Ióe Jaargang. Vrijdag 4 September 1925. No. 71 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EK OMSTREKEN HEERENBAAI. PORTORICO. J. 1. o u SS BLANKE BAAI. PRUIMTABAK. WIERINGER COURANT UITGEVER CORN J. BOSKER, WIERINGEN VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU Hippolytoshoef Wieringen. Telef. lntercomm. No. 19. GEMENGD NIEUWS. Kindje van twee jaar in brand geraakt. Een driejarig jongetje te Amsiei nam speelde, tu.en geer: toezicht aanwezig was, op een van de eta ges van een huis op de Kromboom- sloot met lucifers. Hierdoor geraak te de kleertjes van zijn zusje, dat twee jaar was, in brand. Een buur vrouw, die het bemerkte greep ter stond in door het kind in een de- kei* te wikkelen en zoo de vlam men te dooven. Met ernstige brand wonden werd het kleine stumper - tje naar het Binnengasthuis ge bracht, alwaar het word opgeno men. Autobus over den kop. Maandagmorgen toen de auto - bus van W illemstad—Standaarbui tenBreda zijn eerste reed deed brak de vooras. De auto vloog over den kop, doch bleef gelukkig nog op den dijk hangen. De negen inzit tenden werden op elkaar gegooid, doch bleven wonder boven wonder allen ongedeerd en konden na een oponthoud van een uur de reis ver volgen met een inmiddels ontbo - den bus. Misbruik van Rijksgeweren. In den gemeenteraad van Wog- nnm (N.-H.) heeft een der leden er over geklaagd, dat des Zondags -mitklags veel hinder wordt onder vonden door hot schieten van leden der Wognumsche burgerwacht. Zij doen dat tol vermaak op eigen erf, maar de dorpsbewoners onder vinden er veel hinder van. De bur gemeester verklaarde te zullen o- verwegen, wat hiertegen valt te doen. Hot raadslid zeide, indien aan zijn klacht geen gevolg wordt gegeven, zich tot lioogere autoritei ten te zullen wenden. Door gassen bedwelmd. Dezer dagen maakte een familie bestaande uit 8 personen, uit Nieuwvcen en omliggende plaat sen, per autobus een reis naar 's-ITcer opberg, in Gelderland. Ge komen even voorbij Utrecht, werd een vrouwelijke passagier zóó on wel. dat na ruim een uur opont houd zij nog niet tot bewustzijn was, meldt de L. Crt. Men .reed kalm* voort, tot eindelijk de plaats van bestemming werd bereikt, waar niet één, maar vier'personen bewusteloos aankwamen. Dokter en verpleegster moesten hulp ver- leenen om de menschen weder tot bewustzijn te brengen, hetwelk na veel moeite is gelukt. Als vermoe delijke oorzaak van liet onheil moe ten de verstikkende gassen van de benzine, welke binnen den wagen uitwerkten, worden aangerekend. Hpt hdninggewin. De volle heidebloei is dit jaar in t Gooi voor het iemkerbedrijf zeer gunstig geweest. Allervvege ziet men in de houtranden nabij de heidevelden rijen van korven staan die meerendeels reeds flink ge- vudl zijn. De bijen zijn rusteloos in de weer en de lieide-honing zal dit seizoen overvloedig zijn. Komt er niet veel neerslag meer, dan sluit he,t seizoen goed. Een strenge winter Een bekende bijenhouder te Veendam, die van jongsaf veel stu die heeft gemaakt van zijn nijveie bevolking, weet nu reeds met vrij groote zekerheid te vertellen, dat we een kouden winter tegemoet gaan. Zijn bijen, die op de Drent- sche heide bezig zijn honing te ver garen, hebben ook nog ,tijd den bin nenwand van de korf met een vrij dikke slijmerige laag te bedekken. Dit doen ze hij weet dat bij er varinguitsluitend als de winter streng wordt. In den nazomer van 1924 dacht de. nijvere bevolking er niet aan zoo iets ,te doen. Zoodra de tijd van het honingwinnen voorbij is, zoo verwacht deze bijenvriend, zullen de bijen, ook al weer met het oog op de te verwachten koude, de vlieggaten met een scherm bedek ken met een toegang van onder uit de korf. De vlieggaten zijn dan vooraf gedeeltelijk door de (lier tjes dicht gemetseld. De wind kan dan niet rechtstreeks de korf bin nentreden. Leeuwendooder. Op eenige kilometers afstand van Johannesburg heeft een Trans vaalsche boer Van der Mere ge- heeten, 5 leeuwen neergeschoten. Toen Van der Mere door een rivier tje reed met zijn wagen, waarvoor 8 muildieren waren gespannen gingen de dieren eensklaps op hol. De boer vermoedde dat er een leeuw in do buurt was cn werkelijk slaagde hij er in een „koning der dieren" 's avonds neer te schieten. Eenige oogenblikken later kwam een woedende leeuwin uit de strui Tabaksfabriek ,,De wakende Leeuw'' Laat 125 - - - ALKMAAR. 70, 80, 100, 120, 140, 150, 160, 180, 290, 225, 250 en 350 400 450 en 500 cent per pond. Hoe lady Noggs van haar gouvernante afkwam. Lady Nogss was niet tevreden over haar nieuwe gouvernante. Weliswaar bezat miss Stenton al le zedelijke en verstandelijke deug den, maar zij had iets over zich, dat liaar leerlinge niet beviel. Ze ker zou lady Noggs dat gezegd hel) ben aan liaar oom, den minister president, die dan een nieuwe gou vernante voor haar zou hebben aangenomen, maar zij wilde dat niet doen, omdat zij gehoord had, dat jriis Stenton een wees was en haar jonger broertje moest onder houden. Zij moest er dus wat an ders op verzinnen, om van haar gouvernante af te komen, cn een togval deed haar eenmiddel (laar- voor aan de hand. Zij hoorde na melijk een gesprek tusschen Clara, één der dienstboden en mrs. Green wood, de huishoudster, waarbij eerstgenoemde zeide Ik verzeker u, mrs. Green- wood, dat zo elkaar aankeken op een manier, waarin ik mij niet. kan vergissen. Wel. wel, dat zou ik nooit ge- dachl hebben, riep mrg. Green- wood uit, ik dacht, dat miss Sten ton alleen van haar boeken hield. ken te voorschijn. Zij sprong op Van der Mere toe, doch toen ze slechts 8 meter van hem verwij derd was, velde een kogel uit zijn geweer het dier. Van der Mere ging daarop zijn weggeloopen trek dieren opzoeken. Op verschillende plaatsen vond hij de resten vau drie hunner. Een drietal andere leeuwen zaten zich nog eens goed te doen. Van der Mere schoot ook deze drie roofdieren neer en ging daarop naar Johannesburg, de vijf leeuwenhuiden als zegeteekens medenemende. Overreden. Te IJzendijke is een 10-jarige jongen op een geladen molenaars- kar geklommen en er af gevallen. De wagen ging het kind over het lichaam en kort daarop overleed de kleine in het St. Anthonius-zle- kenhuis Te Oostburg. De knaap was eenige weken geleden ook van een kar gevallen en overreden. De ze wagen was leeg en toen was de verwonding van weinig beteeke- nis en was de jongen na een paar dagen van rust hersteld. Uit De Rijp. Terwijl de slager S. H. alhier Maandagmiddag genoeglijk een kop thee bij een zijner klanten te Beemster zat te drinken, kwam zijn hit met kar door onverklaar - bare wijze in een sloot terecht. Het beest was blijkbaar niets geschrok ken, althana toen H. een en ander bemerkte deed „grauwtje" (zich bevindende in het water) zich te goed aan het langs den weg staand gras. Noch de hit, noch tuig en voertuig had van dit bad iets te lijden gehad. Ongeluk bij militaire herhalings oefeningen. In een dezer nachten is in de buurt van Laren, nabii het Kinder O ze is een vrouw als alle an dere en iedere vrouw denkt wel eens aan een vrijer. Met je verlof, Clara, maar ik donk daar nooit aan. U, mrs. Greenwood, ja, u is weduwe, maar u heeft toch ook uw tijd gehad. Er volgde een oogenblik stilzwij gen, waarop Clara voortging Toch geloof ik niet, dat er iets van komen zal, want mr. Gregg is veel te verlegen. Nu, als 't waar is, wat je zegt, dan moet miss Stenton hem maar een handje helpen. Felicia zou het zeker graag willen, want zij mag haar nieuwe gouvernante niet. Lady Felicia, als ik fi verzoe ken mag, Greenwood, zei lady Noggs, terwijl zij onverwachts bin nenkwam. Clara maakte zich snel uit de voeten en de huishoudster stamel de met hoog rood gezicht Ik vraag uw ladyschap om vergeving, ik wist niet, dat uw la dyschap hier was. Nu, 't was zoo erg niet, maar waarom heb je mij niet gezegd, dat miss Stenton en mr. Gregg ver liefd op elkaar zijn. Goede genade, uw ladyschap, ik heb nooit gezegd dat zij dat, waren. Neen, maar Clara zeide het en toen zei u, dat zij hen maar een handje moest helpen. Hoe kan zij dat Uwr ladyschap moet over zul ke dingen niet spreken, daar is zij nog niet oud genoeg voor. Toch wil ik het weten en als u het mij niet zeggen wilt, dan vraag ik hot aan oom. Goede genade, uw ladyschap, spreek toch niet met mylord over zulke dingen. Dat zal ik wel doen. Waarom niet Wat moet mylord wel van ons denken, als hij hoort, dat wij over zulke dingen met u gespro ken hebben. Ik zal hem niet zeggen, van wie ik het gehoord heb. Den volgenden morgen zat de eerste minister aan zijn ontbijt toon zijn nichtje bij hem kwam en hem eensklaps vroeg Oom, waarom denken vrou wen altijd aan vreijrs De minister keek verbaasd op en zei norsch Dat doen zij niet. Lady Noggs keek haar oom la chend aan cn vroeg weer Is u daar wel zeker van Ik heb van vrouwen gehoord, dat. .zij het wel doen. Ik zou wel willen, dat die sanatorium, een vrij ernstig onge luk gebeurd. Het was, naar een ooggetuigen aan de „Tijd" mededeelde, een slik donkere nacht, toen de oefeningen met houwitsers, tractors cn kanon nen in vollen gang waren. Een der mannen, zekere G., loopende langs een der kanonnen, schijnt een van van. de andere zijde komende trac tor noch gehoord, noch gezien te hebben. Hel lawaai van de moto - ren maakt het onmogelijk de trac tors van elkaar, door het gehoor, te onderscheiden, en men zag schier geen hand voor de oogen. G. werd ter zijed geduwd en ge raakte onder een aanrollend ka non, dat over de gehcele linkerzij van zijn lichaam reed. Hij wer l aanstonds naar het Gerardus Ma- jella-stichting te Bussum overge bracht, alwaar hij thans nog m zeer zorgwekkende toestand wordt verpleegd. Waarheidsserum. De „Chicago Tribune" verneemt uit Detroit, dat aldaar een „waar heidsserum" is beprocid op 6 per sonen. Bewezen is, dat deze men - schen na toepassing van het serum de waarheid spraken. Men had hen zonder, dat ze wisten aan welke proef men hen onderwierp, een se rie vragen gesteld cn zij beant woordden ze de tweede male weer net eender. Het serum, scopolami ne genaamd, wordt met w ater v? - dund geïnjecteerd en is oorzaak, dat misdadigers de hun gestelde vragen volkomen waarheidsge trouw moeten beantwoorden. Zou het waar zijn Detroit ligt zoo vjr weg De afstamming van den aap. Het laatste woord, dat. de weten schap over de verhouding tusschen mensch en aap liceft gesproken. klint ietwat verrassend. De Lon c^cnsche professor in do anatomie. Wood Johns, beweert thans a 1. dat niet de mensch van den a-ip. maar de aap van den mensch ai- stamtHet was vroeger wel opge vallen, dat de aap eenige eigen schappen bezit, welke men als oor spronkelijk menschelijk eigendom beschouwde. Maar de volledige theorie is eerst opgeworpen door professor Wood Johns, die in een voordracht te Melbourne vorklna de „De aap is niet de vader van den mensch, en evenmin zijn oom. Ilij is hoogstens zijn neef. De aap stamt van den mensch af en niet de mensch van den aap." Johns verklaarde de metboden, met welke men tot nu toe den stam boom der menschheid in zijn ont wikkelingsgeschiedenis ondei - zocht Heeft, voor onw elensehapp lijk. Hij is begonnen met de aan geboren eigenschappen van den mensch te onderscheiden van de verworvene, en zijn onderzoekin gen brachten hem tot Het merk waardige besluit, dat de mensch - op een latere vorm van ontwikke ling dan de mensch is. Beiden, aap en mensch, stamden van een pri mitieven oervorm af, maar de mensch ontwikkelde zich eerdi r. Dat kan men, zegt de professor, aan détails van den schedel bewij zen. Het dier, dat den mensch" het naast staat, is de orang-oetang, niet de gorilla, zooals men vaak heeft aangenomen. „Het is eindelijk tijd", verklaar de de geleerde, dat de menschen de valschc meening laten varen, als zou Darw'in de afstamming van den mensch uit den aap Ik*1' - ben bewezen. Het zoeken naar den zoogenaamden „missing link" is volkomen zinloos, omdat de oni - wikkeling van den mensch zeer vroeg begon en lang voor de tijden, waaruit de in betrekkelijk jonge lagen gevonden resten afkomstig zijn." Zieke vissclien in de Drentsehc A. Dezer dagen drevtm in de Drent sche A bij de brug te Taarloo (Dim honderden groote en kleine vis- schen, snoeken, baarzen en vorens, alle in leven, maar ziekelijk of flauw en daardoor te zwak om vluchten, als vlugge jongenshan den zich uitstrekten, om te vangen. Een groot aantal is gevat en mee genomen, doch niemand durfde v) ouwen wat voorzichtiger waren in haar uitdrukkingen, zei de mi nister boos. Je bent pas elf jaar.. Elf en een lialf, verbeterde lady Noggs. Dat is nog veel te vroeg om o- ver zulke dingen te denken, je hebt er nog wel een jaar of acht den tijd mee. Is u nooit verliefd geweest, oom De minister fronste de wenkbrau wen. Het is zeer onbehoorlijk zulke vragen te doen, Felicia. Eenige minuten zaten oom en mcht zwijgend tegenover elkaar te eten toen vroeg lady Noggs weer Als nu eens twee menschen verliefd op elkaar zijn, oom, eri het geen van beiden durven z -a- gen, hoe moet men hen dan tot elkaar brengen Met een beweging van ongeduld riep de minister Dat zou ik nooit doen Zou u niet vroeg zijn nicht je, terwijl zij hem schalks aan keek. Maar als u het nu eens doen wilde, hoe zou u het dan aanleg - gen Ik zou het nooit willen doen. Weer zweeg het kind een oogen blik, doch kwam daarop met een nieuwe, onverwachte vraag Is mr. Gregg rijk Mr. Gregg herhaalde de mi nister. Mr. Gregg O je bedoelt den dominé van het dorp J;i. «k hel) gehoord, dat hij niet onbemid deld is. Waarom vraag je dal Omdat ik het. wilde weten. Eensklaps kwam er een denk beeld in haar op en zij zeide voor zich Was Billy maar hier, hij z«»n mij wel inlichten. Billy was (1e vroegere partirulie re secretaris van den minister-pre sident, mr. Wilham Borrodnile. die getrouwd was met de vorige gouvernante van lady Noggs. n let Caldecott, en zich nu nl> advo caat te Londen had gevestigd. La dy Noggs was altijd heel vertrou welijk met haar geweest en /i! rekende er vast op, dat hij ban'* wel zou helpen Dus besloot zij hem te schrijven en dit plan bracht zij dadelijk ten uitvoer. Het epis tel luidde „Lieve Billy Wilt ge mij eens vertellen, boe men twee menschen bij elkaar moet brengen, die willen trouwen Geef Violet een kus van mij en wees zelf hartelijk gegroet van uw oprechte vriendin NOGGS." (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1