen de Sampang treen enkele bescherming bood. Toen zij echter savonds om ze - ven uur in Singapore aan wal stap te, had zij van haar avontuur geen andere nadeelige gevolgen dan een uoor de scherpe zon verbrandde huid en den avond daarna heeft En nu vertelde de rechter, den verbaasden Mourillon in weinig woorden, dat Edith de dochter was van den graaf De Soleure en deze niemand anders was dan Floren - tin Broussel. Mourillon uitte een kreet, van verrassing. Op hetzelfde oogenblik hield het rijtuig stil. Men was aan het sta tion. Tien minuten later namen de heer Bertrand De 1'Oseraie en Mou rillon plaats in een coupé eerste klasse en verhaalde de eerste aan den pleegvader van Edith wat in de laatste vier dagen was voorge - vallen. Eindelijk kwamen de beide man nen op de villa des Frencs aan. liet hek stond open. Do graaf wachtte hen op het voorplein op dc benedenste trede van het bordes. Glimlachend, met uitgestoken ging hij Mou rillon tegemoet. O, mijnheer de graaf, mijn - heer sprak de goede man, zicht baar ontroerd. Vriendlief, luidde het ant- woord van den graaf, wees welkom in je wroning. Wan,t dit huis en deze tuin behooren aan jou. Bin - nen weinige dagen zal je het eigen domsbewijs ter hand worden ge steld. Ik verzoek je evenwel mij voor eenigen tijd de gastvrijheid te w illen verkenen, en mij toe te staan ook eenige van mijn vrien - den, die ook de jouwe zijn, er te mogen ontvangen. Mourillon beproefde te spreken. Maar onmogelijk De aandoening had zijn tong verlamd. Hij kon slechts snikken. En toen, zich voor overbuigende, drukte hij zijn lip- nen op de hand van Edith's vader. vOp dit oogenblik kwam het meisje zij haar zoo plotseling afgebrok- reis voortgezet. Hoewel de z« f in de buurt van Singiporc gevaarlijk wordt gemaakt door een groot aan tal haaien, heeft zij al dien dat zij in het water was, geen de zer ondieren gezien. Ilaar eenige ontmoeting van minder aangeno men aard was met een zeekrab, die haar een lichte beet ian bet been toebracht. De goede afloop van het avim- tuur is nog te merkwaardiger, daar mej. B. eerst verleden zomer in Holland had leeren zwemm» Een kunsttand ingeslikt. J. v. G. in de Luntersche buurt schap Nedderwoud had het onge luk een kunsttand in te slikken. IIij kreeg vreeselijke maagpijn en de dokter oordeelde overbrenging naar het ziekenhuis te Arulii m noodig. De tand had zich inmid - dols vastgezet in den slokdarm, waardoor infectie was ontstaan. Hoewel na een gunstige operatie de tand verwijderd was, is de jarige jongeman överleéni. Dronkemansweddenscuep. Te Borkum dronk een arbeid, r bij een weddenschap meer dan éér* liter jenever, maar moest (leze on bezonnen weddenschap met den dood bekoopen. De Rijwielbelasting. De opbrengst van de rijwielbe - lasting over April bedraagt J 640.725 en over de maanden Janu ari tot en met April 3.743.568. WACHT NIET LANGER Nog zijn verkrijgbaar de boeken in prachtband van Ex-Kroonprins Wilhelm Historisch Boeiend met Foto's tegen den spotprijs van 2.40 met een roman cadeau. HET IS VOOR NIETS BOSKERS Boekhandel, Wieringen toeloopen. Mourillon had slechts den tijd zijn armen te openen, waarin liet meisje zich wierp. Met den volgenden trein kwn - men mevrouw Violet cn Laurence van Parijs. Mevrouw Violet w;n den vorigen avond uitgenoodigd op de villa te willen komen om voor Edith de toiletten aan te me ten, die zij in haar nieuwe omstan digheden moest hebben. Laurence zou eenige dagen op de villa hij haar vriendin doorbreit gen. Laurence was nog altijd zeer treurig gestemd. De ontmoeting met Ilector Durosoy had haar lie vig geschokt en de betrekkelijke ge moedsrust verstoord, waarin zij verkeerde. Zij had niets van 't twee gevecht vernomen. Maar zij zag Elexis niet meer en hoorde zelfs niet moei' o\cr hem spreken. Hij begint mij al te vergeten, dacht zij. Eerlang zal bij iemand anders beminnen. En die zal zijn liefde waardig zijn Helaas zij beminde hem vurig. En al herhaalde zij en trachtte zich wijs te maken, dat zij zim vrouw niet kon wezen, zij gevoelde dat dit offer wreed was en haar krachten te boven ging. 11 el onge lukkige meisje leed onbeschrijfe lijk. Men stelle zich dus haar v< "»n zing, haar ontroering voor. toen zij half elf George Ramel. in ge zelschap van Alexis Mollin, op de villa zag aankomen. Alexis, in schijn zeer kalm, ging naar haar toe, groette haar eerbie dig, gaf haar de hand en vroeg haar eenvoudig, hoe zij het maakte. Wordt vervolg I. RECHTZAKEN. Arrondisseinents Rechtbank Zitting van Dinsdag 12 Mei. Uitspraken. Fr. v. H. en C. M., Anna Paulow- na, poging tot abortus, ieder een maand gevangenisstraf. Zitting van Dinsdag 12 Mei. Een Anti'Militairisiisch drama. De 21-jarige grondwerker Geert G., wonende te Emmen, vroeger te Wieringen, heeft op 1 April 6 ge weren en ransels, belioorende aan eenige landstormers, vanuit de postboot in zee gegooid. Bekl. is een vurig anti-miLitairist en zeide gehandeld tc hebben uit over,tui - ging. De bedoeling was de geweren onbruikbaar te maken. In deze zaak werden 5 getuigen gehoord, in de eerste plaats de schipper van de postboot, Job. Baijs. Deze heeft gezien, dat beklaagde een ransel overboord gooide. De schippers knecht Swiers lieeft waargenomen dat beklaagde een geweer over boord gooide en daarpa een ran sel. De winkelier Rits Kat behoo - rende tot den vrijwillige landstorm heeft geen vergunnign aan beklaag de gegeven om zijn geweer en ran sel in zee te gooien. De comman - dant van den vrijw. landstorm te Hoorn, K. J. Evénwel, verklaarde, dat de uitrustingstukken behoor den aan den Staat der Nederlan - den. Eenige andere uitrustingstuk ken zijn later opgevischt. De 1ste. luitenant bij de infanterie, Govers. inspecteur van den vrij willigen landstorm, werd als laatste getui ge gehoord. Eisch 50 boete of 50 dagen hecht. Bekl. heeft gecnerlei bezit en vM* dient niets. Ons Lichaam en onze Gezondheid. „Haar-onderhoud van kinderen" Mutsjes moesten afgeschaft wor den, de arme wurmen zitten er mee met de zon in de oogen, wat

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1