16e Jaargang. Dinsdag 8 September 1925.No. 72 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN" OMSTREKEN WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en YRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU Hlppolytashoef Wieringen. Telef. lntercomm. No. 19. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN MARKTOVERZICHT. Met ingang van 1 Sept. is in Duitschland een nieuw tarief in gevoerd op levend en geslacht vee Er moet IS mark betaald worden voor elke 100 Kilo levende runde ren, varkens of schapen. Voor var- kensvlcesch 21 mark per 100 Kilo en voor runderen en schapen bc-- stemd voor de slachtbank 13 mark per 100 Kilo. Met ingang van 1 Oei komt er 45 mark op 100 Kilo bevro ren vleesch en 14 mark per Ivilo bevroren spek. Voor onzen be langrijken invoer op Duitschland is "dit weer een geduchten tegen slag, die van invloed zal zijn op den handel en dc prijzen op onze markten. De Duïtsche. koopkracht is al niet groot, als het vleesch nu nóg duurder wordt, moet dit van invloed op het gebruik worden. Onze varkens en stieren zullen het moeten ontgelden. Men vertelde ons Donderdag te SCHAGEN, dat de invloed reeds in den varkenshandel merkbaar was. Wat dc handel op dien dag betroi, daarvan kan gezegd worden, dat de vette koeien goed waren. De le kwaliteit werd getaxeerd op 1,39; 2e op 1,12 a 1,18 3c 1,— a 1,10. Melk- en kalfkocien waren lui*prijs 300,a 475,Nuch tere kalveren waren goed tc ver - koopen. Wij zagen een tusschen - persoon 6 stuks voor 6 X 21, verkoopen dit waren, nog lang geeli beste, goede liepen van 25, tot 30,—. Vette schapen, iets trekkend, liepen tot 51,Ou ie vette varieerden van 40,tot 50. Slachtlammeren verkocht Wouter Slijkerman van Stolpe, Zijpe, voor 42,50. meerdere partijen liepen van 35,tot 42,Weide-over houders waren iets grager van 25,tot 32,Varkens blijven vast. Wij noteerden voor C. de Wit, 't Zand, Zijne de goede prijs van 92 cent per Kilo. GEMENGD NIEUWS. Een dorstverwekkend werk. Bij het, surveilleeren op de kcr- Hoe lady Noggs van haar gouvernante afkwam. Zij bracht haar brief zelf naar de post en wachtte met ongeduld bet antwoord, dat- drie dagen later kwam „Lieve Noggs Omdat ik weet, dat je altijd de beste bedoelingen hebt, wil ik je graag antwoord geven. 1. Breng hen te zamen. 2. Vertel hem alle goeds, dat zij van bom gezegd heeft. 3. Vertel haar alle goeds, dat hij van haar gezegd heeft. Je zult zien, dat helpt altijd. Violet kust je hartelijk en ik zend je mijn vriendelijke groeten. WILLIAM BORRODAILE." Lady Noggs las den brief herhaal de malen over. Iïct recept leek haar niet zoo gemakkelijk toe te passen en in stilte slaakte zij de verzuchting Was hij maar hier. Maai; mr. Borrodaile was er niet, wel kwam hij eens of tweemaal per jaar den minister-president op diens kasteel bezoeken, maar daar kon zij niet op wachten. Zij besloot dus maar dadelijk een be gin te maken met. haar pogingen, en na afloop van de dagelijksche les vroeg zij aan haar gouvernan te Vindt u de preeken van mr. Grogg niet erg mooi, miss Sten - ton O ja, ik mag ze gaarne Jioo - mis te Wijdenes hebben drie poli- tiemannenresp. 30, 25 en 22 bijr- tjes per dag gebruikt. Dit bleek liit de gemeenterekening en is in den Raad ter sprake gebracht. Autobus om{feslagen. Men meldt aan dc 's-iïert. Crt. uit Heescli De autobus van Baijens-dienst Maren (Alcm)Den Bosch vice versa, sloeg nabij de boterfabriek van Heescli Woensdagmiddag om streeks half drie 's nam. om, door een oorzaak, welke tot op heden nog niet is opgehelderd. Van een 8-tal inzittende personen, werden twee vrouwen uit Oss vrij ernstig gekwetstvan een inwoner uit Teeffelen werden de klceren ver scheurd en zijn rijwiel dat zich bo ven op de autobus bevond werd totaal vernield. De overigen kwa men met den schrik en eenige op- geloopen schrammen vrij. De uitvoer van eieren. Het „Ned. Weekblad -voor den Handel in Kruidenierswaren" meldt dat in verband met de plan nen der Engelsche regeering orn alleen eieren toe tc laten, gestem peld met den naam van het land van herkomst of met het woord „imported" eerlang hij de Tweede Kamer opnieuw een ontwerp zal worden ingediend, waarbij wordt verboden hier te lande eieren in of door te voeren, niet voorzien, van een stempel, vermeldend den naam van het. land van herkomst. De bedoeling van dit wetje is te voorkomen dat buitenlandsche ei eren als Hollandsche eieren na ir Engeland kunnen worden ver scheept. Smakelijk De politie te Roermond heeft Woensdag nacht een vrachtauto uit Heerlen aangehouden, welke 700 K.G. bedorven vleesch vervoer de. Onder den voei pcloopen. Toen te Zwolle Dinsdagavond de muziek van een serenade huis- v aarts keerde, werd J. v. d. B. al daar, die tot de talrijke hossende en joelende menigte achter de mu- ren, antwoordde miss Stenton ee- nigszins verbaasd. Gelooft u niet, dat hij e*n zeer braaf mail is Zeker. Een tevreden glimlach plooide dc lippen van liet meisje. Des mid dags maakte zij haar gewonen rij toer op haar pony en daarbij ont moette zij den jongen predikant die van een ziekenbezoek terug kwam. Hij groette haar vriende - lijk en, terwijl zij zijn groet beant woordde, stapte zij af en liep een eindweg naast hem voort, met haar pony aan de hand, schier zon der inleiding begon zij Miss Stenton vindt uw pree ken erg mooi, dominé. De predikant kreeg een hoogroo dc kleur en stamelde Waarlijk, mylady Heusch, zij heeft 't mij zelf gezegd. Daar ben ik zeker vereerd mee. Zij zei ook te gelooven, dat u een zeer braaf man is. De predikant keek verlegen voor zich uit maar uit alles bleek, da,t die mededeeling hem gelukkig maakte. Even later ging lady Noggs voort Gelooft u ook niet dominé, dat miss Stenton verbazend knap is Dat geloof ik zeker. Zij wil mij Franscli loeren, maar ik weet niet, waar ik dat voor noodig heb. .Ta, dan moet miss Stenton wel zeer knap zijn. ziek behoorde, plotseling onvvcl en zakte ineen. In den val had hij tevens een meisje mee op den grond getrokken. De opstuwende massa, die weinig van liet ongeval bemerkt had, drong over de slacht ffers heen, en was door de enke len, die he,t ongeluk zagen, niet te weerhouden. De drang was te groot, met het gevolg dat beide personen onder den voet kwamen. Ontstellend was het gegil van het meisje dat gelukkig zoo goed als geen letsel had gekregen. J. v. d. B., die een toeval hal gehad werd bewusteloos en vermoedelijk in wendig gekneusd opgenomen en bij een winkelier binnengedragen. Per rijwielbrancard is hij later naar het Sophia-Ziekenhuis overge bracht. De toestand van v. d B. is vrij ernstig. Een tegenvaller. Voor rekening van den hooihan- dclaar Bruins te IJsselmuiden wa ren een aantal Kamper arbeiders werkzaam met grasmaaien op Schokland. De tengevolge van dei- storm hooge zee heeft al het reeds gewonnen hooi, pl.m. 200,000 Kg. weggespoeld, terwijl de arbeiders het eiland hebben moeten verlaten Voor alle belanghebbenden een groote schadepost. Grenshandel. Met ingang van 1 September is aan de Duitsche grensbewoners van Emmerik en omgeving verbo den hun vleesch uit 's Heerenbelg te betrekken. Voor de Hollandsche slagers is deze bepaling een enor me schadepost. Opheffing bedrijf. De sedert onheugelijke jaren be staande beurtvaartdienst Scha- gerbrugHelder, uitgeoefend door schipper P. Bruin, is vanaf 4 Sep tember opgeheven. OUDESLUIS. De collecte voo.- Borculo bracht alhier ruim 175,- op. Oudesluis. Een zoontje van den heer G. alhier had het ongeluk van een liek te glijden, zoodat hij in het prikkeldraad terecht kwam en zoodanige vleeschwonden op - Ik leer het alleen om haar ge noegen te doen, want zij is zoo lief vindt u ook niet, dominé Zeker, zij is heel lief, ant- w oordde de predikant. Komt u morgenmiddag een kopje thee bij ons drinken Oom is dan in Londen op het mi nisterie en miss Stenton zal het ook wel prettig vinden. Ik dank uw ladyschap zeer voor dé vriendelijke uitnoodiging. Het zal mij een groote eer zijn. Lady Noggs sprong weer in den zadel en reed naar het kasteel te rug, waar zij in de hal haar gou - vornante ontmoette. Miss Stenton, zcide zij, ik heb zooeven mr. Gregg gesproken hem gevraagd, morgenmiddag met ons thee te komen drinken. Hij zei, dat hij u verbazend knap vindt. Ook de gouvernante bloosde. Zei hij dat stamelde zij. Zeker en ook, dat u heel lief is. Het schijnt, dat je heel veel over mij gepraat hebt, Felicia. Neen, niet veel 'n klein beet je maar. Den volgenden middag liet mr. Gregg zich op het kasteel aandie nen en werd door lady Noggs en haar gouvernante heel vriendelijk ontvangen, maar het duurde niet lang, of het miesje liet hen alleen. Zij waren echter zoo druk in ge sprek over allerlei onderwerpen, voornamelijk over literatuur, dat zij haar afwezigheid niet eens op merkten. Van dien dag af ontstond een liep, dat de dokter er aan te pas moest komen. Gevreesde schoonmoeders. De schoonmoeder is sedert jaren een bemind onderwerp voor flau we grappen en als we haar hier ter sprake brengen, dan is het niet, om het aantal dier grappen te ver meerderen, maar alleen, om eenige tol het onderwerp schoonmoeder bchoorende zeden en gebruiken bij onbeschaafde of halfwilde volks stammen te gedenken, waaruit dan misschien de gevolgtrekking kan worden gemaakt, dat degene, die tegenover zijn schoonmoeder te kort komt, aan achting en eer bied, zich schuldig maakt aan o- vertreding van de wetten der be schaving. Bij de Novajo's van Nieuw-Mexi- co hebben de schoonzoons een bij- geloovigen angst voor de moedei s hunner vrouwen. Zij dóen al het mogelijke, om een ontmoeting met hun schoonmoeders tc vermijden. Als per ongeluk een schoonzoon genoodzaakt is, het woord tot zijn schoonmoeder te richting, dan legt dc stam hem strepge zuiverings - vasten op, wat ten doel heeft, den toorn van den grooten geest, den beschermer van den stam, te ver zoenen. Ieder opperhoofd of iedere krijger, al is hij nog zoo dapper, wicn het beschoren is, zijn schoon moeder uit de verte te zien, werpt wapenen en verdere toerusting weg en vlucht hals over kop. Bij de Seminola's van Florida wordt het als onbehoorlijk be schouwd, zijn eigen schoonmoeder in het gelaat te kijken en zoo met haar te spreken, dan doen zij het, terwijl zij met den rug naar haar toestaan. Bij de Indianen, die zich aan de oevers van de Mackenzie-rivier hebben neergelaten, is de schoon zoon verplicht den naam van zijn schoonmoeder nooit te noemen. Als hem bij toeval, aldus verhaalt een reiziger, deze naam eens over dc lippen mocht komen, dan moet hij zich dadelijk op den grond wer pen en roepen „Ik heb gezon- vriendschappelijke omgang tus schen den predikant en de gouver nante, maar ofschoon zij bemerk ten, dat "zij schier in alles wonder wel overeenstemden, bleven zij toch nog wat gedwongen tegeno ver elkaar en lady Noggs wachtte met ongeduld, lot de dominee zich zou verklaren. Zij peinsde op een middel, om die twee nog nader tot elkaar te brengen, zooals in die brief van Billy stond. Eigenlijk had hij geschreven „Throw Xhem to gether" (Werp ze bij elkaar), maar lady noggs, die dit letterlijk opvatte, begreep maar niet, hoe ze dat moest aanleggen. Op zekeren morgen moest, miss Stenton naar Micklefield, de nabu rige stad en lady Noggs bood aan, haar daarheen tc brengen in haar ponywagentje. Zij nam het gaarne aan. Zij bezochten eenige winkels, dronken thee en in den namiddag reden zij terug. Halverwege kwamen zij mr. Gregg* achterop. Het was een hijzonder warme dag en de predikant was zichtbaar vermoeid, zoodat hij mot vreugde de uitnoodiging van lady Noggs aannam om mee te rijden. Om den terugweg te bekorten, naar zij beweerde, nam zij een bin nenpad, dat zeer slecht, en hobbelig was, en op een gegeven oogenblik kanteltje het lichte wagentje en al le drie wielen in het gras. Lady Noggs echter, die daarop was voor bereid, kwam op haar voeten neer, terwijl dc heide anderen languit op don grond lagen. De predikant was bet eerst weer op de been en digd" anders zou zijn goheelo li chaam, in het bijzonder zijn neus, met zweren en puisten worden be dekt. Ook bij den stam der Ta toe Indi anen, in Californië, mag de schoon zoon met zijn oogen nooit in die van zijn schoonmoeder kijken en moet hij er voor zorgen, dat hij ai- tijd op een bepaalden afstand van haar verwijderd blijft. De nieuwe posttarie^en. Dc „Staatscourant" bevat de be kendmaking. van den Directeur- Generaal der Posterijen en Tele grafie, dat het voornemen bestaat om niet ingang van 1 October a.s. wijziging tc brenegn in verschillen de voor het intcrnalionaal en voor het binnenlandsch postverkeer gel dende tarieven en verkeersbepa- lingen. De voornaamste van de nieuwe bepalingen zijn in een o- verzicht opgenomen, waaraan wij het volgende verleenen „Brievenpost buitenland." Porten der Brieven in het algemeen intei- nationaal verkeer tot 20 gram 55 cent, voor elk volgend gewicht van 20 gram 10 ct. Brieven per zeepost naar Ned. Indic, Suriname en Curacao, zoo - mede in liet grensverkeer met Bel gië en Duitschland, tot 20 gram 10 ct., voor elk volgend gewicht van 20 gram 5 ct. Briefkaarten in hot algemeen internationaal verkeer, per kaart 10 ct. Briefkaarten in het algemeen internationaal verkeer, per kaait 10 ct. Briefkaarten por zeepest naar Nederlandsch-Tndie, Suriname ca C.uracao, zoomede in liet grensver keer met België en Duitschland, per kaart 71'2 ct. Gedrukte stukken in het alge meen internationaal verkeer per 50 gram 3 ct. Gedrukte stukken per zeepost naar Nederlandsch-Indië. Surina me en Curatjao per 50 gram 2 ct. „Brievenpost binnenland." Port der monters voor een gc- hielp miss Stenton weer opstaan, terwijl hij met angstige stem vroeg, of zij zich bezeerd iiad. Ge lukkig was ook zij met den schrik vrij gekomen. Ook het. wagentje, dat door een paar boerenarbeiders weer overeind gezet werd. bleek niet beschadigd. Lady Noggs maakt haar veront schuldiging en voegde oi hij Ik geloof, dat het wagent je te licht is voor drie personen. Mis schien wil u samen wel naai Sto- norill wandelen, dat is bier dicht bij. Dan rijd ik nhar het kasteel en zal een rijtuig zenden om u te Inf- len. Zij reed in haar wagentje alleen voort en toen zij, een honderdtal meters verder, nog eens omkeek, zag zij hoe miss Stenton louud op den arm van den dominee. Op het kasteel gekomen zond zij een rijtuig, om hen af te l.aleii van stonoriii, maar mét opzet wachtte zij daar nog een uuri'e mee. Haar list slaagde volkome., want toen het rijtuig met do .twee achterblijvers op hot kas'eel kw.ro liep miss Stenton mot straio,ui »e- iaat op haar toe en kuste haar Ik hen zoo gelukkig riep zij. Mr. Gregg cn ik gaan trouwen °n dat dank ik aan jou, lieveling.. Dat verheugt mij bijz.nider, zei lady Noggs, met. guitige plech tigheid, en ik hoop, dat hot tot uw geluk zal zijn. Drie maanden later was mi< Stenton de vrouw van den predi kant geworden en had lady Nogg een andere gouvernante gekregen. EINDE

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1