16e Jaargang.Dinsdag 16 Juni 1925.No. 86 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN Haar Huwelijk. W1ERINGER CO U RAK 7 ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en TRIJDAG. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. ongelukkige was onmiddellijk Jood. Haar zoon, een Belgische loods, die met zijn vrouw en zijn twee kinderen met zijn moeder mede reisde, sprong, het ongeluk ziende, in volle vaart uit de tram en bleef ongedeerd. Worstfabrikant veroordeeld. De kantonrechter te Sliedrecht neeft veroordeeld den worstfabri kant M. C. v. d. H., wonende te Nieuwpoort, wegens overtreding der Vleeschkeuringswet tot één maand hechtenis. De politie had n.1. in zijn fabriek een dood kalf aangetroffen, dat bestemd zou zijn geweest voor worstfabricage. In de Amerikaansche keuken. De Amerikaansche huisvrouw is aanmerkelijk vooruitstrevender gezind dan de Ilollandsch. Nu moet in verband daarmede worden opge merkt, dat de Amerikaansche vrouw over het algemeen, met uit zondering van die uit den betrek kelijk beperkten kring der bezitten de, niet in de allereerste en voor naamste plaatts huisvrouw is. Zij oefent meestal, evenals de man, buitenshuis een beroep uit en most er op bedacht zijn, den tijd, wel - ken zij besteedt aan de afdoening van de huishoudelijke bezigheden tot een minimum te beperken. De Amerikaansche vrouw kent een keukeninrichting in de betee- kenis, welke die bij ons heeft, vol strekt niet. Keukenmeubelen, kas ten, ook ijskasten, zelfs banken, werk- en aanrechten zijn vast in gebouwd. Den vloer bedekt, even als meestl bij ons. een dun lilole- umzeil, dat gemakkelijk schoon te houden is. Er heerscht een volstrek fe doelmatigheid in de keuken en dientengevolge een volslagen afwe zigheid van alles, wat verfraaiing en versiering bedoelt te zijn. De Amerikaansche vrouw weet, dat de keuken in de eerste plaats haar „werkplaats" is, en richt ze, dienovereenkomstig, niet anders dan doeltreffend en practisch in Daarom geeft zij ook de voorkeu'* aan een kleine, boven een grootc, 'ruime keuken. Als de keuken in Amerika als „woonkeuken" moet worden gebruikt, tracht men zoo veel mogelijk door nissen in den muur of door gordijnen en derge lijke de eigenlijke werkruimte van de eetruimte voor het gezin af te scheiden. De Amerikaansche huisvrouw eischt van ieder stuk gereedschap, dat zij gebruikt, dat het practisch, handig en gemakkelijk te hantee- ren is, zoodat het zooveel mogelijk kracht en tijd spaart. Daarom is de Amerikaansche nijverheid voort durend bezig met het verbeteren van huishoudgerei en huishoud toestellen. In de allereerste plaats wordt in de Amerikaansche keu ken in veel grootere mate dan bij ons de electriciteit toegepast en ook voor huishoudelijke doelein den gebruikt men aan gene zijde van den Oceaan zooveel mogelijk den electrischen stroom. Daar is in de eerste plaats de electrische ventilator, die de onaangename keukendampen verdrijft. Een door electriciteit gedreven toestel rei nigt borden en schotels, de elec- trisch bewogen waschmachine, het electrische strijkijzer, de elec trische kokers, enz. worden alge - meen gebruikt. Een bijzonder practisch toestel voor huisvrouwen, die haar be- oepsbezigheden buitenshuis heb ben, is de electrische tjjdkoker. Aan dat kooktoestel bevindt zich een uurwerk, dat gezet wordt op het tijdstip, waarop het opgezette terecht moet beginnen te koken. Als de vrouw dus bijvoorbeeld iot 4 uur in haar betrekking is en om 5 uur naar huis komt, zet zij 'smor gens het eten op de koker en sreit óe klok bijvoorbeeld op 3 uur. Om 3 uur wordt, dan automotisch de stroom in het koöktoestel gescha keld, het eten begint te koken en de vrouw behoeft er alleen de laat ste hand aan te leggen, als zij thuis komt. UITGEVER oORN J. BOSEER, WIERINGEN MARKTOVERZICHT. De weken van eenige prijsver- hooging bij het vette vee, waarop van verschillende zijden vrij alge meen gewacht was, ja, waarop zelfs gerekend werd, zijn voorbij, zonder dat het vleesch iets van be- teekenis verhoogd is. En toch was die hooj) geen ijdele gedachte. Bij na elk jaar is er van half Mei tot half Junislachtgebrek het zijn de \^eken, dat het stalvee vrijwel op is, terwijl het weidevee nog niet klaar is. Dit jaar met zijn vroegen en vluggen grasgroei is dit tijd - perk vervallen. Het stalvee is wel op,, maar op alle markten worden reeds voldoende vveidekoeien aan geboden en de prijs neigt meer tot verlaging, dan tot verhooging. Dit was Donderdag op de Schager markt goed waar te nemen. Vette koeien le kw. f 1.15 a 1,20 2e kw. 1,10 a 1.15 en 3e 0,90 a 1,De handel was zeer stug, ook al omdat de Amsterdammer kooplui bijna allen ontbraken. De aanvoer bestond grootendeels uit vveidekoeien. Een deel ging de wei de weer in. De handel in melk- en kalfkoeien was matig, prijs 300,- a 425,- Nuchtere kalveren voor de slachtbank 15,a 25 van 25,— tot 34, voor het bedrijf. Vette schapen geknipt waren vlug t:h liepen van 48,tot 56.50 Oude inelkschapen van 40,tot 45.— lammeren, iets trekkend liepen van 27,tot 33,Goe de vette slachtvarkens per K.G 76 a 81 cent, zouters met weinig aanvoer 7'x a 76 ct. per Kg. GEMENGD NIEUWS Uit een tram gevallen. Nabij Schoondijke is een vrouw, die op reis was van België naar Vlissingen, toen zij blijkbaar on wel geworden, op het balcon van de tram was gaan staan, over het hek heen gevallen op straat. De. FEUILLETON. No. 4. Niet vooi dat. ze zich geheel aan hem had overgegeven, niet voor dat ze de vrouw van Gilfoyle was geworden, zou Rex veilig zijn. Ze ging over de brug zonder op iemand of iets te letten. Menschen liepen tegen haar aan, maar zij zag ze niet. Zoo kwam het, dat ze niet merkte dat een man, die haai tegenkwam plotseling bleef staar, en haar strak aankeek hij bleef haar staan nakijken, toen ze langs hem ging en keerde zich onmid - del lijk om toen ze voorbij was om haar te. volgen. Toen ez op een bus sprong volg de hij haar en nam het bankje naast het hare. Zo was zoo in gedachten ver - diept, dat ze zijn aanwezigheid nopit zou hebben opgemerkt als hij zich niet half omgedraaid had en haar recht in het gezicht geke ken had. terwijl hij met een dui delijk Amcrikaansch accent zei Maar hot is Aneta Hoe kout u hier r vergist, u, zei ze-koel. Vergissen Ik Hoe kan dat nu Als u niet Aneta zelf be«it, moei u haar tweelingzuster zijn Ik heet niet Aneta, zei ze Hoe kwam het dan, dat u da delijk opkeek, toen u dien naam hoorde Omdat het een beetje op mijn naam lijkt, zei ze. Bovendien wacht te ik op iemand, en daarom keek ik om. De man stak zijn hand in den binnenzak van zijn jas. Neemt u mij niet kwalijk, als dat zoo |s, zei hij. Maar kijk u even hiernaar en zeg u me dan of het mijn schuld is of niet. Hij reikte haar een foto aan en toen haar blik er op viel, kon ze een uitroep nie,t weerhouden. Het was haar gelaat in alle op - zichten, maar het haar was op een manier gekapt, die zij nooit gehad had en Nanette zou liever gestor - ven zijn, dan den hoed, dien het meisje droeg, op te zetten. Ze be - Keek de foto met de gespannen aar. dacht die men altijd voelt als m- n iemand ziet, die er net hetzelfde uitziet. Wat merkwaardig riep ze on willekeurig. Zoo, dat doet me plezier, riep hij. Het is een heel werk om men schen hier in beweging te krijger, maar als jullie eenmaal begint, is he(te in orde. Ik zou u dol graag h *.i verhaal van Aneta vertellen, maar ik heb er geen zeggen over, zooals ik u al verteld heb. Toch is het merkwaardig, hoe u. op haar lijkt. Zijn haar oogen van dezelfde kleur, en het haar vroeg Nanette Alleen hierdoor, antwoordde hij en klopte op den zak waar de lolo in was. Ziet u, de dame is Hij hield plotseling op en kneep zijn lippen op mekaar Nu zei Nanette. Net op tijd de rem aangezet, antwoordde hij, half in zichzelf. U Kent Amerika niet Neen, antwoordde ze. Maar wilt u me niet wat van Aneta ve tellen Ik stel er werkelijk belang in en ook waarom u dach,t, dat ik liet was, hoewel u haar niet kent Zijn oogen keken haar lachend aan. U bent een handig meisje, heel handig, neemt u me niet kwalijk, dat ik bet zeg, maar ik heb u al ge zegd, dat ik niets van haar vertel len mag, hoewel het u misschien niet zoo interesseeren zou als een Amerikaan. Hebt u heel uw leven in Londen gewoond Niet heel mijn leven, ant woordde ze. Ik vermoed, dat u niet ge- getiouwd bent en uw eigen broou verdient vroeg hij met een zijde- lmgschen blik op haar. De vraag herinnerde haar in eens weer aan alles wat ze tijdelijk had kunnen vergeten door het feit dat ze voor een ander werd aange zien. Niet getrouwd De woorden schrijnden. Kon men iemand, du? zich zelf verkocht had. zoodat ze nooit meer vrij kon zijn, wel niet getrouwd noemen Haar gezicht betrok en ze zweeg. Haar metgezel boog naar haar toe en legde zijn hand op haar arm. Luister eens, zei hij fluiste- ïend, alsof hij bang was, dat ie mand hem hooren zou. We gaan daar een telegraaf kantoor voorbij, dus moet ik er af, zei hij snel. Maar ik wou u zeggen, keer terug voor het te laat is. Èr is nog tijd. Alles komt in orde als u terugkomt, maar als u het niet. doet, is het honderd tegen één, dat het slecht afloopt. Toen htj uitgesproken had, keer de hij zich om en liep snel het trap je af. Nanette zag hem even later Hoe lang nog korte haren. Een Fransch kappersblad voor spelt, dat de mode der korte haren nog precies twee jaar zal duren, tot 1927. En wel om deze reden, dat een bepaalde haardracht (dat is statistisch vastgesteld) nooit lan ger, en ook zelden korter, dan tien jaar duurt. Welnu, in 1917 is de kortharigheid in de mode geko - men, dus welberekend, behoort ze er in 1927 weer uit te zijn. Als zoo'n vakblad dat met een dergelijke beslistheid verzekert, zal het ook wel waar zijn. Tien jaar is een langen tijd. En tien jaar is voldoende, volgens een Amerikaanschen vakman, om een heele ruïne teweeg te brengen op ia vrouwenhoofden. Want, zoo zegt die Amerikaan Mr. Charles Nestic heet hij als de vrouwen blijven doorgaan met heur haren a la garconne te laten knippen, dan zal er zich op hun hoofden een e- nergie- verplaatsing voordoen daar aan het hoofdhaar geen gele genheid meer gelaten wordt om zich voldoende te ontwikkelen, zal de levenskracht voor het haar be stemd, zich verplaatsen naar de gezichtshaartjeszoodat binnen afzienbaren tijd de vrouwen zullen rondloopen mét snorren en baar den, die met die van de mannen zullen kunnen concurreeren. En de vrouwen, die niet van zoo'n ge- laatstooi houden, zullen evenals de mannen, verplicht zijn zich iede- ren dag minstens eenmaal te sche ren. Bovendien zal die energie-ver plaatsing zóó sterk zijn, dat er te weinig voor de hoofdharen over schiet met het gevolg, dat ook weldra een aantal vrouwen zullen rondloopen met doorschijnende maantjes niet alleen, maar ook met hoofden zoo glad als biljartballen. Bij een man kunnen we dat verdra gen, we vinden zoo'n kalen knik - ker zelfs wel een beetje deftig, maar we zullen toch zeker tijd noo- dig hebben voor we ook in dat op- zicht het mannelijk uiterlijk aan naar. het trottoir loopen. Hij liep met gebogen hoofd en sloeg zijn oo gen niet op, zoodat ze hem nie+ groeten kon. Ze leunde achterover op haar bankje. Wie was hij En wie was die A- neta, Burbidge, van wie ze het por tret had afgezien Wat zou er slecht afloopen, zooals hij voor speld had als ze niet terugkwam, en waar moest ze terugkomen In het hotel op Gordon-sqnare In de vestibule van het Gordon- square hotel zaten twee heeren kof fie te drinken. Het klopt niet, zei de eene. terwijl hij de asch van zijn sigaret tikte met een snelle, ongeduldige beweging. Het meisje dat jij gezien hebt, was niet Aneta. Wacht nog even, tot je de af drukken van de kiekjes ziet, die ik van haar genomen hel». Hiram. Ik denk wel, dat ze een beetje wazig zullen zijn, want het licht was erg slecht en het is niet zoo gemakke lijk om een meisje te kieken, waar mee je aan het praten bent, al i ie toestel ook nog nog zoo k'ein In ieder geval zul je er beter over kunnen oordeelen, als je ze gezien hebt. Ik zou zweren, dat ze het was, naar het portret, dat je mc gaf. te oordeelen ik geef toe, dat ik Aneta nooit in werkelijkheid ge zien heb, maar als een kiektoestel niet ligt, was het portret dat van het meisje. En ze was zoo slim als een vosje om me vnn het spoor te brengen. Hiram rookte zwijgend dooi. BUREAU Hlppolytashoef Wieringen. Telef. Intercomm. No. 19. een vrouw kunnen appreoieeren Vrouwen, die nog in het bezit zijn van lange manen houdt re kening met dit gevaar Trouwens over twee jaar is de mode iw mers al weer heelemaal voorbij Niet de moeite waard, om zich dafir nog druk over te maken i is twee jaar in de eewigheid Gevecht tusschen politie en drank smokkelaars. Zaterdag is te Chicago een tij - dons gevecht geleverd tussclu n de politie en een groep biersmok - kclaars in een auto, die in vollen vaart trachtten te ontkomen. I> werden schoten gewisseld over e.n afstand van anderhalve mijl. F.iu- delijk liep de auto te pletter op een ijzeren hek. Het vuurgevecht w i voortgezet, 2 politie agenten w e.- den gedood en 1 gewond. Eèn der smokkelaars is gedood, de toestand van twee anderen is hopeloos. Boschbrand. Zaterdagmiddag heeft in de n bijheid van het Rijkskrankzinni gengesticht te Woensel bij Eindho ven een felle boschbrand gewoed waardoor ruim 1 H.A. bosch toe - behoorende aan den heer T. Kerse makers te Eindhoven een prooi der vlammen geworden is, Ernstig Motorongeluk bij Mook. Zaterdagavond omstreeks 11 uur reden eenige te Nijmegen woonach tige jongelieden per motorrijw k i van den „Piasmolen" naar Nijme gen terug. Tusschen „de Plasma len" en Mook kwam de heer E dfc voorop reed te vallen, doordat hij in het mulle zand slipte. Twee zi; ner vrienden, de heeren K. en J. die achter hem reden, botsten te - gen zijn motor en vielen eveneens. Alle drie werden met ernstige, alhoewel niet levensgevaarlijke verwondingen aan het hoofd opge nomen en later per auto naar hei R.K. Ziekenhuis te Nijmegen ver voerd. ITct motorrijwiel van S. werd zwaar beschadigd. De moordaanslag te Rotterdam. Omtrent de schietpartij in de wo Toen nam hij een telegram uit zijn zak en vouwde het open. je telegrafeerde Op 't spoor, weet naam en adres. En vertel me nu een<* ben je er zeker van, dn ze je het juiste adres gaf vroeg hij. Ze heeft het me niet gegeven. Ik zag dadelijk, dat ze me toch nio- antwoordene zou, dus ging ik van de tram af waar zij op was, to.-* ik een andere er achter zag komen Daar ging ik op en reed mee tot i: haar zag uitstappen. Toen volgJ ik haar, zonder dat ze me zag. i ze een huis binnenging, 47 Elm> Ieyweg Clapham. Morgen gaan w1 er naar toe en probeeren haar t spreken te krijgen. Ik zal je zeggen, of we doen kunnen als ik de kieken zien heb. Op bet oogenblik denk i' niet, dat we gaan zullen, antwoor (ie Iliram. De afdrukken moeten er al zijn, ik zal eens gaan vragen. Geoi'ge, stond oji en liep de vesti bule door. En paar minuten later was bij terug, mét een klein pakje in ziin hand. Ze kwamen juist, toen ik op het kantoor kwam. Ze zijn wazig, zei de man, dat dacht ik wol, m r bij zegt, dat ze toch wel te herken nen zijn. Hij maakte het touwtje los on - der het spreken. Hiram kwam naast hem s'a: n en keek onverschillig toe, ma plotseling ontviel hem een uitroei» van verbazing en hij kwam in ac tie. toen het pakje open was en J 4 foto's te zien waren. Wordt vervolg 1.

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1