16e Jaargang. Vrijdag 10 Juli 1925. No. 57 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN HEERENBAAI. PORTOR1CO. I. E. KEÏÏSS BLANKE BAAI. PRUIMTABAK. W1ERINGER COURANT ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU: Hippolytashoef Wieringen. Telef. Intercomm. No. 19. Tabaksfabriek „De wakende Leeuw" Laat ia& - - - ALKMAAR. 70, 80, 100, 120, 140. 150, 160, 180, 200, 225, 250 en 350 400 450 en 500 cent per pond. UITGEVER ÖOHN. 1. BOSKER, WIERINGEN Ons Lichaam en onze Gezondheid „Zeezout als middel tegen Lik - doorns. De likdoorns of oksteroogen zijn een zoo verbreid ongemak, dat men ze eigenlijk wel als een ziekte kan beschouwen, daar ze hun bezitters pijn cn narigheid genoeg kunriep bezorgen. Vooral in dit geval, wanneer ze niet, zooals gewoonlijk, op de ico nen, maar onder den voet voorko men, of tengevolge van een ondoel matige behandeling gaan ontsta - kkti en veretteren. Gevaarlijk worden oksteroogen dan, wanneer ze, bij het snijden, niet antiseptisch behandeld wor den. Bloedvergifiging na een 'ik- deornoperatie is dan ook zeer dik wijls voorgekomen. Het snijden moet bij de behandeling van lik - doorns daarom vermeden worden, men bereikt veel meer met onschul dige middelen. Het beste onder deze Is het sali- cylzuur, dat in den vorm van col- lodium of van pleistergaas aange wend wordt. Dat moet er zoo lang op blijven liggen, tot de likdoorn zich in zijn geheel als een witte zachte massa wegnemen laat. Onlangs heeft een Engelsclie dok ter het zeewater, dat tegenwoordig bij de geneeskunde in de mode ge komen is en bij vele ziekten, voor namelijk tuberculose en geestes krankheid, aanbevolen wordt met goed gevolg ook tegen likdoorn toegepast. Dr. Evershed deelt mede, dat tweemaal baden in zeewater bin nen twee a drie weken oksteroogen doet verdwijnen. Kan men in zee baden, dan is dat te verkiezen, an ders gebruikt men zeezout-voetba den. Daar oksteroogen steeds door den druk van siechtpassend schoen werk veroorzaakt worden, moet ter voorkoming van likdoorns door FEUILLETON. No. 10. Rex las in zijn rijtuig verder het verhaal van den moord. De insti il tie was geopend, proces-verbaal was opgemaakt van bet vinden van bet lijk, het rapport van de lijkschouwing was opgemaakt. Alle leden van bet kantoorperso neel van den gestorven bankier lier kenden in bet portret, dat in de ka mer was gevonden, Nanette Har- ley, die al eenigen tijd bij Gilfoylc in betrekking was geweest als zijn vertrouwde secretaresse en ty piste. Men had baar niet meer op het kantoor gezien, sinds den a- vond, toen zij volgens den kantoo. jongen, gebleven was nadat iedei- een weg was, voor een vertrouwe lijk onderhoud met haar patroon. Het was een kleine kunst vooi de amateur-de tective van de peis om baar eigen adres te weten ti korden en baar spoor te volgen tot Elmsley-weg, waar haar vroegere hospita uitvoerig uitweidde ovei haar onwrikbaar vertrouwen in de goedheid van haar juffrouw en haai* verbazing over de tragedie waar ze blijkbaar zooveel mee te maken had. Even eenvoudig was het om bet huwelijk te ontdekken, hoewel die ontdekking in de cou rant werd aangekondigd. Daar het bekend was, wanneer Nanette Elmsley-weg verlaten had en met welken trein ze uit Charing-Cros was vertrokken, was er een korte tusschenpoos, waar in bet huwe - lijk moest hebben plaats gehad. Het was ook uitgekomen dat er toe stemming was gegeven voor bet aanschaffing van goed passend schoenwerk de druk vermeden worden. GEMENGD NIEUWS. Een gevoelige les. Op den Kaidenkircherweg te Venlo wilde een jongen een vogel tje uithalen, dat in een gat van een berk zijn nestje had gebouwd. Maar de ingang w as zoo nauw, dat de nestenschender er met zijn hand in bleef zitten. Hoe hij ook rukte en wrong, hij kon er niet uit. Tot overmaat van ramp zwol de arm nog op, zoodat hij als gevangene aan den boom geklonken bleef. Aan huilen geen gebrek. Eindelijk kwam hulp. Met een zaag werden takken doorgezaagd, terwijl men met een beitel het gat verwijdde. Zoo kreeg de gevangene weer de vrijheid. Als het lesje nu maar heeft geholpen Brug ingestort. De veehouder Huitema reed Woensdagmorgen met 3 wagens hooi en twee paarden over de brug bij de Stroomsluis te De Lemmer. Op het midden van de brug geko men, stortte deze in cn geraakten paarden en wagens in het dieep vaarwater van den Lemster Rijn. De bestuurder kon nog net net bruggehoofd grijpen en redde zich zoodoende. Ook de paarden wist men me,t veel moeite op het droge te halen. H. leed groote schade aan wagens en hooi. Daar bij het instorten van de brug, de electrische kabel werd be schadigd, is De Lemmer thans zon der electrische kracht en licht. Een eigenaardig verschijnsel. Te Zwijndrecht en omstreken, waar ontzettend veel groenten wor den verbouwd, kunnen partiiulie ren deze levensproducten haast niet bekomen, wegens de enorme hooge prijzen, welke daarvoor cr huwelijk, zoodat er alleen nog maar overbleef om uit te vinden, waar 't kon zijn geweest. Er was maar een mogelijkheid, het bure au van den Burgerlijken Stand, dat het dichts bij Charing-Cross was en daar ging de ijverige ver - slaggever heen zag de beschrijving en holde naar zijn bureau terug om de wereld te laten profiteeren van zijn groote ontdekking. Box had tot zoover gelezen, toen het rijtuig stilhield. Heit rijtuig voor hem had stilgehouden en Na nette en haar metgezel stapten uit staken de straat over en verdwe - nen. Nadat hij den koetsier betaald had en de plaats bereikt had, waai hij ze had gezien, zag hij de gestal ten van Nanette en haar begclei - der juist den hoek om gaan aan het andere einde en hij holde ach ter hen aan. Hij zag niets meer, toen hij bet andere eind bereikt had. Ilii stak de straat over en een portier in li vrei kwam henf tegemoet. Kunt u me vertellen, waar juf frouw Harley woont vroeg hij. Harley Er woont niemand hier, die zoo heet, antwoordde de man. Misschien mevrouw Gilfoyie voegde Rex er aan toe. De portier schudde zijn hoofd. Ik zeg u, dat hier niemand is die een van de namen heeft en ik ,mag hier niemand binnenlaten die er niets te maken hoeft, dus gaat u liever weg. Rex nam een indrukwekkende houding aan. Tk zal buiten wachten, zei hij plechtig.. Als ik mijn vrienden zie zal ik niet nalaten melding te ma ken van uw gedrag. den besteed. Dagelijks hoort men een iedei ij ver de duurte der groenten kligen En men zit dan nogal lieisl midden in de streek, waar ze vandaan Lo men Het meerendeel uer groen ten wordt opgekocht door hel bui tenland. Op het dak gevlucht. In de gevangenis te Parkhursi. (Engeland) sprong Zondag tijdens de godsdienstoefening een der ge vangenen plotseling op den kan sel klauterde van daaruit op de balken en verdween vervolgens voor de blikken der aanwezigen door het bovenlicht van de kapel. Daarna klom hij op het dak van de gevangenis en geniet nu op een hoogte van circa 45 voet van de vrijheid en het zomersche weer. De gevangenisbewaarders hebben tot nu toe nog geen pogingen aan gewend hem naar beneden te ha len, daar ze aannemen, dat de non ger hem wel zal dwingen van zijn verheven standplaats af te daien. De gevangene heeft de dakpannen losgemaakt, ten einde deze even tueel als munitie te bezigen, zoo men hem mocht willen aanvallen. Dezelfde man heeft het op een der gelijke w-ijze eens acht dagen op het dak der gevangenis te Dart - moor uitgehouden. De portier hield de deur open tot hij er uit was en liet haar toen weer dichtvallen. Wat zou die hier moeten dacht hij, toen hij door het raamp je Rex de straat zag over steken en zag blijven staan om naar de vensters van de etages te kijken Maar de portier was niet de eeni- ge, die Rex in het oog hield. De gladgeschoren heer had hein het gebouw zien binnen gaan en er weer uitkomen, terwijl hij wachtte aan het eind van het laantje. Hij had nog meer gezien. Toen Rex met den portier aan het praten was, had zich een oogenblik een vrouwengedaante voor een van de bovenste ramen vertoond, nad daar gestaan tot iemand anders naast haar kwam en toen hadden ze zich beiden omgekeerd en wa ren de kamer weer ingegaan. J aist ioen Rex weer verscheen, stak de gladgeschoren heer de straar, ov -r Ik ben verplicht u tc verzoe ken met mij mee te gaan, ze: hij. terwijl hij op Rex toeliep. -- Wat bedoelt u, riep Rex uit U, o, maar u bent de man die mij aansprak bij het station, voegde hij er bij. Ja, die ben ik. Wilt u even meegaan Ik heli uw hulp noo- dig voor het vaststellen van een identiteit. Rex keek hem aan zonder te be grijpen. Wie bent n vroeg hij, ter - wijl een gevoel van onbehagen zich van hem meester maakte. Ik ben een dctcctieve, ant woordde de man kalm. Tk ga nu naar het dichlbijzijn.de politieb r- renu om alles in orde te maken voor de arrestatie van uw vrien den, juffrouw Harley, en u moet Een gevecht met polderjongens te IJmuiden. Zooals wij al meermalen gemald hebben, zegt de O. H. Crt., beslaat er sedert eenigen tijd een slechte verstandhouding tusschen de pol derjongens van de Zuiderzeewer - ken, verscheidene burgers en de politie. Eenige van de polderjon - gens waren Zaterdagavond be schonken, waarom de commissa - ris en eenige agenten een van hen wilde opbrengen. Een andere pol derjongen koos toen partij en ging den commissaris van politie te lijf deze w erd in het gelaat gesla gen waardoor zijn lorgnet vernield werd. De dader werd gearresteerd en kreeg een procesverbaal wegens mishandeling. Uit den trein gevallen. Een jongetje van 2 1/2 jaar, met zijn ouders onderweg van Polen naar Amerike, is bij Moordrecht uit den trein gevallen en met een hersenschudding opgenomen en naar het ziekenhuis aan den Cooi singel te Rotterdam vervoerd. „Gemoedsebzwaren." Dat gemoedsbezwaren niet altijd echt zijn, blijkt uit het volgende Een A.-R. juffrouw van ongeveer 40 jaar te R(ijsoordl wilde niet gaan stemmen wegens „gemoeds bezwaren", zoo heet het. Een propagandist van de kies - vereeniging bezocht haar en zei- met me meegaan. In de etage-woning. Nu moet ik alles zeggen Nanette stond voor Crewson met oogen, die schitterden van onder - drukte zenuwachtigheid, in de klei ne zitkamer van de woning. Hij keek haar aan, ernstig en vol zelfbeheersching. Innerlijk was hij ten prooi aan een emotie, die hij slechts met inspanniing van al zijn wilskracht voor haar verbergen kon. Hij was zich allang bewust, dat dit meisje, waarmee hij op zoo'n vreemde wijze had kennis ge maakt, zijn gedachten in beslag nam, zooals nog nooit een ander ge daan had. Het was nutteloos om te trachten dit feit voor zich zelf te ontkennen. Hij was altijd gewoon de feiten eerlijk onder de oogen te zien zonder zichzelf voor den gek te houden en hij wist dat het meis je, dat voor hem stond, de eenige was, die iets vooi- hem zou beteeko- nen, zoolang hij leefde en onafhan kelijk van de omstandigheden. En toch, in welk een warnet van moei lijkheden waren zij beiden ver strikt. Tot dit alles opgeklaard was, was hij genoodzaakt zijn geheim voor zich tc houden en haar niets te vei lellen van wat zo voor hem was. Hij begreep dat liet niet alleen als de dochter van zijn vriend FTi - ram Blake was dat ze zoo al zijn denken in beslag nam en hem ver hinderde zich mot iets anders bezig te bonden. Maar hij moest haar beschouwen als de dochter van Hiram Blake. totdat bewezen was dat ze iemand anders was. Hij bekommerde zich' uitsluitend om het gevaar, waarin de, dat ze dan 3 aan boete zou moeten betalen. Ze schrok. „Wat" liep ze uit. „Drie gul den Maar dan zal ik d.ie 's ew.i gaan verdienen." En dadelijk ging ze zich kleed.»» en ze haastte zich naar het stem bureau. Ex-keizer Wilhelm. Marius van der Straat, in het Leeuw. Nbl. een beschrijving cro- vende van een fermen fietstocht, zegt. Als ik doorrijd, voorbij I'trecht, langs lift mooie, lommerrijke .De Bilt, het stille voorname Zeist, langs den zeer mooien weg naar Driebergen en Doorn, ben ik zoo wat op de hoogte van de buite i- plaats van den ex-keizer. Ik sla de oogen op en aanschouw tol mijne groote verbazing Z. M. Wilhelm I. R., dien ik tegemoet rijd IK bad het genoegen het gelaat v-.n den ex-monarch te aanschouwen, maar ik herken hem onmiddellijk. Hij is geheel en al de man van de foto, gelijk wij die uit lateren lii van hem kennen. Zijn baard is al leen korter geknipt, die is geile i telijk vergrijsd, zooals men dat noemt peper en zout kleurig. Zijn gelaat heeft iets vaals en flets, al kwam hij niet veel in hei zonlicht. Hij was gekleed in een nauwsluitend, colbert costuum, donker bij het zwart af. Ik nam mijn pet af en zag Z. M. zijn strooi en malelot met een breeden zwaai van he,t hoofd nam. Zijn vriende lijkheid is in Doorn hekend lui - gewoon steeds met de grootste vriendelijkheid iederen he brachten groet te beantwoorden Ilij liep op den publieke» wet; naast een ander veel jonger p- soon (evenals hij zeer eenvoud?!; in colbert gekleed in w ion ik zijn adjudant vermoedde, doch die, zooals men later in mijn logement in Doorn zeide, waarschijnlijk ze verkeerde daaruit moest bij haar redden, het kostte wat het wil de. Om die reden had hij de etage ge nomen waarin ze nu waren. IIij hoopte dat hij haar daarheen had- gekregen, zonder dat ze iemand ontmoet had die haar kende z.ni der dat ze herkend was dooi- die fatale foto, die in de heele s'o><l vertoond werd. Ilij beet op zijn pen in raaehtelooze woede bij de plotselinge ontdekking dat de p >- iitic in de pers een machtig hulp middel had om iemand te vinden, die ze zocht. Want wat was nu hel resultaat geweest Ze was al herkend door twee nienschen en de schok had zooveel van haar ze nuwen gevergd, dat ze nu in si aal was om precies te doen wat het meest geschikt was om al zijn plan nen in de war te brengen en al zijn hoop te verijdelen. Nu mort ik spreken herhaal de ze. ik n.an u en uw vriend nio» langer in den waan laten. Wat u in het begin vertelde is wnrw ik hen niet Ilii ging naar haar toe en legde zijn hand op haar arm. Waarom wilt u mij niet als uw vrined beschouwen, mevr. Burbidge vroeg hij. Ze schrok terug. Ik hen niet mevrouw B il.Pl ee, bet is een leugen, ik ben 1 vrouw van.... Plotseling klonk een harde i •-! aan de buitendeur ze In. M stig op en het laatste spo.'.; - kleur verdween uit haar eezii Zij greep zijn arm, dien zij .mi-' van zich afgeschud had o»\c ihem met duodelijk verschrikte [gen aan. Wordt vervolg I.

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1