dan zoet. Man is gelukkig, zat z'n eigen ia Wen weg. Mij had centen genoeg.. Kan-io ook niet meenemen. Zijn de ncofios en nichies lekker mee. En misschien zijn liuishoud- '(•r. lacht ondeugend de bediende Kunststuk. Ze zal best ge i/u hebbeft, dat ie ouwe pisang- ia-u legaal je voor d'r gereserveerd heeft. Tweede klant komt binnen. Moming in de mornjng. .Ta - eoh scheer me niet een vaart., wanl ik heb weinig tijd. - Valt u maar neer meneer. V". zeep meneer is in.... Zeenjongen begint. Zeg, dauw die kwast niet, in me neus. Je leert het nooit. Schei non maar uit. Nou is 't genoeg. Oogenhlikkie meneer. Meneer hier is zóó klaar. Heli u het ook gehoord - Wal gehoord Die ouwe brommers van ii mr naast is dood Dat-ie ruste in vrede., me Dat zit nog. TTet is een doerak woest zijn hoele leven. TTij zat. er anders maar lekker bij, weder de kappersbediende. Jij bent rijk geworden van z'n fopien. Tl; heb op een houtje moeten billenGeen kind of kraai. Z'n familie zal treuren.... - Jan, knip die haren is uit me oor. Best meneer. Dat zijn ken; - hnfblommctjes, wéét u dat wel Dat zijn. teekenen van ouderdom. - .Ie mes trekt, Jacob. Mijnheer u vergist u. 'k Heb hel nét .'ingezet Jullie schillen er geloof ik aard.-!ppelen mee. - Niel altijd meneer, hoogstens een potloodje.... Tüllie zijn vervelend vanmor- n, Jacob Meneer, we zijn altijd verve lend Daar zijn jullie ook barbiers voor Natuurlijk, meneer.. Klaar Wacht meneer.nog zeep hij uw oor. Maar ik zeg maar, dat hat geld ongelijk verdeeld is, zegt de «m rste klant; zijn hoed opzettend. Je hebt mijn hoed, zegt de tweede klant. Pardon meneer., mijn hoed ziet er even beroerd uit als de uwe. Wanneer wordt-ic begraven, die ouwe pisang' Dat weten we niet. Morgen Morgen meneer.dank u. Bedank den beul.. Tweede klant opspringend. Daar hen 'k weer zonder Moedv erlies afgekomen. 'i Is hier geen abattoir. 'I Scheelt niet. Veel., wél ie rusten. Morgen meneer., dank u. dank om uw parapluie.. Morgen Gedurende acht dagen lang werd in de barbiers/aak met de klan - I' i! 11-• I overlijden van den „brom- a r-rl" in de finesses besproken. T')1 dal, er gelukkig iels anders gebeurde. Whiterdïenst spoorwegen. De winlerdienstregcling op de Nederlandsche Spoorwegen zal 4 Oclojier in werking treden. Gectlkoope frankeering. De officier van justitie hij de eirhlbank te Middelburg heeft. 3 maanden gevangenisstraf geeischt i.".'en den 34-jnrigen reiziger .T. J. 'r. Ie Middelburg, wegens liet fran -oren va-n een brief met twee aan elk: mier geplakte gedeelten van postzegels. Mindere» achter op de fiets. San den TTeereweg te Gronin - li is een klein meisje dat ach - ter op de flets van haar vader zat v. r.f <io voetjes tusschen de spa 1 n van hei achterwiel geraakt. TTM kind werd naar een nflastbij •o'-mende geneesheer gebracht en (iaar voorloopig verbonden. Onneïulc op een kermis. On do kermis te Boxmeer kreeg 'ka heer Chr. B. pon schuitje van - -i lu ebt schommel togen het hoofd. Bewusteloos werd de man opgenomen en onder geneeskun - dige behandeling gesteld. Het be wusteloos werd de man opgeno - men en onder geneeskundige be handeling gesteld. Het bewustzijn is nog niet teruggekeerd. De onge lukkige is gehuwd en vader van drie kinderen. Een. laffe daad. Een voerman, wonende te Stra- tum, had met eenige menschen m0,1: paard en kar de verwoeste streken bezocht. Op den terugweg legde het 'gezelschap aan in een café. Toen de voerman weder ver der reed, toonde het paard teeke - non van moeiheid, hetgeen hij van zijn bruintje niet gewend was. Dra bemerkte hij, dat de voorpooten van het dier en ook een der wielen bebloed waren en bij nadere beschouwing bleek het dier in den neus gesneden te zijn. Dit moet voor genoemd café door een of anderen overlaat geschied zijn. Een veearts behoedde het dier voor doodbloeden en inmid - dols speurt de recherche naar den lafhartigen dader. Hoe men gemakkelijk splinters verwijdert. Een goede methode om doornen of splinters uit te halen is een flesch met wijden hals bijna ge heel met warm warm te vullen en daarna dat deel van de hand, waai in de splinter zit, boven den hals van de flesch te houden. Do warm te trekt dan de splinter omlaag, züodat deze zonder pijn kan woe den weggehaald. Na een halve eeuw getrouwd. Vijftig jaar geleden verliet een Schot uit Pertli zijn geboortestad en zijn verloofde en vertrok naar overzeesche gewesten. Als vrijwil liger nam hij deel aan den oorlog van de Boeren tegen de Zoeloes en van de Engelschen tegen de Boe ren. Eenige weken geleden keer de hij naai' zijn geboortestad te - rug, om er zijn levensavond te slij ten. Daar ontmoette de thans vijf- en-zeventigjarige zijn vroegere verloofde weer. De oude liefde, die gedurende een halve eeuw had ge sluimerd, ontwaakte wederom en.... dezer dagen zijn zij thans eindelijk met elkaar in hot huwe lijk getreden. Het betalen van belastingen een eerezaak. In gedeelten van de Solomon- eïlanden hecrscht nog steeds kan nibalisme, zoo verklaarde volgens de „Daily Telegraph" dr. Nortcotc Deck, die 1? jaar als zendeling op die eilanden in de Stille Zuidzee heeft gewerkt. Niettemin schijnt de Westersche begeerte naar „lin tjes" ook reeds tot die kannibalen te zijn doorgedrongen. De Britsche regeering verlangde sinds eenigon tijd een hoofdelijke belasting van drie gulden van de inboorlingen. ITet. requ had den vorm van een medaille, welk toeken de inboor - ling moest dragen als bewijs, dat hij aan zijn belastingplicht had voldaan. De inboorlingen meen den echter dat de metalen kwitan ties inderdaad medailles waren en er ontstond oen race onder de inboorlingen oin de belastingen te betalen en zoo'n medaille machtig te worden. Van een moeder, die de wasch deed. In „De Schakel" vertelt A. G. G. Kr. het volgende De gewone zitting van het paro chiaal armbestuur. De bedeeling is afgeloopen. De laatste partij gaat vertrekken, als plotseling een oude, onfrisch uitziende man, rij zig van gestalte vrij van scliuchte- rig binnenttreddt. Zijn haren zijn grijs en verward, maar in zijn scherpe staalblauwe oogen is al les nog vuur on leven. TTij plaatst zich in het midden voor de tafel met zijn hand aan het rechteroor. Een beetje hardhoorend, zegt hij met krakerig hooge stem. De waarheid is, dat de man bij na niet te beschreeuwen is. Zijn blikken kruisen vliegensvlug do onze. De voorzitter vraagt hom zt er luide, wie hij is en wat hij komt. doen. Ziehier zijn geschiedenis. Hij was eenmaal eigenaar van een klein scheepje, dat hij door aanva ring heeft verloren. Het was niei verzekerd en na een proces „Pro Deo" is hij door de Rechtbank, vol gons hem, „onrechtvaardig" in het ongelijk gesteld. TTii was daardoor straatarm. Thans is hij gehuis vest in een miniatuur woonark, waar hij, zoo zegt hij, zijn eigen po,tje doet. Hij is nooit gehuwd ge weest. Verder leeft hij van handel in vanille-ijs, dat hij zelf bereidt, en bijhelioorende lekkrenijen. 's Mans uiterlijk wekt bij geen on zer het verlangen liet. product zij ner handen ook maar eenmaal te genieten. Wascht u ook zelf wordt hem toegeschreeuwd. Nee, ^rreeren, dat doet me moe der. Even Kijken we elkander vroo - lijk aan. De man is n.1. 70 jaar. U bedoelt, wij wijzen maar mot de vingers uw tweede moe der. Neen, mijn eigen moeder. Ze is wel 93, maar ze is nog kras, zegt de doovc man trots. Kon ik het doen, dan nam ik d'r in huis. Toen zaten we toch even stom en ontroerd en dachten we niet meer aan 't onfrissche uiterlijk van de- zen dooven, moeder minnenden zoon. Een' '93-jarige moeder, die de wasch doet voor haar 70-jarigen zoon! Een staaltje van trouwe moederzorg, waard om geboek staafd te worden. De doove vanille-ijs-fabrikant is dankbaar vertrokken. ZIJ MAKEN ONMIDDELIJE EEN ZEER GOEDEN INDRUK. Iedereen die van de Pink Pi-ion hoeft gebruik gemaakt, weet u te /.eggen dat die Pillen onmiddel lijk een uitmuntende voldoening geven. Men heeft de gewaarwor ding hier een middel te bezitten waarvan men de beste resultaten mag verwachten. Dit is inderdaad het geval, daar de eerste doosjes reeds een aandoening van kracht welzijn en kalmte bezorgen, die aanduidt dot het physieke even wicht. zich herstelt. Deze gelukki-, ge en spoedige invloed berust op de eigenschappen die dc Pink Pillen in hooge mate bezitten: het, bloed en de zenuwkrachten te herstellen. Doordat nu het mee - rondeel der ziekten veroorzaakt wordt door hloedhederf en zenuw zwakte, is de krachtige werking der Pink Pillen gemakkelijk te begrijpen. Deze werking doet zich nog te meer gevoelen doordat de Pink Pillen tevens hun invloed op alle levensfuncties doen gelden De Pink Plilcn zijn geschikt voor allen, die lijden aan bloedar moede, neurasthenie, algemeenc verzwakking, storingen door den groei of den kritieken leeftijd ver oorzaakt;, maagpijnen, hoofdpijn* De prijs der Pink Pillen bedraagt f 1.75 de flacon, f9de zes .flacons. Zij worden 'enkocTiit in het Hoofddepot Jac. Maris - "■Win 23 te Amsterdam. Eischt dit adres en de HollandscJie gebruiksaanwijzing. De Pink Pillen zijn ook te verkrijgen tij rJls goede ejrothekers en drogisten. BRIEF VAN TEUN AAN HARM Anna Panlowna, Aug. 1925 Beste Harm. Je kunt bij ons aan de Van E- wijcksluis tegenwoordig weer zien dat 't de vacantiemaaiul is. Jonge, jonge, wat 'n mensche, wat '11 fiet- se, wat 'n auto's. Vroeger kon je hier dagen rond loopen zonder één vreemde neus te zien! E11 nu, nu val je er haast over. Je jkunt begrijpe, dat, de caféhouders i't druk hebben; Wim Waiboer loopt 't vuur uit z'n sloffe en toch heeft, ic geen beencn genoeg om al les bij te houden. En je moet zoo oppasseh, want anders gaan ze met je.an do sleep. Ben je vóór, dan wordt je. soms in het achter huis bej'at 't Gebeurde 'n paar da gen geleden nog! 'n Chauffeur, en dat zijn brutale kerels, had ge brek aan water voor zijn radia- t.eur; hij stapt natuurlijk brutaal naar de kouken van Wim, neemt 'n kan, die daar staat, kijkt niet eens of er wat in zit en gooit die vol water; loopt er mee naar bui ten en loost een en ander in zijn auto zonder dat hij door zijn dub bele bril ér notitie van neemt, w&t hij er in.gooit; het is immers water Maar jawel, na de thuis- rit van de auto zag men iets vreemdsoortigs iets wit-vets uit de radiateui' druipen en toen men deze opende kwam er een hoe Te kaas uitkruipen, blij uit zijn benauwde positie verlost te zijn Wat was hot geval geweest De kan die de chauffeur uit Wim's keuken genomen bad, was half A'ol molk en deze in de rndiatcur geworpen, had zich tot 'n kaasje gevormd. Zoo Komen "de uitvin dingen op het gebied van sport De auto als kaas- en botermaker 't Ergste is, .dat Wim van z'11 vrouw op z'n huid kreeg, dat hij de melkkan had leeggedronken. Ja, jong, filmen spelen zich daar aan de Ewijcksluis af! We zagen ook '11 wereldreiziger die 't gewaagd had op de pas opgewor pen keileem op den nieuwen dijk te klauteren. De man zakte er in en' kon zich onmogelijk meer los werken; angstig riep hij „help, mensche help, ik verdrink Na tuurlijk viel er heel wat te trek ken, eerdat liij uit de. leem was verlost Met geen looden, doch met leem schoen en droop hij met dc staart tusschen de beenen af Ja jong, je kunt zoo gauw in de miserre raken. Oppassen is de boodschap en dat laatste kan van onze vroedschap in den Polder ge zegd worden. Vanmiddag zullen ze zich weer in 't zweet vergade ren, om de gemeenteleeningen voor minder rente onder dak te brengen. Als troostprijs krijgt de gene, die. 't meest redeneert een herdershond je, dat onbeheerd cp het raadhuis is aangeland. Van leeningen gesproken, ik as dezer dagen dat het. tekort op de Staatsrekening maar eventjes 174 millioen gulden grooter is dan geraamd werd. Jonge, Harm, je krijgt de koude rillingen er van 0- vcr je rug; waar moet- dat geld al lemaal vandaan komen. —.Dok kon maar weer bij hols en hij keel. We zulle ons maar zooveel moge lijk koest en op '11 achterafje hou den, Harmpie, misschien dat wé ei dan zoo'n beetje met de be1 is- tingdubbeltjes tusscliendoor loo- nen. Het, is toch zoo: De grootschlieid is 'n wichtig pak. Maar klein te wezen is gemak Besjoer TEUN. ANNA PAULOWNX Politie: Aan komen loopen '11 herdershond je; Verloren: 'n zilve ren medaille; Gevonden: een le deren kinderportemonnaie, waar- In eenig geld. Inlichtingen tc sec retarie te bekomen. Van Ewijcksluis. Dat de presta ties der Gymnastickvereenigiig „D.O.K.E.V." in meer uitgebreiden kring de aandacht trekken, be wijst wel 't. feit, dat van de bij her haling aan eslafcttewedloopen deelnemende leden de eerste ploeg is uitgenoodigd om voor rekening van den Turnkring Hollands Noorderkwartier mede te dingen in den wedstrijd om het kampioen schap, uitgeschreven door liet Koninklijk Nederlandsch Gymna- stiekverhond. Ter gelegenheid dier wedstrijden, welke op Zondag 20 September te Rijswijk zullen worden gehouden, zal het „D.O.K. E.V."-lid de heer Alb. Koster, e- veneens voor rekening van den Turnkring, deelnemen in den wed strijd om het kampioenschap voor 100 Meter hardloopen. Mag D.O.K.E.V. zich deze ondci scheiding tot, een eer rekenen, cv dient erkend, dat zij telkens op nieuw weer tracht deze eer waar dig te zijn. De Zondag te Oudkars pel weer behaalde resultaten, waar bedoelde eerste ploeg hij den estafettewedloop over t> X 100 me ter den eerstten prijs wist te be halen en bovendien dc heeren Alb. Koster en N. Dekker, heiden in 11 4/5 seconde, de 100- M.-baan afliepen, zoodat ook daarvan de le en 2e prijs aan D.O.K.E.V. ten deel viel, leveren daarvan wel het bewijs. Dat de damesafdeeling, zij hot op andere wijze, den naam der Vei'eeniging mede tracht op te houden, bewees zij ook Zondag weer, toen zij bij de vrije oefenin gen den 3en prijs verwierf. Breezantd. Zondag 30 Augus tus zal op het voetbalterrein een sportfeest worden gehouden: Het nrogramma bestaat uit: oen voet balmatch tusschen „Breezand en Excelsior dan demonstraties van de gymnastiekvereniging D. O.K.E.V.alles opgeluisterd door de muziek van ..Excelsior Maandag 31 Aug. zal Koningin- •wlng op bet terrein worden ge vierd,',ves middags door het hou den van 'n kinderfeest gevolgd oor 'n concert van Concordïa, De feestelijkheden worden besloten; met vuurwerk. Oudesluis. Jl. Zaterdagmiddag heeft het weer heel weinig ge scheeld, of de trein uit de richting Sdragen komende, heelt hier bij den onbewaakteri overweg aan de Grootesloot een slachtoffer ge maakt. Volgens ooggetuige was dc heer C. B. met paard en tilbury slechts een halven meter over de rails, toen de trein passeerde. Door hst sterke remmen van den machinist werd het ongeval afgewend. Dit is binnen korten tijd het. derde geval van dien aard, doch steeds' goed afgekomen. Men zij daar echter bij liet passeeren voorzichtig. ZIUBSCHARWOUDE: Hoogst waarschijnlijk door het gebruik van ondeugdelijk vleesch, zijn ver schillende menschen onwel gewor den. Gelukkig heeft het geen ern stige gevolgen gehad. Raad van Beheer Herv. Kerk. Een questie te-Leersum. De kerkvoogdij en kerk era ad''te Leersuin zijn in verzet tegen den Raad van Beheer. Ten gevolge daarvan kan in de bestaande va cature geen predikant worden be roepen. Daarom is er een gods dienstonderwijzer benoemd, de hr P. van Dijk van Harmeien die zicli reeds te Leersum metterwoon ge vestigd heeft. Om hem in de pas torie te kunnen laten wonen, is, dc vorm gekozen van huisbewaar der - aanstelling. De consulent is daarover te zeer ste verontwaardigd en heeft zich 1 nu tot al dc leden van de Ned. Herv. Gem. gewend met 'n circu laire. en waarin een beroep wordt gedaan op de stemgerechtigde le den om in vergadering bijeen te komen ten einde over dezen on- houdbaren toestand te beraadsla gen. Aan de circulaire is nog het volgende toegevoegd: „Die mijnheer, die, naar ik hoor, in de pastorie komt wonen, is niet wettig door den Kcrkeraad aange <?tcld. (dat kan ook niet). Hij heeft, dus niets met dc gemeente te ma ken en de gemeente niets met. hem Tk begrijp niet dat zoo iemand den moed heeft zich in zoo'n wes pennest te begeven. Als particu lier persoon kan hij natuurlijk op visite gaan, waar hij wil; maar niemand is verplicht hem in huis of bij het ziekbed toe te laten. In dien men mij hij een zieke roept, hoop ik te komen, zooals ik steeds gedaan heb, gelijk gij weet; alleen men wachte niet tot het uiterste. Catechisaties geef ik niet af. Na tuurlijk heeft, elk het recht om les te geven, maar dit zeg ik vooruit: zoo de Ileere mij het leven en de gezondheid schenkt, dan zal ik niemand tot liet, afleggen van ge loofsbelijdenis toelaten, die niet de officieéle catechisatie heeft be zocht. PREDIKBEURTEN NED. HERV. GEM. II. hoef'vooral, half elf Ds. Buisk. Den Oever halfdrie Ds. Buiskool DOOPSGEZ. GEM. Stroe half elf Ds.#v. d. Veen Collecte met open schaal EVANGELISATIE 11.hoef v.m. half elf de hr. Eppinga MARKTBERICHTEN. Schiigen 20 Aug. Op de heden gehouden weekmarkt waren prij zen en aanvoer: 27 st. Paarden 150 a 350; 32 stieren 250 a 425; 22 Gelde koeien (mag.) 250 u330 80 Gelde koeien (vette) ƒ300 a 500 40 kalfkoeien ƒ350 a 500; 4 Pinken 150 a 240; 40 Nuchtere kalveren f 10 a 32; 42 schapen mag. ƒ35 a 44 154 Schapen vette 45 a 52; 162 lammeren ƒ22 a 36; 4 bokken en geiten ƒ3 a 8; 39 varkens mag. 30 a 40.; 90 varkens vette p. KG. 0.90 a 0.96; 150 biggen 15 a 25; 14 Konijnen /'0.50 a ƒ2; 308 kippen 0.50 a 1.5Ö; Eenden ƒ0.40 a ƒ1.—; 146 KG. boter ƒ2.75 a»2.35; 29201 Kipeieren 7.20 a 9.809 Eend- eieren ƒ7.30 a ƒ8.10. HET VERTROUWDE ADRES Voor PlANO's Voor ORGELS Voor VIOLEN; Voor MANDOLINES Voor GRAMOFONEN Voor MONDORGELS, enz. IS EOSKER's MUZIEKHANDEL Tïoofdstr. H.hoef, Wieringen. Steeds in voorraad de nieuwste gramofoonplaten en muzieknum mers. Vraagt zichtzending. •••"- 'i.

Wieringer courant | 1925 | | pagina 2