Asthma Abdijsiroop 16e Jaargang- Vrijdag 21 Augustus 1925. No. 68 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN Haa? Iiwalp. HEERENBAAI. PORTORICO. J. R. KIÏÏSS BLANKE BAAI. PRUIMTABAK. WIERINGER COURANT UITGEVER CORN J. BOSKER, WIERINGEN VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTIëN: Van 1—5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU Hlppolytnshoef Wielingen, Telef. lntercomm. No. 19. GEMENGD NIEUWS. Een treurige geschiedenis. Een familie te Rott-Vijlen (Limb.) bestaande uit twee meer dan 80- jarige oudjes, die voor ettelijke jaren onder veel belangstelling hun gouden huwelijksfeest vier den, en twee reeds 'bejaarde zoons waarvan een ideoot is, werden ein de der vorige week om bijzondere reden op last van den eigenaar door den sterken arm uit hun scha mek4 woning op straat gezet, meldt de „Limb. Koerier." Geen andere uitkomst ziende heeft de beklagenswaardige fami lie baar woonstee in 't Rottetbosch opgeslagen, in afwachting wat dt toekomst zal brengen. Denkelijk zal hier de gemeente wel ingrijpen om de beide stoxou- de echtgenooten en hun idioten zoon een onderdak te bezorgen. Aangevallen door wespen. Mej. de wed. K. peddelde per fiats over den straatweg Meppel- Ruinerwokl. Even vóór ze de kom van laatstgenoemde gemeente bin nenreed, kreeg ze een gevoel, als of er van achteren in haar kapsel werd getrokken. Taen ze een van haar handen snel in de richting van haar achterhoofd bracht, bleek haar tot haar ontzetting, dat een groote zwerm wespen zich-op haar achterhoofd had ne dergezet. De insecten met haa kwade angels begonnen haar lee- 1 ijk te bewerken. Ze vluchtte een huis binnen, waar men haar van de lastige „nederzetting" bevrijd de. Intusschen hadden de wespen haar zoo gestoken, dat ze zich on- der dokters behandeling moest stellen. Algemeene kennisgeving Het is gebeurd in een der groote gemeenten van ons kolengebied Daar woonde een heer, die als ie der ordentelijk mensch, vóór zijn huwelijk van zijn aanstaande brie ven had ontvangen. Nogal veel glijkbaar. Als ieder normaal mensch had hij die ietwat vergeten en ze opge borgen en wel op een zolder. De heer krijgt een paar kleine kinderen te logecren, kinderen, die blijkbaar nog geen schriftge leerden waren. Ze vonden de brieven, waarvan ze den inhoud niot beseften en be sloten, in het bezit van zooveel materiaal zijnde, nu ook maar postbode te spelen. Ze gingen er mee de beurt af en deponeerden in iedere brievenbus er een. Het restant moet ter completeering van boven uit een raam op den hoed van een voorbijganger zijn geworpen. Toen kort er op slag op slag werd aangebeld door de buren, die dé open brieven natuurlijk ongelezen terugbrachten, besef te do getroffene pas den omvang van den ramp, en kon hij met de huilentje bengeltjes als gidsen, het restant der amoureuze corres pondentie van zoolang al her, sa- mendreggen. FEUILLETON. No. 21. Een lieer om u te spieken mijnbeer, zei hij, en gaf een kaar tje aan Blake. Dogdale, zei hij tegen Crew - son. Toen de inspecteur kwam keeK hij vragend naar Burbidge. Er is allerlei gebeurd sinds we u spraken, inspecteur, zei Bla ke. Dit is mijn schoonzoon Bur - bidge, die juist van het vasteland is gekomen, ik heb u, geloof ik verteld, dat ik heb getelegrafeerd had Dus we zijn allemaal in het geheim Ik kan dus openlijk zeg gen wat ik gevonden heb vroeg Dogdale. J3f zullen we in een apar le kamer gaan. Hier zijn nog a' veel menschen in de buurt en ik heb u vertrouwelijke medcdeelin- gen te doen. Laten we naar mijn kamer gaan, zei Blake. Dat is misschien wel zoo goed voor som iiiigen van ons. Nu heeren, zei Dogdale, zoo zij gezeten waren en de deur ge "loten was. Ik veronderstel dat mr. Burbid ge alles weet wat er tot nu toe ui' Tabaksfabriek „De wakende Leeuw" Laat I2ö - - - ALKMAAR. 70, 80, 100, 120, 140, 150, 160, 180, 200, 225, 250 en 350 400 450 en 500 cent per pond. gaat gepaard roet verschillende verschijnselen: benauwdheid, kort-, ademigheid, beklemdheid op de borst by de minste inspanning. Akker's Abdijsiroop verlicht de aanvallen doordat zij de borst van de prikkelende slijm zuivert en de ontsteking der luchtwegen weg neemt en daarmede de oorzaken van hoest, bronchitis,keelpijn. AKKER'» Een gezonde lach. De kantonrechter te Delft heeft «k m» is. Ja, dat is in orde, ga maar door, zei Burbidge. - We hebben een goeden buit gehad op het kantoor, ging Dogdci le verder. In één opzicht, mr Crewson, moet ik amendó hono abie ooen. Mejuffrouw Hailcy -- natuurlijk is ze dat nog treft absoluut geen blaam. Wat ik van morgen over haar zei, moet ik in trekken, ik heb er geen enkel be st ijs voor. Daarentegen is er reuen te over om haar te beschouwen als het slachtoffer van een paar kesvetenlooze schurken. Ik honp. dat u mijn excuses aan wilt ne men Crewson knikte. Vertel ons al wat u svcet. Ze moet gevonden worden, zei hij. Dat zal ze zeker, mijnheer, maak u daar maar niet ongerust over. Nu onze ontdekking. Het spijt me, dat het geen goed nieuws voor u is, mr. Blake. Ten eerste heeft Gilfoyle gedurende een kor ten tijd van zijn veelbewogen le ven in Amerika gewoond. Daar maakte hij kennis met Tschersky en is altijd met hem in relatie ge bleven. Een tijdje geleden kwam Tschersky naar Londen en ging zijn vroegeren compagnon opzoe ken. Waarom mannen, als do.-e tsvee, zoo onvoorzichtig waren, bezwarende documenten te bewa ren, is mij niet duidelijk maar zoo gaat het altijd. Sommige mis dadigers zijn zoo zeker van lum mej. B. te Naaldwijk veroordeeld tot een geldboete van 5 wegens het maken van burengerucht. Zij had n.1. op een avond zoo onbe - daarlijk gelachen, dat de buren er last van hadden ondervonden. Brutaal 1 In de omgeving van Londen poogden onlangs een tweetal inbre kers hun slag te slaan in een villa, die naar zij meenden onbewoond was. Een hunner bleef op den uit kijk staan, terwijl de andere over een muur klauterdeDoch aan den anderen kant van den muur bevond zich een uitstekend 2 wae hond. Deze wachtte dat de indrin gcr vlak bij den grond was en beêt hem toen in een zeker lichaams deel, zoo goed hield het dier den spartelenden inbreker vast, dat diens broek bezweek en hij ev.ti later met een bleek geaichl, alleen in zijn onderbroek gekrud, bij zijnkameraad terugkwam. Deze wist raad. Hij pakte zijn beloer bij den kraag, liep naar de voor deur dei villa en belde aan. Toen cie deur openging, zeide hij Ik ben van de recherche on ik heb hem net bij den kraag ge pakt, toen hij over uw tuinrouui klauterde. (Op 's mans onder broek wijzende.) Zoo kan ik hem niet meenemen naar het bureau Kcht u niet zoolang een broek voor hem De broek werd verschaft en brutale inbreker verdween, zijn makker stevig bij den kraag hou dend. Landelijke genoegens. Te Leveroy, gemeente Neder- succes, dat ze de eenvoudigste vqgfrzorgen verwaarloozen. Dat is hier ook gebeurd. De papieren die we gevonden hebben, geven c den opzet van een zoo duivelscli complot als ik nog nooit tegenge komen ben. Ik begrijp het niet best, merk te Blake op. Dat komt wel, mijnheer. Toen Tscchersky op het kantoor van Gilfoyle kwam, trof hem de gelij kenis van mejuffrouw Harley met die foto, zooals die ook u en mr Crewson trof. Ilij maakte dadchj.- een plan. Om zich meester te ma ken van het fortuin, waar u var sprak en dat hem dreigde te ont - gaan, zoti mejuffrouw Harley naar Frankrijk gelokt worden, daar krankzinnig zijn verklaard en gebruikt worden om Tshersky cn zijn helper het geld te verschaf fen. De eerste moeilijkheid was, om haar in hun macht te b* w u Ze had te veel karakter voor hen, maar Gilfoyle bedacht een val voor haar, zoodat hij er in slaag de haar te overtuigen dat iets, wat feitelijk weinig meer beteeken de dan een technische fout, een kwaad misdrijf leek. We weten dit, omdat hij een spel opgegeven heeft en ons alles vertelde Tk denk neit, dal hij nog leng ti- le ven heeft, voegde hij er bij, terwijl hij zijn hoorders aankeek. Ja, laat die bijzonderheden maar, ga door met het verhaal, riep Blake uit. weert, ontstond een formeele vechtpartij tusschen den 34-jari gen landbouwer W. cn de familie G. Terwijl \Y. gemoedelijk stond te keuvelen met de dienstmeid ivan zijn buurman, kwam de huis vrouw van de familie G. naar hein toe met een verwijt, dat hij haar dochter had uitgescholden. W„ die het reeds meermalen met vrouw G. aan den stok had gehad en haar dus kende, achtte het raadzaam zich spoedig van een wapen, ditmaal een riek, te voor zien. Aldra verscheen ook de zoon van vrouw G. op het tooneel, zoo dat G. het maar het verstandigst vond, zich op zijn eigen erf terug te trekken. Doch ook hier was hij niet veilig. Moeder en zoon volg - den hem en zoonlief bewerkte tegenstander zoodanig met een ha mer ophet hoofd, dat het bloed uit eenige wonden liep. En toen W. dreigde met zijn riek te zullen slaan, kwamen nog een zoon van vrouw G. en haar dochter, die hem evenenns te lijf gingen. En weer begon de zoon met den ha mer te timmeren, terwijl de dok ter een klomp als wapen gebruik te. Ten slotte gelukte het den aan gevallene.uit.de handen van de overmacht te geraken en zijn huis binnen te vluchten. En .toen hij on het bombardement op deuren en vensters niet reageerde, trokken de aanvallers af. Orkaan in 1826. Het was Dinsdag den Hen de - zer, dus daags na de stormramp, welke het oostelijk deel van ons land trof, juist 99 jaar geleden. Gilfoyle bracht het zoover, dat hij het meisje dwong formeel een huwelijk met hem te sluu- ii De wittebroodsweken zouden in Parijs doorgebracht worden. Als het meisje inderdaad op Fr&n- schen bodem was aangeland, zou ze volkomen in de macht van die twee schurken zijn geweest, dat niemand ooit meer van haar ge hoord zou hebben. Maar juist toe-i alles naar wensch bleek te gaan, gebeurde er iets, waardoor de hee le boel in de war liep. Wat het was, hebben we nog niet gevon den, maar het deed Gilfoyle zon lauw mogelijk naar Londen te rugkomen en Tschersky even >ens. We weten wat er toen ge beurde, lioe juffrouw Harh v out vluchtte cn hoe Gilfoyle vlak bij het hotel een ongeluk kreeg ?n hoe Tschersky gevonden werd. Wie hem doodde, weten we ue*, maar dat za lnict lang meti da ren. Onze mannen hebben een half dozijn aanwijzingen en die zullen wel tot een resultaat lei den. - Dat klinkt allemaal heel mooi, mr. Dogdale, merkte Blake droogjes op. Maar waar is mijn dochter Wat doet ze al dien tij b terwijl die schurken haar probee ren te berooven en te bedriegen Ze is niet gek. liet spijt me dat ik het u zeg gen moet, mijnheer, ze is niet meer in leven, het schijnt dat een paar maanden geleden in het dat voornamelijk de Tielerwaard door een soortgelijke ramp werd geteisterd, verhaalt de Asser Crt. Voorafgegaan door eenige da gen van drukkende hitte werd in den laten avond van den llen Au gustus 1826 de lucht angstig zwart Een onweer, vergezeld van storm, brak los, zoo hevig en zoo langdu rig, als de ouders van ouden van dagen, die zich dezen angstnacht herinnerden, nimmer meer beleef den. Geheele lanen met hoornen werden ontworteld in de uitge - strekte plantage van den toenma- ligen ambachtsheer Viruly van Vuren en Dalem. Het te veld staan de koren werd uren verder in sloo ten en vlieten gevonden. Torens, huizen, en schuren, werden omge blazen. De enkele hardslapenden werden door de huisgenooten niet gewekt, omdat men meende hun een dienst te bewijzen, door ze slapende den dood te laten ingaan, daar men geloofde, dat de aarde zou vergaan. Pas laat in den ochtend eindig de het noodweer. Conservatie bij den barbier. Morgen meneer Al wakker Dat vraagt hij. Slaap zit nog in zijn oogen.. Scheer me gauw, maar één keer zonder bloed. Best meneer, gaat u maar zl\ ten. voor 5 jaar. Klant ploft in den scheerstock Dan draait ie zich om en zegt Geef me een schoon closetpa pier onder mijn hoofd. Wij zullen u ten volle bedie - nen, meneer, grappigt de bedien de, de scheerkwast over de zeep wrijvend. Wéét u 't al Of 'k het wéét vraagt de klant Weet 'k véél. - De oude brommert is dool. 95 jaar. - Groeistuipie gehad - Nee effectief. Hij is dood. Gis teren nog hier in de zaak geweest en een nieuw abonnement geno - men. Gelijk liad-io. Wat heb-ie an doodgaan Die man had gedacht honderd jaar te worden.. Het le ven is zoet. Wat je zoet noemt. Meer zuur buitenland gestorven is. Daaruit blijkt nog eens, waf jullie weet, het zijn allemaal 'eu- gens. Ik weet het, Begrijp je. Burbidge was opgestaan n stond voor den detoctieve. De val sche oogen keken glazig, zijn vin gers maakten zenuwachtige bewe gingen, zijn gezicht was asch - ei auw. - Ze is niet dood, nog niet, g .>g hij voort. Maar als ze liet is, vin - den jullie haar toch niet, ik weet het. En nu ga ik weg. Crewson sprong hem in den weg. Bliksemsnel trok Bu.bidge i.-m uit zijn zak en wilde Ciewson mee op zijn hoofd slaan MDog dale, die de beweging gezien 1 o>'. nakie ziin arm van achteren on Blake hield hom aan den ander, n kant vast. De vereenigde mannen van de drie mannen .waren noodig om <io krankzinnige worsteling mot Bur bidge tot oen goed einde te bren gen. Toen hij tenslotte overwel digd was, lag hij op den vloer - r wenschingen tegen hen ">i hra ken, totdat er geen twijfel mier was aan zijn geestestoestand. Dogdale blikte zich en r:-a».(.» bet op. dat Burbidge in den «triid had laten vallen. Het was een kor te, maar zware pKoertendooMm Hij schrok toen hij za" wat het was. Wordt vervolg 1.

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1