Insectenbeten. vond behandeld en na langdurige en vaak heftige debatten werd be sloten tot verbouw over te gaan. Verder stellen B. en W. voor, bel tegenwoordige Ziekenhuis, dat -eder! de verpleging der burger- patiënten in bot Marine Hospitaal nder bestemming is, in te rich- '<ii lot verpléghuis voor ouden van dagen. Hiermede zijn voor verbouw en ineubiloering ongovoer 30.000 gemoeid, terwijl de jaarlijksebe :'loitatiekosten zullen bedragen I 26.000, van wolk bedrag een uroot doel wordt terugontvangen aan ouderdomsrente, weekloon n, pensioenen, enz. der verpleegden. Zonder discussie vereenigde de üond zich met deze plannen. De Raad besloot voorts met in gang van 1 September aan een dei openbare scholen bet vak „Han denarbeid" bij wijze van proef iri lo voeren Hot ligt in de bedoeling dil onderwijs het eerste jaar alleen Se geven aan de leerlingen van het 3o, 4e, 5e en 6e leerjaar. De school tijd zal hierdoor een half uur wor den verlengd. Een kras oudje. Donderdag is de weduwe Heere w aarden te Leeuwarden 102 jaar geworden. Ze is een kras oudje en zit nog alle dagen te breien voor het raam. Praciischc bekers. Do restaurateur van het spoor wegstation (e Amersfoort- laat. te - grnwoordig de consumpties langs de coupé aanbieden in bekers, wel kc bet midden bondon tusschcn celluloid en papier. Het groote voor deel hiervan is, dat de reizigers niet direct de bestelde consumptie behoeven te nuttigen, omdat de piccolo niet op bet glas of kope wélit, want de beker mag worden meegenomen en kan zelfs thuis nog vele malen dienst doen. En ook hel twaalfuurtje wordt thans op ondoordringbaar papier ver^ korbl en kan in don trein genut tigd worden, want er wordt een vork bij toegegeven. De reizigers slellen deze nieuwtjes blijkbaar op prijs. De weggebleven kiezers. Do minister van binnenlandschc zaken heeft aan de burgemees- teis verzocht omtrent den datum van oproeping van nalatige kiezers overleg te plegen mot bet kanton gerecht. Voorts noodigde de minis- tn de burgemeesters uit, om hem, door tussehenkomst van den Com missaris der Koningin, een rap port. uit te brengen omtrent de uit voering, door don burgemeester aan art. 149 der Kieswet, omtrent vervolging van nalatige kiezers, bij de stemming op 1 Juli j.1. gege ven. Uit don zweefmolen aevallen. Op de kermis te Middelburg is rn 12-jarige jongen uit den zweef molen gevallen en met een sche - delbreuk naar het gasthuis ge - bracht, waar hij aan de gevolgen is overleden. De endergong van New York. Tusschen 1927 en 1933 zal New Vork van den aardbodem verdwij nen. De rotsgrond van Manhattan Islnnd zal sidderen en dan zal de aai de splijten en de wateren van den Atlantisehcn Oceaan zullen de zondige stad verslinden, Dit profeteert, volgens de Tempel nus. Ernst. Bcuningshoven alias moeder Rlioda Alice, een vrouw, die sinds 1902 op een bergtop in de Santa Cruz Mountains in Califor- nié woont en zich van tijd toit. tijd ii de bew oonde wereld begeeft om haar profetieën te verkondigen. Hoe „teekent" de chirurg Een schilder zet zijn naam onder het door hem gcschildedre werk, ii beeldhouwer grift den zijnen in liet gips, waarom zou niet een chirurg zijn naam vereeuwigen in bet materiaal, waarmede hij zijn werk maakt Dit denkbeeld werd geuit, door oen Amcrikaanschen. chirurg, die van meening was, dat bij een gelukte operatie de naam van den operateur ook op zijn werk moest voorkomen. Deze dok ter beeft de gewoonte aangeno men, zijn werk te onderteekenen dooi* diclit bij de geopereerde plek Ie eerste letters van zijn naam in Morse-teekens op de huid van den natiën! ie tntoueeren. De patiën ten bobben niets tegen deze versie ring en beschouwen zo eenvoudig als bij de operatie behoorend en daar bijna iedere chirurgische be handeling een litteeken nalaat, komt bet er op een teekentje meer niet aan. Vele patiënten merken van de „onderteekening" niets. De Hawaï-eilanden een nieuw vaste land Edwin Fairfax Naulty uit New York, die reeds jarenlang de bewe gingen van de aardkorst bestu deert, heeft iets voorspeld dat het geen Cornet onlangs in de Golf van Gascogne heeft waargenomen, ten dcele bevestigt. Volgens Naulty zou de bodem van den Oceaan ve le verandering ondergaan, vooral den laatsten tijd en het is volgens hem lang niet onwaarschijnlijk, dat een nieuw vasteland, van de gioole van Japan, naar boven zal komen, de Hawaï-eilanden optil - lend boven de golven uit. ANNA PAULOWNA. Het comité van actie inzake schaderegeling aan de visscners bij afsluiting en droogmaking der Zuiderzee te Van Ewijcksluis, welk comité mede voor de visschers te Nicuwesluis (gem. Wieringer- waard) optreedt, vergaderde Zater dagavond tot het opmaken eener voordracht, bevattnde een 10-tal namen van vertegenwoordigers der visschers, geschikt om zitting te nemen in de Generale Commis sie, in te stellen volgens art. 3 der Zuiderzeesteunwet 1925. Deze voor dracht was door het centraal co mité aan de plaatselijke comit.é's verzocht, in te dienen vóór 4 Au gustus. Na uitvoerige bespreking van candidatcn, werd de volgende voor dracht opgemaakt 1 B. Demmer, Volendam 2. I\. Keuris Azn., van Ewijcksluis 3. M. Kooij, Wierin een 4. Jb. Engel, Kolborn 5. H. Thijseling, Lemmer 6. J. Tijsen, W leringen 7. K. J. Zeldenrust, Molkvverum 8. C. Kes, Volendam 9. Jac. de Veen, Enkliuizen 10. P Visser Jzn., Marken. Brief van HARM aan TEUN. V-, ieringen, Aug. 1925. Waarde Teuntje As ik jou nou weer schrief zei je wel denke: dir komt ie wir an met zien vervelende gekles over de nieuwe ministers en wat dir meer an vast zit Maar den ben je toch glad mis, vader Wees ge rust; ik liit, Colijn, die brave boere zoon an z'n lot over. 'k hew er mien bekomst van en wacht nou maar op de Troonrede. In de regel is dat aars ok 'n hoog ding, pre cies as de nieuwe ophaalbrug an de Ewijcksluus. Je kent er onmeu- gelijk bij opklautere. IToe kenne ze nou toch zoo'n mieserabel ding in mekaar timmere 'k lit me bange as deerop gien ongelukkc gebeure. 't Liekt wel 'n kerkedak. 't Is van zelf de mode van den tijd, dat het; hoe gevaarlijker boe mooier is Dat docht ik van do week nog toen ik las van dat twie-jarig stumper- ke. achter op de fiets, dat dood ach ter den rug van z'n liefhebbende moebengelde. En den dat aare kien dat onger de auto raakte toen va derlief slipte. Wij zelf kenne op de weg uutkielce as er gevaar an komt maai' boe kenne die jonge peuter- kes die op de fiets worre vast- sjord, op beur lichaamke passé Zc benne weerloos overleverd an wiend, stof, schokken en ongeval len. En nou zeg ik; hoeveul moeten er nog 'n ongeluk lcriege voer de wetgever ingriept Het is toch zeker noodig tijd En den denk ik nog an 'n aar geval van kienderbescherming. Die er- me kleine in Botterdam, die deur z'n eigen vader wier doodgooid De bure ware bar verontwaardigd toen 't. arme wicht dood was; maar ze hadde vroeger ingriepc moeten om de kleine martelares te verlos sen. Dir is in ongs land toch de Voogdijraad die de macht het zoo'n stumper op staande voet aan zok- ko beestmenschke f.e onttrekken Die kinderwetje benne al 'n kwart eeuw oud, maar ik geloof waarach tig dat de meesten niet iens wete, dat ze bestaan. Nou is bet ok. 'n feit, dat de menschke op de iene plaas veul meer voer mekaars heil zurgc as op de are. Hier op Wioring zou tenminste zoo'n dogeniet van n vent gauw op z'n falie kriege. Ik zag 't. mot de kermis nog, hoe be zorgd ze bier benne. Tn de voor na ebt had men bij 'n n 11 n woonen de vrouw 'n man in huus zien gaan er, efkes dirna zag men 'm ver- da elite bewegingen make voer het op'oopke van volk; ze ïluusterden van 'n inbreker, maar gien mensch had 't lef om er 's binnen te gaan Toe om de pelisie. En wat bleek toe al gauw Dat 'n neef van de juffrouw dir lekker lag te maffen, 'n doodgewone loge,- die naar be neden riep of zc asjeblieft niet zoo 'n kabaal wilden make Polisdï en pubUak af Zoo lie'je Teun, je ken je gauw te benauwd rfialce ook. Nou tot ziens. IIARftl. Iets over de behandeling van insectenbeten en be langrijke raadgevingen, hoe ze te voorkomen. Insectenbeten zijn een over de geheele wereld verbreide plaag en overal zint men op middelen om het bijten dier plaaggeesten te voor komen. In ons klimaat zijn bet vooral do muggen die hier te lande in 3 verschillende soorten voorkomen die het meest ge vreesd zijn om hun jeuk- en zwel- lingveroorzakende beten. Het is waarschijnlijk niet van algemeene bekendheid, dat speciaal de wijf jesmuggen de zoo zeer gevreesde „bloedzuigers" zijn. Bij het door boren van de opperhuid met hun langen, zeer scherpen zuigspriet, die bovendien van uiterst fijne bor stelharen is voorzien, laten ze een zeer sterke en prikkelende klieraf scheiding in de aldus gemaakte wonde loopen, waardoor de bloed- itoever naar de gestoken plek wordt bevorderd en dit eenige uren la - ter een ontsteking en jeukende zwelling veroorzaakt, die vooral dan uiterst pijnlijk zijn, wanneer bij het. wegjagen van de bijtende mug de borstelharen afbreken en in de huid blijven steken. De muggen veroorzaken veel kwaad en onaangename verschijn selen. Menigea» bederven zij de nachtrust. Wie kent niet het ge zoem, dat U uren en uren uit den slaap houdt en wie heeft niet aan den lijve ondervonden, dat een zwerm muggen het heerlijkste bui tenzitje en de genoegens van het het in de buitenlucht doorbrengen van Uw vacantie kan bederven en doen verkeeren in een nerveu ze jacht op de muggen, die het on U voorzien hebben. Akkers's Kloosterbalsem, het se dert tal van jaren geroemde mid del tegen wonden van verschillen den aard, schrammen, smetten, doorliggen en doorloopen,, jeuk en zonnebrand, wordt, ook met groot succes gebruikt bij beten van mug gen en andere insecten. Indien spoedig aangewend, voorkomt dit rie zwelling geheel en stilt de jeutc onmiddellijk. Door zijn antisepti sche werking zuivert Akker's Kloosterbalsem de door den insec tenbeeld veroorzaakte wonde en verwijdert liet gif, dat bij het toe brengen van de beten is binnenge drongen. Van groot betang zijn echter ook de waardevolle eigen schappen van Akker's Klooster- balsem ter afwering van de insec ten. Men smere daartoe, voor het naar bed gaan, voorhoofd en han den met Akker's Kloosterbalsem in, dit lioudt de insecten op een afstand en verschaft U een onge stoorde nachtrust. Akker's Kloosterbalsem in pot ten van 20 gram 0.50, 50 gram 1,-t- 400 gram 1,75, is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten. Een pot Akker's Kloos- terbalsem is een huis-, zak- en reisapotheek op zich zelf. GEMEENTE WIERINGEN. Gisteren werd op het kerkplein te Hippolytushocf de gewone jaar lijksche premiekeuring voor paar den gehouden. De keurings - com missie bestond uit vijf personen. Gepremieerd werden de hengst „Erzberger" (van de hengstenver- eeniging Wieringen), en de hengst „Reclame" (van Gebr. Brouwer elk met 75. De veulens van de heeren Jb. Metselaar en Jb. Kool Cz. werden gepremieerd, elk ƒ15. De twee voorgedragen één-jarige merriën ontvingen geen aanhou ding spremie. Van de aangeboden twee-jarige meiriën ontving de heer P. Lont (Vet) een aanhoudingspremie van 25, en de heeren Jb. Metselaar; W Snooij Jz. en Gebr. Engel ieder een aanhoudïngspremie van 20. De gepremieerde veulens waren afstammelingen van den hengst Erzberger. Woensdag had op den weg on der den Schilpendijk nabij Ooster land, (waar die weg 'n scherpe bocht maakt en de motorrijders el kaar niet konden zien) 'n ernstig motorongeluk plaats. De motorrij ders J. Bosker Oz. en KI. Kuyt van verschillende richtingen komende botsten tegen elkander en werden van hun motoren geworpen. De motorrijder B. bekwam een lichte kneuzing en 'n vleeschwond aan zijn been; erger was Kuyt er aan toe; met 'n gebroken enkel en ernstig verwond aan voet en vin gers werd hij opgenomen en naar Dr. Piccardt vervoerd. Deze^ achtte overbrenging naar 'n ziekenhuis noodzakelijk. Denzelfden avond nog werd het been in het Marine - hospitaal te Helder gezet. Naar men ons mededeelt geeft de toe stand van den verwonde reden tot tevredenheid. BURGERLIJKE STAND over de maand Juli 1925: Geboren: Elbert, z.v. S. Bakker en A. Wit; Grietje d.v. S. Omis en A. Bakker; Geertruide Eiisabeth d. v. jn. Koster en C. Vroone. Ondertrouwd: P. Laros en H. Mcij er, A. Veltman en M. Asjes; L. M. Greve en M. Poel. Getrouwd: Jb. Iluijbers en T. Bar», ker; Jb. Wigbout en M. Wiegman Jn. Metselaar en A. Wiegman; A. Veltman en M. Asjes; Overleden: Pietertje Mostert, oud 65 jaren, echtgen. van C. Mulder Dirk Lont, oud 80 jaren, wedn. van M. Kuyt; Albert Wiegman, oud 55 jaren echtgen. van J. de Vries. Levenloos aangegeven een kind van Jn. Bakker en G. Hegeman. Politie: Verloren: een, zwart ie der en portemonnaie met inhoud; een zilveren portemonnaie met in houd een zilveren armband; een rijwiel- belastingplaatje; Gevondeneen Ceintuur dames - mantel Inl. bij den Gem. Veldw. De zwemclub „Neptunes" mag zicli in toenemende symphatie ver heugen. Steeds stijgt liet ledental. Echter zijn er zeker nog personen, wien bet. zwemmen 'n doorn in lie.i oog is. Immers voor kort werden er groote sneden in het doek van de tent gegeven. Thans is dit weer gebeurd; ja van het binnenzeil is zelfs 'n gelieele baan afgesneden. Een ernstig onderzoek naar den laf fen dader wordt thans ingesteld. Voor kinderen die in hun vollen groei zijn, is het een maatregel van voorzorg hen de Pink Pillen te doen nemen. Nu en dan eenigen tijd de Pink Pillen te doen gebi uiken door kin deren die in hun vollen groei zijn, is de nuttigste voorzorgsmaatre gel dien men nemen kan. Dan is bet vooral zaak den rijkdom van hel bloed steeds te hernieuwen en te ondci houden. Het bloed geeft aan de organen de voedingstoffen waaraan zij behoefte hebben om goed te kunnen werken en waar door die dei' kinderen zich moeten ontwikkelen. Ook de zenuwen vin den in het bloed hun voeding. Als het bloed arm wordt, kwijnen de organen en kunnen zicli niet ont wikkelen, zij gaan soms achteruit; en de zwakte tast tevens het zenuw stelsel aan. Het gevolg daarvan is dat zich gevaarlijke storingen voor doen die een langdurige uitwer king op den algemeenen gezond heidstoestand kunnen hebben. Dt Pink Pillen zijn daartegen een mid del van voorzorg. Het is een onom- stootelijke waarheid dat de Pink Pillen het bloed en het zenuwstel sel op buitengewoon krachtdadige wijze herstellen. Als zoodanig be zitten de Pink Pillen een ideale uitwerking in gevallen van bloed armoede, neurasthenie, algemee ne verzwakking, maagpijnen, hoofdpijn, zenuwuitputting en sto ringen door den groei en den kri tieken leeftijd veroorzafWtt. De prijs der Pink Pillen bedraagt f 1.75 de flacon, ft).de zes flacons. Zij worden venloochit in bet Iloofdd'epot Jac, Maria - prtcin 23 te Amsterdam. Ei9cht dit adres en de IlolJaiukclte gebruiksaanwijzing. De Pink Pillen rijn ook te verkrijgen 1 Ij alle goede pot bekers en drogisten. Stopzetting crisïssteun te Zaandam. B. en W. van Zaandam hebben besloten den crisïssteun te beëindi gen en de werkloozen te verwijzen naar de organen voor armenzorg. Nieuwe personen zullen niet meer in de steunregeling worden opgenomen en direct naar liet Bur- geilijk Armbestuur worden venve zen. Voor de werkloozen, die er thans zijn, zal deze regeling over twee maanden ingaan. In verband hiermede heeft de commissie tot steun aan werkloo zen een schrijven gericht tot de wciltgevers met het verzoek bij het in dienst nemen van arbeiders zooveel mogelijk de voorkeur te geven aan ingezetenen der gemeen te Zaandam. Door locomotief gegrepen. Een luxe rijtuig met zes perso nen van de familie Verheggen uit Buggenum is aan den bewaakten overweg aldaar, dien men echter had vergeten af te sluiten, door een losse locomotief van achteren ge grepen. De mevrouw, het dienst meisje- en een jongen werden ern stig gewond. Het rijtuig werd ver nield. Een lafaard aan de kaak De „Barne veld sche Courant deelt mee, dat de burgemeester' van die plaats de vorige week een on- geteekendon brief ontving, waarin werd medegedeeld, dat. de arbeids wet daar ter plaatse nog als eens werd overtreden. Er wórdt in„dien brief een slager genoemd, die zijn personeel 14 a 17 uren per dag zou laten werken; Mocht hierop niet nauwlettend worden toegezien dan zou de briefschrijver het „hooger- op" zoeken. De burgemeester heeft dit schrij ven daarop in het gemeentelijke aanplakkastjc bij het gemeente huis gehangen en de volgende aan Ijcekening 'daarbij gemaakt: v,D}e' burgemeester deelt mede, dat hij eiken dag ten gemeentehuize te spreken is, doch dat bij nimmer let op ongeteekende brieven, af komstig var. menschen, die blijk geven te laf te zijn, om de zaak, waarvoor zij wenschen op tg ko men, met hun handteekening te dekken. Weet ge Weet ge dat ge hoornen messenheften moet onderhouden door ze af en toe te polijsten met een mengsel van groéne zeep en fijn krijt met droog krijt nawrijven. Weet ge dat ge versche kofficvlekkcn uit tafelgoed leunt verwijderen met zout of azijn, goed naspoelen vóór dat het bij den gewonen wasch wordt gevoegd. De vrouw aan het stuur. Zaterdagmiddag is mej. M P. v. K. te Den Haag, die een motorrij - wiel bereed, met den duo-rijder J. de H. door het nemen van een te groo,te bocht in liet water van ie Koningskade tegenover de Boor - laan gereden. Door eenige burgers werden zij op het droge gebracht. PREDIKBEURTEN NED. HERV. GEM. Oosterland half elf Ds. Groeneveld. Bediening H. Doop. Westerland mn. half drie H.hoef v.m. half elf Ds. v.d. Veen. Collecte met open schaal EVANGELISATIE ll.hoef v.m. half elf de hr. Eppinga MARKTBERICHTEN. SCIIAGEN, 6 Aug.1925. 3 paar den 100 a 150 30 stieren 150 a 380 gcldekoeien mag. 260 a 325 96 idem, vette 30Ö a 550 25 kalfkoeien 325 a 425 3 pinken 180 a 250 40 nuchtere kalveren 14 a 28 41 schapen, mag. 30 a 40 241 idem, vette 40 a 53 258 lammeren 32a 38 40 var kens, mag. 25 a 40 64 idem, vet te, per Kg. 0.92 a 0.96 111 biggen 16 a 25 16 konijnen 0.50 a 2 336 kippen f 0.50 a 1.50 haantjes f 0.15 a 1.2Ö 170 Kg. boter 2 a 2.30. m Eierenveiling. Heden bedroeg de aanvoer 107 partijen kipeie- ren, totaal 20569 stuks en 20 par tijen eendeieren totaal 911 stuks. De prijzen der kipeieren liepen van 7.70 tot 8.70. Een partijtje kleine eieren ging voor 6.30.

Wieringer courant | 1925 | | pagina 2