16e Jaargang- Dinsdag 25 Augustus 1925, No. 69 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN laar Huwilijk. WIERINGER COURANT BUREAU VERSCHIJNT ELKEN ADVERTENTIëN: Hippoiytushoei Wielingen. DINSDAG en VRIJDAG. Van 15 regels 0.50. UITGEVER Telei. lntercomm. No. 19. ABONNEMENTSPRIJS Iedere regel meer 0.10. JORN J. BOSKER, WIERINGEN per 3 maanden 1. GEMENGD NIEUWS. Onkiescli. In de vrekiezingstijd plakte i« mand een biljet ten gunste van zijn candidaat op grafsteenen van het kerkhof te^Boorbergum (Fr.). Hij is thans deswege veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechte nis. Gedood door electrischen stroom. Vrijdagmiddag was, naar de „Limb. Koerier meldt, in een in aanbouw zijnd huis te Heerlen de schrijnwerker J. Leufkens bezig met het plaatsen van een trap. Daarbij had hij het ongeluk in aan raking ie komen met een uit dm muur hangenden draad, noodig voor hel bevestigen van een scha - këfaar. De ongelukkige kreeg de stroom la ding van 220 volt juist aan den halsslagader en was oo genblikkelijk dood. Kleine oorzaken Een politieagent te Bussum v. i de op den Huizerweg aldaar een wilrijder zonder licht aanhouden. Deze reed echter door, en werd eerst na. een jacht tot stilstand ge bracht. Toen bleek, dat de fiets niet van een belastingplaatje voor zien was en die in beslag genomen wepd, volgde beleediging van den agent, waardoor het. aantal verba len tot vier- steeg. Dit was nog niet genoeg, want later op den avond werd de overtreder gesnapt, toen hij Jiezig was, zijn in beslag geno men fiets op liet. politiebureau wèg te halen. :t Eind van 't lied was opsluiting in een cel. Verduistering. Door de politie te Velsen is gear reateerd een kantoorbediende van de Ver. Kon. Ned. Papierfabrieken te Velsen, verdacht van verdüiste ring. Het. totaal van het verduis terde" bedrag is nog niet bekend, maar loopt in de duizenden. De gearresteerde is naar Haarlem o vergebracht. Stopgezet. De Wit en Co.'s dekenfabrieken te Helmond zijn lieden, naar de „N. FUCrt." meldt, stopgezet, 't Zal je overkomen. Te Bussum keerden de echtelie den B. omstreeks middernacht van een partijtje naar huis, toen zij tot hun schrik bemerkten, dat de kwade hond van buurman los liep. Haastig vluchtten zij een schuurtje binnen, waar zij den ge- lieelen nacht vol angst vertoefden, 's Morgens om 6 uur werden zij door tuinlieden uit hun onaange name positie verlost. Prettige logé. Donderdagmiddag sloegen de vlammen uit een hooimijt, staaf de- bij de boerderij van de Wed. Van Dusseldorp te Leuven, ge meente Vuren. Door het spoedig optreden van buren, die de belen dende hooischelven met water be goten, wist men de vlammen tot één schelf te beperken. 5000 Kilo hooi ging verloren. Een 9-jarige jongen, uit Raams- Idonkveer, die te Leuven gelogeerd was, heeft den brand gesticht. Een vacantiereisje voor niets. In 't begin der vorige week ver trok een IJmuidcr stoomtrawler ter visscherij. Toen het schip een eind in zee was, merkte men een jongen op, die niet tot de beman ning behoorde. Het bleek, dat de jongen stilletjes aan boord was gekomen en graag een reisje wil - de maken. Hij kreeg zijn zin, om dat de schipper niet meer naar IJ- muiden wilde terugkecren. Woensdag bracht het schip den jongen behouden binnen, die aldus een vacantiereisje van ruim een week voor niets had gemaakt- De ruïne van Borcnlo. Aangaande het. voornemen van den burgemeester van Borculo, ihr. De Muralt, om één der ruïnes van het stadje te laten blijven bestaan als herinnering aan de stormramp van 10 Augustus 1925, vernemen wij nader, dat hij da-i voor heeft gedacht aan de onge - veer geheel verwoeste Hervormde kerk. Jlir. De Muralt pleegt thans hierover overleg met de kerkvoog dij. Een big met vijl pooten 1 Bij een landbouwer te Wouden borg is het moedervarken verrast met de geboorte van tien biggen, waaronder één met vijf pootjes. Het vijfde pootje is iets kleiner dan de andere, doch normaal ge wricht er zitten echter geen vier, maar drie teenen aan. één groote FEUILLETON. No. 22. Met zoo'n soort wapen is Tschersky vermoord riep hij Een stroom van nieuwe verwen schingen kwam uit den mond van Burbidge. Blake viel op een stoel. De plot selinge uitbarsting van Burbidge had zijn gedachten een oogenblik afgeleid van het doodsbericht van Aneta.. Nu hij van den wringen den en vernederden man op den grond «aar het akelige voorwerp in de hand van Dogdale keek werd alles zwart voor zijn oogen Zijn dochteV gestorvenZijn schoonzoon oen moordenaar ILj schaanWe zich diep, toen hij dacht aan zijn pochen op zijn moreele beginselen tegenover Crewson. Laat liever een dokter komen en laat. hem wegbrengen, zei fcrev» son zacht tegen Dogdale. I-Iiram kan dit niet verdragen. U heb gelijk, mijnheer. Wilt u even met den eigenaar van het hotel spreken Onder aan de trap liep Crewson Jim tegen het. lijf. en twee kleine. Het vijfde pootje sleept liet dier mee. Het varkentje is reeds elf weken in leven. Treurig. Toen arbeiders in dienst van den landbouwer S. te Clinge in diens landbouwschuur 'bezig wa ren aan het koren dorschen met een machine gedreven door een door twee paarden getrokken ros molen, kwam S. daarbij kijken en wilde tusschen de rosmolen en de machine doorgaan. Plotseling zag zijn zoon, die bij de machine stond te arbeiden, dat zijn vader met kracht tegen den grond werd geslagen. Onmiddellijk liet hij de paarden stilstaan cn trachtte liij den ros - molen te stuiten. Het mocht niet bxlen. Ilij vond zijn vader érnstig «an hoofd en lichaam gewond be wusteloos op den grond liggen, met de broek geklemd tusschen de koppeling van twee staven van len molen Vermoedelijk is S. bij het stap - pen over de koppeling bij de broekspijpen gegrepen en door de machine tegen den grond gesla gen. Den volgenden dag is S. aan zijn verwondingen bezweken. Zuidscharwoude. Het fanfarecorps besloot, na daartoe toestemming te hebben gekregen, van den burgemeester, een rondgang door de gemeente te maken een daarbij een open - schaalcollecte te houden voor de slachtoffers van de stormramp. Uit Schagen. Tot de bijzondere opbrengsten van deze gemeente behoort do iaarlijksche opbrengst van het Rietbosch, ecne moerassige vlakte in de Neskoog. De gemiddelde op brengst wordt geschat op 24000 hos. Meestal is dit riet. op het ein de van het jaar nog lang niet ver kocht. Dit jaar was er eenc buiten gewone vraag, zoodat half Augus tus reeds alles verkocht was. Voor den oogst 1926 zijn er nu al koo oers uit Groningen en Hillegom. Deze bijzondere vraag staat in nauw verband met den toenemen- den villabouw. Pardon, mijnheer, toen u de rookkamer verlaten had, bedacht ik me ineens wie de heer was die zooveel champagne bestelde. Hij was een Amerikaan, naar zijn pra ten te oordeelen. Ik herinner me dat hij een prachtigen zwarten baard had, zoowat hebt u, mijn heer Crevvson's oogen spalkten zich open, zijn gezicht werd doodsbleek hij greep Jint bij zijn schouder, liet hem toen weer los en holde de trap op, drie treden tegelijk. I-ïij stormde de kamer binnen, waar Dogdale bezig was den tie renden. Burbidge te kalmeeren en wierp zich op hem, trok zijn zak ken één voor één uit cn riep hij - gend Waar is die valsche baard Waar is die valsche baard Jouw schooier Schurk Kalm toch mijnheer Wat is er gebeurd zei Dogdale en pro - beerde hem er af te trekken. Als hij haar vermoord heeft zal ik. Vermoord Wie Wat is er gebeurd Vertel het me, dan kan ik u helpen Crewson rukte zich los. Burbid ge keek hem wezenloos aan. Er kwam een man in High- gate hij juffrouw TTarley, een Ame rikaan, zei dé portier, met een zwarten baard. De kellner vertelt me nu juist dat er een Amerikaan hier geweest is die denzelfden wijn bestelde, als hij dadelijk deed toen hij straks kwam. Hij kent het hotel en den naam van den kellner. Begrijpt u he,t Begrijpt u het nu zei Crewson, steeds heftiger. Waar heeft hij haar heenge bracht Wat is er met haar ge beurd. Hij zocht weer in een zak. Uit de voorwerpen, die op den grond vie len, raapte Dogdale een huissleu tel op met een vuil etiketje. 75 Gordonstreet, las hij. Dat is vlak hij, daar heeft hij nu« schien gewoond, ik zal het laten onderzoeken. Crewson stond naast hem en Treep zijn arm. Kom dadelijk mee, riep hij, Dadelijk. Daar kwamen wc hem tegen. Tlij liep de stoep van een huis af en gooide Blake, bijna om. Ik keek waar hij vandaan kwam en ik herinner me, dat het nummer 75 was en het was een leeg huis Hii pakte den sleutel en zonder op of om te kijken, liep hij de ka mer uit. Halverwege de trap keek hij om zag Dogdale niet en liep weer door. Fr was geen oogenblik te ver liezen, nu had hij een spoor en misschien kon hij uitvinden wat er mot het meisje gebeurd was, dat voor hem meer be.teekendo BUITENLAND. Een fakir te Parijs. Een uitgelezen schare van ge leerden en society-lieden was Don derdagavond in het Théatre des Elysées bijeen om de demonstra lie te aanschouwen van den Egyp tischen fakir Tliara bey. Deze zei- Ie niet te zijn gekomen om won deren te verrichten, maar alleen om aan de Westcrsche weten schap een verklaring te vragen voor verschillende merkwaardige physische reacties. Nadat Talira bey in een soort van trance was geraakt, werd er een steen van 90 kg met een ha - mer op zijn lichaam stuk gesla gen. Hij stond daarna op en bleek acen pijn te hebben geleden. Vijf dokttoren bewerkten vervolgens zijn lichaam met messen en naal den, ook zonder dat de Egyptenaar een kik gaf. Een der doktoren echter, dr. Barré uit Straatsburg, verklaarde, dat hij eenige reactie van pijn had gevoeld, daar de polsslag van het slachtoffer tij dens de operatie iets was ver traagd.. Intusschen waren de mes sen en naalden nog in het lichaam van den fakir blijven zitten. Hij verzocht ze er uit te halen. Dit. ge schiedde geen van de wonden bloedde en na enkele oogenblik- ken was er geen spoor van terug tc vinden. Nadat de fakir met goed succes gedachten had gelezen, liet hij zich gedurende 12 minuten begra ven.. Hij werd in een kist gelegl, zijn neus cn mond werden met watten dicht gestopt, de kist werd gesloten en onder een hoop zand bedolven. Toen de tijd was ver streken cn de kist werd geopend, stapte de fakir er ietwat bleek, doch overigens gezond uit. De demonstratie maakte een zeer serieusen indruk op de aan wezige medici. Pagekopjes en kaalhoofdigheid. Het pagekopje werd in den eer sten tijd van zijn verschijnen on der andere bestreden met het ar gument, dat vrouwen en meisjes welke het haar kort laten knip pen gevaar loopen, een kaal hoofd te krijgen. Toen hebben de Londen sche kappers een haarkundige verzocht het verband tusschen haarknippen en kaalhoofdigheid wetenschappelijk vast te stellen. Het resultaat dier studie is thans bekend gemaakt en het geeft den tegenstanders van het pagekopje alles behalve gelijk. Er is geen enkele man, die een kaal hoofd krijgt van liet kaal knippen, en wat. voor den man geldt, geldt op dat gebied ook zon der meer voor de vrouw. Aan den anderen kant is niemand in staat, zich er voor te vrijwaren, door het haar niet te laten knippen, vroeg of laat een kaal hoofd te krijgen, als hij namelijk een geërfden aan leg er voor heeft. Voor zoover het mogelijk is. de in dat geval dreigende kaalhoof digheid te vertragen, is integen deel zooveel mogelijk haarknip- oen het beste middel. Hei pag •- kopje is dus geschikt, om die vrou wen en meisjes, die van moeders kant den aanleg voor een ziekelijk sterk uitvallen van het haar heb ben geërfd, er althans voor te be hoeden, dat zij op al te jeugdigen leeftijd kaal beginnen te w orden. Motorjacht uitgebrand. Nadat zij gedurende twee maan den de Nederlandsche waterwe gen in hun 16-tons motorboot looi den doorkruist, zijn de heer en mevrouw Maitland ene en bedien de met de boot weder de Noord zee overgestoken. Het had echler zeer weinig gescheeld, of zij zou den hun vaderland niet meer heli hen teruggezien.. In het Kanaal, nabij Newhaven, sloeg plotseling een vlam uit den motor, waard ooi- het bootje in een oogwenk in licht te laaie stond. De drie menschen, die zich er op bevonden, vluchtten half gekleed, in de reddingsboot en konden nog maar juist intijds door een jacht, dat zich op aan mijl afstand bevond, worden over genomen. De motorboot brandde e-eheel en al uit en werd een vol komen wrak. terwijl de drie op varenden al hun bezittingen in den steek hebben moeten laten. Een bokspartij om een man. Twee Londensche jongemeisjes betwisten elkaar hart en hand van een jongen man uit. Clerken- well. Hij van zijn kant wist niet, welke van de beide schoonen 'e dan de heele wereld. Toen hij de eerste verdieping bereikte, viel zijn oog op een rij kandelaars op een tafel. Zelfs in zijn opgewonden stemming bedacht hij; dat. het huis leeg was en greep snel een paar kaarsen, die hij in zijn zak stopte. Blootshoofd liep hij de vestibu le door en holde de straat op, zon der ophouden rende hij door tot op de stoep van no. 75 Gordon street en paste de sleutel in het slot. Het ging gemakkelijk open Hij duwde de deur open en ging naar binnen. Toen hij de donkere, leege vestibule inliep, viel de deur met een dreunenden slag dicht. Hij stond even stil in dc duister nis en luisterde. Het doffe geluid van iets, dat bewoog, kwam van boven. Hij stap een van de kaar sen aan en liep naar de trap, die -nu bet sousterrain kwam. He,t ge luid hield op en hij ging voorzich tig de trap af. Toen hij op de be - nedenste trede was gekomen was er een plotseling haastig heen er weer geloop en bij het flikkerende licht van zijn kaars, zag hij een troep ratten uit elkaar vliegen. Bah, zei hij bij zichzelf en ril de even. maar ging toch vastbeslo ten verder, hoewel een vaag gevoel van angst zich van hem meester maakte, totdat hij ieder hoekie van het sauaterrain had afgezocht zonder een spoor te vinden van de vreeselijke tragedie, waarop h5j zich voorbereid had. Het onderzoek van de eerste ver dieping die uit een vestibule "n twee groote kamers bestond, was gauw afgeloopen en toen ging bij naar boven. Op den overloop bleef hij even stilstaan. Hallo riep hij in de duister nis. Is daar iemand Een nauw-hoorbarc, doffe bons was het antwoord, maar li ij kon niet onderscheiden vanwaar het ^eluid kwam. Ilij gooide de dichts ujzijnde deur open. De kamer w is donker, vuil cn leeg. Evenzoo de andere kamer en dus klom hij nog een trap op. Er glom iets in het hcht van dc kaars op de kale trap. Hij bukte en raapte het op, liet wras een gebroken manchetknoop die er uitzag alsof er op getrapt was, maar zonder de slofln.p* d»e op al 't. andere in 't huis lag. Weer hoorde hij het doffe gebons. Het w-as nu duidelijker en Wk w ol an het dak te kómen. Met. een kree.t sprong hii de volgende tr;»p op. Toen hij zich omwende op den nailwen overloop, voelde hii zijn spieren verstijven en verloor hij biina het bewustzijn. Op den kalen vloer in de kanv-r tegenover hem lag Nanette, met touwen omwonden, een doek over haar mond en doodsbleek. Dood -1 (Slot volgt.)

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1